„Už gerus darbus nereikia laukti atpildo ir tikėtis, kad tave kažkas liaupsins“, - teigia jaunimo grupių vadovė Laima Lapkauskaitė, nepagailėjusi net 41 tūkst. litų, kuriuos uždirbo koncertuodama JAV, labdarai.
Laima Lapkauskaitė
© Audrius Solominas
Per ilgus karjeros metus padėjusi ne vienai savo mokinei, ji neskubėjo tuo girtis ir taip siekti populiarumo: „Nemanau, kad geri darbai turėtų būti daromi dėl reklamos“.

Giliomis vertybėmis ir tikėjimu besivadovaujanti moteris Posh.lt teigia tai daranti iš pareigos laime ir pinigais dalintis su kitais.

Padeda talentingiems žmonėms

L.Lapkauskaitės labdaringa veikla ilgai buvo paslaptis ne tik dėl to, kad tuo girtis Laimai atrodė neprasminga, bet ir stengiantis išsaugoti remiamų žmonių privatumą.

„Manau, kad kiekvienas žmogus turi padaryti kažką gero, tačiau jei pulsi visiems pasakoti, nepatogiai jausiesi ir tu, ir tas žmogus, kuriam padėjai, - paprastą tylėjimo priežastį paaiškino Laima. - Yra studenčių, kurios galbūt turi kažkokių finansinių problemų šeimoje, tuomet aš pagal galimybes savo buvusiams mokiniams padedu.

Juk jei matau talentingą žmogų ir žinau, kad galiu padėti jam pasiekti tikslą, taip ir darau. Manau, kad kiekvienas vadovas taip turėtų elgtis“. L.Lapkauskaitė pasakojo, kad tokiai veiklai ją paskatino ne koks nors vienas ypatingas įvykis, tiesiog, pats gyvenimas: „Mane supo ne vienas gabus vaikas ir, kai matydavau, kad jis neturi galimybių mokytis, stengdavausi padėti. Gal mano širdis tokia. Tačiau manau, kad kiekvienas taip elgtųsi, juk tai žmogiška“.

Gerumo moko vaikus

Prieš septynerius metus visus Amerikoje uždirbtus pinigus Laima paaukojo labdarai.

Laima Lapkauskaitė
© Audrius Solominas

Moterį daugiausia supa muzikos srityje dirbantys ir ja gyvenantys žmonės, todėl didžioji dalis jos labdaringos veiklos taip pat yra skiriama jai: „Mes su savo kolektyvais turėjom nemažai labdaringų koncertų. Važiuodavome į vaikų, senelių namus, nes manau, kad vaikams reikia tokios praktikos. Jie turi atskirti, kas yra kas, žinoti, kad ne viskas taip būna gražu, kaip jų gyvenime“.

L.Lapkauskaitė taip pat atsiminė atvejį, kai prieš septynerius metus su viena mokine ilgai koncertavusios Amerikoje, visas gautas lėšas atidavė Lietuvos vaikų fondui.

„Kai grįžau iš kelionių, niekam nepasakojau, garsiai nerėkiau, bet dabar, po tiek metų galiu pasakyti, - atviravo tuomet net 16 tūkst. dolerių (apie 41 tūkst. litų) paaukojusi moteris. - Kažkas iš to būtų padaręs „baisinę“ reklamą, bet man šito nereikia, ne tam geri darbai skirti. Tiesiog, aš pati didžiuojuosi, man smagu“.

Jaučia pareigą dalintis

Muzikos kolektyvų vadovė įsitikinusi, kad gyvenime reikia mokėti dalintis. Grupės „Mokinukės“ ir kitų vaikų muzikos kolektyvų vadovė pabrėžė, kad tai, kad ji kai kuriems mokiniams padeda finansiškai, nereiškia, kad ji turi per daug pinigų ir dėl to jais švaistosi: „Kartais reikia kažko atsisakyti ir pasidalinti su kitais žmonėmis. Juk net Evangelijoje rašo, kad ubagėlio paaukotas litas svarbesnis nei turtuolio milijonas“.

Už gerus darbus Laima padėkos sulaukia ne visada: „Būna, kad ir pamiršta ir neatsimena, kad tokia kažkada buvo. Na, gal tuo momentu norėtųsi, kad bent žinutę atsiųstų, vadove, kaip jūs laikotės, bet jei taip nėra, tai nėra, ką darysi. Kodėl aš taip darau? Gal dėl to, kad esu vienišas žmogus ir jaučiu pareigą su kitais pasidalinti, nežinau... - svarstė L.Lapkauskaitė. – Tačiau kuo daugiau padedu kitiems, tuo labiau jaučiu, kad ir man pačiai sekasi“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po tėvo mirties – skaudus dūris iš motinos: pusę pinigų atiduok man

„Man yra 16 metų ir aš gyvenu asocialioje šeimoje“, – taip į DELFI kreipėsi laišką...

Matelis nurodė, kokie žaidimai vyksta Seime (688)

Šią savaitę Seime ir aplink jį – karšta. Bene šeši tūkstančiai mitinguotojų pareikalavo...

Mylimai veiklai koją kišo sovietmetis: progą suteikė nepriklausomybė (38)

Lietuvai atgavus nepriklausomybę vienas pirmųjų Klaipėdoje kavinę atidaręs Darius Piščikas...

Rusai niršta, britai neatsitraukia (299)

Rusijos atsakomosios priemonės į Didžiosios Britanijos sankcijas Maskvai dėl buvusio rusų...

Sužinojusi kainą avalynės taisykloje panoro griebti batus meistrui iš rankų ir bėgti (357)

Pirkdami naujus batus dažnai nepagalvojame, kad kaina, kurią sumokame už naują pirkinį,...

Gyvai / LKL: Kauno „Žalgiris“ egzaminuoja pergales skinančius „Šiaulius“ tiesioginė vaizdo transliacija (10)

„Betsafe-LKL“ čempionato lyderis Kauno „Žalgiris“ (22/3) namuose šeštadienį priima kovo...

Ypatinga vieta Druskininkuose pavalgyti vėlyvus pietus: tik pakilę į 8 aukštą supranta, kur pateko (2)

Atšilus orams Lietuvos pietuose esantis Druskininkų kurortas sulaukia vis daugiau svečių, kurie...

Meghan Markle stiliaus klaida, kurią neįtariant padaro daugelis mūsų (4)

Nuo tos akimirkos, kai ėmėsi karališkųjų pareigų, būsima princo Harry žmona nepriekaištingai...

Jazzu papasakojo apie tikrąją išsiskyrimo su Somovu priežastį ir nuskustus plaukus: neberandi vietos ten, kur visada buvo tavo namai (177)

Po grandiozinių atsisveikinimo koncertų į Tailandą išskridusi atlikėja Justė Arlauskaitė –...

Ne silpnų nervų žiūrovams: buldozeriu – per prabangą (9)

Pasirūpinkite vienkartinių nosinaičių atsargomis, nes netrukus išvysite širdį draskantį...