Žinutė iš „Titaniko“

Daugybei žmonių buvo smalsu, ar kuriam iš „Titaniko“ keleivių pakako laiko ir savitvardos parašyti raštelį ir, įdėjus į butelį, išmesti į Atlanto vandenyną. Pasirodo, taip: jaunas airis Jeremiah Burke‘as su pusbroliu plaukė pas Bostone gyvenančius giminaičius, norėdami pradėti naują gyvenimą. „Titanikui“ pradėjus skęsti, į motinos įduotą švęsto vandens buteliuką jis įdėjo raštelį: „Iš „Titaniko“. Likit sveiki. Burke‘as iš Glenmiro, Korko.“

Deja, pusbroliai nuskendo, o butelį su liūdna žinute išplovė į krantą po metų, netoli nuo J. Burke‘o namų.

Žinutė, kuri išgelbėjo visą šeimą

2019 m. Curtisas Whitsonas su mergina Krystal Ramirez ir 13 m. sūnumi išėjo į žygį Arojo Seke, Kalifornijos valstijoje JAV. C. Whitsonui tos vietos buvo puikiai žinomos, vyriškis kasmet ne kartą ten iškylaudavo, todėl buvo netikėta įstrigti tarp 12 m aukščio uolų ir būti atskirtiems stiprios vandens srovės.

C. Whitsonas su šeima ketino plaukti upe iki stovyklavietės, tačiau vanduo upėje stipriai pakilo, o palikta virvė, turėjusi palengvinti ėjimą, buvo dingusi. Supratę, kad yra atkirsti, iškylautojai užrašė ant lapelio „Mes įstrigome čia, prie krioklio. Prašau – padėkit! 2019 m. birželio 15 d.“ Tada ant žalio stiklo butelio šeima išraižė žodį GELBĖKITE ir įmetė butelį į krioklį. Du turistai rado butelį, ir kitą dieną Kalifornijos kelių policininkai išgelbėjo tris iškylautojus.

Nebaigtas laiškas iš lainerio „Lusitania“

„Lusitania“ buvo prabangus vandenynų laineris, kuris nuskendo, praėjus trejiems metams po „Titaniko tragedijos. Nepaisant pirmtako likimo ir Pirmojo pasaulinio karto pavojų, „Lusitania“ toliau plaukiojo, bet 1915 m., plaukiant iš Niujorko į Liverpulį, į jį pataikė vokiečių torpeda. Žala buvo tokia didelė, kad laivas nuskendo per 18 minučių. Žuvo apie 1000 žmonių, 700 išgelbėjo.

Vienas keleivis spėjo įmesti į vandenyną butelį su paskubomis brūkštelėtu rašteliu: „Su keliais žmonėmis vis dar stovime ant denio. Nuleistos paskutinės valtys. Mes greitai skęstame. Keli vyrai meldžiasi su kunigu. Mirtis čia pat. Gal šis raštelis...“

Žinutės autorius veikiausiai suprato, kad reikia paskubėti, jei nori spėti įdėti raštelį į butelį ir išmesti į vandenyną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt