Žmogaus vertė dabar matuojama turtais bei visuomenine padėtimi, o atvirai rodyti emocijas yra nemadinga - gal net ir pavojinga. Nusprendėme būti nepopuliarūs ir su televizijos bei radijo laidų vedėja Daiva Tamošiūnaite pasikalbėti apie jausmus bei vyrų ir moterų santykius.
Daiva Tamošiūnaitė
© LNK
Jūs vedate televizijos laidą apie meilę „Meilės istorijos“, įgarsinate melodramas. Ar Jūs esate jausmingas žmogus?

Be abejo. Jausmai man labai svarbu. Noriu gyventi jausdama. Taip pat esu emocinga. Ir tai nebūtinai yra geroji mano pusė. Jeigu paklaustumėte, dėl ko save labiausiai graužiu arba su savim pykstuosi, tai galbūt dėl to, kad ne visada pavyksta išlaikyti pusiausvyrą ir prasiveržusios emocijos man pačiai pridaro bėdos. Na, juk ne visada reikia tą pačią sekundę išsakyti, ką jauti ir ką galvoji. O neretai taip nutinka. Ir išsilieji patiems artimiausiems žmonėms.

Nors pati jausmingus, emocingus žmones atviromis “dūšiomis”, degančiomis akimis labai myliu.

Ar nepavojinga šiuolaikiniam pasaulyje būti jausmingu žmogumi?

Ne pavojinga, o nemadinga. Jausmingumas - banalu! Kiek esat girdėję išsilavinusių, dirbančių ir uždirbančių, “stilingu” didžiųjų miestų gyventojų, prisipažįstančių, kad jų sieloms reikia jausmingo produkto: meilės istorijų, graudžių, nuoširdžių pageidavimų koncertų dainų... Spėkit iš trijų kartų, ar jie jų nežiūri ir neklauso. Bet apskritai jausmingumas man bėdos nėra pridaręs. Nėra taip buvę, kad dėl to būčiau susigadinusi santykius su kitais žmonėmis.

Spaudoje teko skaityti, kad Jūs gana atvirai kalbate apie savo nutrūkusius santykius bei naują meilę. Kodėl Jūs apie tokius išgyvenimus kalbate atvirai? Kodėl nepasiliekate šių asmeniškų jausmų sau?

Kai esi laimingas, mylimas ir mylintis – apie asmeniškus dalykus kalbėti yra lengva. Norisi šaukti visam pasauliui - kaip tau gera. Aišku, tiki, kad taip visada ir bus. Todėl žmonės noriai leidžia fotografuoti arba filmuoti jų vestuves. Todėl noriai apie supantį mane gėrį ir grožį pasakojau pati.

Kai mano pavyzdinis pasaulėlis sugriuvo, tada, tiesą sakant, manęs niekas neklausė, ar aš noriu garsiai verkti ir ar nenoriu guostis. Žmonės, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių tampa matomi - yra žurnalistų duona. Ir žurnalistai yra įpratę turėti tave akiratyje. Na, kiek tos mūsų Lietuvos? Kiek tų pažįstamų žmonių, kurių gyvenimą seki kaip serialą? Tiesą sakant, pirmieji komentarai pasirodė, man nedavus jokio interviu. Tada aš padariau išvadą, kad geriau jau pačiai papasakoti, negu skaityti kažkur nugirstas nesąmones.

Kartais pagalvoju, kaip rašantiems kolegoms lengva daryti medžiagas. Televizijoje taip nepadarysi. Tada buvau labai pikta ant savo „brolių“, bet dabar komentuojant jau nebeskauda. Skaudėjo tada.

Kaip Jūs save apibūdintumėte kaip moterį, kaip gyvenimo draugę, kaip mamą?

Santykiuose aš esu "tikras" žmogus - nuoširdus ir reiklus. Galbūt per daug norintis viską kontroliuoti, nes jaučiuosi už viską atsakinga. Patinka vyrų džentelmeniškumas: kava į lovą, gėlės, komplimentai ir t.t. Tokio dėmesio stygiaus nejaučiu: turiu.

Manau, kad esu griežtoka mama. Tai nereiškia, kad esu smulkmeniška ar pedantė, o mano Ada tik su šluota vaikšto ir dulkes šluosto. Esu nenuolaidi svarbiuose dalykuose.

O kas Jums svarbu?

Nuoširdumas. Jokių intrigų! Geriau tiesa į akis, nei už nugaros. Atsakingumas, žodžio laikymasis. Draugo ištikimybš draugui. Ada nuo manęs gauna barti, jeigu pameluoja, ožiuojasi, jei nepagarbiai elgiasi.

Su dukra Adele bendraujate kaip su vaiku ar kaip su suaugusiu?

Niekada su ja nebendravau kaip su vaiku. Ji beveik nežino tokių žodžių „caca lelia“. Vienintelis žodis „apa“, kuris reiškia „opa“, jai dar leidžia pabūti mažai ir šį žodį dar kartais pavartoja ir dabar. Užtat ji kalba tokiais pat sakiniais, kaip kalba tėveliai.

Kas, Jūsų nuomone, yra moters gyvenimo pilnatvė?

Aš galvoju, kad moteriai yra svarbu turėti mylintį ir mylimą žmogų. Svarbu yra turėti vaiką, namus. Taip pat manau, kad tos moterys, kurios sako, kad gali gyventi vienos ir joms nereikalingas draugas ir vaikas, arba truputį meluoja, arba pačios save apgaudinėja. O patyliukais visgi pasvajoja: gal dar pavyks? Jeigu nepasiseka viso to turėti, surandi kitų būdų, kaip save įprasminti. Suprantu, kad yra saviraiškos džiaugsmas. Pasiaukojimo laimė. Dievo meilė. Turiu draugę vienuolę, ne kartą esam apie tai kalbėjusios.

Kurdama „Meilės istorijas“, išklausėte įvairiausių pasakojimų. Ar būtų įmanoma apibendrintai pasakyti, ko žmonės po daugelio metų gailisi nepadarę savo santykiuose?

Dauguma mano herojų, pasakojančių savo gyvenimo istorijas, šiandien yra laimingi. Nebuvo tokiais visada. Jie šiandien taip jaučiasi.

Jų praeityje - meilė, išdavystės, skyrybos, mirtys. Daug metų ieškojimų ir netikėtai lemtingas susitikimas, pakeitęs gyvenimą. Retai jie pasiryžę pasakyti, kad jei būtų kažką kitaip padarę, viskas būtų buvę kitaip. Nebent praeityje - poelgiai, įvardinti nusikaltimais. Laimingas žmogus savo gyvenimo įvykių grandinę suvokia kaip kelią, atvedusį juos į išsvajotą tašką… Taigi jie nesigaili, tik apgailestauja, kad teko sunkūs išbandymai. Neteko išgirsti, kad žmogus pasakytų, jog visas gyvenimas nugyventas neteisingai.

Kita vertus, tie, kurie yra nepatenkinti ir nelaimingi, retai kada sutinka apie tai kalbėti.

Kaip manote, koks yra santykių tarp vyro ir moters pamatas?

Tikroji draugyste ir pagarba. Neseniai kalbėjausi su kunigu Ričardu Doveika, kuris prisiminė savo mokytojos žodžius, kad meilė turi prasidėti nuo draugystės, paskui yra jausmai, aistra – tai mes vadiname meilę. Bet jausmai ir aistra blėsta ir sugrįžta į draugystės būvį. Jei meilė yra prasidėjusi nuo draugystės santykio, ji turi potencijos virsti draugystės ryšiu ilgiems metams. Jei viskas prasidėjo nuo aistros ir to draugystės periodo nebuvo, gali būti, kad vieną dieną, atšalus aistroms, žmonės nebežinos, kaip vienas su kitu bendrauti, nes jie kito santykio kaip ir neturėjo. Būčiau linkusi tikėti, kad daug tiesos yra šiuose žodžiuose.

Jeigu galėtumėte kažką pakeisti savo gyvenime, ką keistumėte?

Mano dabartinis gyvenimas mane tenkina. Šeimoje man gera, darbas nenusibodo - turiu ką dar nuveikti. Kartais pagalvoju, kas būtų buvę, jeigu būtų buvę? Prieš daug metų turėjau galimybę išvažiuoti dirbti į užsienį - kažin, ką šiandien veikčiau? O jei nebūčiau sutikusi žmogaus, atvedusio mane į radiją?( iš ten kelią į televiziją pati suradau). Gal dirbčiau mokytoja? Neblogas variantas, bet dabartinis geresnis. Norėčiau tik tėvelius arčiau iš Žemaitijos atsivežti - nevažiuoja.

Ar šiandien esate laiminga?

Nemėgstu šio klausimo. Nei atsakinėti, nei kitų klausti.

Šimtu procentų pasakyti, kad yra labai laimingas, gali tik labai įsimylėjęs, skrendantis padebesiais žmogus, nes tada euforinė būsena leidžia pasakyti, jog esi labai laimingas. Arba jau gyvenimą galįs apžvelgti ir įvertinti žilagalvis.

Jeigu žmogus sieki vis kažko daugiau, iš esmės stengiesi gyventi dar laimingiau. Nes manai, kad ne visas gyvenimo gėris tau dar prieinamas. Iki nesumeluotos palaimos vis kažko trūksta!.. Gal ramybės, gal laiko, gal tiesiog per mažai gyvenime gyvenimo ir per daug darbo…

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Generolo Vėtros anūkė metė baisius kaltinimus seneliui ir Lietuvai: kas slepia tiesą? (608)

Prieštaringai vertinamo Jono Noreikos-Generolo Vėtros vardas vėl kursto aistras. Apie šį buvusį...

Reikia į banką – imk laisvadienį: eilės, karštis ir pervargę darbuotojai (189)

Eilės, karštis ir ištampyti nervai. Taip galima apibūdinti situaciją Lietuvoje veikiančių...

Į Kazachstaną išlydima septynioliktoji „Misija Sibiras‘18” ekspedicija (2)

Šįryt iškeliavo jau septyniolikta „Misija Sibiras‘18“, kurią šiemet sudaro net dvi komandos...

Naujas projektas sukėlė audrą: gyventojai savivaldybę kaltina korupcija (212)

Jau netrukus Senosios Šeškinės dalyje, Siesikų gatvėje, išdygs naujas daugiabučių kvartalas...

Veiksmas Barselonoje: Pangosas – pas medikus, būrys išvykstančių, pristatomi naujokai (5)

Su Kauno „Žalgiriu“ po dviejų Lietuvoje praleistų sezonų išsiskyręs kanadietis Kevinas...

Po sunkių išbandymų atsitiesusi Mia švenčia 35-ąjį gimtadienį: atlikėja išgyvena naują etapą, kuriame netrūksta nieko (6)

Šiandien, liepos 19-ąją dieną, savo gimtadienį švenčia dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia ....

„Ryanair“ kitą savaitę atšaukia 600 skrydžių

Airijos pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ dėl lėktuvų personalo streiko kitą savaitę...

Paviešino dar vienų karališkųjų vestuvių datą ir detales: rengiama loterija dėl galimybės į jas patekti

Britų princesė Eugenie sukvietė 1,2 tūkst. šalies piliečių prie Vindzoro pilies kartu...

Sužinokite, kokius duomenis apie jus renka „Google“ ir kaip atsikratyti sekimo (9)

„Google“ mus stebi, ir tai jau seniai nebėra paslaptis. Stebi tiek mūsų buvimo vietą, tiek...

Valymo patarimai, kurių laikosi prancūzai: verta pasinaudoti (7)

Valymo, tvarkymo įpročius mes atsinešame iš šeimos. Galbūt jūsų namuose buvo mėgstamas...