aA
Jaunimo linija“ kasdien visą parą teikia nemokamą emocinę pagalbą. Savanoriai budės ir Kūčių vakarą, ir per šv. Kalėdas, ir Naujųjų Metų naktį, ir Sausio 1-ąją. Tam, kad tie, kuriems tuo metu bus sunku, turėtų su kuo pasikalbėti ir galbūt išvengtų lemtingo žingsnio gyvenime.
Julija
Julija
© Kipro Kublicko nuotr.

Asmeninė patirtis

„Savanorystė „Jaunimo linijoje“ mane viliojo seniai. Dar 2002 m., būdama pirmakursė, atėjau į priėmimo susirinkimą, tačiau tuomet mane išgąsdino ilgos budėjimo valandos, įsipareigojimai. Pasirodė, kad „Jaunimo linija“ – ne man“, – atsiųstame pranešime spaudai pasakoja keletą metų „Jaunimo linijoje“ savanoriaujanti Julija.

Mergina neslepia, kad lemtingas ir skaudus įvykis ją paskatino sugrįžti į „Jaunimo liniją“ ir padėti tiems, kuriems reikia pagalbos sunkią akimirką.

„Po ketverių metų, visai prieš baigiant universitetą, nusižudė mano tėtis. Mano gyvenime atsirado stora juoda linija – gyvenimas „iki“ ir „po“. Dvejus metus po jo savižudybės, kad ir kaip stengiausi, nesugebėjau suprasti ir išjausti, kas nutiko. Matyt, psichika turi savų savisaugos instinktų – neigimas yra vienas iš jų. Praėjus dvejiems metams, pagaliau ėmiau jausti, nors įvardinti jausmų negalėjau. Dabar visus juos galiu atpažinti – tai buvo liūdesys, skausmas, vienatvė, kančia, gėda, neviltis... Tai buvo visa puokštė slogių ir sunkių jausmų bei emocijų, kurie vienas po kito užklupdavo, o kartais ir parklupdydavo mane kasdieniame gyvenime. Narpliojau juos su savo psichoterapeute, išeities ieškojau knygose ir filmuose…“ – atvirai pasakoja Julija.

„Po tėčio mirties mane vis aplankydavo mintys apie savanorystę „Jaunimo linijoje“, bet buvau tikra, kad dabar, kai nusižudė man artimas žmogus, visos durys į „Jaunimo liniją“ man uždarytos – galvojau, kad pati turėdama tokią traumą, ir kitam negalėsiu padėti“, – priduria Julija.

Padėjo draugui išgyventi

Mergina pasakoja vieną vakarą sulaukusi draugo žinutės, kuri leido suprasti, kad jis ketina nusižudyti.

„Mes tris valandas kalbėjome telefonu. Kartu bandėme prisiskambinti į „Jaunimo liniją“ – nepavyko net iš dešimto karto. Tąkart viskas baigėsi gerai. Ryte atsikėlusi pajutau, kad nebejaučiu pykčio, man neskauda kalbėti apie savižudybę, nebijau sunkių kito ir savo jausmų, moku klausyti ir turiu kuo pasidalyti. Tą pat akimirką užsiregistravau į priėmimo susirinkimą ir jau 5 metus esu „Jaunimo linijos“ savanorė“, – atvirai pasakoja Julija.

Savanoriaudama „Jaunimo linijoje“ ji išmoko priimti svetimą skausmą, išgirsti jį.

„Išgirdau tūkstančius gyvenimo istorijų ir už kiekvieną jų esu be galo dėkinga – tiek skambinantieji, tiek aš tose istorijose jautėmės ne vieni. Nes niekas neturi būti paliktas vienas su savo skausmu. Vieni mieliausių mano širdžiai žodžių: „Jaunimo linija, klausau.“ Juos ištarusi patiriu bendrystę su tokiais pat kaip aš, kaip tūkstančiai kitų, nematomų, negirdimų sielų“, – sako Julija.

Skaudanti širdis

„Jaunimo linija“ įsikūrė pačioje Lietuvos nepriklausomybės aušroje – 1991-aisiais – ir nuo to laiko nuosekliai siekia savo vizijos: nė vienas nepaliktas vienas. Kad visada tie, kuriems sunku, atrastų žmogų, su kuriuo galėtų pasikalbėti atvirai, iš širdies. Kad nebūtų gėda reikšti savo jausmus – tiek džiaugsmą ar pasitenkinimą, tiek pyktį, baimę. Kad Lietuvoje vis daugiau žmonių vienodai reaguotų į skaudančią širdį, kaip ir į skaudantį dantį.

„Jaunimo linijos“ atliktas tyrimas parodė, kad net 59 proc. jaunų žmonių susiduria su emociniais sunkumais, o Lietuva vis dar pirmauja pagal savižudybių skaičių. Vien praėjusiais metais dėl emocinės paramos į „Jaunimo liniją“ buvo kreiptasi 42 940 kartų telefonu, įvyko 2 249 pokalbiai internetu ir buvo atsakyta į 1 102 laiškus. Akivaizdu, kad žmonės ieško pagalbos ir tų, kuriems galėtų išsikalbėti.

Julijos istorija – tai įrodymas, kokie „Jaunimo linijos“ savanoriai yra empatiški, atsidavę ir pasiaukoję. Jie girdi, klausosi ir drąsina žmones kalbėtis apie ištikusius sunkumus.

Nuolat trūksta lėšų

Visoje Lietuvoje „Jaunimo linija“ turi beveik 350 savanorių. Tačiau vis tiek jų trūksta – savanoriai gali atsakyti tik į 70 proc. visų kreipimųsi. Taip pat daug pastangų reikia ir visuomenei šviesti, kad žmonės nebijotų kreiptis pagalbos, kalbėtų apie savo sunkumus ir psichinę sveikatą.

Tik sąmoningų žmonių ir organizacijų dėka „Jaunimo linija“ plečia savo veiklą ir kuria naujas iniciatyvas bei projektus. Bet kokia, net pati mažiausia finansinė parama mums yra labai svarbi ir labai vertinama. Kviečiame būti tuo, kuris prisideda prie pokyčių ir paremti „Jaunimo liniją“.

Paremti „Jaunimo liniją“ galima vienkartine auka pervedant lėšas į „Jaunimo linijos“ sąskaitą „Luminor“ banke (LT60 2140 0300 0243 2685) arba kas mėnesį tampant „Jaunimo linijos“ „Draugų klubo“ nariu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Pakeliui į pajūrį rastas šuo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis: kartais jau neužtenka jėgų tą išgyventi

Tautmilės prieglaudos gyventojai mus pasitinka vos atvykus į gyvūnų prieglobstį netoli...

Lietuviai darbų dairosi užsienyje: už tą patį darbą gauna dvigubai daugiau nei Lietuvoje (58)

Paprastai sezoninių darbuotojų Lietuvoje pradedama ieškoti prasidėjus pavasariui. Tačiau...

Pavasaris grįš savaitgalį ir džiugins malonia šiluma

Šiandien šalis išliks po truputį nykstančio ciklono šiaurės vakariniame pakraštyje. Vyraus...

Daškevičiaus nužudymo tyrime – netikėti pokyčiai: įtariami užsakovai laisvėje, prokurorai tyli (187)

Prieš du dešimtmečius sostinėje nuo į širdį paleistos snaiperio kulkos krito Kauno šešėlinio...

„Siaubo namai“, kuriuose tėvai metų metus kankino ir kalino 13 savo vaikų (52)

Davidas ir Louise Turpinai savo 13 atžalų vertė kentėti tokias didžiules fizines ir dvasines...

Mylimą veiklą dėl karantino nutraukiantis verslininkas neslepia nuoskaudos: 25 metų įdirbį sudraskė į gabalus (142)

Nors Vyriausybė ir atveria duris kai kuriems verslams, dalis iš jų veiklos taip ir nepradės....

Profesorius Čaplinskas: tam tikri apribojimai naujoje realybėje turi likti ir liks dar ilgai (155)

Neseniai vyriausiasis Jungtinės Karalystės medicinos pareigūnas profesorius Chrisas Whitty...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, sąlygos griežtėja atvykstantiems iš 3 valstybių (14)

Nuo pirmadienio, balandžio 19 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams,...

Per karantiną prigijo naujas prekybos formatas: per 4 valandas – keli šimtai pardavimų (44)

Per karantiną uždarius fizines parduotuves, nedidelės drabužiais prekiaujančios įmonės rado...