aA
Moterys piktai ir su pašaipa reagavo į naują Vatikano dokumentą dėl feminizmo, sakydamos, jog Vatikanui vadovauja vyrai, norintys pasukti istorijos ratą atgal ir pastatyti moteris į tariamai joms deramą vietą. Šeštadienį išplatintame Romos katalikų Bažnyčios dokumente tvirtinama, kad šiuolaikinės feministės, kovodamos už valdžią ir lyčių lygybę, pakerta tradicinę šeimos koncepciją ir sukuria atmosferą, kurioje tos pačios lyties asmenų santuoka darosi visuotinai priimtina.

Feminizmas,  moterys
Feminizmas, moterys
© Corbis/Scanpix
JAV įsikūrusios organizacijos "Katalikai už laisvą pasirinkimą" prezidentė Fransis Kisling (Frances Kissling) pareiškė, jog skaitydama dokumentą pasijuto lyg "būtų įkritusi į laiko skylę", geriausiu atveju atsidūrusi praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje.

37 puslapių dokumente, pavadintame "Apie vyrų ir moterų bendradarbiavimą Bažnyčioje ir pasaulyje", Vatikanas teigia, kad darbo santykiuose moterys turėtų būti gerbiamos ir turėti lygias teises, nors būtina pripažinti ir išryškinti skirtumus tarp lyčių. Čia sakoma, kad daugeliui moterų atrodo, jog pirma turi pavirsti "vyrų priešybe", kad pasijaustų savimi.

Kai kurias senas Vatikano pozicijas atkartojusiame dokumente taip pat kritikuojamos feminisčių pastangos panaikinti lyčių skirtumus. Tokios pastangos, pagal tai, suteikia peno ideologijoms, abejojančioms iš motinos ir tėvo sudaryta šeimos struktūra, ir faktiškai prilyginančioms homoseksualumą heteroseksualumui.

"Taip kalbėti gali tik vyrai, nepažįstantys moterų ir nesuvokiantys, kokios neįsivaizduojamai didelės naudos moterų teisių judėjimas davė tiek vyrams, tiek moterims", - sakė F. Kisling.

Pasak buvusios Europos Komisijos narės ir dabartinės europarlamentarės Emos Bonino (Emma Bonino), Vatikanas rašo apie jau nebeegzistuojantį pasaulį.

"Šį laišką taip pat gerai galėjo parašyti "al-Azhar" imamas, - sakė ji, turėdama omenyje Kaire veikiančią įtakingiausią musulmonų sunitų religinę instituciją. - Katalikų Bažnyčios naudai reikia pripažinti, kad jokia religija nėra didelis moterų draugas. Jie negaili komplimentų, bet kai pajaučia spaudimą užleisti savo pozicijas, liepia neužmiršti savo žmonos, slaugės, motinos ir močiutės vaidmens".

Pasak Vatikano dokumento, nors motinystė yra "pagrindinis moters tapatybės elementas", moterų nereikėtų vertinti vien iš dauginimosi požiūrio taško. Be to, nereikėtų smerkti moterų, kurios apsisprendžia pasišvęsti vaikų auginimui, o vyriausybės turėtų pasirūpinti, kad jos galėtų lengviau dirbti ne namuose, "neatsisakydamos savo šeimos gyvenimo".

Kai kurių moterų nuomone, Vatikanas jų atžvilgiu užima globėjišką povyzą, kurios niekada neužimtų vyrų atžvilgiu.

"Visi žino, kad vyrai ir moterys yra skirtingi, ir feminizmo judėjimas visados laikėsi tokios pozicijos, - Italijos kairiųjų laikraščiui "L'Unita" sakė Turino universiteto sociologijos profesorė Čiara Saraceno (Chiara Saraceno). - Mane visada šokiruoja tai, kad šis pamokomas tonas visada yra skirtas moterims, bet niekada vyrams".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Galimybių pasas turėtų atsirasti netrukus: tikimasi, galios net po pirmos kai kurių vakcinų dozės (31)

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės teigimu, vadinamojo galimybių paso...

Prie „Achemos“ – darbuotojų protestas: duoti pažadai dėl atlyginimų didinimo neišsipildė įmonė: tai pavienių asmenų chuliganiškas elgesys (53)

Antradienio rytą prie „Achemos“ darbuotojai prie įmonės administracinio pastato Jonavoje...

Buvęs Estijos prezidentas siūlo uždrausti rusams įvažiuoti į ES: gana (205)

Buvęs Estijos prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas įsitikinęs, kad Rusijos elgesys nepalieka Europos...

Dalis dvyliktokų sukilo prieš sprendimą grąžinti juos į mokyklas: nenorime rizikuoti (91)

Balandžio 15 d. Vyriausybė nusprendė, kad abiturientai nuo gegužės 3-iosios galės grįžti į...

Transliacija / Delfi tema. Įtampa tarp Vakarų ir Rusijos pasiekė Šaltojo karo lygį: kokie yra tikrieji siekiai?

Jau kelias savaites neslūgstanti įtampa prie Ukrainos sienų, kur telkiamos milžiniškos Rusijos...

„Real“ bosas gina Superlygą: norime išgelbėti futbolą, nes 2024 metais jau būsime mirę (4)

Madrido „Real“ prezidentas ir naujosios futbolo Superlygos vadovas Florentino Perezas gina...

Įspėja automobilių perpardavinėtojus: taip, kaip buvo, nebebus (746)

Nuo gegužės 1 dienos visi Lietuvoje parduodami automobiliai privalės turėti savininko deklaravimo...

Eugenijaus Ostapenko skrodimo išvadas gavusi jo mama – apie dainininko sveikatos bėdas: vaistus gėrė maišais, turėjo invalidumą

Praėjusią savaitę Lietuvą pasiekė liūdna žinia – mirė atlikėjas, dainų kūrėjas,...

Matematikos žinių patikrinime abiturientų vidurkis siekė vos 40 proc. (31)

Balandžio viduryje vykusiame matematikos žinių patikrinime dalyvavo daugiau kaip 80 proc. visų...

Protrūkis Lazdijuose atskleidė nelegalią veiklą: tarp slapta sportuojančių – ir TS-LKD vicemeras (370)

Susirgimų koronavirusu protrūkis Lazdijų sporto centre atskleidė galimai neteisėtą veiklą.