aA
Esu Ričards Kvedaravičus, latvis iš Rygos. Mano močiutė – lietuvė, tad būdamas 13 metų atvykau į Lietuvą mokytis lietuvių kalbos ir likau čia gyventi. Į sveikesnį gyvenimą mane pastūmėjo mano brangioji žmonelė, davusi paskaityti žurnalą „Raktas“. Tai tikrai nuostabus žurnalas, kuris gali priversti pakeisti savo gyvenimą. 2012 m. per savo gimtadienį pažadėjau sau neberūkyti. Ir nuo to viskas prasidėjo.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Linksmybės tapo svarbesnės už šeimą

Atvykęs į Lietuvą be tėvų pajutau „laisvę“. Jau tada gerai patraukdavau dūmą, buvau ragavęs alaus. Mano mokykla „Lietuvių namai“ labai patiko: viskas nemokamai, valstybės išlaikomas, gyvenk ir džiaukis. Čia mokėsi mokiniai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia iš buvusios Tarybų sąjungos, tikrai buvo smagu ir įdomu.

Tai buvo antrieji Lietuvos nepriklausomybės metai, viskas tik kūrėsi, jaunimo stilius taip pat. Pamėgau roką, tapau kietu metalistu ir neformalu, užsiauginau ilgus plaukus, įlipau į kerzus bei odinę striukę, įsivėriau 5 auskarus ausyje ir… koncertai, alus, žolytė, panos… Prie altoriaus stojau 17-os metų. Gimė sūnus… Bandžiau rūpintis šeima ir susimąstyti: „aš gi tėvas dabar…“. Galvojat kažkas pasikeitė? Ne!

19 metų išsiskyriau, net nepragyvenau 3-jų metų su šeima. Leidau savo gyvenimą vėjais tarp Rygos ir Vilniaus. Mėgdavau visur autostopu važinėti, išmaišiau Baltijos šalis skersai išilgai. Kiek vėliau įstojau į Vilniaus Antakalnio kolegiją, buvau studentas. Laiką leidau dar audringiau, „plotavau“, draugų netrūko, kaip alaus ir žolytes.

Prarastas gyvenimo skonis

Pinigų neturėjau, juos uždirbdavau įvairiai: su gatves muzikantais, studentams dariau darbus, turėjau gerus draugus. Vienu metu pastebėjau, kad gyvenimas darosi nebeįdomus, neapsieidavau be alkoholio, nebemokėjau atsipalaiduoti be jo: savaitgaliais su draugais reikia alaus, į gamtą važiuoji, reikia alaus ir t.t. Nebeliko gyvenimo skonio… Tai nepatiko mano draugei, su kuria kartu buvome 7 metus. Ir vėl išsiskyriau. Ir gyvenimas pradėjo žiauriai mokyti, vienu metu tiek išbandymų davė, kad turėjau sustoti.

Tada ir susimąsčiau, kad kažką šiame gyvenime veikiu ne taip, kad galiu kristi dar žemiau, iš kur jau būtų sunku, beveik neįmanoma, pakilti. Aš apie tai gerai žinojau, nes kai kurie mano draugai ritosi toliau. Kaip kartu prieš 18 metų „tūsinomės“, taip jie toliau ir „tūsinasi“. Nieko naujo. Na, snukis (veidas tada dar buvo) mėlynesnis, dantų mažiau ir blevyzgos tokios pat kaip ir prieš 18 metų.

Kitu kampu į gyvenimą pažvelgiau sulaukęs 28-erių metų. Tada sutikau nuostabią moterį, su kuria gyvenu iki šiol. Atsisakyti visko, kas buvo taip įprasta ir „normalu“, pradėti viską iš naujo yra be galo sunku, beveik „misija neįmanoma“: linksmybės ir kitos pagundos lengvai nepaleidžia. Tačiau mano brangių žmonių parama ir didelis noras gyventi kitaip, sulaukus 35-erių metų, leido savo noru atsikratyti priklausomybės tabakui ir pasukti kitu keliu.

Kaip 35-erių vyras kilo iš bedugnės: nuo paauglystės žolytė, panos ir alkoholio liūnas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Linksmybes pakeitė džiaugsmą nešantys ir prasmingi dalykai

Mano gyvenimą dabar užpildo aiškus dienos režimas, sportas, mankšta ir dvasiniai dalykai. Dabar aš tiesiogine prasme džiaugiuosi gyvenimu. Tas džiaugsmas kitoks nei ankščiau. Daug laiko skiriu savo vaikams, tame tarpe ir didžiajam sūnui iš pirmosios santuokos.

Visa šeima stengiamės būti kartu savaitgaliais, kartu sportuoti, kartu leisti laiką įvairiuose renginiuose, šventėse. Pats stengiuosi lankyti įvairias paskaitas, kurios pas mus Elektrėnuose vyksta du kartus per mėnesį. Čia yra susikūręs Elektrėnų Vedų centras. Palaikome ryšius su bendraminčiais, sudominam ir kitus. Malonu, kai žmonės pagaliau supranta, kaip nuostabu yra gyventi sveikai.

Buvo etapas, kai labai norėjau sudominti kitus sveiku gyvenimo būdu. Siūliau net pinigus žmonėms, kad mestų rūkyti, bet dabar suprantu, kad klaidą dariau. Žmonės patys turi nuspręsti kaip nori gyventi. Reikia rodyti pavyzdį savo gyvenimu ir tiek.

Aplinkiniams mes kol kas – keistuoliai

Šventes mes švenčiame dabar kitaip – be alkoholio, be mėsos… Daugumai mes – keistuoliai. Vieni kritikuoja, sako: „nieko, padurniuosi porą metų ir vėl viskas bus gerai“. Kiti lyg ir nori pasikeitimų, bet bijo nepatogumų prieš artimuosius, draugus ir pan. Nors daug draugų sportininkų turiu, bet nutariau, kad jei pas mus, tai jau pagal mus.

Jiems patinka mūsų švenčių patiekalai! Mano uošviams sunkiau. Jie negali gyventi be mėsos, pyksta, kad vaikams jos neduodame. Bet aš juos suprantu. Jei man prieš 10 metų būtų pasiūlę gyventi taip, kaip gyvenu dabar, tai būčiau toliau pasiuntęs.

Mūsų laisvalaikis pasikeitė visiškai. Dabar visą laiką stengiamės būti kartu visa šeima. Ankščiau atrodė, kad su vaikais laisvalaikio leidimas neįmanomas, kaip čia su jais… O dabar visi pramogaujam, sportuojam, į gamtą ar į festivalius vykstam. Visiems ten yra ką veikti. Ankščiau tiek nekeliavome, kaip dabar. Smagu visur pabūti, o dar smagiau, kad visur tokie pat žmonės, linksmi be svaigalų ir visada besišypsantys.

Kadangi keletą metų jau nevartoju svaigalų, galiu pasakyti, kad mano sveikata labai pagerėjo Galva tapo šviesesnė, mintys kitokios, daugiau linksmumo bei pozityvumo, ligos ne taip puola. Ir požiūris į pasaulį pasikeitė.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (67)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (80)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (4)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Prireikė visų 12 raundų, bet Joshua atsiėmė čempiono diržus iš Ruizo (14)

Šeštadienį Saudo Arabijos sostinėje Rijade įvyko viso bokso pasaulio ilgai laukta dvikova tarp...

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (187)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Vilniuje pusiausvyros netekęs pėsčiasis atsidūrė gatvėje ir buvo mirtinai partrenktas (67)

Šeštadienio vakarą Vilniuje žuvo pėsčiasis . Nelaimė įvyko pačioje Laisvės pr. pradžioje....

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (995)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (19)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (30)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...