aA
Grupės „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas (41 m.) neseniai šventė gimtadienį. Šie metai vyrui, galima sakyti, bus kitokie nei anksčiau – greitai pasirodys naujasis grupės albumas, šalia muzikanto yra mylimoji, o asmeninio bei kūrybinio gyvenimo nebetemdys niūri nuotaika.
Igoris Kofas
© G. Bartuškos nuotr.

„Per blaivųjį laikotarpį atsirado naujų pažinčių. Jau pradedu atskirti, kas su manimi bendrauja dėl to, kad nori bendrauti iš tikrųjų, o su kuo mus sieja tik alkoholis. Pastebėjau, kad su keliais pažįstamais pasidarė nebeįdomu bendrauti. Dugno aš dar nemačiau, bet man atrodo, kad jis buvo visai netoli“, – pripažįsta grupės „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas.

Neseniai viešai pareiškei, kad jau aštuonis mėnesius nevartoji alkoholio. Kas paskatino priimti tokį sprendimą?

– Labai laukiau vasaros, sporto gamtoje, nes į sporto sales prisivaikščiosime žiemą. Vasarą daug važinėju dviračiu – ne tik po miestą, bet ir už jo, pavyzdžiui, iki Trakų. Taip pat bėgioju. Žodžiu, kiekvieną dieną užsiimu aktyvia veikla. Per dieną su dviračiu nuvažiuoju iki šimto kilometrų. Jau patirties turiu, todėl kitą dieną tikrai nėra sunku atsigauti.

Nepatyrusiam žmogui ir pora kilometrų baisu – skauda užpakalį ir kojas. Man net gaila laiko būti studijoje, aš save priverčiu ten nueiti kelioms valandoms – dažniau naktimis, kai seniai nebėra saulės ir galvoju, kad jau reikia ką nors nuveikti. Naktis savaip įkvepia, biologinis laikrodis priverčia mane pabusti ir dirbti iki paryčių.

Kas per tuos aštuonis mėnesius pasikeitė tavo gyvenime?

– Per blaivųjį laikotarpį atsirado naujų pažinčių. Jau pradedu atskirti, kas su manimi bendrauja dėl to, kad nori bendrauti iš tikrųjų, o su kuo mus sieja tik alkoholis. Pastebėjau, kad su keliais pažįstamais pasidarė nebeįdomu bendrauti. Dugno aš dar nemačiau, bet man atrodo, kad jis buvo visai netoli.

Tuomet pats sau tapau nebeįdomus, neberūpėjo jokie darbai ar muzika. Nesugebėdavau dainos per pusmetį įrašyti, o per šitą laikotarpį pavyko praktiškai užbaigti albumą – iki naujų metų pasirodys mano naujas darbas. Bloguoju laikotarpiu man daug kas buvo dzin, o blaivia galva į viską žiūriu kiek per daug perfekcionistiškai – tai irgi kartais trukdo pabaigti darbą bei pasiekti rezultatą.

Bet nėra gėda dėl savo darbų, nes viskas sudėliota iki paskutinio niuanso. Anksčiau dėl kai kurių koncertų tikrai jausdavau gėdą. Depresyvi nuotaika mano gyvenime kartais atsirasdavo, bet jau kurį laiką galėčiau teigti, kad esu beveik laimingas. Šalia yra mylimas žmogus, kuris atsirado visai neseniai.

Ar nesusidūrei su psichologiniais iššūkiais imdamasis tokių pokyčių?

– Psichologiškai man iki šiol sunku, nors fizinė savijauta žymiai pagerėjo. Man sunku su kai kuriais žmonėmis bendrauti be tokios pagalbos (alkoholio – aut. past.), kuri iš tikrųjų nėra pagalba. Aš atjaunėjau, nors neseniai suėjo keturiasdešimt vieneri, jaučiuosi kaip trisdešimtmetis. Jaučiu, kad po truputėlį užsipildo tuštuma ir man jau norisi gyventi.

Žinoma, tai susiję su tam tikrų žmonių atsiradimu mano gyvenime. Pirmą kartą per daugelį metų aš įsimylėjau – iki tol labai tuščiai gyvenau. Naujos dainos mane dar išgelbėdavo. Kai man pavykdavo kokį darbą sėkmingai užbaigti, ką nors gražaus sukurti, aišku, jog būdavau patenkintas rezultatu... bet tik iki tol, kol pradėdavau švęsti ir po to vėl tas pats. O dabar man tiesiog patinka rezultatas ir jokių blogų pasekmių.

Žiniasklaidoje tave išvysti galima gana retai. Ar taip yra dėl to, kad esi uždaras žmogus?

– Esu tikras intravertas. Intravertai turi panašių bėdų – „dopingas“ padėdavo laisviau jaustis, neužsidaryti savyje, bet reikia tik labiau pasistengti ir galima bendrauti be jokio alkoholio. Jeigu nenoriu bendrauti, aš to ir nedaru. O jeigu jaučiu, kad noriu bendrauti, bet sunku, tiesiog labiau stengiuosi. Man nėra būtina bendrauti, kai aš to nenoriu, nesu tokioje srityje, kur privalėčiau nenuoširdžiai šypsotis kitiems.

Jeigu bendrauju su žmogumi, vadinasi, jis man patinka. Jokių metodų, kaip peržengti psichologinį barjerą, neturiu. Man tikrai sunku, kiekvieną dieną nuolatos su savimi kovoju – kartais pavyksta, o kartais ne. Apie intravertus sakoma, kad jie eina pasilinksminti ir pailsėti su draugais, o po to jiems būtina pailsėti nuo draugų. Man irgi taip būna.

Būdamas vienas su savimi jaučiuosi puikiai, kartais netgi geriau nei su kitais. Aš su savimi draugauju ir man tai pavyksta. Vienumos reikia po lygiai kaip dienos ir nakties. Šiuo metu nekeliu sau tikslų, gyvenu čia ir dabar, džiaugiuosi šia diena.

Kas dar laukia šiais metais grupės „Lemon Joy“?

– Rudenį planuojame daug koncertų. Naujasis albumas skambės panašiai kaip ir visos „Lemon Joy“ dainos. Jo dainos kaupėsi paskutinius penkerius metus, tad jos atspindės to laikotarpio nuotaiką. Tai nėra mano dabartinė nuotaika.

Ten visko daug – nuo džiaugsmo iki nevilties, nuo pozityvumo iki nerimo, nuo dienos iki nakties. Labai didelė nuotaikų paletė. Svarbių koncertų tiek dažnai nerengiame, bet koncertuojame visada, taip pat važiuojame ir į festivalius. Jeigu leistume daugiau albumų per trumpesnį laiką, kentėtų darbų kokybė. Penkerių metų vienam albumui pakanka, man tai yra normalu. Būčiau nepatenkintas rezultatu, jeigu viskas vyktų greičiau. Mano kriterijus – pirmiausia turi patikti man, o vėliau jau kitiems.

Ar galėtum išgyventi be muzikos?

– Tai būtų baisiausias košmaras, jeigu neturėčiau klausos arba galūnių, be kurių negalėčiau groti gitara ar klavišais. Aš to labai bijau ir meldžiu Dievą, kad neprarasčiau klausos ar balso. Man patinka tiek kūrybos procesas, tiek rezultatas. Mano galvoje visada skamba nepažįstamos ir negirdėtos melodijos.

Kai jau supratau, kad naujas albumas pabaigtas, liko tik techniniai darbai, man vis dar atsirasdavo melodijų, frazių, bet jeigu taip ir toliau, albumas niekada nepasirodytų. Mintys visada skrieja pirmyn. Idealiausias variantas, kai kartu atsiranda frazė ir melodija. Pamenu dainai „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“ visa frazė atsirado tą pačią akimirką kaip ir melodija. Prie labiau pažįstamų žmonių aš negaliu susivaldyti ir nuolatos ką nors niūniuoju.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas - apie tai, ko trūksta kandidatams į prezidentus, tikrąjį darbą Rusijoje ir sudėtingus santykius su Grybauskaite (10)

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas neslepia, kad jo patarimų...

Jautrus brolystės su Latvija klausimas: istorija mena ne vieną kartėlį ir susitaikymą (8)

Broliai ar konkurentai – paskutiniu metu dažniausiai skambėjęs klausimas apie Lietuvos ir...

Orai: savaitės pradžioje – permainos (2)

Pasidžiaugus pavasariška šiluma ir saule, jau nuo pirmadienio teks vėl prisiminti niūrius ir...

Nacistinėje Austrijoje motina paliko sūnų: rastuose laiškuose – neįtikėtina istorija (58)

Kai žydų tautybės motina jį paliko ir pabėgo į Jungtinę Karalystę, Kurtui tebuvo keturiolika....

Kelionių organizatoriai įvardijo Turkijos viešbučius, kuriuose rasite geriausią kainos ir kokybės santykį (78)

Poilsinės kelionės į Turkiją – vienas iš populiariausių šeimos atostogų pasirinkimų....

JAV parama Baltijos šalims toliau siutina Kremlių: Trumpo žodžius priskyrė ir Lietuvai (641)

„ JAV palieka Baltijos šalis“, „ Baltijos šalys nebemadingos“, – tokiomis ir panašiomis...

Dizainerė įrengė 12 kv. metrų butą maksimaliai patogiai: pavyko sutalpinti viską (194)

Kuo mažesnis būstas, tuo didesnis iššūkis jį įrengti taip, kad būtų patogu ir nieko...

Venesueloje pastebėtas Rusijos lėktuvas papildyta (183)

Rusijos vėliava pažymėtas lėktuvas sekmadienį buvo pastebėtas didžiausiame Venesuelos oro...