Moterys piktai ir su pašaipa reagavo į naują Vatikano dokumentą dėl feminizmo, sakydamos, jog Vatikanui vadovauja vyrai, norintys pasukti istorijos ratą atgal ir pastatyti moteris į tariamai joms deramą vietą. Šeštadienį išplatintame Romos katalikų Bažnyčios dokumente tvirtinama, kad šiuolaikinės feministės, kovodamos už valdžią ir lyčių lygybę, pakerta tradicinę šeimos koncepciją ir sukuria atmosferą, kurioje tos pačios lyties asmenų santuoka darosi visuotinai priimtina.

Feminizmas, moterys
© Corbis/Scanpix
JAV įsikūrusios organizacijos "Katalikai už laisvą pasirinkimą" prezidentė Fransis Kisling (Frances Kissling) pareiškė, jog skaitydama dokumentą pasijuto lyg "būtų įkritusi į laiko skylę", geriausiu atveju atsidūrusi praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje.

37 puslapių dokumente, pavadintame "Apie vyrų ir moterų bendradarbiavimą Bažnyčioje ir pasaulyje", Vatikanas teigia, kad darbo santykiuose moterys turėtų būti gerbiamos ir turėti lygias teises, nors būtina pripažinti ir išryškinti skirtumus tarp lyčių. Čia sakoma, kad daugeliui moterų atrodo, jog pirma turi pavirsti "vyrų priešybe", kad pasijaustų savimi.

Kai kurias senas Vatikano pozicijas atkartojusiame dokumente taip pat kritikuojamos feminisčių pastangos panaikinti lyčių skirtumus. Tokios pastangos, pagal tai, suteikia peno ideologijoms, abejojančioms iš motinos ir tėvo sudaryta šeimos struktūra, ir faktiškai prilyginančioms homoseksualumą heteroseksualumui.

"Taip kalbėti gali tik vyrai, nepažįstantys moterų ir nesuvokiantys, kokios neįsivaizduojamai didelės naudos moterų teisių judėjimas davė tiek vyrams, tiek moterims", - sakė F. Kisling.

Pasak buvusios Europos Komisijos narės ir dabartinės europarlamentarės Emos Bonino (Emma Bonino), Vatikanas rašo apie jau nebeegzistuojantį pasaulį.

"Šį laišką taip pat gerai galėjo parašyti "al-Azhar" imamas, - sakė ji, turėdama omenyje Kaire veikiančią įtakingiausią musulmonų sunitų religinę instituciją. - Katalikų Bažnyčios naudai reikia pripažinti, kad jokia religija nėra didelis moterų draugas. Jie negaili komplimentų, bet kai pajaučia spaudimą užleisti savo pozicijas, liepia neužmiršti savo žmonos, slaugės, motinos ir močiutės vaidmens".

Pasak Vatikano dokumento, nors motinystė yra "pagrindinis moters tapatybės elementas", moterų nereikėtų vertinti vien iš dauginimosi požiūrio taško. Be to, nereikėtų smerkti moterų, kurios apsisprendžia pasišvęsti vaikų auginimui, o vyriausybės turėtų pasirūpinti, kad jos galėtų lengviau dirbti ne namuose, "neatsisakydamos savo šeimos gyvenimo".

Kai kurių moterų nuomone, Vatikanas jų atžvilgiu užima globėjišką povyzą, kurios niekada neužimtų vyrų atžvilgiu.

"Visi žino, kad vyrai ir moterys yra skirtingi, ir feminizmo judėjimas visados laikėsi tokios pozicijos, - Italijos kairiųjų laikraščiui "L'Unita" sakė Turino universiteto sociologijos profesorė Čiara Saraceno (Chiara Saraceno). - Mane visada šokiruoja tai, kad šis pamokomas tonas visada yra skirtas moterims, bet niekada vyrams".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klaida ar noras užvaldyti valstybę: vienas skandalingiausių tyrimų, prasidėjęs grasinimu nesikapstyti po kaulus (1)

Juos vadino „valstybininkais“, o kai kas net kalbėjo apie gresiantį valstybės užvaldymą. Kita...

Rinkimus laimėjusio Putino laukia nauja užduotis: kas bus toliau? atnaujinta 10.42 (329)

Kažin ar kas abejojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus perrinktas ir vėl. Vis...

„Kryžiaus žygis“ prieš pigią darbo jėgą lietuviams smogs dvigubai (242)

Briuselyje bręstančios reformos, kuriomis norima pažaboti taip vadinamąjį socialinį dempingą ,...

Ekonomika stiebiasi į viršų: atlyginimai vis dar sparčiai kils, kainos augs mažiau (61)

Įvertinęs teigiamus tarptautinės aplinkos pokyčius ir atsigaunančias investicijas, Lietuvos...

Matuko nužudymu kaltinamų Kaziukaitytės ir Kontenio byloje netikėtas posūkis  kaltinamieji bus apklausti poligrafu (48)

Daugiau nei pusę metų trunkantis bylos, kurioje motina Monika Kaziukaitytė ir jos sugyventinis...

Didžiausias vairuotojų siaubas: kaip važiuoti žiedu ir nesukelti avarijos? (58)

Eismas žiedinėmis sankryžomis, kurios kitaip vadinamos žiedais, net ir patyrusiems vairuotojams...

Rokas Grajauskas pradės dirbti „INVL Asset Management“ (5)

Vieno didžiausių šalyje „Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas...

Ballų serialas tęsiasi: LaVarą pribloškusi sūnaus tatuiruotė ir „bėk“ triumfas prieš Šeškaus gynybą (15)

Ketvirtą savaitę iš eilės amerikiečių realybės šou seriale „Ball In The Family“ rodomi...

Meghan Markle garderobas karališkėja: kas už jį moka ir kodėl Harry mylimoji nebegali dizainerių drabužių priimti nemokamai?

Nuo pat pirmo oficialaus pasirodymo karališkosios šeimos sudėtyje Didžiosios Britanijos princo...