aA
Praėjusiais dešimtmečiais daugiavaisiai gimdymai būdavo pakankamai reti ir tapdavo tikru fenomenu, kuris įstumdavo tokius mažylius į pasaulio dėmesio centrą, neatsižvelgdamas į neigiamas pasekmes, kurios galėjo ištikti tokius vaikus. Būtent taip nutiko kanadiečių Dionne penketukui, kuris jau pačią pirmą savo gyvenimo dieną tapo žvaigždėmis, rašo thevintagenews.com.
Seserys Dionne
© Vida Press

Penkios identiškos seserys gimė 1934 metais šiaurinėje Ontarijo valstijos dalyje, Olivos – Edouard`o ir Elzire Dionne šeimoje. Cecile Marie Emilda, Emilie Marie Jeanne, Marie Reine Alma, Yvonne Edouilda Marie ir Annette Lillian Marie šį pasaulį išvydo dviem mėnesiais anksčiau negu turėjo. Joms gimti padėjo daktaras Allanas Roy Dafoe, iš pradžių būgštavęs, kad penketukas neišgyvens. Laimė, visos penkios naujagimės išgyveno ir netrukus naujiena apie jų gimimą pradėjo sklisti po pasaulį.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Dionne šeimai sunkiai sekėsi sudurti galą su galu. Pasinaudodama šiomis aplinkybėmis, Ontarijo valdžia atėmė iš tėvų penketuką. Oficialiai buvo skelbiama, kad mergytės atimamos dėl to, jog būtų užtikrintas jų išgyvenimas. Valstybė jų globos teises perleido daktarui Dafoe.

Gydytojas penkias sesutes apgyvendino specialiai joms įrengtoje ligoninėje ir vaikų darželyje „Dafoe Hospital and Nursery“, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė kaip normali globos įstaiga. Tačiau joje daktaras įrengė kelias vietas, iš kurių pašaliniai žmonės galėjo stebėti mergaites. Manoma, kad tokį neetišką elgesį palaikė pati Ontarijo vyriausybė. Sesučių gyvenimas pradėjo panašėti į jūrų kiaulyčių – jos būdavo uždarytos, izoliuotos, tyrinėjamos ir apžiūrinėjamos.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Jų dienotvarkė būdavo gana griežta, o kiekvienas momentas – suplanuotas. Daktaras Dafoe sesučių darželyje rengdavo ekskursijas ir kelis kartus per dieną viešai demonstruodavo penketuką. Skelbiama, kad sesutes nuo 1936 iki 1943 metų apžiūrėjo beveik 3 mln. smalsuolių.

Visuomenė labai domėjosi sesutėmis ir šis susidomėjimas buvo pelningai išnaudotas komercijai: jų atvaizdai buvo naudojami maisto produktų reklamai ir įvairiems suvenyrams. Pasirodė net tokie produktai kaip Dionne lėlės.

Sesutės beveik neturėdavo kontaktų su išoriniu pasauliu: jos matydavo tik darželio personalą ir turistų būrius. Praėjo devyneri metai, kol 1943-aisiais jos vėl išvydo savo tėvus: tuomet jų motina ir tėvas susigrąžino teisę auginti savo dukteris. Nepaisant to, tai nereiškė laimingos tragiško penketuko gyvenimo pabaigos, nes jas pradėjo išnaudoti... jų pačių tėvai.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Visų pirma, pasinaudodami mergaičių patikos fondu, tėvai nusipirko didžiulį namą ir vis dar vienodai rengiamas mergaites pradėjo siuntinėti į gastroles, kad užsidirbtų daugiau pinigų. Vėliau per interviu seserys tvirtino, kad biologiniai tėvai prieš jas fiziškai ir psichologiškai smurtaudavo ir versdavo jas dirbti sunkius fizinius darbus.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Kai seserims sukako 18 metų, merginos paliko savo šeimos namus ir pamėgino užbraukti nelaimingą praeitį. Jos nutraukė ryšius su savo tėvais ir gydytoju Dafoe. Pavargusios nuo dėmesio, kuris lydėjo jas visą vaikystę, seserys troško tik viena – ramaus, eilinio gyvenimo. Viena iš jų tapo vienuole, antra – bibliotekininke, o trečia – menininke. Trys iš seserų ištekėjo ir susilaukė vaikų.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Šiandien gyvos tebėra dvi seserys. Annette ir Cecile dar visai neseniai gyveno kartu, bet suprastėjusi Cecile sveikata privertė ją persikelti į senelių globos namus Monrealio šiaurėje, kur ji tapo nuolatine valstybės globotine.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Laikraštis „The Montreal Gazette“ rašė, kad Ontarijo vyriausybė 1998 metais sutiko išmokėti seserims 4 mln. dolerių kompensaciją, bet šis netikėtas džiaugsmas vėl virto košmaru, kai Cecile sūnus, 55 metų Bertrand`as Langlois, trečiasis iš keturių jos vaikų, didelę dalį šių pinigų išleido savo asmeninėms investicijoms. Nors jis žadėjo padengti savo motinos kasmėnesines išlaidas, prieš septynerius metus jis nutraukė su ja ryšius ir dingo. Nuo to karto Cecile ne kartą mėgino su juo susisiekti, bet visos pastangos buvo bergždžios. Šiuo metu senolė gyvena iš valdžios mokamos pensijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prakalbino žmones apie seksą sovietmečiu: tai buvo labiau panašu į pilietinį karą nei į revoliuciją (147)

Seksas, malonumas, meilė ir šeima – požiūrio į šiuos dalykus raidą sovietmečiu ėmėsi tirti...

Skraidančių automobilių eros besitikintys kūrėjai žvalgosi į Lietuvą (24)

Skraidančių automobilių era turėtų prasidėti per artimiausius penkerius metus – to tikisi bent...

Medeina Čijauskaitė. Esame auklėjamos būti neįgaliomis princesėmis (214)

Man be proto gaila neišnaudoto moterų potencialo. Man gaila kiekvienos, kuri žiojėjančią...

Lietuvio gyvenimas primena pasakojimą apie Odisėją: į jūrą išplaukė trims mėnesiams, o grįžo po metų – neatpažino net sūnus (71)

Kone dešimtmetis praleistas jūroje gaudant vėją, trijų mėnesių plaukimas virtęs metus trukusia...

Populiariausia pasaulyje operacinė sistema tuoj neatpažįstamai pasikeis (19)

Populiariausia pasaulyje mobiliųjų įrenginių operacinė sistema „Android“ jau greitai taps...

Kaip suprasti šiuolaikinį meną? Iš MO muziejaus atidarymo (13)

Suprasti šiuolaikinį meną – nelengva užduotis net profesionalams, net nekalbant apie tuos, kurie...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Krizė atrieda atidunda (4)

Negalima taip rašyti, todėl parašysiu. Nes politikai mus ir vėl, kaip 2008-aisiais, bandys palikti...

Naujas Kremliaus statytinis Europos pašonėje kėsinasi įsiūbuoti konfliktą Balkanuose kyla grėsmė visam regionui (388)

Bosnijos prezidiumo narys pasisakė už nepriklausomą Serbų respubliką. Ar V. Putinas išpildys...

Prezidentiniuose reitinguose – neįtikėtini pokyčiai: atsiskleidė Šimonytės fenomenas (2575)

Gyventojams vardinant pretendentus į prezidentus, populiariausiųjų trejetukas keičiasi – į...

Andriaus Šedžiaus teisininkė atvertė visas kortas: kas iš tiesų stabdo skandalingas garsiosios poros skyrybas? (128)

Šiuo metu besiskiriantis verslininkas ir politikas Andrius Šedžius parengiamuosiuose...