Piešiniais užverstas antikvarinis stalas, nuotraukomis ir eskizais nuklotos kambario grindys - darbinė netvarka, kurioje slypi fantastiškiausios teatro grimo ir kūno tapybos meistrės Julijos Estko idėjos.
Teptukas, dažai, paletė, tapyti
© Corbis/Scanpix
Ji turi ne tik lietuviško, bet ir žydiško, estiško, rusiško bei vokiško kraujo. Vieniems ji - paslaptinga vienišė, kitiems - fatališka moteris, treti ją pažįsta kaip pakvaišusią nutrūktgalvę, ant pečių nešiojančią vaikišką kuprinę - digimoną. Julijai Estko dvidešimt aštuoneri, tačiau be asmens dokumento merginos neįleidžia į naktinius klubus, o parduotuvėse neparduoda net šampano - netiki, kad pilnametė. Paradoksas: teatro grimo ir kūno tapybos specialistė savo išvaizdai skiria vos kelias minutes per dieną - tiek, kiek reikia perbraukti tušu per blakstienas.

Tačiau grimuodama kitus Julija tiesiog liejasi. Mergina gražino ne vieną žurnalo viršelio veidą, grimuoja vieno televizijos serialo aktorius. „Sunkiausia įtikti televizijos ekranų žvaigždžių kaprizams, tenkinti jų įnorius", - sako Julija. Kita vertus, jei stokoji kantrybės, komunikabilumo ir esi kategoriška asmenybė - grimuotojos profesija skirta ne tau.

Spindinčios akys

„Tu mane ne grimuoji, bet tapai", - tokiais žodžiais sykį buvo palydėtas Julijos darbas. „Tai - maloniausias komplimentas ir aukščiausias pastangų įvertinimas", - prisipažįsta mergina. Pagyros skatina ne užmigti ant laurų, bet daugiau dirbti ir tobulėti. Dėl to Julija lanko kinų tapybos kursus, dalyvauja kūno tapybos (Bodyart) festivaliuose, reklaminiuose projektuose.

„Jaučiu, kad mane vėl pamilo sėkmė, atgaunu jėgas ir pasitikėjimą savimi. Pažiūrėkite į mano akis. Matote - jos spindi", - džiaugiasi Julija.

Merginos gyvenimas - spalvingas kaip reta. Jame būta ir neįtikėtinų pakilimų, ir gilių duobių. Dabar ji tikina išgyvenanti savo vaikystę ar paauglystę - sunku pasakyti. Aišku viena, merginai negresia trisdešimtmečio krizė. Toli gražu.

Prieš dešimt metų Julija gyveno ir mąstė kaip brandi moteris, todėl dabar ji stengiasi atsigriebti už prarastą laiką. Būdama paauglė turėjo daug planų, kruopščiai siekdavo užsibrėžtų tikslų ir nenurimdavo, kol jų neįveikdavo.

„Penkiolikos užsimaniau būti dizainere, ir ką manote?! Paskutinę stojimo dieną nuėjau į dizaino mokyklą ir įstojau. Be jokio išankstinio pasirengimo ir įdirbio. Konkursas milžiniškas, neįstojusiųjų minios, o aš žiūriu išplėtusi akis į sąrašą ir negaliu patikėti savo akiplėšiška sėkme", - prisimena Julija.

Gyveno kaip pasakoje

Mokslai merginai sekėsi, dėstytojai atsakingą ir valingą mokinę atleido nuo egzaminų, atrodo, ko daugiau norėti. Vis dėlto Julija jautėsi išsekusi, norėjo ištrūkti iš namų, atsikratyti rutinos ir pasukti gyvenimą kita vaga. Išvyko paviešėti pas Vokietijoje gyvenantį brolį. Sako, kad Lietuvoje trūko erdvės ir kūrybinės laisvės. Be to, jautėsi kaip senė, gyvenanti pagal grafiką ir sunkiuose rėmuose.

„Vokietijoje išvydau kitokį pasaulį, atsidūriau tarsi pasakoje. Tuomet Lietuvoje dar tik kalėsi nepriklausomybės daigai, o ten žmonės buvo daug liberalesni ir laisvesni. Pakerėjo gamta ir švara, vokiečiai sutiko labai šiltai, netrukus susiradau draugų", - pasakoja Julija.

Ji bėgo į svetimą šalį atsikvėpti, tačiau dirbo joje kaip niekada daug: aptakių formų moterims konstruodavo ir siūdavo drabužius. „Už tą patį darbą Lietuvoje būčiau gavusi 20 litų, o Vokietijoje klientės mokėdavo 200 markių", - šypsosi mergina. Vokiečiai Juliją išlepino - pinigais, pagyromis, dėmesiu. Ji net ketino visam laikui ten apsigyventi, bet iš gimtinės sulaukė žinios apie silpnėjančią mamos sveikatą.

Per plauką nuo mirties

„Nors užmušk užsidegiau skubiai grįžti į Lietuvą. Norėjau važiuoti autobusu, tačiau brolis primygtinai siūlėsi parvežti automobiliu. Kažkas kirbėjo širdyje, kad nereikia, bet buvau įkalbėta", - prisimena Julija. Nelaimė pasivijo Lenkijoje. Brėško saulėtas vasaros rytas, o naktinės kelionės išvargintų keleivių akys lipte lipo.

„Sustokim snūstelėti", - Julija prašė brolio. Jis pažadėjo sustoti už penkių kilometrų esančioje poilsiavietėje. „Per tuos penkis kilometrus prieš akis prabėgo visas gyvenimas. Praradusi amą mačiau, kaip automobilis greitėja nuo 110 iki 170 kilometrų per valandą. Mašina skriete skriejo, o aš neįstengiau ištarti nė žodžio. Supratusi, kad po akimirkos rėšimėsį priešais važiuojantį autobusą, suklikau nesavu balsu. Nubudęs brolis suktelėjo vairą, tačiau buvo per vėlu - mano puse trenkėmės į autobusą.

Suknežintas automobilis keliskart sukosi ore, nuolaužos mėtėsi po visą autostradą", - katastrofos akimirkas atkuria Julija. Brolis atsipirko pilvo sumušimu ir praskelta lūpa. Julijos popieriai buvo gerokai prastesni: viena kūno pusė priminė prinokusią mėlynę, kita buvo sutrupinta - lūžusi ranka, pažeistas stuburas, galvoje susidaręs kraujo krešulys.

Atsisakė operacijos

Porą dienų sumaitota mergina praleido Lenkijos ligoninėje, po to buvo skubiai parvežta į Lietuvą. „Per kelias dienas netekau pusės savęs - liko tik šešėlis. Giminaičiai mintyse mane jau laidojo arba, geriausiu atveju, manė, jog liksiu luošė", - sako mergina.

Ji žinojo, kad yra laimės kūdikis - po tokios avarijos mažai kam pavyksta likti gyvam. Julija nutarė nepasiduoti ir nekreipti dėmesio į artimųjų būgštavimus ir gąsdinančias medikų diagnozes, „įsivaizduokit, man, aštuoniolikmetei, jie pasakė, jog nuskus plaukus, kad atliktų galvos operaciją. Pakraupau ir užsispyriau to neleisti. Artimųjų paprašiau, kad išsivežtų namo", - prisimena Julija. Ji nesiklausė gydytojų priekaištų, pasirašė raštą, kad medikai už jos gyvybę nėra atsakingi, ir išvyko sveikti namo.

„Buvau tikra, jog, jei mane operuos, neišgyvensiu, o apie pliką galvą negalėjau net pagalvoti", - dabar šypsosi grimuotoja.

Puolęs angelas

Julija kabinosi į gyvenimą, tačiau dvasiškai buvo palūžusi ir sugniuždyta. Nebeliko ankstesnio pasitikėjimo savimi, drąsos, veržlumo. Rodos, sėkmė nusuko nuo jos veidą.

„Nemylėjau savęs", - sako Julija. Ji pusmečiui atsiribojo nuo draugų, mėnesį praleisti lovoje aštuoniolikmetei atrodė pasaulio pabaiga. „Žinau, kad svarbiausia nepasiduoti, tačiau pasidaviau. Praradau tikrąją save. Troškau viską pakeisti, elgtis priešingai nei anksčiau", - kalba pašnekovė. IdealistĖ, blaivininkĖ ir sveikos gyvensenos puoselėtoja po avarijos griebėsi cigaretės.

„Traukiau kaip kaminas. Slėpiausi nuo draugų, kuriems buvau moteriškumo pavyzdys, pamečiau svajones, gyvenau šia diena", - atvirauja Julija. Ji sako buvusi panaši į šmėklą. Ieškojo paguodos pas kunigą, tačiau jis tebuvo nuodėmklausys, o merginai reikėjo psichologo. „Tapau neatsakinga, nepunktuali, nebrangindavau žmonių laiko, apskritai aplinka nieko nereiškė - pasinėriau tik į save", - sako Julija.

Mažumėlę išprotėjusi

Iš naujo pamilti save ir gyvenimą Juliją išmokė menai. Tapydama ji iškrauna neigiamą energiją, sukuria žmonėms naujus veidus, paverčia neatpažįstamais personažais. Pasak Julijos dėstytojos, mokančios ją kinų tapybos, - tai auksinės kantrybės mergina.

„Turėti mėgstamą darbą - Dievo dovana. Reikia pamilti žmones, kuriuos grimuoji, kuriems kuri įvaizdį - tada kūrybinis procesas teikia malonumą. Svajoju tapyti prie vandenyno, kai vėjas draiko plaukus, žiūrėti į horizontą, kai išnyksta laikas ir erdvė - tuomet likčiau tik aš ir molbertas", - pasakoja Julija.

Dar ji svajoja sutikti tikrąją meilę. Pamatyti ir pasakyti - „tai mano žmogus". „Sekmadieniais, kai neturiu darbų, guliu lovoje ir liūdžiu, kad neturiu ko apkabint. Trūksta žmogaus, kuris ant pečių nešiotų, kartu šūkautų gatvėje, garsiai juoktųsi, vežtų į mišką pasivolioti lapuose - tokiam vyrui atiduočiau visą save. Lova? Jei nėra jausmo, tai kokia dar lova? Ne, nereikia", - kalba mergina.

Pažįstami sako, kad „Julė truputį išprotėjusi", mat neretai elgiasi kaip Eli iš serialo „Eli Makbyl". „Turbūt dėl to, kad dažnai žaidžiu įvairiomis mimikomis, kaišau liežuvį, išsproginu akis ir kol kas, pabrėžiu - kol kas - esu vieniša", - juokiasi Julija.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausi reitingai parodė žmonių reakciją į reformas vidurvasarį (155)

Birželio pabaigoje Seime svarstant mokesčių ir pensijų reformas smuktelėjo jas parengusios...

Valstybinių užsakymų užkulisiai: kada siauros srities specialistas tampa aukso vertės (8)

Viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančios įmonės kartais per gana trumpą laiką turi parengti...

Turtingiausias pasaulio žmogus atskleidė, kiek kainuos bilietas į kosmosą (29)

Jeffas Bezosas yra turtingiausias žmogus pasaulyje. Jo kapitalas auga neįtikėtinu tempu ir...

Putinas per susitikimą su Trumpu aptarė Krymo klausimą (243)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu iškėlė...

Dūris į nugarą: buvęs Prancūzijos rinktinės atstovas bjaurisi tautiečių žaidimu (16)

Prancūzijos futbolininkų sėkmė pasaulio čempionate triumfuoti privertė ne visus šalies...

Šioje monarchės nuotraukoje su Trumpais įžvelgė neįprastą detalę: oficialiose fotografijose to būti negali (50)

Karalienei Elžbietai II patarnaujantis personalas turėjo ypač operatyviai ištaisyti per savo...

Supermamytės sukilo prieš Khloe Kardashian: vos 2 mėnesių dukrelei – skausminga grožio procedūra (2)

Kardashianų klano narė Khloe tapo kritikų auka internete iškart po to, kai paviešino savo...

Keista, bet labai efektyvi priemonė nuo uodų (10)

Kuo mieste karščiau, tuo labiau norisi bėgti kuo toliau nuo asfaltu grįsto pragaro. Ramūs vakarai...

Naujo tyrimo rezultatai pradžiugins kavos mėgėjus (7)

Kavos mėgėjai gali nebejausti kaltės, kai įsipila dar vieną šio kvapnaus gyvenimo džiaugsmo...

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką atnaujinta 06:50 (93)

Jungtinės Valstijos suėmė 29 metų Rusijos pilietę, įtariamą rezgus planus daryti įtaką...