Seni laikai – geri laikai, – taip paprastai dūsauja vyresniosios kartos žmonės, kuriems jaunystėje viskas atrodė ir geriau, ir gražiau. Man patinka laikotarpis, kai kinas dar neturėjo spalvų, kai mados štrichus sudėliodavo ne pop muzikos žvaigždės ir manekenės, o moteris - ikona – aktorė.
Neringa Varnelytė
© "Express Mada" (D.Tarėlos nuotr.)
Laikai buvo suasmeninti su aktorės pavarde – Marlene Dietrich, Greta Garbo. Šios aktorės buvo ne tik įžymios, bet ir velnioniško sekimo, kopijavimo pavyzdys. Nuo G.Garbo ir M.Dietrich laikų svarbūs pasidaro ne tik išoriniai dalykai – išpešioti siūleliniai antakiai, bet ir paties žvilgsnio prasmingumas, veido švytėjimas....

Kalbiname aktorę Neringą Varnelytę

- Ką manote apie savo suknelės veidą Marlene Dietrich?

Oooo…ji legenda! Tikroji žvaigždė! Girdėjau, kad ji taip rūpindavosi savo įvaizdžiu, kad net norėdama „palieknint“ savo kūno linijas retušuodavo nuotraukas. Turiu keletą atvirukų su jos nuotraukomis, anksčiau jos stovėdavo matomiausioje vietoje, kad turėčiau kur paganyti akis.

- Koks dabar Jūsų gyvenimo etapas?

Dabar man atostogų metas. Iš esmės tvarkausi ir savyje ir namuose. Namus norėčiau sutvarkyti taip, kad neslėgtų buitis, kiekvienas daiktas būtų savo vietoje ir šūkteltų iš jos: „Aš čia!“, kai mums jo prisireiktų. O apie vidinę tvarką... kalbėti sunku, jos turbūt niekada ir nebus, tačiau, kad labiau įtikčiau savo vidaus gyventojams, norėčiau išmokti gyvenime atsirinkti tai, kas man prie širdies.

- Ar turite laiko sustoti pašėlusiame darbo ritme, pati pasiklausti savęs ar esate laiminga?

Turint dvi rankas, dvi kojas, galvą ant pečių, mylimą šeimą, mėgstamą darbą, stogą virš galvos, duonos kasdieninės, draugų ir t.t. (dar ilgai galėčiau vardyti “gerumus”, kuriuos teikia gyvenimas), privalau būt laiminga. Tačiau lekiant, būna atvirkščiai: laiko nelaimi, o prarandi… Liūdniausia, kad prarandi ir laimės pojūtį. Bet, kas man kelia ūpą tai, kad, dabar man atostogos. Viliuosi, kad susikursiu laimingo gyvenimo receptą ateičiai.O gal ir jokio recepto nereiks, užteks tik pabūti prie jūros ar pažemuogiauti miške puolant tūkstančiui uodų.

- Ar dėl to, kad gatvėje Jus pastebi, jaučiatės žvaigždė, o gal tas jausmas apima, nuaidėjus aplodismentams po spektaklio?

Gatvėje didelio susidomėjimo savo asmeniu nepastebiu, o jei pamatyčiau įkyrų žvilgsnį – sutrikčiau, pradėčiau galvoti, gal blogai atrodau, išėjau su šlepetėmis ar be sijono. O kai žiūrovai po spektaklio aktorius apdovanoja plojimais, smagu. Tai jų atsakas, vadinasi kažkas įvyko. Vienintelė nepakartojama žvaigždė esu namie, kai dukra, paklausta, su kuo ji nori praleist dieną: su mamyte, su tėčiu ar su močiute, atsako: “Su mamyte!”.

- Ar esate pakankamai atvira? Gal yra dalykų apie kuriuos niekada nenorėtumet pasisakyti?

Mane artimai pažįstantys žmonės mano, kad esu atvira, net labai ir kartais pataria nuo tokio ribų neturinčio atvirumo susilaikyti o aš pati apie save manau kitaip. Tikrai turiu “į dugną” nuleistų dalykų, kuriais dalinuosi netiesiogiai. Išsakau juos, bet ne savo, o personažų lūpomis. Toks atvirumas aktorystei naudingas.

- Pati sau Jūs paprasta ar sudėtinga? Kaip Jus priima kiti?

Keblus klausimas... Pažįstu save seniai, ir vis dar pavyksta save savo pačios poelgiais nustebint, kartais geruoju, kartais... nesakysiu. Kartais jaučiuosi silpna, kartais stipri. Viduje pastovumu nepasižymiu, nuotaikos keičiasi kaip oras. Nors draugai nuo vaikystės tie patys. Jie sako, kad esu „makalaika“.

- Kas, Jūsų manymu, yra žvaigždė Lietuvoje? Žvaigždė užsienyje turi savo drabužių dizainerį dietologą, kirpėją, asmeninį trenerį, mėgstamas parduotuves, kavines, restoranus... Ką gali sau finansiškai leisti Lietuvos žvaigždė? Pavyzdžiui, Maskvoje bilietai į teatrų spektaklius kartais kainuoja ir 200 JAV dolerių, aktoriai garbinami ir vertinami. Ar komleksuojate, jei negalite to turėti?

Ooo… Lietuvoje – „žvaigždžių metas“! Visiemas skoniams. Ape kurias kalbėsime televizijos, teatro, muzikos ar politikos. Man norisi galvoti, kad “žvaigždei“ viskas sekasi, ką bedarytų, viskas ant padėkliuko likimo paduota. Na dėl tos laimingos žvaigždės danguje... Deja, taip nėra. Kokybės ženklas uždirbamas. Mano mylimi aktoriai Lietuvoje, kurie man yra žvaigždės, gyvena vienišių gyvenimą. Kiek žinau asmeninės palydos jie neturi – nei trenerių nei apsaugininkų.

Neringa Varnelytė
© "Express Mada" (D.Tarėlos nuotr.)

- Kokio stiliaus drabužius vilkite?

Rengiuosi taip, kad man būtų gražu, patogu, ir gatvėje „iš konteksto“ neiškrisčiau. Jaunystės laikai, kai norėjosi šokiruoti, ryškiai išsiskirti iš kitų, jau praeityje. Gal teatre pasotinu tą savo mandrų kostiumų apetitą ir dėl to gatvėje norisi būt tiesiog tvarkingu personažu. Mano spintoje tikrai nėra griežtų dalykinių kostiumėlių.

- Esate ragavusi ir modelio duonos? Kokia ji?

Taip, teko. Net dirbau madų šou užkulisiuose, todėl atrodo, kad „perkandau” tą mechanizmą. Daug šurmulio, lakstymų, nervų, dėl to, kad modelis kartelį praeitų podiumu su drabužiu. Smagu, kai pakviesdavo, traukė nauja patirtis, bet, tiesą sakant, modeliu nesijausdavau; žiūrėdavau į 1,80m. ūgio šakaliukus, klausydavausi jų kalbų: „Šiandien suvalgiau tik obuolį“ arba “vakar grįžau vakare, jau nieko nevalgiau, tik palaikiau iškėlus kojas prie sienos ir nuėjau miegot“, ir atrodė, kad aš iš kito pasaulio.

- Gal turite savo mėgstamiausią spalvą? Ar po ja slepiatės?

Mano drabužiuose dominuoja žemės spalvos, su tokių spalvų rūbais jaučiuosi jaukiausiai. O kai apsirengiu mėlynus marškinius, susilaukiu komplimentų. Gera, kai pagiria, todėl juos vilkiu dažnai!

Ar turite kokį papuošalą, talsimaną, ar esate prietaringa?

Mano kišenėse ir rankinėse galima rasti kaštonų (būtinai po du), akmenukų su skylute ir kitų laimės nešėjų.

- Kokia Jūsų mėgstama apranga namuose? pvz. A.Boldvinas apie Kim Basinger (Kultinio filmo „9 su puse savaitės“ herojė) pasakė, kad, jei vyrai sužinotų, kad ji miega apsivilkusi šiltais kašmiriniais rūbais, labai nsuiviltų.

Namie vaikštau apsirengusi trejopai: su naminiais patogiais rūbais, chalatu ir be chalato. Kurį naminį variantą rinksiuosi priklauso nuo savijautos ir veiklos pobūdžio. Kai tvarkausi, apsirengiu tuos patogius naminukus rūbus, kai ilsiuosi - nusirengiu. Ryte dar užsimiegojsiai smagu gerti kavą vilkint chalatą, o jei nešu kavą vyrui į lovą, aišku, jau einu be jo.

- Ar turite kokius specialius grožio receptus, fizinius pratimus ar būdus, kaip greitai atgauti formą?

Formą atgauti padeda miegas, jėgas sugrąžina net pagulėjimas horizontalioje padėtyje atsipalaidavus kad ir dešimt penkiolika minučių. Kad gerai jausčiausi, man stebuklingai padeda buvimas tarp medžių, pasivaikščiojimas. Jei noriu ryte pabusti neužtinusiais paakiais, nevalgau vėlyvos vakarienės. Ryte ir vakare ant veido užsitepu kremo ir skubu nusivalyti makiažą, kai tik jo nereikia.

- Psichologinė situacija – kaip sugyvena du aktoriai šeimoje?

Tos pačios profesijos žmonėms lengviau vienam kitą suprasti. Aišku, būna momentinių kivirčų, esame ne estai, o karšti lietuviai. Taip ir gyvenam….

- Ar dažnai susitinkate su savo šaunaus kurso draugais?

Su Dovile Šilkaityte ir Aleksu Kazanavičiumi kartu dirbame Jaunimo teatre. Dažnai matausi su savo drauge Rasa Lazauskaite. Mes draugės nuo darželio ir mokyklos laikų, turim daug bendrai įgytos patirties. Kitus sutinku gatvėje, su dar kitais susiskambiname telefonu. Įvyksta ir kurso susitikimai, tik jie būna labai nepilni: yra keletas kursiokų, kurių nemačiau gal nuo studijų baigimo, kažkodėl likimas nesuveda.

- Ar daug žymių drabužių dizainerių žinote?

Kažką žinau...Bet į jų darbus nesu taip įsigilinusi, kad žinočiau apie kurio sukurtą suknelę svajoti. Jeigu reikėtų rinktis geriau pirkčiau naują automobilį, o savo garderobą atnaujinčiau lietuvių dizainerių parduotuvėse. Jų darbai man labai patinka.

- Ar patinka juodos klaiskinės suknelės?

Patinka. Turbūt juodą suknutę galima rasti kiekvienos moters spintoje. Aš – ne išimtis. Kodėl? Jinai niekada neišeis iš mados, nes yra klasikinė! Ir juoda spalva turi tokią stebuklingą apvalumus maskuojančią savybę...

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (45)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (116)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Joninių laužai Kernavėje skelbia: dienos ima trumpėti (9)

Kur švęsti Jonines? Į šį klausimą vienintelį atsakymą žinantys kasmet traukia į Senąją...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (71)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...

Atmetęs dar vieną pasiūlymą iš už Atlanto Jasikevičius nesiblaškys – lieka „Žalgiryje“ (284)

Po istorinio sezono su Kauno „Žalgiriu“ 42 metų Šarūnas Jasikevičius vos kelias dienas...

Išvardijo, kokios ligos tyko vakarėlių užkandžiuose (4)

Koks vakarėlis, jei ant stalo nėra padėto didžiulio dubens traškučių ir užtepėlių jiems?...

Dramatiška vokiečių pergalė išsaugo pasaulio čempionų kailį incidentas po rungtynių (415)

Šeštadienio vakarą futbolo sirgalių dėmesį kaustė žūtbūtinė titulą ginančių vokiečių...

Septyni Europos nykštukai, kuriuos aplankysite per septynias dienas (7)

Nejaugi nenorėtumėte pasigirti kokią nors valstybę išmaišę skersai ir išilgai? Misija...

Aristokratė, kurią pamilo pats Voltaire’as: aistringa matematikė paviliojo ne tik grožiu, bet ir protu (15)

Emilie du Chatelet buvo talentinga matematikė ir Voltaire’o meilužė. Kartu jie vadovavo Isaaco...

7 vertingi stiliaus patarimai žemo ūgio moterims (17)

„Esu žemaūgė, taigi parduotuvių persirengimo kambariuose neretai atsiduriu su per dideliais...