aA
Kurnėnų mokyklos statybą finansavusio Lauryno Radziukyno atminimas įamžintas nuoširdžiu „ačiū“. Giminės, draugai ir visi, kuriems Kurnėnų mokyklos ir L. Radziukyno vardas kelia tik šilčiausius prisiminus, praėjusio penktadienio popietę rinkosi į renginį, skirtą mokyklos 80-mečiui paminėti ir 50-osioms jos įkūrėjo L.R. mirtiems metinėms atminti, sakoma Alytaus rajono savivaldybės pranešime spaudai.
Kurnėnų labdarys – pavyzdys lietuviams
© Organizatorių nuotr.

Šis kraštietis – pavyzdys, kaip, išvykus į užsienį, amžinai galima išlaikyti ryšį su gimtuoju kraštu.

Alytaus rajono savivaldybės iniciatyva L. Radziukyno atminimas pagerbtas dekano Arūno Užupio aukotose mišiose Šv. Angelų Sargų bažnyčioje, į kurias susirinko gausus būrys žmonių. O Alytaus kraštotyros muziejaus konferencijų salė vos talpino visus norinčius dalyvauti konferencijoje.

„Pastatai – brangūs, bet žmogus – daug brangesnis“, – kviesdamas prisiminti aktyvaus labdario L. Radziukyno gyvenimą, jo įamžintus darbus, konferencijoje kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Kurnėnų mokyklą reikia ne tik atnaujinti, bet ir įkvėpti jai dvasios, su tuo sutinka visi – ir Alytaus rajono savivaldybė, ir geros valios žmonės. Vicemeras kvietė vieningai ir sutelktai ieškoti finansinių galimybių sutvarkyti pastatą.

Kurnėnų labdarys – pavyzdys lietuviams
© Organizatorių nuotr.

„Mokykla įtraukta į nekilnojamų Kultūros vertybių registrą, todėl jos tvarkymas reikalauja labai didelių investicijų, kurių vien tik iš rajono savivaldybės biudžeto nepadengsi. Alytaus rajono savivaldybė ne kartą ieškojo lėšų mokyklai atnaujinti, parengė projektus Europos sąjungos struktūriniams fondams, Kultūros ministerijai, bet finansavimo negavo. Tačiau rankų nenuleidžiame“, – kalbėjo vicemeras.

A. Balčiūnas pastebėjo, kad šiais laikais aukotojų ir labdarių mažiau, tačiau jų dar yra. Algirdo Vrubliausko labdaros ir paramos fondas tęsia gerus darbus ir, svarbiausia, padeda žmonėms. Apie 4 000 eurų jau išdalinta sergantiems ir tiems, kam finansinės pagalbos labai reikia.

Koks gi būtų pastatas be žmogaus, be idėjos, be gerumo? Greičiausiai nykus… Todėl didelė pagarba labdariui, geradariui mokyklos fundatoriui Laurynui Radziukynui, kuris be galo mylėjo savo kraštą ir jam padovanojo mokyklą. Tokį L. Radziukyną prisiminė konferencijoje dalyvavę jo giminaičiai – Gražina Mankuvienė, Giedrė Stanulienė ir Agnius Stanulis. „Kurnėnų mokyklos odisėja per Atlantą“, – taip apie mokyklos statybą kalbėjo giminaitis, o L. Radziukyną apibūdino: „Santūrus žodžiais, dosnus šypsena, kupinas energijos ir visada lydimas gaivių parfumerijos kvapų“.

Kurnėnų labdarys – pavyzdys lietuviams
© Organizatorių nuotr.

L. Radziukyno gyvenimo kelią Amerikoje pristatė Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas Giedrius Bernatavičius. Jis papasakojo įdomių faktų apie Lauryno veiklą. Pagal specialybę jis buvo inžinierius-chemikas, JAV turėjo savo įmonę, kuri gamino tuo metu už Atlanto populiarėjančius smilkalus ir kvepalus.

Nuoširdžius sveikinimus į konferenciją atvežė mototurizmo ralio dalyviai, kurie kasmet organizuoja žygius ir aplanko įvairius kultūros paveldo objektus. Šiais metais aplankė ir Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą. Jų atstovas Markas Dolgovas pasidalijo motociklininkų įspūdžiais.

Meninę-istorinę kompoziciją dovanojo Simno gimnazijos mokiniai, o dainas apie Kurnėnus – buvęs Kurnėnų mokyklos mokytojas Romas Naidzinavičius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (55)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Mirtį sėjantis koronavirusas nevaldomai plinta toliau: dar šoktelėjo susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičius prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 09.16 (223)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Dėl žaliųjų rodyklių tikra sumaištis: atsiradus naujų reikalavimų jų sugrąžinimas gali užtrukti net 3 mėnesius (75)

Vyriausybei leidus savivaldybėms grąžinti nuo sausio pirmosios panaikintas dešiniojo posūkio...

Dukart savivaldos rinkimus pralaimėję Kauno konservatoriai kovingumo nepraranda: paaiškėjo, kas stos į kovą dėl mero posto (122)

Neseniai Kauno konservatorių, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (625)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Gydytoja įspėja: net nesuprasite, kad jaučiamas skausmas kankina dėl užkritusių akių vokų (2)

Užkritę akių vokai smarkiai pakenkia išvaizdai – tačiau daug blogiau, jog tai sukelia ir labai...

39 metų aktorė Valda Bičkutė tapo mama: paskutiniai nėštumo mėnesiai nebuvo patys lengviausi (19)

Žinoma Lietuvos televizijos, kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė susilaukė pirmagimio....

Žvejams teks pakrapštyti pinigines: Mažeika siūlo branginti žvejo bilietą (13)

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika siūlo maždaug euru branginti žvejybos...

Ką apie baltymus turi žinoti sportuojantys: įsišaknijęs vienas mitas

Kitados baltyminius koktelius, kaip ir begalę įvairiausių maisto papildų , vartojo vien tik...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (389)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...