Praėjusiais dešimtmečiais daugiavaisiai gimdymai būdavo pakankamai reti ir tapdavo tikru fenomenu, kuris įstumdavo tokius mažylius į pasaulio dėmesio centrą, neatsižvelgdamas į neigiamas pasekmes, kurios galėjo ištikti tokius vaikus. Būtent taip nutiko kanadiečių Dionne penketukui, kuris jau pačią pirmą savo gyvenimo dieną tapo žvaigždėmis, rašo thevintagenews.com.
Seserys Dionne
© Vida Press

Penkios identiškos seserys gimė 1934 metais šiaurinėje Ontarijo valstijos dalyje, Olivos – Edouard`o ir Elzire Dionne šeimoje. Cecile Marie Emilda, Emilie Marie Jeanne, Marie Reine Alma, Yvonne Edouilda Marie ir Annette Lillian Marie šį pasaulį išvydo dviem mėnesiais anksčiau negu turėjo. Joms gimti padėjo daktaras Allanas Roy Dafoe, iš pradžių būgštavęs, kad penketukas neišgyvens. Laimė, visos penkios naujagimės išgyveno ir netrukus naujiena apie jų gimimą pradėjo sklisti po pasaulį.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Dionne šeimai sunkiai sekėsi sudurti galą su galu. Pasinaudodama šiomis aplinkybėmis, Ontarijo valdžia atėmė iš tėvų penketuką. Oficialiai buvo skelbiama, kad mergytės atimamos dėl to, jog būtų užtikrintas jų išgyvenimas. Valstybė jų globos teises perleido daktarui Dafoe.

Gydytojas penkias sesutes apgyvendino specialiai joms įrengtoje ligoninėje ir vaikų darželyje „Dafoe Hospital and Nursery“, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė kaip normali globos įstaiga. Tačiau joje daktaras įrengė kelias vietas, iš kurių pašaliniai žmonės galėjo stebėti mergaites. Manoma, kad tokį neetišką elgesį palaikė pati Ontarijo vyriausybė. Sesučių gyvenimas pradėjo panašėti į jūrų kiaulyčių – jos būdavo uždarytos, izoliuotos, tyrinėjamos ir apžiūrinėjamos.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Jų dienotvarkė būdavo gana griežta, o kiekvienas momentas – suplanuotas. Daktaras Dafoe sesučių darželyje rengdavo ekskursijas ir kelis kartus per dieną viešai demonstruodavo penketuką. Skelbiama, kad sesutes nuo 1936 iki 1943 metų apžiūrėjo beveik 3 mln. smalsuolių.

Visuomenė labai domėjosi sesutėmis ir šis susidomėjimas buvo pelningai išnaudotas komercijai: jų atvaizdai buvo naudojami maisto produktų reklamai ir įvairiems suvenyrams. Pasirodė net tokie produktai kaip Dionne lėlės.

Sesutės beveik neturėdavo kontaktų su išoriniu pasauliu: jos matydavo tik darželio personalą ir turistų būrius. Praėjo devyneri metai, kol 1943-aisiais jos vėl išvydo savo tėvus: tuomet jų motina ir tėvas susigrąžino teisę auginti savo dukteris. Nepaisant to, tai nereiškė laimingos tragiško penketuko gyvenimo pabaigos, nes jas pradėjo išnaudoti... jų pačių tėvai.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Visų pirma, pasinaudodami mergaičių patikos fondu, tėvai nusipirko didžiulį namą ir vis dar vienodai rengiamas mergaites pradėjo siuntinėti į gastroles, kad užsidirbtų daugiau pinigų. Vėliau per interviu seserys tvirtino, kad biologiniai tėvai prieš jas fiziškai ir psichologiškai smurtaudavo ir versdavo jas dirbti sunkius fizinius darbus.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Kai seserims sukako 18 metų, merginos paliko savo šeimos namus ir pamėgino užbraukti nelaimingą praeitį. Jos nutraukė ryšius su savo tėvais ir gydytoju Dafoe. Pavargusios nuo dėmesio, kuris lydėjo jas visą vaikystę, seserys troško tik viena – ramaus, eilinio gyvenimo. Viena iš jų tapo vienuole, antra – bibliotekininke, o trečia – menininke. Trys iš seserų ištekėjo ir susilaukė vaikų.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Šiandien gyvos tebėra dvi seserys. Annette ir Cecile dar visai neseniai gyveno kartu, bet suprastėjusi Cecile sveikata privertė ją persikelti į senelių globos namus Monrealio šiaurėje, kur ji tapo nuolatine valstybės globotine.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
© Vida Press

Laikraštis „The Montreal Gazette“ rašė, kad Ontarijo vyriausybė 1998 metais sutiko išmokėti seserims 4 mln. dolerių kompensaciją, bet šis netikėtas džiaugsmas vėl virto košmaru, kai Cecile sūnus, 55 metų Bertrand`as Langlois, trečiasis iš keturių jos vaikų, didelę dalį šių pinigų išleido savo asmeninėms investicijoms. Nors jis žadėjo padengti savo motinos kasmėnesines išlaidas, prieš septynerius metus jis nutraukė su ja ryšius ir dingo. Nuo to karto Cecile ne kartą mėgino su juo susisiekti, bet visos pastangos buvo bergždžios. Šiuo metu senolė gyvena iš valdžios mokamos pensijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelis per Vyriausybės valandą nesivaržydamas žėrė priekaištus Grybauskaitei (599)

Premjeras Saulius Skvernelis , dalyvaudamas Vyriausybės valandoje, ragino Prezidentę Dalią...

Rūkorių laukia prastos naujienos: dar labiau brangs cigaretės apmokestins ir naują produktą (220)

Netrukus mesti rūkyti apsimokės dar labiau – jau nuo kitų metų cigaretės pastebimai brangs, o...

Stojo mūru už Jasikevičių: kam kam, bet graikams reikėtų ne verkšlenti dėl teisėjavimo, o patylėti Spanoulis – vertas Holivudo

Pirmuose Eurolygos ketvirtfinalio susitikimuose užfiksuotas tik vienas netikėtumas, o jo autoriumi...

Sinoptikai įspėja dėl smarkaus vėjo (11)

Ketvirtadienį Lietuvoje vyrauja stiprus vėjas, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba.

Konstitucijos pr. Vilniuje – įgriuva, ribojamas eismas (13)

UAB „Grinda“ pranešė, kad Konstitucijos pr. ties 20-uoju namu apie 16 valandą antroje eismo...

Veryga pripažino – sveikatos sistemos reformoje pateikiami skaičiai tėra teoriniai (28)

Sveikatos sistemos reformoje nurodyti skaičiai tėra teoriniai ir iš tiesų negalima pasakyti, kiek...

Teismas leido suimti 18 Lietuvą šiurpinusios grupuotės narių, vieną paleido (10)

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2-3 mėnesių laikotarpiams leido suimti 18 kamuolinių...

Marijonas Mikutavičius savo gimtadienio norą skyrė artimiesiems: jei jie yra laimingi, tokiu tampi ir pats (1)

Šiandien, balandžio 19-ąją, dainininkas Marijonas Mikutavičius švenčia savo 47-ąjį...

Po vakarykštės „Žalgirio“ pergalės užmirškime svaičiojimus apie „vidutiniokus“ (19)

Po vakarykščio laimėjimo prieš Pirėjo „Olimpiakos“, šiandien visi tik ir kalba apie Lietuvos...

Sirijos bombardavimas leido JAV išbandyti naują raketą (266)

Tikriausiai pagrindinė žinia praeitos savaitės naujienų portaluose buvo tai, kad JAV ,...