aA
Daugelis Indijos moterų, net jei jos laimingai ištekėjusios, yra emociškai labiau prisirišusios prie savo vaikų nei sutuoktinių. Santykiai su vaikais paprastai būna daug artimesni, ilgesni ir džiaugsmingesni. Iš žmonos Indijoje vyras tikisi patarnavimo ir paklusnumo, o motinai leidžiama globoti ir dominuoti.
Indė moteris
Iš vaikų, ypač suaugusių sūnų, ji gali tikėtis paklusnumo, meilės, rūpinimosi. Už motinišką meilę atsimokama tuo pačiu. Moters-motinos vaidmuo kultūriškai yra daug labiau gerbiamas nei moters-žmonos.

Sudhir Kakar rašo: “Indei motinystė suteikia ne tik asmeninį pasitenkinimą. Tai įvykis, “kuris kultūriškai traktuojamas kaip žmonijos pratęsimas ir išaukština motiną daug labiau nei žmoną. Vaikai nepateisina skriaudos, padarytos motinai, nes ji mylima ir gerbiama kaip karalienė. Ši tema plėtojama daugelyje indų pasakų ir legendų.

Daugelis Indijos moterų gali pasitikėti savo suaugusiais vaikais, kad šie atkeršys už vyro ar jo tėvų skriaudas. Be abejonės, indėms “motiniškumas” yra daug svarbesnis identiteto formavimo elementas nei vakarietėms. Motinystė neizoliuoja moters. Todėl, kai reikia, indės nesunkiai apriboja daugelį savo moteriškų poreikių – ypač seksualinius, ir tai nedaro didelės žalos jų asmenybei.

Išmoksta pasakyti „ne“

Indė moteris

Moteriai labai svarbu išmokti pasakyti seksui „ne“, jei jis žemina jos orumą. Moterys, nežinančios, kada tai pasakyti, yra daug nelaimingesnės už tas, kurios atsisako sekso, nors dėl tam tikrų priežasčių lieka gyventi santuokoje.

Štai pavyzdys iš vienos moters, kuri daug metų gyveno su smurtaujančiu vyru, gyvenimo. Prisiminusi tuos laikus, ji pasakoja: „Vienas labiausiai žeminančių dalykų mūsų santuokoje buvo tai, kad aš nemokėjau atsisakyti sekso su juo, nors nuolat vaikščiodavau su mėlynėmis po akimis. Galų gale ėmiau nekęsti savęs už tai, kad po mušimo ir žodinio smurto sutikdavau mylėtis. Aš susijaudindavau vos tik jam prisilietus. Žinau, vyras niekino mane, kad pasiduodu jo manipuliavimams ir noriu mylėtis nepaisant visų pažeminimų. Bet aš negalėjau atsisakyti.“

Moteris pasakojo, kad daugybę metų kentė vyro smurtą, nes bijojo, jog išsiskyrusi nesugebės gyventi reguliariai nesimylėdama. Santuokai iširus sekso stoka tapo rimta moters problema ir daugelio nelaimingų meilės romanų priežastimi.

Vyrų kontroliavimas

Indė moteris

Daugeliui Indijos moterų nesunku apriboti savo seksualinius poreikius, kad užtikrintų vaikų gerovę. Deja, per daug vyrų galvoja, kad didžiausias moters rūpestis – rūpintis namais ir vaikais, o jiems patiems galima patirti vieną kitą nuotykį. Bet kur riba, kai nedidelis nuotykis ima griauti santuoką? Maja nutarė nesimylėti su jokiu vyru, tačiau jos vedybinis gyvenimas buvo labai nelaimingas. Tiesa, yra nemažai moterų, kurios savo pavyzdžiu sugeba užtikrinti santuokos tvirtumą, laikyti vyrą “už trumpo pavadėlio”.

Šio žaidimo taisykles gali paaiškinti Reena. Jos santuoka labai sėkminga. Moteris kilusi iš išsilavinusios viduriniosios klasės Pandžabi šeimos. Pati išsirinko vyrą, sėkmingai karjeros laiptais kopiantį biurokratą. Jų santykiai pagrįsti abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau Reena sako, kad norėdama išlaikyti puikius santykius, ji turi aktyviai dalyvauti nustatant tarpusavio santykių normas.

Reena nerimauja, kad vyro Deepako padėtis, galia ir išvaizda gali nesunkiai sužavėti moteris, ieškančias vienos nakties nuotykių ar ilgalaikių santykių. Reenai taip pat neramu, kad sutuoktiniui patinka būti gražių moterų kompanijose. Dėl darbo specifikos Deepakui tenka daug keliauti, o santuokai tai ne į naudą. Reena stengiasi motyvuoti Deepaką savo pavyzdžiu. Pavyzdžiui, atsisako gerti alkoholį. Jai patinka lengvai apsvaigti, tačiau ji nori kontroliuoti vyro gėrimą. Reena mano, kad nuklydimus į šoną vyrai dažniausiai linkę pateisinti girtumu.

Per vakarėlius ji atsisako šokti su kitais vyrais. Nors nedraudžia Deepakui pašokdinti kitų moterų, žino, kad tai darydamas vyras jaučiasi kaltas ir iškart po šokio sugrįžta pas ją. Reena vakarietiškų šokių nelaiko nepadoriais. Ji tiesiog mano, kad šie suteikia vyrui ir moteriai progą susiglausti, o tai gali būti neištikimybės preliudija. Anot moters, artimo fizinio kontakto geriausia vengti nuo pat pradžios. Sutuoktiniams teko keletą metų gyventi Europoje, tačiau Reena neatsisakė susikurtų taisyklių, nors buvo vadinama per daug dorovinga ir pasipūtusia.

Deepakas irgi atsidavęs šeimai. Reena mano, kad jos pavyzdys padeda išlaikyti vyrą šalia, kad pasitaikius progai šis nenuklystų į šalį. Jai jau yra tekę pažinti išsiskyrimo skonį. Kažkada Reena buvo stipriai įsimylėjusi vaikystės draugą. Draugystė truko 10-12 metų, abu buvo vienas kitam ištikimi. Įgijęs inžinieriaus diplomą, draugas gavo darbą JAV. Prieš jam išvykstant, pora susižadėjo. Jis turėjo grįžti, vesti ir išsivežti žmoną su savimi. Tačiau netrukus susipažino su viena amerkiete ir nutraukė sužadėtuves.

Reenai tai buvo didelė emocinė trauma. Jos nuomonė apie vyrus nėra labai gera, nors santykiai su vyru – puikūs: “Visi vyrai vienodi. Jie neturi jokių skrupulų. Visuomenė išliks sveika tik tuomet, kai taisykles nustatinės moterys.” Jei paaiškėtų, kad vyras neištikimas, Reena tikrai neatsakytų tuo pačiu, neužmegztų naujų santykių. Ji įsitikinusi, kad kaltė taip užgraužtų Deepaką, kad jis netrukus sugrįžtų.

Reena ar Maja jokiu būdu nėra pavyzdžiai, kuriais siūlome sekti. Tik norime parodyti, kaip siekdamos užtikrinti ramų santuokinį gyvenimą, moterys nusprendžia apriboti savo seksualinius poreikius dėl dalykų, kuriuos laiko kur kas svarbesniais.

Vaikai-sąjungininkai

Indė moteris

Promila kilusi iš pasiturinčios viduriniosios klasės Pandžabi šeimos. Būdama 19-os, ištekėjo už vyro, kuris plėtojo šeimos verslą Delyje. Netrukus po vestuvių sužinojo, kad vyras visada svajojo vesti kitą moterį ir vis dar su ja susitikinėja. Po trejų santuokos metų Dineshas ėmė dirbti atskirai nuo tėvo, verslas klestėjo, pinigų netrūko. Dabar Dineshas uždirbdavo 15 000 – 20 000 rupijų per dieną. Tačiau kartu su pinigais atėjo ir būdingos blogybės – azartiniai lošimai, alkoholis ir narkotikai.

Promila jau buvo pagimdžiusi sūnų ir dukterį. Dineshas ėmė švaistyti pinigus taip pat greitai, kaip uždirbdavo. Jei Promila paprieštaraudavo, vyras įniršdavo. Ji daug metų bandė padėti Dineshui atsikratyti žalingų įpročių. Tačiau sugrįžus iš ligoninės tereikėdavo susitikti seną draugelį, ir istorija prasidėdavo nuo pradžių. Promila prašė pagalbos iš tėvų, giminaičių. Išbandžiusi visas priemones, galiausiai nutarė Dinesho nebeįsileisti į butą. Tame pačiame name, tik kitame aukšte gyvenančių vyro tėvų paprašė, kad šie priglaustų Dineshą, nes jai svarbiau pasirūpinti dviem vaikais, apsaugoti juos nuo neatsakingo tėvo įtakos.

Promila rūpinasi savimi. Jai 35-eri, ji puikiai atrodo. Vartodamas narkotikus vyras susigadino sveikatą ir nesugebėjo išsaugoti verslo. Vyro tėvai duodavo moteriai 5 000 rupijų per mėnesį, kad išlaikytų namą. Tačiau šių pinigų neužteko patenkinti dviejų augančių vaikų poreikius.

Prieš trejus ar ketverius metus, slaugydama Dineshą ligoninėje, Reena susipažino ir susidraugavo su kitu vyru. Šis tapo oficialiu jos globėju ir pasiūlė dirbti jo firmoje, nors moteris neturėjo jokios patirties. Kompanija skyrė automobilį ir padorų, reguliarų mėnesinį atlyginimą. Tai nuliūdino jos sutuoktinį ir jo tėvus. Jie apkaltino Reeną meilės ryšiais. Bet Reena atmeta visus kaltinimus ir sako, jog niekada negalėtų šitaip pasielgti. Mums gali būti nelengva suprasti, kodėl ji atsisako mylėtis su vyru, kuris patinka, kuris padėjo atsistoti ant kojų. Žinoma, Reena emociškai prie jo prisirišusi, bet teigia, kad jausmai yra “seseriški”.

Moteris atsisako su šiuo vyru palaikyti romantiškus seksualinius santykius, nes tuomet jos “negerbtų vaikai”. Bet nejaugi jai netrūksta sekso ir viso to, ką suteikia vyro-moters santykiai? Juk ryšys su vyru nutrūko prieš 10 metų, kai jai buvo dvidešimt keleri, o vedybiniame gyvenime netrūko konfliktų ir smurto. Reena sako: “Mano vaikams reikia emocinio saugumo labiau nei man sekso. Užtenka, kad jie negerbia savo tėvo. Jei praras pasitikėjimą ir manimi, jei su manimi nebesijaus saugūs, jie nebeturės jokios emocinės užuovėjos.”

Abu vaikai labai myli ir gerbia motiną. Nors tebėra paaugliai, stengiasi apsaugoti mamą nuo vyro ir jo tėvų. Iš tiesų gali būti, kad ištekėjusi ar pradėjusi seksualiai bendrauti su kitu vyru, ji nebegalėtų vaikų laikyti stipriausiais sąjungininkais, su kuriais santykiai išliktų ilgesni ir artimesni nei su tėvais ar broliais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įtarimai Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai (255)

Iš už Atlanto į Lietuvą pargabentos buvusios teisėjos Neringos Venckienės įtarimų sąrašą...

Vilniuje vilkikas įstrigo po tiltu: susidarė milžiniška spūstis eismas atlaisvintas (135)

Pirmadienį Vilniuje , Oslo gatvėje, vilkikas įstrigo po tiltu. Pirminiais duomenimis, apgadintas...

Per šnipų mainus išlaisvinto norvego istorija sukrėtė vietinius: tai tiesiog nerealu (34)

„Dėkoju daugeliui žmonių už paramą per šiuos dvejus metus, o ypač – savo šeimai, ji buvo...

Vairuotojai nežino, kaip sukti į dešinę prie naujų šviesoforų: stovi, nors gali važiuoti (61)

Nuo lapkričio pirmosios įsigaliojo naujos Kelių eismo taisyklės ( KET ), apibrėžiančios, kaip...

Mačiulis žino, kur reiktų ieškoti pinigų pensijoms didinti (31)

Jei valstybinės įmonės būtų valdomos efektyviau, į biudžetą būtų surenkama pakankamai...

Milijonų vertės klausimas: įmonės, virš kurių pakibo prekybos tinklų mokestis sąrašas (1)

Diskusijos dėl prekybos tinklų mokesčio vis dar verda. Naujasis mokestis jau numatytas kitų...

Lifte vien chalatu apsirengusį Gitaną Nausėdą sutikęs Stano: girdėjau, kaip žmonės stebėjosi (28)

Stanislavas Stavickis-Stano socialiniuose tinkluose pasidžiaugė su sūnumi lifte sutikęs Lietuvos...

Austėja Landsbergienė: vaikai nėra sąskaita, į kurią investuoji ir tikiesi palūkanų

Savaitgalį edukologė, verslininkė ir keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė pristatė savo...

Veryga prašo kantrybės: medikų vidutinės algos turėtų pasiekti 3250, slaugytojų – 1625 eurus (86)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ministerija tesės įsipareigojimus kitąmet...

Elžbietos II sūnus princas Andrew pagaliau prabilo: atsivėrė apie draugystę su prievartautoju ir santykius su nepilnamete (10)

Ką tik BBC kanalu transliuotoje laidoje princas Andrew atvirai papasakojo apie bičiulystę su...