aA
Operos solisto Merūno Vitulskio (33 m.) pasirodymai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiuo metu atlikėjas aktyviai koncertuoja gimtojoje šalyje.
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Vertinu savo šalį ne pagal žmones, kurie gadina jos įvaizdį. Nesiekiu auklėti, sakyti, kaip yra viskas yra blogai. Pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Manau, kad pas mus yra labai daug gražių dalykų, todėl visada stengiuosi žvelgti pozityviai. Be to, tikiu ateitimi, – sako operos solistas Merūnas Vitulskis.

Vasarį tęsite solinius koncertus Lietuvos miestuose, nuolatos dalyvaujate televizijos projektuose, esate dažnai matomas ir pramogų pasaulio renginiuose. Kokiomis nuotaikomis gyvenate tarp šios darbų gausos?

– Darbai tęsiasi nuolatos, todėl reikia viską planuoti, ruoštis pasirodymams. Šiuo metu gyvenu kūrybinėmis nuotaikomis. Daug dirbu teatre – ši veikla atima daugiausiai laiko, kadangi iki spektaklio premjeros du tris mėnesius repetuojama kasdien.

Šiuo metu spektaklių pristatymai vyksta kas antrą dieną, taigi jaučiu šiokią tokią įtampą. Netgi abejojau dėl dalyvavimo tam tikruose renginiuose. Tačiau kuo daugiau užsibrėži, tuo daugiau padarai.

Kita vertus, džiaugiuosi, kad veiklos netrūksta. Netrukus prasidės koncertinis turas, laukia penkiolika pasirodymų.

Pernai rudenį pristatėte trečiąjį solinį albumą „Muzika – Lietuvai“, surengėte koncertus su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Esate patenkintas šių darbų kokybe?

– Šiems pasirodymams ruoštasi ilgiau nei metus. Džiaugiuosi, jog pavyko išleisti ypač kokybišką albumą, surinkti geriausius muzikantus. Koncertų salės buvo užpildytos – gera žinoti, jog ir klasikinės muzikos renginys gali surinkti tokią auditoriją Lietuvoje.

Manau, pavyko įgyvendini tai, ką planavome – lūkesčiai pasitvirtino, investicijos pasiteisino. Ką jau kalbėti apie moralinį pasitenkinimą. Tikiu, jog kruopštus darbas visada atsiperka. Tai motyvuoja tęsti veiklą ir nesustoti.

Albumą skyrėte Lietuvai, kurią pastaruoju metu purto žiaurūs nusikaltimai ir politinės krizės. Tokiomis aplinkybėmis retas kuris neišgyvena nusivylimo valstybe jausmo...

– Aš kasdien kuo nors nusiviliu – tiek savimi, tiek kitais. Esame anksti sugriauta ir daug vertybių praradusi tauta, dėl to susigrąžinti viską nėra lengva. Žinoma, apmaudu: atrodo, viskas gražu, bet staiga pamatai, kaip visa tai gali sugriūti per dieną.

Vis dėlto vertinu savo šalį ne pagal žmones, kurie gadina jos įvaizdį. Nesiekiu auklėti, sakyti, kaip yra viskas yra blogai. Pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.

Manau, kad pas mus yra labai daug gražių dalykų, todėl visada stengiuosi žvelgti pozityviai. Be to, tikiu ateitimi.

Nors šiuo metu koncertuojate Lietuvoje, rengiate pasirodymus ir Europoje, Šiaurės Amerikoje. Užsienyje turbūt ir vertinimas, ir suteikiamos darbo sąlygos skiriasi nuo mūsiškių?

– Yra šalių, kur požiūris į klasikinę muziką bei operos kultūrą, – išskirtinis. Pavyzdžiui, moksleiviams suteikiamas nemokamas įėjimas į teatrą. Austrijoje po operos spektaklio pribėga septynerių aštuonerių metų vaikai ir prašo, kad jiems pasirašytum. Kada nors, tikiuosi, taip bus ir Lietuvoje. Tiesą pasakius, ir užsienyje nėra viskas puiku.

Visgi manau, jog svarbu nepasiduoti, realizuoti idėjas ir skleisti gimtinėje tai, ką išmoksti išvykęs svetur. Pastebiu, jog mūsų jaunoji karta atgimsta: daug perspektyvių žmonių lieka ir kuria gimtinėje, nors galbūt kitur būtų „šilčiau“. Aš pats, nesvarbu kokioje šalyje bedirbčiau, žinau, kad grįšiu į Lietuvą. Galiausiai, tinkamas sąlygas ir perspektyvas susikuri pats.

Minėjote, jog šiuo metu turite daug veiklos teatre. Kuo jums įdomus šis darbas?

– Teatre negali pasislėpti, esi „nuogas“ prieš auditoriją. Spektaklio metu viskas yra matoma: bendras vaizdas, kiekviena detalė, akimirka. Skirtingai nei televizijoje, kuomet kamera pateikia vaizdą žiūrovui ir prodiuseris nusprendžia, kaip pasirodymas turėtų atrodyti.

Šiuo metu išties geriausiai jaučiuosi teatre – džiugu, kai su kolegomis galime padaryti ką nors bendro. Azartas, jaučiamas kuriant teatre, panaikina nuovargį. O jo, patikėkite, būna išties daug.

Kai darbo grafikas toks įtemptas, sveikata nesušlubuoja? Galbūt ja kaip nors ypatingai rūpinatės?

– Na, kalbant apie psichologinę būklę, stengiuosi atsiriboti nuo problemų, kurių negaliu išspręsti, jas ignoruoju. Mano močiutė – homeopatė; pats nuo septynerių metų laukuose rinkau vaistažoles, taigi žinau apie jų naudą. Kartu su šeima stengiamės stiprinti imunitetą gerdami įvairias arbatas, pavyzdžiui, ežiuolių.

Tačiau šiais metais, atrodo, apsirgo visi: ir šeima, ir kolegos darbe. Nors kiek įmanoma stengiuosi vengti masinių susibūrimo vietų, nuo ligų ne visada pabėgsi.

Man svarbiausia, kad mano vaikai, žmona būtų sveiki. Esame sotūs, laimingi, turime namus, aš galiu kurti muziką Lietuvai, koncertuoti svetur – ko daugiau man gyvenime norėti?

Gal siekti dar didesnio įvertinimo ar žinomumo?

– Įvertinimai niekada nebuvo mano siekiamybė, kadangi kuriu muziką ne sau, o klausytojams. Tokį požiūrį paveldėjau iš senelio (Merūno senelis Aleksandras Vitulskis buvo grafikas – aut past.), tai – tarsi perduota mąstymo tradicija, jog kūryba turi būti skirta žmonėms.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kemzūra įveikė Jasikevičių: pagrindiniai ginklai neiššovė, o „Žalgiris“ neatsilaikė Pirėjuje (289)

Eurolygos 8-ame ture penktadienį vakare Kauno „Žalgiris“ (3/5) svečiuose 74:83 (18:19, 21:18,...

Kraujomaiša jų nesustabdė: 10 garsių žmonių, kurie susituokė su savo giminaičiais (72)

Per visą žmonijos istoriją galiojo draudimas giminaičiams tuoktis tarpusavyje. Šiandien mes jau...

Žmogžudystė Vilniuje: bute, kraujo klane, rastas negyvas vyras (37)

Penktadienio vakarą, apie 19 val., Vilniaus policija gavo pranešimą apie žmogžudystę...

Ekskursija po uždraustą zoną: nebeturintys ko prarasti gyventojai ir sveikata rizikuojantys nelegalūs turistai (33)

Dar iki kelionės į Černobylį aš buvau tiek perskaitęs ir prisižiūrėjęs dokumentikos apie tą...

Gąsdinančios tendencijos: po 25 metų sirgs pusė milijono lietuvių, bet žinos tik pusė (142)

Minint pasaulinę diabeto dieną atkreiptas dėmesys į tai, kad žmonių, sergančiu cukriniu...

CSKA sutriuškino „Fenerbahče“, įsiutęs Obradovičius saviškius siuntė velniop dar kartą nustebino ASVEL (21)

Eurolygos 8-ame ture Maskvos CSKA namuose 88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21) nepaliko vilčių...

Vėlų vakarą Panevėžyje susidūrė BMW ir „Volvo“, iškviesti medikai, ugniagesiai ir policija

Vėlų penktadienio vakarą, 23.01 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų...

Klimatologas: kitą savaitę Lietuva atsidurs pereinamojoje zonoje, o gruodis bus neįprastas (57)

Lapkritį sulaukti sniego dar prieš kelerius metus atrodė visiškai normalu, tačiau dabar...

Vilniuje duris atvėrė nauja kulinarijos studija

Molekulinės virtuvės šefė, dažnai televizijų laidose, interneto portaluose ir spaudoje matoma...

Slaptas kainų palyginimas didžiuosiuose prekybos centruose: kur pigiausia apsipirkti? (117)

Norintiems įsigyti mėgstamų prekių už kuo mažesnę kainą gali tekti aplankyti ne vieną...