aA
Menininkų mūza, meilės, erotikos ir grožio deivė. Tai Afroditė. Kuri moteris nesvajoja apie grožį ir meilę? Mus visas sieja šios svajonės. Daug kam iki jų toli, tačiau tik ne aktorėms. Gražina Baikštytė - viena jų.
Nijolė Narmontaitė ir Gražina Baikštytė
Nijolė Narmontaitė ir Gražina Baikštytė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Afroditės savybių turinti moteris gana nesunkiai gali tapti aktore. Juk ši deivė mokėjo perprasti ir manipuliuoti žmonių jausmais. Ji įkvėpdavo menininkus, poetus, rašytojus. Šios deivės archetipui galime priskirti daugelį garsių moterų aktorių, dainininkių - Marilyn Monroe, Nicole Kidman, popžvaigždė Madonna ir kitos.

Nuo mažens Afroditė mėgsta puoštis, jai neįsiūlysi bet kokio drabužio. Šio archetipo moterys kūrybingos, mokančios pasinaudoti savo žavesiu, meilė joms - įkvėpimo šaltinis. Jos visą gyvenimą išlieka patrauklios, paslaptingos, visuomet puoselėja savo išvaizdą.

Afroditės archetipo valdoma moteris geba išgyventi šią akimirką, džiaugtis gyvenimu, tačiau ji moka elgtis ir lengvabūdiškai. Beje, jos linkusios dažnai įsimylėti. Tokia moteris yra jausminga, turi stiprią vaizduotę. Tik neapsigaukite jos švelnia ir gražia išore - dažnai tai fatališka moteris.

Kalbiname aktorę Gražiną Baikštytę - žavią, jaunatvišką, sukūrusią ne vieną romantiškos moters vaidmenį. Šiuo metu Gražina pradėjo filmuotis populiariausio Lietuvoje televizijos serialo "Nekviesta meilė" trečioje dalyje.

- Ar mokate lengvai išgyventi akimirką, ar turite įspūdingų ateities planų?

Taip. Moku džiaugtis akimirkomis, bet tuo pačiu mano galvoje visuomet pilna visokių grandiozinių planų!

- Jums darbas visų pirma turi teikti malonumą?

Renkuosi veiklą, kur galiu save realizuoti, o ir pačiai įdomu, nes pastaruoju metu pamėgau dar neišbandytas sritis...

- Gal mėgote nuo vaikystės vaidinti?

Vaikystėje galėjau deklamuoti ilgiausius eilėraščius. Kai ateidavo Kalėdų Senelis, už eilėraščius susirinkdavau krūvas saldainių, o po to juos išdalydavau kitiems vaikams.

Paauglystėje buvau nedrąsi, tik metams bėgant atsirado drąsos. Ir dabar ne visada kavinėje galiu paklausti, ar staliukas laisvas, arba renginyje prieiti prie svetimo žmogaus. Mano dukros taip pat nedrąsios. Jas raminu, sakau, "su laiku prasimušite".

- Kaip patekote į kiną?

Atsitiktinai, kai moldavų režisierius pastebėjo "Nemuno" viršelyje mano portretą, pavadinimu "Gražina" (fotografavo Liudas Ruikas). Pakvietė filmuotis, po to sekė kiti pasiūlymai. Vėliau įstojau mokytis į Visasąjunginį kinematografijos institutą Maskvoje.

Gražina Baikštytė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

- Gal bandėte rašyti poeziją, piešti, šokti?

Jaunystėje šokau ansamblyje "Suktinis", vaidinau pantomimos trupėje. Mėgstu šokti ir dabar - kiti sako, kad tai gerai darau.

- Gal teko tapti pavydo ar nesusipratimų auka, kai bendravote su vyriškiu tik draugiškai, o jis tikėjosi ko kito ir paskui pasijuto įžeistas?

Būdavo, su vyriškiu bendrauju - juk moteris su vyru gali būti ir tik draugais, ar ne? - kalbu, pasakoju, o paskui išgirstu, kad jis apie pokalbį negalvojo. Vienas vyriškis yra pasakęs: "Žinai, nieko negirdėjau, ką sakei. Tik į tave žiūrėjau". O aš maniau, kad jis manęs klausosi...

- Ar teko būti kieno nors svajonių įkvėpėja, ar esate kam nors kūrybos šaltinis?

Ne visai taip, bet vyrai ir moterys dažnai man patiki savo paslaptis, ateina pasiguosti, pasitarti. Vienas mano vyro draugas režisierius nuėjo pas psichologę. Jis išgyveno krizę šeimoje, kūryboje. Po to atėjęs sako: "Išleidau tiek pinigų ir nieko iš to. O su tavimi pabendravau ir gavau daugiau naudos". Esu meniškos prigimties, į gyvenimą žvelgiu emocionaliai, neieškau visur logikos. Man yra sakiusios astrologės, kad galėčiau būti astrologe, konsultuoti žmones.

- Ar lengvai ir greitai įsimylite?

Negreitai, bet jei įsimyliu, tai stipriai. Meilė suteikia daugiau kančios nei džiaugsmo. Džiaugsmas būna pradžioje, kai meilės jausmui visiškai atsiduodi.

- Veikiausiai jums svarbiau ne vyrų statusas, o jų emocijos, jų žavesys?

Man iš tiesų nėra svarbu, kokios jis profesijos atstovas. Iš pirmo žvilgsnio įvertinu, ar jis man įdomus žmogus, o jo statusas nėra toks svarbus.

Nijolė Narmontaitė ir Gražina Baikštytė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

- Gal elgiatės impulsyviai, neapgalvotai?

Mėgstu susidaryti planą, ką veiksiu. Bet kartais galiu su gatvėje sutiktu seniai matytu draugu nuklysti ir visą vakarą prakalbėti. Metams bėgant mano elgesys vis mažiau impulsyvus, vis sunkiau mane "ištraukti" iš namų ar palenkti keisti savo planus. Klausau savo vidinio balso. Jei jis sako, kad sėdėčiau ir niekur neičiau - ir neinu. Žinoma, jei neturiu kažkokių darbų ir galiu sau tai leisti...

- Ar perkate ką nors nepagalvojusi?

Retai. Bet jei būna labai prasta nuotaika, galiu kažką nepagalvojusi nusipirkti, o po to tenka gailėtis...

- Moterys jums jaučia priešiškumą?

Taip, deja, esu tai pajutusi... Draugių turiu nedaug, vertinu laiko patikrintas senas drauges. Labiau, nei naujai atsiradusias. Neprisileidžiu žmonių lengvai.

- Afroditė ilgai išlieka žavi. O jūs puoselėjate savo grožį?

Savo būdais saugau grožį. Niekada neleidžiu sau bet kaip išeiti į gatvę. Ir dukros taip elgiasi. Mums tai norma. Ir dar tėvų ir protėvių genai, kurie jau ne mano nuopelnas! Kitos aktorės mano, kad tik scenoje reikia gražiai atrodyti, o gyvenime - bet kaip. Man tai negalioja, net jei būčiau ir ne aktorė, vis tiek negalėčiau bet kaip atrodyti - turiu visuomet būti pasitempusi.

- Afroditė gimė iš jūros putų. Tikriausiai jūra yra jūsų mėgstamiausia stichija?

Nebuvo nė vienos vasaros, kad nematyčiau jūros. Turbūt, be jos numirčiau...

- Tikriausiai jūs daug sapnuojate?

Sapnuoju daug ir moku savo sapnus aiškinti.

- Koks filmas ar vaidmuo jums mieliausias?

Vaidinau romantiškas būtybes, pakylėtas nuo žemės. Niekuomet neteko vaidinti moters buityje: ką nors tvarkančios, verdančios. Dažniausiai tai - praeitų amžių, romantiškos istorinių filmų herojės. Man artimiausias filmas yra pagal Wilkie Collinso romaną "Moteris baltais drabužiais", kuriame sukūriau du labai skirtingus pagrindinius vaidmenis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (7)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (4)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (31)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...

Dovilė Jablonskaitė

Apipjaustymas: ilgo lytinio akto pageidaujantys vyrai apie tai svajoja, bet urologai perspėja – dievulio duota ne šiaip sau

Gimus mergaitei dar gimdymo namuose užakcentuojama: keičiant sauskelnes prausti tik laikant...

Low De Wei

JAV plinta mirtinai pavojinga grybelinė infekcija: yra du būdai, kaip ji gali paveikti žmogaus organizmą simptomai būdingi daugeliui kitų paplitusių ligų

JAV plintančio mirtinai pavojingo, vaistams atsparaus grybelio atvejų smarkiai padaugėjo COVID-19...