aA
„Nenoriu pulti į kraštutinumus, nenoriu būti pernelyg griežta, tačiau ir išlepinti vaiko nenorėčiau. Tikiuosi jam būti ne tik mama, bet ir draugė“, – sako netrukus vaikelio susilauksianti dainininkė Katažina Zvonkuvienė (36 m.).
Katažina Zvonkuvienė
© DELFI / Karolina Pansevič

Netrukus sulauksite šeimos pagausėjimo, kaip jaučiatės šiuo metu?

– Jaučiuosi labai gerai. Šis laukimo laikotarpis ypatingas, suteikiantis visokių jausmų ir pojūčių. Kalbant apie fizinę savijautą, vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad šiuo metu pilnėju ne dienomis, o valandomis. Tačiau esu stipri moteris, priimanti bet kokius iššūkius, tad daug reikšmės neteikiu, kad šiuo metu sunkiau judėti ar greitai kokį nors darbą atlikti.

Visus šiuos sunkumus atperka vidinis pojūtis, kad manyje gyvena mano vaikas. Šis jausmas fantastiškas, dar iki galo sunku suvokti, kas su manimi vyksta. Kartais norisi, kad nėštumas tęstųsi ilgiau, kad tas laimės pojūtis nesibaigtų. Tačiau tikriausiai tai – normalu. Kiek teko pasidalinti šia patirtimi su draugėmis, dažna jų laukdamasi pirmagimio jautėsi panašiai.

Ir dabar supratau, kad daugiausiai laimės moteriai atneša nėštumas. Ne karjera ar buities dalykai, bet būtent šis laikotarpis yra ypatingas.

Ar šiuo laikotarpiu atsirado kokių nors ypatingų nėštukių įnorių?

– Ne, save priskiriu gerųjų nėštukių grupei. Neturiu kokių nors ypatingų norų. Kalbant apie maistą, valgau viską. Dabar tas laikas, kai sau leidžiu daug daugiau, negu leidau iki nėštumo. Atsirado daugiau noro valgyti kuo įvairesnį maistą, ko anksčiau nebuvo. Šiuo metu savęs neriboju.

Kaip nėštumas pakeitė įprastą gyvenimo ritmą?

– Iš vienos pusės šis laikotarpis pakeitė mano dienų ritmą, bet iš kitos – viskas taip pat kaip ir iki nėštumo. Šiuo metu fiziškai daug greičiau pavargstu, tad tenka save pririšti prie lovos ir pailsėti. Klausau gydytojų patarimų ir rekomendacijų, kai liepia ilsėtis, tai ir ilsiuosi.

Mano galvoje daugybė visokių idėjų ir naujų sumanymų, tad jeigu savijauta gera, imuosi veiklos. Vyras juokiasi, kad mane vienoje vietoje nulaikyti sunku. Tačiau mano toks gyvenimo būdas ir nėštumas jį pakoregavo tik truputį. Man tikrai būtų sunku sėdėti ir nieko neveikti.

O kokia mama būsite? Veikli, kuri viską suspėja, ar atsidavusi šeimai?

– Norėčiau viską suspėti. Būtų idealu, jeigu ir toliau būčiau veikli, tačiau pakankamai laiko galėčiau skirti ir savo vaikui. Atsirinksiu veiklas, kurios man tikrai įdomios, visur tikrai nebespėsiu ir, manau, nebenorėsiu dalyvauti. Galbūt iš šono atrodau labai veikli, visur vis lekianti ir skubanti, bet iš tiesų esu šeimos žmogus. Į šį pasaulį atkeliavęs vaikas, tikiuosi, viską sudėlios į vietas.

Tačiau koncertinės veiklos tikiuosi neapleisti. Kruopščiai susiplanavusi savo laiką spėsiu viską.

Griežta ar atlaidi mama žadate būti? Be to, šiuo metu madingas sveikas gyvenimo būdas, kurį jaunos šeimos taip pat taiko ir augindamos vaikus, koks jūsų požiūris į tai?

– Sunkus klausimas. Šiuo metu labai daug apie tai galvoju. Nenoriu pulti į kraštutinumus, nenoriu būti pernelyg griežta, tačiau ir išlepinti vaiko nenorėčiau. Tikiuosi jam būti ne tik mama, bet ir draugė. Nenoriu, jog jis bijotų man ką nors papasakoti. Iš kitos pusės manau, kad ir griežtumo, šiek tiek turėti yra sveika. Mano mama buvo pakankamai griežta, tačiau meilė jai nuo to nė kiek nesumažėjo. Todėl tikiuosi sekti jos pavyzdžiu.

Nors dabar atrodo lengva susėdus galvoti ir planuoti, kas bus, kokie būsime su Deividu tėvai. Tačiau tik atėjus vaikui viskas paaiškės.

Kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, nenorėčiau būti ta mamytė, kuri nukritusį obuolį meta lauk, nes jis jau nebetinkamas valgyti. Nors turiu sutikti, kad mūsų vaikai auga kitokioje aplinkoje. Valgo kitokį maistą, kvėpuoja kitokiu oru, galbūt dėl to jie serga dažniau, o jų imunitetas yra silpnesnis.

Mes augome šiek tiek kitokioje aplinkoje, tačiau perlenkti lazdos niekur nereikia. Viskas turi būti proto ribose ir su saiku. Vaiką su vyru auginsime tikrai ne pagal knygas, o taip, kaip abu jaučiame, kad geriausia.

Rudenį prasideda peršalimo ligų sezonas, kaip saugotės nuo ligų šiuo metu?

– Taip, šiuo metu aplinkui daug sloguojančių, kosinčių ir čiaudinčių. Šiek tiek teko ir man užkabinti šią negerą bangą. Turiu silpnesnį imunitetą, tad peršalimo ligos dažnai prie manęs kimba. Tačiau šiuo metu pavyko jų išvengti. Kiekvieną rytą geriu šiltą vandenį su citrina, manau ši vitamino C dozė padėjo apsisaugoti.

Daugiau, kokiomis nors ypatingomis apsaugos nuo peršalimo priemonėmis pasigirti negaliu. Šiuo metu, kai laukiuosi, mano organizme daugiau kraujo, todėl man dažnai būna labai šilta, ypač jeigu už lango pamatau šviečiant saulę. Tačiau šis jausmas apgaulingas. Tad dažnai tenka grįžus namo persirengti šiltesniais drabužiais.

Šiuo metu dėl nėštumo negaliu vartoti vaistų, todėl nuo ligų gelbsti arbata ir homeopatinės priemonės.

Nuo jūsų veido retai dingsta šypsena. Galbūt turite geros nuotaikos receptą?

– Mano vyras. Jeigu esu blogos nuotaikos, jis visada mane nudžiugina ir vėl imu šypsotis. Šiuo metu mane kamuoja nuotaikų kaitos. Būna ir dirglesnė, taip pat artėjant nėštumo pabaigai kyla jaudulys ir nerimas, kaip viskas klostysis. Tačiau vyras, mama, sesė, šalia esantys žmonės suteikia gerų emocijų.

Šiuo metu artimi žmonės ypač dažnai paskambina ar aplanko. Štai skambino mama ir klausė, kokių kaimiškų gėrybių atvežti. Man dėmesys yra geriausias vaistas.

Bendravimas ir veikla pakelia nuotaiką, taip pat savęs nuteikimas. Apnikus blogoms mintims save nuraminu ir nuteikiu, jog viskas bus gerai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Ekologistikos“ savininkas Cicėnas rėžė: nuimkite areštus nuo sąskaitų, nes atleisiu darbuotojus (191)

Alytaus įmonė „Ekologistika“, kurioje spalio 16-ąją kilo milžiniškas gaisras naudotų...

Naują automobilių mokestį Mačiulis sumalė į miltus: galės išvengti visi, kas tik norės (100)

„Klausimas, ar toks mokestis neprieštarauja Europos Sąjungos teisei, nes iš esmės tai prilygsta...

Didžiausios pasaulyje dykumos mįslės: radiniai iš kosmoso, dinozaurų kapinės ir banginių slėnis

Sacharos smėlis per ilgus amžius pasiglemžė daugybę gyvūnų, žmonių ir net miestų. Tai...

Kardiologė perduoda svarbią žinią apie cholesterolio tyrimą: kam ir kada privalu nedelsiant atlikti?

Visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, lietuviai skiria daug dėmesio cholesterolio kiekio kraujyje...

EP rezoliucija dėl Sausio 13-osios bylos teisėjų persekiojimo: pirmas žingsnis žengtas, bet finišas dar toli (12)

Pirmas rimtesnis postūmis link rezoliucijos, skirtos pasmerkti Rusijos vykdomą Sausio 13 -osios...

Paskelbė naujausią Lietuvos gyventojų sergamumo vėžiu statistiką: yra 3 pagrindinės onkologinės ligos (62)

Naujausia Nacionalinio Vėžio instituto (NVI) statistika rodo, kad sergamumas vėžiu auga – nuo...

Mokykla Biržuose neišsitenka tik su mokiniais: šviesti nusprendė ir tėvus (2)

Mokyklose vis daugiau dėmesio skiriant mokinių savijautai ir santykiams tarp mokyklos bendruomenės,...

Tragedija treniruotėje: nukritusi nuo lygiagrečių žuvo 20-metė gimnastė

Tragiškai baigėsi gimnastikos treniruotė Pietų Konektikuto universitete (SCSU) – jos metu nuo...

Tragiškas įvykis Vilniaus pakraštyje – Minsko plente žuvo moteris (55)

Antradienio pavakarę, apie 17.09 val., sostinės policija ir greitoji pagalba gavo pranešimą, kad...

Pasišlykštėjo tautiečių komentarais socialiniuose tinkluose: man gaila tų garsių moterų (5)

Labas, Skaitytojau. Tai ne bus pamąstymas apie švietimo ar pensijų reformas, jis bus apie kai ką...