aA
"Tai buvo dar tie laikai, kai vaikinai iš tarnybos armijoje grįždavo rudenį, kai visi studentai jau buvo pradėję mokslus. Taip atsirado vadinamosios parengiamosios grupės, kurias užbaigę ir išlaikę egzaminus, jausdavosi pilnateisiais studentais ir pradėdavo mokslus kitą rudenį.
Agnė ir Artūras Zuokai
Agnė ir Artūras Zuokai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Artūras buvo būtent toks, todėl ramus sau atėjo pasižvalgyti į stojančiuosius birželio mėnesį abiturientus. Jis sakė jau tada atkreipęs dėmesį į mane.

O nepastebėti manęs universitete buvo sunku. Mat, išklausyti rezultatų, kurie buvo skelbiami apie 22 val., aš atėjau su savo šunim. Jo akimis atrodžiau įspūdingai - juodomis plačiomis kelnėmis, juodais marškinėliais, juodais plaukais, daug grandinėlių, itališka kuprine ir šunim. Nepastebėjau jokių žvilgsnių. Tikrai vaikinai tuo metu mažiausiai rūpėjo.

Vėliau vyko kurso seniūno rinkimai. Kadangi niekas nepasisiūlė, buvo pasiūlyta svarstyti dvi kandidatūras - pirmą iš abėcėlės tvarka sudaryto sąrašo - mane ir paskutiniąją - Artūrą. Išrinko mane, nes aš vilnietė ir turėjau telefoną.

Tą patį vakarą namuose, skaitydama "Komjaunimo tiesą", netekau žado. Tuo metu laikraštis teturėjo 4 puslapius, o per visą 3-iąjį buvo Artūro straipsnis iš Abchazijos. Negalėjau patikėti savo akimis - juk mes tik ruošėmės pradėti studijuoti, o jo straipsnius spausdino didžiausias dienraštis! Tą laikraščio skiautę įsidėjau į stalčių. Tebesaugau ir dabar.

Trečias įsimintinas momentas - bulvių rinkimas kolūkyje. Absoliučiai atsitiktinai mus sustatė į vieną vagą - aš bulves rinkau, jis nešiojo kibirus. Ten, bulvių vagoje, ir prasidėjo mūsų diskusijos bei pirmieji pokalbiai.

Artūras papasakojo įkūręs Humanistinio jaunimo sąjungą. Tai jie degino komjaunimo bilietus prie Operos ir baleto teatro, tai jis šoko po tanku Gedimino prospekte, redagavo ir leido laikraštį „Homo sovieticus".

Agnė ir Artūras Zuokai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Artūras papasakojo ir apie savo šeimą, pasakė norintis padaryti šventę vaikams, kurių tėvai palikę juos likimo valiai. Aš pasisiūliau surasti tokias Vilniaus šeimas. Socialinės rūpybos skyriuje man davė 200 vaikų sarašą. 7 metus persirengę Kalėdų seneliais nešiojome jiems dovanėles.

Taip Humanistinio jaunimo sąjungoje be politinės veiklos prasidėjo ir socialinė. Tuomet aš surengiau vaikų rašinių konkursą:"Kodėl aš nelaukiu savo gimimo dienos?". Sulaukiau daugiau nei 2000 laiškų. Po to buvo kitas konkursas: „Ką man primena vaikystės fotografijos?".

Įdomiausių laiškų autorius apdovanojome dovanėlėmis, tačiau man labiau rūpėjo atrasti kenčiančius vaikus. Tokiems vaikams organizavome vakarones Mokytojų namų svetainėje, o 30 vaikų grupei surengėme ekskursiją į Taliną. Ten pirmą kartą su Artūru ir pasibučiavome.

Buvo praėję 2 metai nuo tos akimirkos, kai jis pamatė mane su šunimi. Po metų susituokėme. Mus suvienijo bendra veikla, siekiai, panašus pasaulio matymas. Meilė atsirado vėliau, ir vis stiprėja", - apie pažintį su vyru Artūru Zuoku pasakojo žmona Agnė.

Posh.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (301)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (230)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Po griežtų pareigūno žodžių išprievartautai merginai – atsiprašymas: netoleruoju prievartos bet kokiu pavidalu (105)

Antradienį instagramo paskyroje išprievartautą merginą įžeidęs pareigūnas Livijus S. nutarė...

Orai: šiluma trauksis, tačiau žiemos vis dar nerasta

Trečiadienio naktį į šalį plauks tankesni debesys, tačiau jie kartas nuo karto praplyš,...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (17)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu: aštuntfinalyje – 19-mečio dublis ir PSG bei „Liverpool“ pralaimėjimai (8)

Vėlų antradienio vakarą rungtynėmis Dortmunde ir Madride atidarytos UEFA Čempionų lygos...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (20)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (11)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (57)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

|Maža didelių žinių kaina