aA
Kol tapo pasaulinio garso veiksmo filmų žvaigžde, Jeanas Claude‘as Van Damme‘as (52 m.) buvo pravardžiuojamas „raumenų kalnu iš Belgijos“, o dabar, net ir peržengęs penkiasdešimtmetį, žiniasklaidoje yra apibūdinamas tokiais epitetais kaip idealių formų vyras, kuriam išvaizdos ir sportinio pasirengimo galėtų pavydėti ir gerokai jaunesni sportininkai.
Jean-Claude Van Damme
© AP/Scanpix

Tačiau net ir tokio stipruolio biografija nėra visiškai „sveika“ nuo pat vaikystės, o šiemet veiksmo filmų žvaigždei buvo atlikta operacija.

Maniakinė depresija nuvedė į ringą

Jau paauglystėje J.C.Van Damme‘as sirgo bipoliniu sutrikimu, dar kitaip vadinamu maniakine depresija – psichiniu sutrikimu, kuriam būdingi manijos ir depresijos epizodai. Teigiama, kad liga, kurią sukelia tam tikrų cheminių medžiagų pusiausvyros galvos smegenyse pakitimų padariniai, yra paveldima arba sukeliama traumų ir vyrams labiau pasireiškia manijomis, o moterims – depresija.

Sportuoti karatė J.C.Van Damme‘as pradėjo būdamas vienuolikos, o taip pat domėjosi ir kitais kovos menais: kikboksu, taikvando ir Tailando boksu Muay Thai, užsiėmė kultūrizmu ir net lankė baletą. Dabar, prisiminęs visą skirtingų sporto šakų spektrą, veiksmo filmų žvaigždė svarsto, jog tai turbūt buvo intuityvus bandymas įveikti dar nenustatytą maniakinę depresiją: „Jeigu nenueidavau į treniruotes keletą dienų, jausdavausi toks prislėgtas, jog niekas negalėdavo pradžiuginti“, - sakė jis.

Narkotikai narkotikai...

Apie maniakinę depresiją aktorius prisiminė pasakodamas apie juodus praeities epizodus, kai buvo paniręs į narkotikų liūną. Kokainą jis pradėjo vartoti būdamas trisdešimt trejų, kai vyko filmo „Sudden Death“ darbai. Tuo metu jis buvo vedęs vieną iš keturių žmonų Gladys Portugues, tačiau užmezgė romaną su Darcy LaPier, kuri vėliau tapo ketvirtąja jo žmona.

Vis dėlto vėliau aktoriui pavyko susigrąžinti buvusią žmoną, fitneso trenerę Gladys Portugues, kurią vedė antrą kartą. Maždaug po trejų metų nuo to, kai pirmą kartą pavartojo kokaino, J.C.Van Damme‘as ryžosi gelbėtis ir užsirašė į mėnesį truksiančią reabilitacijos programą, bet ištvėrė tik savaitę ir po pusmečio buvo priartėjęs prie savižudybės. Netrukus J.C.Van Damme‘ui buvo diangnozuota maniakinė depresija ir jis pradėtas gydyti nervų sistemą veikiančiais vaistais „Sodium Valproate“.

Šiuos vaistus pats aktorius praminė „druska“. Viename socialiniame tinkle jis rašė: „Turi išgerti truputį „druskos“... Nuo to laiko, kai pradėjau, įvyko toks kaip sprogimas – BOOM! Per vieną savaitę visko atsikračiau – visas mane supęs sąmyšis, visos mane į kairę ir dešnę blaškiusios bangos tapo ramiu ežeru“, - rašė J.C.Van Damme‘as.

Kalbėdamas apie narkomanijos periodą, kovinių filmų herojus prisiminė išgyvenimus, kai buvo pasiekęs bedugnę: „Vienintelis mano noras buvo numirti – neturėjau nei vienos priežasties gyventi. Gal egoistiška taip sakyti, bet manęs tuo metu nejaudino absoliučiai niekas. Tada tu privalai atsigręžti atgal į save – bandyti atrasti pagarbą sau ir lėtai, žingsnis po žingsnio, vėl pradėsi save branginti. Ir kiekviena diena yra kaip egzaminas – atlaikysi ar ne. Ir šiuo atveju kalbu ne apie narkotikus, o apie savo sielos, kurią reikia saugoti ir ja rūpintis, problemą.“

Šok visą naktį...

„Jau dabar galiu kovoti įvairiai: gražiai ir mandagiai, o jeigu reikia „judesio“ – prašau... Šiandien viską atlikti galiu žymiai geriau, nei vakar“, - sako J.C.Van Damme‘as.

Ugnį ir vandenį praėjęs „raumenų kalnas iš Belgijos“ atrado savus dėsnius, kuriais yra pasidalinęs su gerbėjais. Patarimų virtinę jis pradėjo nuo dėmesio kasdienei mitybai ir jos įtaką kūnui: „Sakoma, kad esi tai, ką valgai. Aš jau nevalgau to paties, kuo maitinausi prieš penkiolika metų. Kai maitiniesi sveikai, maitini kiekvieną savo ląstelę. To nesureikšminau labai ilgai, tačiau vieną dieną atėjau į protą.“

Pasikeitė ir aktoriaus treniruočių braižas: „Kai sportuoju, mano pulsas per minutę yra 168-170. Dauguma pasakytų, kad tai nėra gerai, bet man tinka. Mėgstu treniruotis ne mažesniu, nei galiu tempu, mėgstu savo prakaitą. Be to, jau neskaičiuoju kiekvieno pratimo kaip anksčiau. Dabar tiesiog ateini ir pajunti, kuriuos raumenis treniruosi šiandien.

Apskritai reikia įsižiūrėti į veidrodį – kai kurių žmonių rankos per didelės ir jie „neturi“ kojų, o kai kurie – priešingai. Čia panašiai, kaip su automobiliais – priekis gražus, bet pažiūrėjus galą... Lygiai taip pat ir vyro kūnas – visada svarbu simetrija“, - teigia J.C.Van Damme‘as.

Daugybę sporto šakų nuo vaikystės bandęs sportininkas lemtingomis vadina dvi – karatė ir baletą. Jis sako, kad klasikinio trenažo pratimai baleto pamokose išvystė jo vikrumą ir lankstumą: „Galiu pasakyti, kad tai sudėtingiausi pratimai, kuriuos gali atlikti vyras – patikėkit manim. Kad atliktumei baleto pratimus, turi labai sunkiai dirbti kūnu ir galva.

Iš šono gali atrodyti, kad tai reikalauja žymiai mažiau pastangų. Būtent baleto ir karatė derinys man padėjo atrasti save kovos mene. Po penkiasdešimties aš turiu įdėti labai daug fizinių pastangų, kad išlaikyčiau ištvermę, tačiau mano psichika dabar yra stabilesnė ir stipresnė nei bet kada. Tu turi lavinti smegenis, jausti užsidegimą ir aistrą tam, ką darai ir pasižadėti atrodyti gerai. Pažiūrėk į Stallone – tokia būklė tokiame amžiuje – tai nuostabu. Bet visa tai prasideda nuo mąstymo“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Išskirtinis interviu su Veryga ir kodėl prezidentę sustabdė sugedęs lėktuvas (10)

Išskirtinis sveikatos apsaugos ministro interviu „DELFI Dienai“: kurios ligoninės bus...

Šimašiaus sprendimas užminė mįslę: liko tuščiomis kišenėmis ar išlošė aukso puodą? (65)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius priėmė gan rizikingą sprendimą – likus visai mažai...

Aušra Maldeikienė ir Gitanas Nausėda turėjo ką pasakyti vienas kitam: jūs „durninate“ tautą (62)

Pirmadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. 35 min - pirmoji kandidatų į Lietuvos...

Trumpo komentarai sukėlė internautų pašaipų bangą (10)

Socialinių tinklų vartotojai Suomijoje pirmadienį neslėpė nuostabos dėl Jungtinių Valstijų...

Lietuviai pasidalino į dvi stovyklas: ar brangtų prekės, jei prekybos tinklai sekmadieniais nedirbtų? (151)

Prekybos tinklų darbo laikas sekmadieniais – vis dar neišspręstas klausimas. Seime sprendimas...

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (474)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Žiemos ar vasaros laikas: kurį pasirinks Lietuva? apklausa (756)

Sveikatos apsaugos ir švietimo ekspertai sutaria, kad praktikos sukioti laiką kiekvieną pavasarį...

Miške surado įtartinai sužymėtus medžius: ką visa tai reiškia? (33)

Vaikštinėjant miške, dažniausiai grožimasi natūralia gamta, mėgaujamasi grynu oru. Vasaros...

Paviešintos mįslingai dingusio povandeninio laivo liekanų nuotraukos (1)

Manoma, kad Argentinos karinių pajėgų laivas, prieš metus mįslingai pradingęs su 44 įgulos...

Išsigydžiusi depresiją Monika Šalčiūtė grįžo į viešumą: iš savo žinomumo esu uždirbusi 7 tūkstančius eurų per mėnesį (44)

Ilgi efektingos spalvos plaukai, priaugintos blakstienos, ryškus makiažas ir džemperis vietoj...