aA
Lietuvos ūkininkai ir verslininkai surinko lėšų ir parėmė gabius studentus. 1000 eurų stipendijos atiteko ne vieną gyvenimo išbandymą patyrusiems jaunuoliams.
Giedrė Stungytė
© A. Barzdžiaus nuotr.

Našlaitės dalia ir neįgalus brolis

Viena iš laimingųjų, kuriai pavyko gauti stipendiją – Aleksandro Stulginskio universiteto trečiajame ekonomikos ir vadybos fakulteto kurse studijuojanti Giedrė Stungytė. Mergina sakosi esanti labai laiminga, kad yra žmonių, kuriems rūpi Lietuvos jaunimas ir jie organizuoja tokias socialines iniciatyvas.

Simpatiška mergina, pasakodama skaudžią savo šeimos istoriją, ne kartą graudinosi, tačiau vis susiimdavo – dėl mamos ir brolio ji privalo būti stipri.

„Kaip dabar pamenu – buvo ankstyvas rytas, atėjo mama ir pasakė, kad naktį netikėtai mirė tėtis. Sustojo širdis. Tai buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus – man, penkiolikmetei paauglei, išslydo žemė iš po kojų. Su mama ir nuo gimimo neįgaliu broliu likome trise, mūsų gyvenimas buvo tikrai sunkus, tačiau, manau, kad išvis yra sunkiausia mamai – brolis serga epilepsija, priepuoliai jį gali ištikti bet kur ir bet kada, tad negalime jo palikti vieno nė akimirkai.

Visa priežiūros ir atsakomybės našta teko mamai, graudu žiūrėti, kaip kankinasi ir ji, ir dvidešimtmetis brolis Nerijus. Jam, dėl smegenų cistos, jau du kartus buvo operuota galva, jis nekalba ir niekuomet negyvens pilnaverčio gyvenimo“ – skaudžiausius šeimos išgyvenimus prisimena mergina.

Misija – trims žmonėms išgyventi už 160 eurų

Giedrė pasakoja, visada norėjusi ištrūkti iš gimtosios Akmenės į didesnį miestą, baigti mokslus ir, susiradus darbą, padėti mamai ir broliui. Tačiau sunki šeimos finansinė padėtis pakoregavo Giedrės planus – dirbti ji pradėjo jau dabar, dar besimokydama.

Vasarą universiteto kavinėje mergina dirba padavėja visu etatu, o prasidėjus mokslams – puse etato. Jos atlyginimas atskaičius mokesčius – apie 160 eurų.

„Iš šių pinigų išgyvenu ir pati, ir padedu mamai, tai po 20, kartais 30 eurų pervedu, žinau, kad jai sunku, dirbti negali, nes broliui reikalinga nuolatinė slauga, o aš jai negaliu niekuo padėti.

Nepavyksta nuvažiuoti net savaitgaliais – tiesiog per brangu, o ir dirbti reikia“ – sako mergina ir pasipažįsta laukianti to meto, kai, baigusi mokslus, įsidarbins ir šeimai galės padėti daugiau. O kol kas našlaitės dalią palengvins skirtoji stipendija – Giedrė sako, dalį pinigų kas mėnesį skirsianti ir broliui su mama.

Darbštūs sūnūs – tėvų pasididžiavimas

Dar du Aleksandro Stulginskio universiteto studentai, laimėję stipendiją, – tai broliai: Simonas ir Evaldas Pociai. Iš Skuodo atvykę mokytis į Kauną, abu broliai studijuoja hidrotechninės statybos inžineriją. Jaunėlis Simonas mokosi antrame, Evaldas – ketvirtame kurse. Vaikinai pasakoja darbo nebijantys – tėvai turi nedidelį ūkį, tad jiedu nuo mažens žino darbo skonį.

„Net nekyla minčių tėvams nepadėti, kiekvienai progai pasitaikius, skubame namo ir ten nė minutės netinginiaujame – tiesiog negalime sau to leisti – mūsų ne to mokė“ – pasakoja vyresnėlis Evaldas. Vaikinas puikiai mokosi, kiek gali padeda jaunesniam broliui ir, kaip ir daugelis jo bendraamžių, dirba.

„Žinoma, kad sunku viską suderinti, tačiau tėvai neturi galimybių mums padėti, o ir mudu su broliu to nenorėtume, manau, kad, būdami jauni ir sveiki, duonai užsidirbti privalome patys“, – užtikrintai sako Evaldas ir priduria, kad tėvai jais labai didžiuojasi.

„Ne vien dėl to, kad puikiai mokomės, bet labiausiai dėl tvirto nusistatymo – baigę mokslus, liksime ten, kur gimėme ir augome – Lietuvoje, čia tikrai yra ir darbo, ir visos karjeros perspektyvos, reikia tik norėti ir mažiau dejuoti“, – įsitikinęs dvidešimtmetis Simonas Pocius.

Socialinių iniciatyvų turi daugėti

„Esu įsitikinęs, kad tokių renginių ir paramos gabiems Lietuvos studentams turi daugėti“, – sveikindamas studentus kalbėjo socialinės iniciatyvos sumanytojas, bendrovės „Kėdainių aruodai“ valdytojas Valdas Šarūnas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Saldi pirmoji pergalė: „Žalgiris“ privertė pasiduoti „Real“ ekipą (233)

„Žalgirio“ berniukai tampa vyrais: prisimenant Šarūno Jasikevičiaus frazę prieš savaitę...

„Barakudų“ sostinėje darbuojasi ir lietuvės: suvilioti turtuolį darosi vis sunkiau (241)

Jeigu vieniša mergina, ar kelios merginos prie baro geria tik vandenį ir nieko daugiau – iš karto...

„Sodra" įspėja, už kokį elgesį išmokų už ligą galite negauti ir dar teks grąžinti (37)

Pastaruoju metu visuomenėje pasklido gandas: jei susirgsite ir išsiimsite nedarbingumo pažymą, „...

Šaro planą gyręs Grigonis: su tokiu treneriu – visada didelės galimybės

Pirmosios pergalės Eurolygoje paieškas Kauno „Žalgiris“ (1/2) baigė ketvirtadienį ir tą...

Brandžiu žaidimu pasidžiaugęs Jasikevičius: įveikėme ne bet ką – didesnio stimulo būti negali (8)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalių sąskaitą 2019-2020 m. Eurolygoje atidarė efektingai....

Turkija stabdo karinius veiksmus Sirijoje (132)

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ketvirtadienį pranešė, kad Turkija ir JAV pasiekė susitarimą...

„Žalgirio“ lyderį išskyręs „Real“ vairininkas – apie gautą pamoką ir degančias Šaro auklėtinių akis (4)

Tituluota ir puikiai sezoną pradėjusi Madrido „Real“ ekipa Kaune buvo priversta nuryti karčią...

Daug nervų kainavęs „Brexit“ – finišo tiesiojoje: pagrindinės susitarimo sąlygos ir kompromisai (19)

„Sąžininga ir pagrįsta“ – taip Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir...

Antro balsavimo atveju Pranckietis žada kreiptis į teismą: tai yra neteisėtas veiksmas, bet jie jį daro (180)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žada kreiptis į Konstitucinį teismą, jeigu valdantieji...

Politikų diskusija su bankininkais ir prekybininkais – kalbasi, kaip kurčias su aklu (42)

Seime registruoti siūlymai įvesti bankų turto ir prekybos tinklų apyvartos mokesčius....