aA
Gyvenimas kengūrų žemėje eina įprasta tvarka: vos sutikus Naujuosius, pradėtos pardavinėti kryžiumi pažymėtos velykinės bandelės, pasirodė ir Valentino dienos dovanų reklamos.
© Shutterstock nuotr.

Tarp jų – ir vakariniame Sidnėjuje įsikūrusios vienintelės šalyje Valgomų vabzdžių fermos siūlomas dovanų rinkinėlis už 25 dolerius, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Australijos verslo naujienas.

Rinkinyje – gražiai supakuoti kepti žiogai su česnaku, maišelis su riešutais, džiovintais vaisiais ir skrudintais kirminais, Lietuvoje vadinamais didžiaisiais milčiais, indelis džiovintų skruzdėlių. Atskirai elektroninėje parduotuvėje galima įsigyti skrudintų ir net šaldytų žiogų, skorpionų, tarakonų (po 15 dolerių už 20 gramų), prieskoninės skruzdėlių druskos (10 dolerių už 100 gramų) ir arbatos (už 3 dolerius), žiogų miltų (40 dolerių už 200 gramų).

Vabzdžiai – tai mažomis sąnaudomis gaunamas grynas proteinas. Tad jų auginimą ir propagavimą remia ir valstybė. Šią savaitę Australijos muziejuje surengta šių skanėstų ragavimo ir panaudojimo namų kulinarijoje sesija, kurioje dalyvavo apie 500 žmonių. Žinovai tvirtina, kad vabzdžių skonis panašus į riešutų.

Daugiabučių kaimynai – ne visada draugiški

Sausis Australijoje, panašiai kaip Lietuvoje liepa, – karščiausias vasaros mėnuo. Tačiau jei sugalvotumėte čia trumpam pabėgti nuo lietuviškos žiemos, būkite pasirengę ne visai draugiškai aplinkai. Ypač jei apsistotumėte daugiabutyje prestižiniame Šiaurės Sidnėjaus priemiestyje. Gali pasitaikyti, kad neveiks jums įteiktas elektroninis raktas į baseiną, sporto salę, požeminį garažą ar liftą, į durų užraktą gali būti prileista klijų.

Pasak dienraščio „Sydney Morning Herald“, taip vykdomas nuolatinių pastato gyventojų partizaninis karas prieš kaimynus, susigundžiusius užsidirbti (dažniausiai per internetinę nuomos agentūrą „Airbnb“). Teoriškai svečiai tiesiogiai su būsto savininku nebendrauja, bet kaimynai jiems mielai pateikia savininko koordinates. Neapsikentęs skundų ir negaudamas užmokesčio iš „Airbnb“, jis savo verslą perkelia kitur, o nuolatiniai gyventojai lieka džiaugtis tvarka ir ramybe.

Tūkstančiams žmonių – reikalavimai sumokėti tariamas skolas

Gerų naujienų 2017 m. atnešė informacinių technologijų specialistams – jiems numatyta 45 proc. pakelti algas (nuo 110 tūkst. dolerių per metus iki 160 tūkst.). Nemažai jų galės rinktis darbą ir valstybinėse infrastruktūrose, kurias nuo praėjusių metų pabaigos lydi elektroninės nesėkmės.

Štai Australijos statistikos biuras prarado 9,6 mln. dolerių nepasiteisinus specialiai gyventojų surašymo programai. Šiuo metu iš pirmųjų dienraščių puslapių neišnyksta kritika Socialinio aprūpinimo ministerijai, sumaniusiai iš gyventojų atgauti 400 mln. permokėtų dolerių. Taupant lėšas, tūkstančiams žmonių nusiųsti reikalavimai sumokėti tariamas skolas, atsiradusias neteisingai suvedus Valstybinės mokesčių agentūros ir socialinio aprūpinimo duomenis.

20 proc. į šį tinklą pakliuvusiųjų visiškai nieko neskolingi, daugybei kitų prirašytos didesnės skolos. Lyg to būtų negana, Nacionalinis Australijos bankas per klaidą elektroniniu paštu pornografiniam interneto portalui pasiuntė 60 tūkst. savo klientų duomenis.

Skola – trilijonas Australijos dolerių

Žaliojo žemyno vyriausybė infrastruktūros pertvarkymo ėmėsi tikėdamasi išbristi iš didžiulės – trilijono Australijos dolerių – užsienio skolos ir sumažinti nedarbą, šiuo metu siekiantį 5,8 proc.

Informacinės technologijos padeda atskleisti ir juodosios rinkos atvejus. Šiomis dienomis paskelbta apie 132 korupcijos atvejus pačiame departamente prekiaujant nelegaliomis darbo vizomis. Analitikų nuomone, jų daug daugiau. Nusikalstamas sindikatas darbo vizas išrūpindavo tariamiems aukšto lygio specialistams tariamose vadovaujamose pozicijose.

Už vidutiniškai 50 tūkst. dolerių užmokestį nusikaltėliai informacinių technologijų metodu sukurdavo nesančių darbo vietų dokumentaciją. Po kelerių metų tariamas vadovas, o iš tikrųjų baisiomis sąlygomis statybose vargęs juodadarbis, galėjo gauti tikrą Australijos nuolatinio gyventojo statusą. Su darbo viza 457 Australijoje šiuo metu gyvena 95,7 tūkst. kvalifikuotų migrantų ir 76,4 tūkst. jų šeimų narių.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Didžiausi atlyginimai rugpjūtį: kelios įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 20 tūkst. eurų (41)

Trys daugiausia mokančios įmonės rugpjūčio mėnesį vidutiniškai mokėjo virš 20 tūkst. eurų....

Ušackas prieš Šimonytę: stipriosios ir silpnosios jų pusės skiriasi kaip diena ir naktis (144)

Kovoje dėl konservatorių paramos susikausiantys Vygaudas Ušackas ir Ingrida Šimonytė turi ir...

Taline viešintis popiežius perspėjo Estiją atnaujinta 11.28 (27)

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko vizito į Estiją, jo vizitui Baltijos šalyse ateinant į...

Vaidas Čeponis. Kuris „Žalgiris“ pajėgesnis – praėjusio ar šio sezono? (2)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda baigė komplektavimą. Paskutinis taškas sudėties...

Opozicija parodė nagus: blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams (23)

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką,...

Po 10 metų Stano antrą kartą vedė savo mylimąją Indrę: atrodė, kad išsiskyrėme jau visam laikui (23)

Atlikėjas Stanislovas Stavickis - Stano antradienį dar kartą amžiną meilę prisiekė savo trijų...

Seimas tirs buvusių valdžių politinę korupciją: iš 12 narių septyni valstiečiai (6)

Seimas imasi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo...

Širinskienė nerimsta: prašo etikos sargų ištirti, ar Landsbergio veikla yra suderinama su jo statusu (783)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir...

Darželinukų mamos pyksta: vaikai grįžta alkani, o kainos šoktelėjo be jokio įspėjimo (765)

Kone pusantro šimto eurų – tokią sumą marijampolietė mama pamatė atėjusi pasiimti įmokos...

Jakeliūnas atsakė krizės tyrimo kritikams: tikslas nėra nubausti kaltuosius (195)

Parlamentinio ekonominės krizės tyrimo tikslas nėra rasti ir nubausti kaltuosius, sako Seimo...