aA
Dainininkę Rasą Kaušiūtę dėl ryškiaspalvių raudonų plaukų iš minios išskirsi akimirksniu. Tačiau ji nenori būti laikoma tik gražia moterimi. Rasa siekia dainuoti tai, kas jai iš tikrųjų patinka. Dar ji nori būti savimi ir tikisi, jog aplinkiniai tai pamatys. Taigi, susipažinkime iš arčiau.
Rasa Kaušiūtė
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)
- Ar patvirtinsite, kad raudonplaukės - drąsios moterys?

Esu drąsi, kai kažko tikrai reikia, kai labai noriu. Dažnai būna taip, kad ruošiuosi būti rami, nepastebima, bet... neišeina! Vis kažką pasakau, padarau. Manau, kad esu paprasta ir "normali", tik kitiems atrodau originali. Artimi žmonės žino, kad galiu būti ir kukli, ir drąsi, o nauji pažįstami kartais stebisi: vieną dieną esu laisva, o kitą - susimąsčiusi. Turiu pripažinti - kartais labai patinka laužyti nuomonę, kurią žmonės susidaro apie mane. Manyje dera dvipusiškumas - rašytojos uždarumas ir artistės atvirumas.

- Tos drąsos buvo ir vaikystėje?

Vaikystėje buvau kukli. Pamenu, knygos man buvo įdomesnės nei žmonės. Kai pasirinkau scenos gyvenimą, reikėjo save "auklėti", keisti, nors iki šiol nesu atvira su visais.

- Jūsų ryškūs raudoni plaukai nuolat sulaukia dėmesio?

Pastebėjau, kad žmonės turi susidarę išankstinę nuomonę - jei raudonplaukė, vadinasi, išsišokėlė, be tabu, suvaržymų. Tačiau kai jie pabendrauja ilgiau, pamato, jog nesu tokia paviršutiniška. Aš pati nesureikšminu plaukų spalvos, ji tiesiog mane įkvepia, energingai ir linksmai nuteikia.

Plaukus raudonai nusidažiau tuomet, kai pradėjau dainuoti roką. Prieš tai turėjau rudus plaukus, jie buvo tikrai gražūs - ne vienas gailėjo, kai nusidažiau, tačiau kai ką nors darau, tai įsijaučiu šimtu procentų. Maniau, jog dainuojant roką būtinas ryškumas, konfliktiškumas. Ryškūs plaukai tiko ir "Eurovizijai". Taigi, raudonplaukė esu jau aštuonerius metus, tačiau jau metus mąstau apie plaukų spalvos pokyčius. Nesakau, kad padarysiu tai tuoj, bet gali būti visaip. Jau nebesinori šokiruoti žmonių.

- Norite ramybės?

Nemanau, kad kada nors būsiu visiškai rami, be iššūkių. "Susilaikę" žmonės man neįdomūs.

- Ar tiesa, kad raudonplaukės ypač traukia vyrų dėmesį?

Prieš metus labai piktindavausi aplinkinių reakcija - ne vienas jų manė, kad jeigu esu ryškių raudonų plaukų, tai mane galima "kabinti" vienai nakčiai. Kartais norėdavosi paklausti: "Ar aš daugiau jau nieko neturiu - tik plaukus ir kūną?" Tikiu, jog protingas vyras mato daugiau. Norisi būti savimi ir norisi, kad aplinkiniai tai pastebėtų.

- Scenos žmogui privalu rūpintis savimi. Tikriausiai ir šiukšles nešate pasidažiusi?

Tikrai pasidažiusi ir ne su treningu (juokiasi). Manau, jei esi viešumos žmogus, būni įpareigotas rūpintis savimi. Tai kaip profesija. Jei esi apsileidusi, tai nepagarba kitam žmogui ir pačiai sau. Savimi rūpintis norėčiau daugiau, tačiau kartais aplinkybės neleidžia.

Lietuvoje gaji nuomonė - jei rūpiniesi savimi, tai esi kvaila, tuščia. Kartais dėl to būna liūdna. Anksčiau nesuprasdavau - kodėl neaptemptus, krintančius, pilkos, juodos spalvos drabužius vadindavo stilingais? Man jie visados atrodė nuobodūs. Stebėdavausi nuomone, kad jei figūra turi "apvalumų" ir jie neuždangstyti, tai visi manys, jog esi pasileidusi. Paradoksas, bet man netinka pastelinės spalvos, apdribę drabužiai.

- Išduokite tikrai veikiančių "receptukų", kaip prižiūrėti savo kūną.

Tų "receptukų" yra nemažai. Labai daug kas priklauso nuo maisto. Aš vartoju daug vandens, daržovių, riebios žuvies. Pirtis, baseinas, joga - tikrai veikia, o po masažo skrendu kaip ant sparnų. Dar svarbu "neįsileisti" blogų emocijų. Mylėti save. Miegas irgi svarbus.

- Ko nepadarytumėte dėl karjeros?

To, kas prieštarauja mano vidui. Pavyzdžiui, prieš keletą metų žiūrėjau televizijos laidą ir atsirado labai stipri nuojauta, kad mane pakvies į realybės šou "Kelias į žvaigždes". Taip ir atsitiko - man paskambino. Atmetimo reakcija buvo stipri. Nors kai kas tvirtino, jog dalyvauti tokiame projekte būtų gerai dėl mano žinomumo, karjeros, tačiau pasakiau atvirai: "Jei mane jau dabar purto, vos pagalvojus apie tai, kas bus paskui, kai nukeliausiu į tą TV šou?"

Nemanau, kad dėl karjeros reikia laužyti save. Tikiu, kad tada jaučiasi falšas. Klausausi savo intuicijos, o ji apgauna retai. Žinau, kad kartais per daug staigiai reaguoju, atmetu pasiūlymą, kai derėtų labiau laviruoti, parodyti daugiau diplomatijos. Tai vis dėl to, kad esu gimusi po avino ženklu.

- Kokiuose projektuose dalyvaujate dabar?

Noriu dainuoti džiazą su grupe. Lietuvoje "popsas" populiaresnis, tačiau noriu tikrų dalykų. Apie darbą su grupe galvojau jau seniai. Mane daugelis pažįsta iš "Eurovizijos" projekto kaip kabaretinio, miuziklo žanro atlikėją, o aš norėjau parodyti kitą, lyrinę savo pusę. Lietuvoje tikroji drąsa - daryti tai, kas plaukia iš tavo širdies, netgi žinant, jog tai nebus labai pelninga. Jei nedaryčiau to, kas patinka, būčiau nelaiminga. Taigi, neseniai pristatytas koncertas su džiazo grupe - avantiūra, kurią ilgai planavau.

- Esate patenkinta rezultatais?

Manau, kad tokia muzika yra mano. Koncertas buvo skirtas draugams ir žiniasklaidai, sulaukiau daug pagyrimų, mačiau, kad žmonės nemelavo - juk tai labai jaustųsi. Ne vienas sakė, jog mano net balsas kitaip skambėjo. Dainuojant taip būna: šiaip balsas kaip balsas, o jei atlieki kūrinį, kuris yra tikrai tavo, tada viskas, net balsas keičiasi. Ta diena buvo viena laimingiausių mano gyvenime. Įvertinimas, kai darai, kas tau iš tiesų patinka, įvyksta ne taip jau dažnai.

Tad dvi savaites po koncerto skraidžiau ir buvau apimta euforijos. Tikiu, kad tokios laimės nebūčiau patyrusi, jei man nepatiktų mano veikla. Kito pobūdžio muziką taip pat atlieku kaip ir anksčiau, nes tikiu, jog ir kabaretas, ir miuziklas man tinka (ir patinka!). Tačiau žinau, kad dainuoti džiazą - tai mano sielai.

- Jums sekasi gyvenime?

Norėdama daryti tai, ko tikrai noriu, turiu kantriai to siekti. Daug kas priklauso nuo minčių: jei trokšti visa esybe, tada sekasi, o jeigu yra abejonių, tada neduodama, ko nori. Kokias mintis "paleidi į kosmosą", tokios jos ir materializuojasi. Tai galioja visiems žmonėms.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (510)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (80)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (28)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (55)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (75)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (5)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...

Mokykla sugalvojo neįprastą būdą, kaip sudrausminti įsisiautėjusius vaikus (2)

370 mokyklų visoje Anglijoje vaikai bus mokomi medituoti , raumenų atpalaidavimo būdų ir...