aA
Vasario 26 ir 27 d. į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžtančios nerūpestingosios W. A. Mozarto „Figaro vedybos“ operos gerbėjams žada netikėtumų. Greta patyrusių bei šioje operoje jau kojas apšilusių jaunų solistų pirmą kartą du „Figaro vedybų“ vaidmenis atliks tenoras Mindaugas Jankauskas ir bosas Raimundas Juzuitis.
© M.Aleksos nuotr.

Muzikos mokytojo Bazilijaus vaidmenį kuriantis trisdešimt trejų Mindaugas Jankauskas turi ne tik tarptautinės patirties – keletą metų jis dainavo Vokietijos operos teatruose, bet yra sukūręs vaidmenų ir dramos teatre. Už debiutinius vaidmenis spektakliuose „Publika“ (rež. Gintaras Varnas) ir „Antigonė Sibire“ (rež. Jonas Jurašas) 2011 m. jis buvo nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui. 2012 m. Kauno dramos teatre taip pat sukūrė liftininko Džo vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ pagal Antaną Škėmą.

LNOBT scenoje M. Jankauskas pirmą kartą pasirodė 2006 m. su Trikė vaidmeniu Piotro Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Solistas išsyk atkreipė dėmesį ne tik gražiu vokalu, bet ir organiška vaidyba, taikliai išgaunamais šmaikščiais vaidmens niuansais bei puikia dikcija.

Nauji vardai operoje „Figaro vedybos“
© M.Aleksos nuotr.

Trikė vaidmenį M. Jankauskas kuria ir dabartiniame „Eugenijaus Onegino“ pastatyme, o vos prieš keletą dienų puikiai pasirodė Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ premjeroje. LNOBT M. Jankauskas taip pat dainuoja Doną Rikardą G. Verdi operoje „Ernanis“.

2006 m. Mindaugas Jankauskas dainavo Čikagos lietuvių operos (JAV) pastatytoje Vytauto Klovos operoje „Pilėnai“. 2008 m. dalyvavo Claudio Monteverdi madrigalinės operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ pastatyme Vilniuje. Vokietijoje, Hamburge, Viktoro Ullmanno operoje „Atlantidos imperatorius“ kūrė Kareivio vaidmenį, jį dainavo ir Miunsterio operos teatre, kur 2011 m. taip pat pasirodė Johanno Strausso operetėje „Šikšnosparnis“, 2012 m. – Jacques’o Offenbacho „Plėšikuose“ ir Giano Carlo Menotti operoje „Gelbėkit, gelbėkit, ateiviai“.

Vienas iš Vokietijos kritikų M. Jankauską apibūdino kaip „vaidybiškai ir vokaliai stulbinantį“ atlikėją. Solistas tobulinosi meistriškumo kursuose pas garsius tenorus Peterį Schreierį, Francisco Araiza, dalyvavo festivaliuose „Auksinė kaukė“ (Maskva, Rusija), „Banchetto musicale“ (Vilnius), „Passages“ (Mecas, Prancūzija), „Theatre en May“ (Dižonas, Prancūzija), Šlėzvigo Holšteino muzikos festivalyje (Vokietija) ir kt.

Vasario 27 d. pirmą kartą Bartolą dainuos LNOBT solistas stažuotojas Raimundas Juzuitis. Šioje operoje nuo rudens jis jau dainuoja sodininką Antonijų, o dabar atėjo laikas didesniam intrigas rezgančio daktaro Bartolo vaidmeniui.

Nauji vardai operoje „Figaro vedybos“
© M.Aleksos nuotr.

27 metų bosas Raimundas Juzuitis pernai baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą. 2013 m. sukūrė Mefistofelio vaidmenį Baltijos kamerinio operos teatro Charles’o Gounod „Fausto“ pastatyme. 2010 m. laimėjo Didįjį prizą Klaipėdoje vykusiame jaunųjų talentų festivalyje konkurse, 2012 m. – antrąją vietą Tarptautiniame romansų atlikėjų konkurse „Lietuvos romansiada“ Kaune. Yra stažavęsis Štutgarte, Vokietijoje, o Suomijoje vykusiame projekte yra net parengęs Figaro vaidmenį operoje „Figaro vedybos“.  

R. Juzuitis drauge su mecosopranu Vilija Mikštaite ir sopranu Monika Sakalauskaite dalyvauja LNOBT operos stažuotojų progamoje. Tai nuo rudens veikianti nauja teatro programa, kurios tikslas – skatinti jaunų operos solistų ugdymą ir suteikti jiems galimybę dalyvauti LNOBT spektakliuose. Raimundas Juzuitis yra ir vienas iš naujausio LNOBT pastatymo, O. Narbutaitės operos „Kornetas“, solistų ansamblio: jis parengė Leidėjo ir Amžininko vaidmenį, nors sceninis solisto debiutas dar laukia ateity.

Wolfgango Amadeus Mozarto „Figaro vedybas“ taip pat dainuos Dainius Stumbras (Grafas Almaviva), Sigutė Stonytė (Grafienė), Joana Gedmintaitė (Siuzana), Egidijus Dauskurdis (Figaras), Viktoras Gerasimovas (26 d. ) ir Laura Zigmantaitė (27 d., Kerubinas), Julija Stupnianek (Marcelina), Tadas Girininkas (26 d., Bartolas), Dovilė Kazonaitė (Barbarina), Arvydas Markauskas (27 d., Antonijus) ir Jonas Valuckas (Don Kurcijus). Spektaklius diriguoja Martynas Staškus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Andrius Tapinas. Dešimt detalių po rinkimų ir vienas noras (2)

1. Išrinktasis Prezidentas vadovauti šaliai ateina geru metu – viskas gan stabilu, gaisrų...

Išrinkto prezidento tėvas: jau vakar kaimynai pradėjo belsti į langus (11)

Nuo šeštos ryto klaipėdiečio Antano Nausėdos telefonas netyla – artimieji, bičiuliai,...

Išskirtinis interviu: Nausėda darys įtaką partijų veiklai ir keis Prezidentūrą (142)

Naujai išrinktas Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad iki liepos 12-osios, kai įvyks jo...

Maldeikienė apie Nausėdą: jis yra nulis (196)

„Jis yra nulis ir nėra asmenybė“, – taip po rinkimų pirmadienį naujienų agentūros BNS...

Praėjus vos dienai po atidarymo, suskilo Kijevo tiltas. Klyčko įtaria, kad buvo šauta (14)

Stiklinį pėsčiųjų tiltą atidarė gegužės 25 d., minint Kijevo miesto jubiliejų. Vos po paros...

Konferencijoje nepasirodęs Karbauskis apie Marčiulionį neužsiminė, džiaugiasi Ropės pasiekimu (46)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis , pirmadienį neatvykęs į spaudos konferenciją...

Nausėda susitinka su Grybauskaite: ką jie vienas apie kitą jau yra sakę anksčiau?

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitinka su kadenciją baigiančia prezidente...

Dėl sveikatos negalėjęs delsti vilnietis į medikus kreipėsi privačiai: už ką kiekvieną mėnesį mokame mokesčius? (15)

DELFI redakciją pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame moteris rašė, kad ligai užklupus jos vyrą,...

Gabrielius Landsbergis: valstiečių pasirodymas rinkimuose buvo siurprizas visiems papildyta (340)

Valstiečių-žaliųjų rezultatą Europos Parlamento rinkimuose būtų sunku vertinti kaip pozityvų,...