aA
„Iš jos nieko gyvenime nebus“, – vis kartojo žmonės kybartietei Editai Naidaitei vaikystėje, kuriai šie žodžiai iki šiol dar vis skamba mintyse. Augusi su tėvais, tačiau be motinos meilės ar padrąsinančių tėvo žodžių siekti svajonių, Edita tikėjo, kad ateityje gyvens geriau. Šiandien moteris dėkinga likimui už sutiktus žmones, kurie apgaubė ją meile, išmokė atleisti ir užjausti, o kai labiausiai reikėjo – ištiesė pagalbos ranką.
Edita Naidaitė
Edita Naidaitė
© Asmeninins albumas

Šiuos žmones moteris vadina didžiausia gyvenimo dovana, be kurių nebūtų tapusi tuo, kas yra šiandien. Edita – mylinti trijų vaikų mama, Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubo prezidentė, VšĮ „Lyderystės kalvė“ įkūrėja, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

Prisiminimais apie vaikystę moteris dalijosi su šypsena, nes yra dėkinga žmonėms, kuriuos sutiko tuomet, kai jautėsi atstumta bendraamžių ar reikėjo finansinės pagalbos. Ji pasakojo apie laikotarpį, kai namuose dažnai trūko maisto, o tai matydami abejingi neliko ir mokytojai.

„Buvau tas vaikas, kuris griežtai nepriimdavo pagalbos. Tikriausiai jaučiau gėdą ir kaltę. Tie žmonės, rasdavo būdą, kaip prieiti ir pasiūlyti savo pagalbą, bet taip, kad jausčiausi reikalinga“, – pasakojo Edita.

Pamena, jog chemijos mokytojas jai siūlė padirbėti gėlių kioskelyje Kybartuose. Nors, anot moters, pardavėjos tuo metu jiems tikrai nereikėjo. Kiti prašė Editos pagalbos nuvalyti namo langus, nes patys ne va nebepajėgia.

„Dar vienuolė Bernadeta paimdavo į jaunimo stovyklas. Tada man buvo sudėtinga bendrauti su kitais, bet buvau mylima. Grįždama iš stovyklų visada jaučiau, jog galima gyventi kitaip. Žinojau, kad gimiau taip ir nieko negaliu dėl to pakeisti, tačiau ateity norėjau viską daryti kitaip“, – prisiminė pašnekovė.

Subūrė žmones dalintis gerumu

Edita įsitikinusi, kad gerų žmonių – be galo daug, tačiau ne visada juos pastebime. Tam, kad jie susiburtų ir kartu darytų gerą kitiems, Edita pernai surengė labdaros vakarą, į kurį sukvietė žmones gerumo akcijai. Tąkart apie 150 žmonių aukojo pinigus cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Už surinktus pinigus buvo nupirkta reikalinga gydymui įranga, kurią įteikė šeimoms per šv. Kalėdas.

„Auginu dvi dukras, kurios serga cukriniu diabetu, ir žinau, kad tėvams, auginantiems tokius vaikus, yra pakankamai sudėtinga. Būna nenumatytų situacijų, kai reikia lėšų ir priemonių, o kai kurių nėra galimybės įsigyti Lietuvoje. Tad idėja ir buvo surinkti pinigų ir smagiai pasibūti“, – apie idėjos sumanymą surengti labdaros vakarą pasakojo Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubo prezidentė.

Ji atskleidė, kad buvo atvejų, kai žmonės siūlė savo paramą, tačiau dalyvauti labdaros vakare atsisakė.

Edita Naidaitė
Edita Naidaitė
© Asmeninins albumas

„Žmonės kurie daug dirba ir uždirba, pasiruošę dalintis savo gerumu su kitais, tačiau neranda laiko sau ir savo šeimai. Todėl mes nesutikome su jų pasiūlymų neatvykti ir paraginome sudalyvauti, kad pabūtų kartu“, – pasakojo moteris.

Labdaros vakaras praėjo sėkmingai – susibūrė viso Marijampolės regiono, penkių savivaldybių tėvai. Praėjusių metų šv. Kalėdas labdaros vakaro organizatoriai pavadino „Cukrinukų Kalėdomis“, per kurias 29 Marijampolės regiono šeimų vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, padovanota speciali įranga. Nuo tada tos šeimos visada kartu – įkūrė VšĮ „Cukrinukai“, vienijančią visas Marijampolės regiono šeimas, kurios augina cukriniu diabetu sergančius vaikus.

Laiko pagalbai randa visada

Anot Editos, po likimo siųstų išbandymų, kuriuos teko įveikti, neįmanoma tapti abejingu žmogumi ypač tada, kai žinai, kad kitam reikalinga pagalba.

„Žmonės man dovanojo ir meilę, ir dėmesį, o kartu pasodino manyje mažą sėklą be jokio įpareigojimo, kad ta sėkla privalo į kažką išaugti. Jeigu atsigręžiu atgal ir pažiūriu į nueitą kelią, kas esu šiandien, tai mano viduje užaugo ne ką mažesnis medis negu ąžuolas“, – kalbėjo Edita aiškindama, kad ąžuolas jai ir asocijuojasi su stiprybe, išmintimi ir gyvybe, giliomis šaknimis bei viršūne, kuri niekada nenustoja augti į viršų. Ąžuolas pašnekovei stiprybės simbolis, tokiu vardu pavadintas ir jos sūnus.

„Tai stiprybės simbolis su savo šaknimis, vainiku, kuris stiebiasi į viršų, sugerdamas šilumą. Tuo pačiu jis gali būti ir pavėsis nuo saulės, apsaugoti nuo lietaus, duoti gėrybių“, – aiškino Edita, kuriai nesuprantama iki šiol, kaip žmonės, kurie gali dovanoti džiaugsmą kitam, padaryti gerą dėl kito, to tiesiog nedaro.

„Jeigu aš matau, kad galiu padėti kitam, turiu galimybių ar pažįstamų, laiko visada galima rasti. Mes visi turime 24 valandas per parą, tik atliekame skirtingus darbus. Vieni daugiau padarome, kiti – mažiau. Vieni nori ir ieško galimybių, o kiti nenori ir ieško priežasčių“, – dėstė moteris.

Dalijimasis atėjo iš sunkios vaikystės

Yra žmonių, kurie šiandien Editą vadina stipria asmenybe, gyvenimo lydere dėl jos užsidegimo veikti ar dėl to, kad jai pavyksta suderinti mamos pareigas su įvairiausiomis gerumo akcijomis. Lyderės apibūdinimo nevengia ir pati Edita, kuri įsitikinusi, kad per išgyvenimus, kuriuos kada nors patyrė ir prasideda tikroji lyderystė.

„Tikroji lyderystė prasideda ten, kur buvo skausmas, kai buvai laužomas kaip žmogus. Ten, kur yra dugnas, kur yra kaltės ir gėdos jausmas, klaidos, prasideda kelias į lyderystę. Klausimas tik kur nueisi? Ar liksi auka ir verksi? Nueisi į kairę, ar išlipsi, pripažinsi, atleisi, palaiminsi ir būsi tarp žmonių, dalinsiesi tuo, ką turi“, – atviravo pašnekovė. Ji kalbėjo, kad tokių tylių lyderių, kaip ji pati, gyvenime labai daug, jų yra šalia kiekvieno iš mūsų.

Tikroji paskirtis žemėje – auginti sparnus vaikui

Edita Naidaitė
Edita Naidaitė
© Asmeninins albumas


Lyderės, anot Editos, ir jos cukriniu diabetu sergančios dukros, kurios išdrįso siekti savo svajonių ir išvyko dar nepilnametės gyventi į Kauną mokytis.

„Tylių lyderių, kurie pasodino mažas gerumo sėklas mano viduje, buvo labai daug. Jų yra ir šiandien. Šalia manęs yra daug tokių žmonių… Mano dukros, kurios serga, bet jos siekia savo svajonių. Jos irgi lyderės. Niekur nėra lengva. Nesvarbu, ar esi vieniša mama, ar ne, tačiau sunkiausia, su kuo susiduri šeimoje – motinos meilė. Tai pati egoistiškiausia meilė pasaulyje. Tavo vaikai auga ir vienas jų sako: „Žinai, mama, turiu svajonę studijuoti mediciną“ <..> ir tada turi juos paleisti“, – atviravo Edita ir aiškino, kad tada svarbiausia ne pinigai, kurių reikia nemažai mokslui, bet tai, kad šešiolikos metų vaikas, kuris serga cukrinių diabetu, išvažiuoja į nepažįstamą miestą.

„Ant vienos svarstyklių pusės dedi vaiko svajones, o ant kitos – motinos meilę, rūpestį ir baimę, nes vaikas serga. Bet turi paleisti. Tai tikroji lyderystė, kai esi priverstas nuryti, susivokti mintyse. Susitvarkai su egoizmu, pagalvoji, kad tavo paskirtis šioje žemėje, auginti sparnus vaikui“, – įsitikinusi moteris, kuri didžiuojasi savo vaikais ir savimi už įveiktas gyvenimo pamokas, be kurių nebūtų tuo, kas yra šiandien.

-------
Pasaulinės lyderystės konferencijos (PLK) projekto #TyliLyderystė tikslas – dalintis įkvepiančiomis istorijomis, kurių herojai – retai visuomenei žinomi, tačiau savo kilniais darbais kitų gyvenimus keičiantys ir įkvepiantys tylūs lyderiai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Baltarusijos ir Rusijos piliečius Lietuvoje šokiravęs pasiūlymas bus tikslinamas: taip elgtis tiesiog negalima (1)

Antradienį Seimas per svarstymą balsų daugumą pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Verslas PliusEglė Girdenytė

Europos Sąjungoje – naujas užmojis: prie vairo jaunuoliai galėtų sėsti anksčiau

Nors vis dažniau vairuotojai raginami atsisakyti nuosavų automobilių ir keliauti kitomis...

Vytenis Miškinis

Kruviną egzekuciją sugyventiniui suplanavusi moteris: jis nesirūpino manimi ir nesitvarkė (5)

Sugyventiniu atsikratyti nusprendusi vilnietė nuviliojo jį prie geležinkelio bėgių, ten du...

Daiva Žeimytė-Bilienė, ciklas „(Iš)gyventi", parengė Agnė Keizikienė

Iš Mariupolio ištrūkęs Sergejus – apie karo baisumus ir žmonių nusiteikimą: „rusų pasaulio“ laukę vietiniai savo akimis pamatė, ką jis reiškia (5)

„Aš iš Ukrainos, iš Mariupolio, mano vardas Sergejus. Tik truputį kalbu lietuviškai,...

Elektros kaina Lietuvoje priartėjo prie nulio: kovo mėnuo gali tapti tokiu, koks buvo jau seniai (78)

Elektra Lietuvoje šeštadienį paryčiais atpigs iki maždaug 0,2 cento už kilovatvalandę. Tai...

Parengė Eglė Gatelytė

Vokiečių ekspertas: Vakarai turi naują lyderę (2)

Kol Vokietiją dusina neryžtingumas ir biurokratinė inercija, Vakarai sulaukė tikrosios...

Euro 2024 atrankos starte progų turėję lietuviai iš Serbijos grįš tuščiomis

Lietuvos futbolo rinktinė nesėkme pradėjo 2024-ųjų Europos čempionato atrankos turnyrą:...

Atsargos pulkininkas nesupranta Ukrainos sprendimų: tai niekais pavers svarbiausią kariuomenės užduotį (31)

Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas įsitikinęs, kad Ukrainos pajėgoms nėra jokios...

Toma Miknevičienė

Itin sparčiai plinta priklausomybė nuo pornografijos: į seksologą kreipiasi savo vyrus pričiupusios moterys (7)

Neseniai „Gemius“ paskelbtas tyrimas atskleidė įdomią lietuvių naršymo internete statistiką....

„Žalgiris“ patampė „Fenerbahče“ už atlapų, bet Stambule liko be svarbios pergalės (1)

Kauno „Žalgirio“ (15-15) viltys prasibrauti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas neišaugo....