aA
Laidos „Abipus sienos“ vedėjui Giedriui Leškevičiui svarbios visos didžiausios vasario šventės: ir Šv. Valentino diena, ir Užgavėnės, ir Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tačiau Giedrius su šeima mėgsta švęsti tada, kada to nori patys.
Giedrius Leškevičius su žmona
Giedrius Leškevičius su žmona
© A.Solomino nuotr.

„Gėlių perku savo žmonai be progos. Valentino dienai neskiriu ypatingo dėmesio. Man patinka kažkur nueiti, papietauti, pabūti su mylimąja, kai tik turime laiko, galimybių ir esame geros nuotaikos. Šiemet taip pat negalvojame, ką veiksime per Įsimylėjėlių dieną. Juk kiekvieną dieną galime sau sugalvoti šventę“, – mintimis dalijosi G. Leškevičius.

Užtat Giedriaus šeimoje nuo pat mokyklos laikų yra išlikusi tradicija Užgavėnių metu kepti ir valgyti blynų.

„Pamenu, kaip mokyklos laikais kaime persirengdavau čigonu, su šokiais ir dainomis kaimynų prašydavome saldumynų. O dabar, kai vaikai vaikšto po laiptines, to beveik nematau, nes namuose būnu tik po visų dienos darbų, tad tokiu metu jie jau nebeužsuka“, – pasakojo laidų vedėjas.

Nors Giedriui šiemet neteko užsiimti žiemos sportu, kurį jis labai mėgsta, tačiau prieš porą savaičių skraidė oro balionu.

„Tuo metu viršuje buvo daug šilčiau negu ant žemės, tad tikrai nesušalau. Mačiau daug gyvūnų – bent septynias stirnas, zuikį. Apskritai man šią žiemą nekilo jokių problemų. Kaimynai vargo dėl automobilio, o maniškis turi keturis varomuosius ratus, tad problemų nepatyriau. Buitiniai rūpesčiai nesugadino šios smagios žiemos grožio“, – sakė G. Leškevičius.

Mokykloje Valentino diena – tikra ir miela

„Mis Lietuva 2008“ Gabrielė Martirosianaitė mano, kad Šv. Valentino diena yra tapusi banalia švente, ir dėl to apgailestauja.

„Kad myli žmogų – tai gali sakyti bet kurią metų dieną. Man Valentino diena asocijuojasi su romantika, o ne su širdelių ar meškiukų dovanojimu mylimam žmogui. Žinoma, šią dieną visiems mylimiems žmonėms pasakau, kad jie man yra svarbūs, kad juos myliu, bet aš tą patį darau 20–30 kartų per metus. Išreiškiu savo jausmus tada, kada tik noriu, ir nemanau, kad tam reikia specialios dienos. Aišku, yra daug žmonių, kurie vertina šią šventę, aš taip pat ją vertinu, tačiau, mano manymu, ji tapo komercinė, jai skiriama per daug dėmesio“, – samprotavo mergina.

Gabrielė pasakojo, kad mokydamasi mokykloje per Įsimylėjėlių dieną gaudavo nemažai sveikinimų ir dovanų nuo slaptų gerbėjų. Pradinėse klasėse mergina nuo galvos iki kojų apsiklijuodavo širdelėmis kaip ir kiti moksleiviai. Nors ji su draugais net nežinodavo šios šventės reikšmės, tačiau būdavo labai smagu ir jiems tiesiog užtekdavo žinoti, kad tai – meilės diena.

„Dovanėlės ir atvirukai prasidėjo kiek vėliau, gal 10 klasėje, – tada, kai ant veido likdavo tik viena širdelė. Tuo metu mokykloje prasidėjo Šv. Valentino dienos paštas. Galėdavome sveikinti savo mylimus klasiokus. Aš tų atvirukų gaudavau nemažai, ir tai buvo malonu, sukeldavo šypseną, pralinksmindavo, kad kažkam patinku ar esu kritusi į akį.

Iš tikro net neišvardyčiau, kiek ir kokių dovanėlių esu gavusi tą dieną. Būtent mokykloje Valentino diena yra tikra ir miela šventė – kai nedrįsti pasakyti, kad kažkas tau patinka, gali slaptai paštu tai padaryti“, – įsitikinusi G. Martirosianaitė.

Mergina džiaugiasi, kai gauna mielą žinutę ar sulaukia skambučio Šv. Valentino dienos proga, tačiau šios šventės nesureikšmina ir nelaiko jos ypatingiausia metų diena. Jai užtenka kito žmogaus gražaus žodžio, šypsenos, o materialūs daiktai, Gabrielė manymu, neatstoja to jausmo.
Per žiemos varymo šventę – Užgavėnes – mergina anksčiau „čigonaudavo“, todėl dabar užsukusių vaikų niekada nenuvaro nuo namų durų ir mielai išklauso jų daineles, eilėraščius, pažiūri šokius.

„Vaikams smagu sulaukti saldainio ar sausainio. O blynai mano šeimoje kasmet yra valgomi, juk tai – Užgavėnių simbolis. Aš labai nemėgstu šalčio, todėl varau tą žiemą lauk, deginu Morę ir laukiu pavasario“, – pokalbį baigė Gabrielė.

Svarbi vasario šventė – tik Užgavėnės

Lietuvos atlikėjų vadybininkė ir naujai iškepta žurnalo „FB Group“ redaktorė Aida Žiliūtė teigia, kad vasario šventės Šv. Valentino diena ir Lietuvos valstybės atkūrimo diena jai nėra tokios svarbios kaip Užgavėnės.

„Kai buvau maža, per kiekvienas Užgavėnes persirengdavau čigone ir vaikščiodavau pas kaimynus. Man patinka ši šventė, o dėl Valentino dienos... Juk palepinti savo mylimą žmogų, tarkim, dovanėle, galima ir ne Valentino dieną. O šią dieną man užtenka tiktai gražaus žodžio.

Vasario 14-oji šiek tiek yra tapusi komercine švente, nes tą dieną visi puola į parduotuves pirkti pliušinių žaisliukų, įvairių kitų daiktų, be kurių, esu tikra, žmonės tikrai galėtų apsieiti“, – teigė A. Žiliūtė.

„Savaitė“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Koronaviruso pandemija pasaulį pakeis neatpažįstamai: 12 prognozių, kas mūsų laukia (237)

Ši pandemija neatpažįstamai pakeis pasaulį. „Foreign Policy“ paklausė 12 ekspertų nuomonės...

Atšaukus kelionę, vilnietė neatgauna pinigų: organizatorius perkelia datą, bet prašo primokėti (105)

Vilnietė Raminta „Delfi“ pasakojo balandžio 14 dieną turėjusi išvykti į Turkiją, tačiau...

Lietuvoje įvestas vasaros laikas (13)

Laikrodžius valandą pasukus į priekį, sekmadienį Lietuvoje įvestas vasaros laikas.

Į šalį veršis arktinis oras, bus labai nemalonu (28)

Sekmadienio naktį prasidėjusios orų permainos, dieną tęsis. Per šalį slinks šaltasis...

Mirtys Ukmergės slaugos ligoninėje: negali palaidoti antradienį mirusios mamos (126)

„Aš kiekvieną vakarą atvykstu prie Ukmergės laidojimo namų, ten yra toks rūsys, jame...

Vilniuje laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (41)

Vilniaus oro uoste sekmadienį laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, taip pat...

Prie dezinfekcinio skysčio gamintojų prisijungia dar daugiau įmonių: smogs per nesąžiningų verslininkų kišenę (342)

Šią savaitę Lietuvos biodegalų gamintojams sudarytos galimybės gaminti dezinfekcinį skystį...

Lietuvoje patvirtinta dar 12 koronaviruso atvejų bendras skaičius – arti 400 (409)

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 394. Tai reiškia, kad nuo paskutinio duomenų...

Putinas piktdžiugiškai stebi koronaviruso siaubiamus Vakarus: antrasis frontas jau atidarytas? (1233)

Europoje prasidėjo sąmyšis. Milijonai žmonių atsidūrė karantine, privatus sektorius –...

Grupė „The Roop“ nugalėjo tarptautiniame virtualiame „Eurovizijos“ konkurse (210)

Dėl koronaviruso atšaukus net ir pačius svarbiausius pasaulio renginius, Lietuva šiemet neteko...

|Maža didelių žinių kaina