aA
Dainininko Egidijaus Sipavičiaus (54) biografiją puošia daugybė lietuviškų ir užsienio konkursų apdovanojimų, koncertų metu jis skęsta gėlių ir aplodismentų jūroje, tačiau Naujųjų metų išvakarėse įvykusi katastrofa scenoje, net ir visko patyrusį grandą privertė naktimis sapnuoti košmarus.
Egidijus Sipavičius
© DELFI / Tomas Vinickas

- Kokie jums buvo praėję metai?

Puikūs, puikūs metai buvo labai. Buvo daug įdomių gerų koncertų, gerų projektų, labai įdomūs, turiningi metai buvo.

- Tik pabaiga nekokia?

Dabar toks momentas, kai nenoriu nieko galvoti. Po gruodžio ir po tų visų įvykių tokia košė galvoje, kad labai sunku apie tai kalbėti. Kol kas dar norėčiau susigaudyti savyje, kas su manimi vyksta, nes tai toks košmaras...

- Išsijunginėjantys mikrofonai, į sceną išbėgantys technikos taisyti garsistai, herojų vardus painiojantis Sipavičius ir taip toliau – žiūrovai skundėsi, kad Naujųjų išvakarėse žiūrėdami miuziklą „Muzikos garsai“, susigadino sau vakarą. Kas ten iš tiesų vyko?

Jaučiuosi labai blogai. Dar viskas labai šviežia, kunkuliuoja, todėl nenoriu prikalbėti neadekvačių dalykų. Esu nusivylęs, kad dalyvavau tame miuzikle ir viskas. Jaučiuosi dalyvavęs didelėje apgavystėje. Didžiulė desperacija, didžiulis nežinau... Taip, galbūt pritrūko kelių repeticijų, bet viską galima padaryti, jeigu nemaišo elementarūs žiaurūs nesklandumai. Jaučiuosi kaltas, priekaištauju sau, ką blogo padariau. Nors iš esmės nieko pakeisti negalėjau.

Tas renginys nebuvo paruoštas iki galo ir mes, atlikėjai, į jį įmesti. Iš viso sunku kalbėti po to, kas įvyko. Sunku save pozityviai nuteikti, bet stengiuosi, stengiuosi... Tai toks košmaras, po kurio dar negreit atsigausiu. Noriu, kad nurimtų visos emocijos, nes tai košmaras, kuris nenorėčiau, kad gyvenime dar kartą pasikartotų.

- Ilgametė patirtis įvairiose scenose, matau, nieko bendro neturi su išgyvenimų gilumu, patyrus fiasko... Yra tekę atsidurti panašiose tokio masto situacijose?

Gal prieš dešimt metų teko dalyvauti dar viename tokiame renginyje, kuris dėl tų pačių priežasčių buvo žiauriai nepavykęs. Dėl organizacinių dalykų. Ir tada mane sąžinė kankino baisiai, nors neturėjo, už ką – padariau viską. Lygiai taip pat neveikė mikrofonai, lygiai taip pat kažkas išjungta, kažkas neišjungta, kažko neatvežta, kažkokių drabužių trūksta. Žodžiu, lygiai tokia pati situacija.

Iš visų renginių, kuriuose yra tekę dalyvauti, turėjau šias dvi patirtis, kurios yra baisios. Po paskutinio įvykio net košmarai naktimis kankina, sapnuoju, kad stoviu scenoje, nežinau, nei kur eiti, nei ką daryti... Kažkas kažkur neišėjo, nepasakė laiku, neišeina kažkokia scena - tai yra košmaras. Manau, kad tai išgyvenu ne vienas aš, o ko gero visi, kurie ten dalyvavome.

- Kas padeda įveikti tokias būsenas?

Jau daug metų sportuoju treniruoklių salėje. Sportuodamas stengiuosi išprakaituoti, išsikrauti, išstumti tą blogą, neigiamą energiją, tas emocijas pakeisti fiziniu krūviu. Man tai labai padeda, nes jeigu pradedi galvoti, pradedi analizuoti, tai tada visiška bėda. Visą pyktį sporto salėje išlieju.

- Kaip savo gyvenime atradote sportą?

Mūsų krūviai be galo dideli ir jie yra momentiniai, ne tokie, kurie išsidėsto per visą savaitę. Tu išeini į sceną ir per dvi valandas atidirbi kaip profesionalus sportininkas. Dainuoji, šoki, judi, emocijos, adrenalinas – visą tai paleidi, visa tai iš tavęs išeina. Kad „pavežtum“ tokį krūvį, reikia ruošti kūną. Kažkada turėjau problemų su širdimi, tiesiog dėl didelio krūvio ji nusilpo.

Gydytojai ir pasakė, kad jei savaitę nieko neveiksi, o savaitgalį pradėsi bėgti maratoną, aišku, kad tavo širdis neatlaikys. Toks jau mūsų darbas, kad visą savaitę niekur neskubi, lengvai, viską atlieki ramiai, o savaitgalį atsiimi. Kad atlaikytum tokius krūvius, turi būti geros fizinės formos. Todėl nuolatos sportuoju maždaug nuo dvidešimt aštuonerių.

- Turbūt neretai norisi ir skaniai papietauti trečią nakties? Neretai mitybos klausimas pramogų pasaulio atstovams – sudėtinga tema.

Didelė problema....(juokiasi). Nežinau, stresas turbūt daro tai, kad krauni į save viską, ką gali, kad kaip nors jį numalšintum. Kai kurie žmonės negali valgyti, kada jie nervinasi, o kiti valgo. Aš iš tų, kurie valgo – kas po ranka papuola, ką turiu, tą valgau. Paskui tenka „išsportuoti“, ką suvalgiau. Pastaruoju metu stengiuosi, iš visų jėgų bandau susilaikyti ir nekimšti visko, kas papuola, nes jaučiu, kad tai labai blogai veikia.

- Neaiškiose ar sunkesnėse situacijose jus palaiko mintis, kad ...???

Viskas bus gerai. Kaip bebūtų blogai, vis tiek bus gerai... Aš tokią nuostatą sau įsikalęs į galvą, kad sunkumas yra laikinas dalykas, o iš esmės viskas yra gerai. Tais atvejais, kai yra sunku, savęs įtikinėjimas, kad tai laikina, labai padeda.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujų technologijų era: piršto antspaudu ar veidu atrakinami išmanieji telefonai – kiek tai saugu (7)

Šiandien jau nieko nestebina, kad pirštų antspaudu ar savo veidu galite atrakinti išmanųjį...

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (56)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (21)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas. Papildyta 21:03 (491)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Užkalnis: kuo kvepia laukinė laisvė ir runkeliai iš kioskų? (10)

Bjaurieji amžiai, dar žinomi, kaip pirmasis nepriklausomybės dešimtmetis, viskas, kas prasideda...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (27)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Mitybos specialistė Tulčina perspėjo kavos mėgėjus ir įvardijo, ko pati niekada nevalgo (110)

Jei norite būti sveiki, kiekvieną rytą valykite dantis su soda, išgerkite stiklinę šilto vandens...

Ekspertas: Šiaurės Korėja situacijos nebekontroliuoja, gresia badas (107)

Oficialiais duomenimis, Rytų Azijoje siaučiantis kiaulių užkratas praktiškai aplenkė Šiaurės...

Balsavimas: kuri pora pirmoji turėtų palikti projektą „Šok su žvaigžde“? (9)

Šis šeštadienio vakaras LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams taps rimtu išbandymu. Jei...

Istorijos mokytojas nusprendė dirbti kitaip: savęs be socialinių tinklų neįsivaizduoju (2)

Nuolat ieškantis originalių būdų sudominti mokinius, nepasitenkinantis vien sausa teorija,...