“Esu biudžetininkė - teatre turiu etatą. Todėl duonos kąsnis ant stalo visuomet bus. Dabar dar atsirado Vilnius ir televizija. Dar statau spektaklius ir režisuoju renginius - visai neseniai tūkstantmečiui skirtą surežisavau Šiauliuose. Jei atvirai - iš Vilniaus be 50 tūkstančių režisieriaus nepasikviesi. O man skyrė penkis kartus mažesnę sumą ir dar kokių komentarų prisiklausiau... esą už ką Norkutei tokie pinigai? Bet gi palaukite - metus dirbau,” - pasakoja Šiaulių dramos teatro aktorė Inga Norkutė (37).
Inga Norkutė
© TV3

- Prieš keletą metų buvote žinoma Šiauliuose, o dabar ir visoje Lietuvoje... Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas?

Mokslus baigusi Vilniuje išvažiavau į Šiaulius ir “užsisamanijau”. Esu žinoma tarp teatralų, karts nuo karto gaudavau premijas už geriausią moters vaidmenį... Ir taip 12 metų, kol staiga - šast, į Vilnių. Iš pradžių be nuotykių nepraeidavo nė viena diena.

Einu sau su lagaminais Šeškinėje per perėją. Pasižiūriu į kairę, dešinę ir matau taksi atlekia. Išsigandus šokau atgal ir įkritau į pusnies likutį, o taksistas, matau, “matais” kad deda... Aš jam rodau, kad čia perėja... Vienas lagaminas voliojasi vienoje, kitas kitoje pusėje. Susinervinus pasiėmiau telefoną ir vaidinu, kad skambinu policijai. Tas atidaręs duris, kad ėmė rėkti, o už to taksi jau ir kamštis nemenkas...

Susinervinau, pradėjau žliumbti, pavėlavau į filmavimą, sušalau į ožio ragą. Va jums ir žvaigždė, kad norite. Kad panašios situacijos nebesikartotų, nusprendžiau mokytis vairuoti iš naujo. Vairuotojos pažymėjimą turiu daugiau kaip dešimt metų, bet nevairavau ir tiek. O dabar gyvenimas prispyrė. Sėslus ir ramus gyvenimas, kai vaidinau teatre, dėsčiau konservatorijoje jau liko užmarštyje.

- Naudojatės populiarumu?

Kartą parduotuvėje padovanojo pėdkelnes. Reikėjo eiti iš namų, o aš čiupt, čiupt, ogi visos pėdkelnės suplyšusios. Tai basa į batus šokau ir į parduotuvę greitai. Pardavėja man ir sako: “Kaip malonu matyti žvaigždę”. O aš - kokia gi žvaigždė be kojinių. Pardavėja paprašė autografo. Dairausi, ant ko gi čia pasirašyti, ir topt į galvą, ogi ant kojinių pakuotės. Apsidžiaugusi pardavėja ir padovanojo man pėdkelnes...

- Ar lankotės grožio salonuose, turite savo stilistą?

Iki Vilniaus kirpykloje esu buvusi du kartus. Kartą mama nuvedė ir nukirpo, o antrą kartą ėjau trisdešimtpenkmečio proga. Galiukus visuomet pakirpdavo teatre. Nebuvo tie mano plaukai nei nušiurę, nei ką. Susirišdavau į “bizelę”, kad patogiau būtų. Nei anksčiau, nei dabar iš savęs kažko nelaužiu. Gyvenime mano stilius vadinasi - patogu. O filmavimui padaro, kaip jiems reikia. Pinigų daugiausia išleidžiu prieskoniams be E, maistui ir geram šampūnui - žiūriu į sudėtį, bet ne į kainą.

Tiesa, dabar Klaipėdoje (uostamiestyje gyvena aktorės tėvai - red.past.) atradau kirpėją, pas kurią važiuoju kartą per mėnesį. O drabužius parduotuvėse tingiu matuotis. Užtenka man tų persirenginėjimų teatre, per filmavimus. Nors gal ir norėčiau turėti gerą draugą, kuris patartų, kaip stilingai rengtis...

- Esate netekėjusi, neturite ir vaikų...

Kiekvienam duota savo, nors nemanau, kad man jau per vėlu. Tik dabar sutikau tą vienintelį, su kuriuo norėčiau vaikų. Pradžioje buvo karjera, po to žiūriu - ups - nieko nėra. Tai negi pulsi ant bet ko? Taip ir likau netekėjusi. O gal tiesiog nebuvo to, kad imtų už rankos ir nuvestų į metrikacijos biurą... Nors ir negyvenau viena su katinu jį glostydama. Turėjau simpatijų, bet TO tikro... Būdavo, pasisodinu ant kelių draugės vaikelį, apkabinu jį, širdis taip ir suvirpa... Tiesa, nuo “netyčiukų” saugojausi. Tiesiog taip auklėjo.

- Tėvai buvo griežti?

Esu jauniausia iš trijų sesių. Ir skirtumas tarp mūsų didokas - 12 ir 7 metai. Mama - geriausia mano draugė. Iki dabar net ir intymiais klausimais. O dėl auklėjimo... visko buvo. Turėdavau grįžti iki 12 nakties. Kvaila man tai atrodė, bet žinojau, jei 5 minutes vėluosiu, iš pelenės virsiu pabaisa. Todėl ne kartą nusiavusi basutes bėgom namo parrūkdavau. Ir vis mamai sakydavau: jei norėčiau, tai ir dieną pasitvarkyčiau, ot, tai auklėjimas.

O ji man - jei būtum berniukas, būtų kitaip. Mano su mama santykis ypatingas. Jie norėjo berniuko, o kai gimiau aš ir dar labai negraži, mama su tėčiu parą net nekalbėjo. Kad ne berniuką ir dar negražią “padarė” mama apkaltino tėtį. Tačiau dabar esu jai pati gražiausia ir pati geriausia. Mama labai myli mane ir to net neįmanoma nupasakoti.

- O sesės nepavydi?

Jos daug vyresnės ir viską supranta, nors ir dabar nepiktai pasišaipo: “Oi, princesė atvažiavo”. Mama juokais teisinasi: “Tu man kaip ištremta. Vyresnėles matau kasdien, o tave... Išvažiavai 18, tai pasirodai, kaip svečias”.

Man atrodo, kad pildau jos svajones. Ji buvo veikli, statė spektaklius, nors 30 metų dirbo gaisrinėje telefoniste. Mano mama dūšioje aktorė, o tėtis paprastas vairuotojas. Tačiau kadangi turiu lenkų, ukrainiečių ir lietuvių kraujo, visi esame temperamentingi ir balsingi.

Jausmai mūsų namuose kaip tikroje itališkoje šeimoje kunkuliuote kunkuliuoja. Kartais man sako, ko rėkiu, o aš gi visai normaliai kalbu. Man gera nuvažiuoti pas tėvus. Ypač gera, kai mama glosto galvą, masažuoja pėdas. Tokiai mergai... (šypsosi).

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (93)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (15)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (21)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (45)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis bus papildyta (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (271)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (159)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (289)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (199)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...