aA
Sodrų žemaitės Daivos Tamošiūnaitės – Budrės balsą, kurį dabar pažįsta visi, Lietuva išgirdo prieš dvi dešimtis metų. Buvusi prancūzų kalbos mokytoja, vertėja pradėjo dirbti radijo stotyje „Vilniaus varpas“. Vėliau buvo „Laisvoji banga“, „Radiocentras, LTV, LNK, TV3.
Daiva Tamošiūnaitė-Budrė
© Organizatorių archyvas

Aksominiu žemu Daivos balsu, kurio ji vaikystėje labai gėdijosi, įgarsinta dešimtys televizijos filmų. Ji – puiki renginių vedėja.

- Šiemet televizijoje vedėte ir kūrėte laidą „Tik tarp mūsų“. Pasaulį krečia žmogaus privatumo teisių pažeidimai: „Wikileaks“ su skandalinguoju Julianu Assange, pasaulio žiniasklaidos magnato Ruperto Murdocho imperijos fiasko. Kokios Jūsų ribos ir laidoje, ir asmeniniame gyvenime?

- Subtilios ir atsakingos. Tikrai nesirengiu sekti savo skandalingų kolegų keliais. Esu gavusi skandalingų istorijų. Stengiuosi nepagražinti, nepasodrinti jų. Rudenį turėjau problemų dėl ką tik vienos intriguojančiai išsiskyrusio vyro istorijos. Tiesa, iš vieno teisybės ir interesų varpo – vis tiek iškreipta.

Asmeniniame gyvenime esu pakankamai atvira. Suprantu, kad negaliu atsitverti paslapties ir tylos siena nuo žmonių, kuriuos kalbinu labai jautriomis temomis. Saugau tas savo paslaptis, kurias saugo bet koks normalus žmogus.

- Jau aštuonerius metus televizijose vedate gyvenimo būdo laidas. Pastaruosius metus panašias pradėjo kurti ir kiti. Ar jaučiate karštą konkurentų alsavimą į nugarą?

- Stengiuosi kurti kitaip: šiltai, žmogiškai, ieškau naujų herojų, kartu su jais išgyvenu dramas, vengiu kraujo, smurto. Ašaros ir jų padiktuota gyvenimo patirtis čia tikros.

- Vasarą televizijos transliuoja matytas, kartais beviltiškai pasenusias laidas. O jų kūrėjai ir vedėjai atostogauja?

- Darbas televizijoje – sezoninis. Nuolatinis stresas – būsi joje kitą sezoną, ar ne?

Pernai rudenį iš televizijos žvaigždės tapote tik namų šeimininke, nedrįstančia kreiptis į darbo biržą.

- Mane užvaldė mintys – kuo dar galiu nustebinti žiūrovus? Apie tai ir galvojau. Darbo pakako: namai, dukra, mokykla, būreliai. Nebaugino net tai, kad nebeuždirbu tiek, kiek anksčiau. Bet veiklos trūko.

- O jei dabar staiga visko reiktų atsisakyti ir taptumėte mažo provincijos miestelio mokytoja?

- Aš jau ragavau kaimo mokytojos duonos, kuri man labai patiko. Baigusi mokyklą iš karto neįstojau į Pedagoginį institutą studijuoti prancūzų kalbos. Tada, būdama 17-os, kreipiausi į mano gimtosios Plungės švietimo skyrių. Paprašiau darbo.

Gavau. Buvau pionierių vadove, prancūzų ir muzikos mokytoja Medingėnų kaime. Gyvenau antrame moksleivių bendrabučio aukšte. Kai gerokai pasnigdavo ar palydavo, tai siauroku keliuku iki Medingėnų negalėdavo atvažiuoti joks automobilis. Man tie metai visai neprailgo. Pedagoginė praktika labai pravertė. Su manimi iki šiol sveikinasi buvę mokiniai.

- Jūsų laidos – geranoriškos, ieškančios pozityvumo, vilties. Nesijaučiate nešiuolaikiška, nemadinga šiandieniniame aštrių pojūčių gyvenime?

- Taip, keista. Geri žmonės „neteisingai“ gyvena, jų neskandalingas gyvenimas neįdomus? Aš, vis dėlto, tuo netikiu.

- Buvote išrinkta į šios kadencijos Seimą. Sąraše rinkėjų valia iš 74-osios partijos kandidatų vietos pakilote į 11 vietą. Tačiau mandato atsisakėte ir vietą užleidote Aleksandrui Sacharukui. Kodėl?

- Tai man buvo labai netikėta. Pasimečiau. Tuo metu sunkiai susirgo mano tėvas. Dukrą reikėjo ruošti pirmai klasei. Supratau, kad žmogus, kuris nėra tikras dėl savo gyvenimo, negali lemti kitų likimų.

- Jūsų vyras – Dainius Budrys tapo Seimo nariu. Ar politika smarkiai pakeitė Jūsų gyvenimą?

- Taip. Viskas apsivertė aukštyn kojom. Teko dalintis ir laviruoti tarp politikos ir šeimos. Net dukrai Adelei, nors ji buvo tik pirmokė.

- Filme „Nereikalingi žmonės” sukūrėte sodrų, „kalės“ Laimos vaidmenį, ir atrodėte verta partnerystės su tokiu profesionalu kaip Kostas Smoriginas. Nesusirgote kinu?

- Tai sena liga. Dar mokykloje karpydavome sunkiai gautus lenkiškus žurnalus su aktorių nuotraukomis. Iki šiol prisimenu susitikimą su kino kritiku Laimonu Tapinu, kuris buvo ką tik grįžęs iš Kanų. Tokių mūsų buvo daug. Turėjome savo kino muziejų.

- Prieš kelis metus save išbandėte televizijos šou „Burbulas” – kentėjote nuo užduoties tris dienas išgyventi be jokios informacijos. O ar išbandytumėte laimę kituose televizijos šou?

- Manau, kad taip. Tik gal ne tokiuose ekstremaliuose, kaip „Baimės faktorius”, kur Livija Gradauskienė valgė sliekus. Brrr…

- Per savo mergvakarį, draugių nustebimui, visus nustebinote lyriška pačios sugrota akordeono melodija. Niekad nepamiršiu.

- Baigiau muzikos mokyklos akordeono klasę. Akordeonu groja mano uošvis. Pianinu groja ir Adelė. Dėlioju jos pirštus lyg mezginį.

- Papasakokite apie savo dukrą Adelę, kuri prieš devynerius metus į pasaulį atėjo dramatiškai, sverdama vos 640 gramų.

- Adelė turi baltą šunį – Maltos bišoną. Su tuo susitaikė net plaukuotiems gyvūnams alergiškas tėtis. Ji grojo, šoko baletą, tačiau viską dabar, atrodo, nugalėjo hiphopas. Dar ji keturis kartus per savaitę plaukioja baseine.

- Kai ištekėjote – buvote garsi Tamošiūnaitė. Kur kas žinomesnė už savo vyrą. Kaip išsprendėte problemą, kai žmona garsesnė už vyrą?

- Aš jos nepajutau. Dainius – labai komunikabilus, greitai susidraugavo su mano šou verslo bičiuliais, tapo jų garsiosios futbolo komandos „Prelegentai” nariu, kurioje ir Marijonas Mikutavičius, ir Martynas Starkus, ir Rolandas Skaisgirys. O dabar, kai jis tapo Seimo nariu, į oficialius vakarus esu kviečiama kaip pono Dainiaus Budrio žmona.

- Praėjusį sezoną TV3 vedėte pokalbių šou „Be grimo”. Kartą ginčų sukūryje pasiprašėte plastinės operacijos. Tai buvo tik šou?

- Prisipažinau spontaniškai. Prieš penkerius metus man atliko plastinę ausų operaciją. Iki tol dėl to labai kompleksavau. Jas slėpdavau po ilgomis garbanomis arba ausis dengiančiomis juostelėmis. O dabar - atsipalaidavau. Man tai padėjo.

Prieš kelerius metus lankiausi Kalifornijoje. Dalyvavau keliuose įžymybių vakarėliuose. Pamačiau tiek daug vienodų dailių nosyčių, išlygintų veidukų… Keistas jausmas. Ten plastikos chirurgų verslas klesti.

- Kokią norėtumėte matyti savo ateitį?

- Įdomią. Norėčiau likti sveika ir laiminga, Nesukti galvos dėl pensijos. Dabar turiu televiziją, o ryt – gal dar kažką naujo. Norėčiau parašyti 20 straipsnių, o gal knygų. Galiu atsisakyti prabangios suknelės ir taupyti pinigus tam, kad pažinčiau pasaulį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Krivickas: Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto gyveno svetimame bute; papildyta savivaldybės komentaru (394)

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę...

Klastingas buvusio Vokietijos prezidento sūnaus nužudymas: įtariamasis keršto planą nešiojosi net 30 metų (24)

Aiškėja šaltakraujiškos, klastingos žmogžudystės, savaitės pradžioje sukrėtusios Vokietiją,...

Į išsipūtusį rezervą rodantis Seimas medikų algoms norėtų 100 mln. eurų daugiau (2)

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė 2020 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą ir...

Galvos skausmas – ne tik nemalonus pojūtis: savo ligos istoriją papasakojusi Lina nori įspėti kitus (1)

„Mano laisvalaikis seniau visada buvo aktyvus, daug mokiausi, siekiau karjeros, sportavau", –...

Bunda žiemiškos nuotaikos: Vilniuje įžiebta pirmoji kalėdinė eglė (2)

Pagrindinės miesto eglės įvaizdį vis dar laikydama paslaptyje, sostinė pamažu puošiasi...

„Panorama“ šventiniam laikotarpiui keičia pavadinimą (4)

Prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ šventiniam laikotarpiui keičia pavadinimą ir...

Alytaus katastrofos pasekmės: dabar jau išsigando kūdikius maitinančios mamos (66)

Alytiškės motinos tvirtina, kad, norėtų išsitirti savo pieną, kuriuo maitina kūdikius, kad...

„Sodros“ darbuotojų atlyginimams – papildomi 3 mln. eurų papildyta (37)

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) 2020 metų...

Kamblevičius – apie į keturias dalis skilusią partiją: yra, kas laukia Pakso (38)

Nuo Seimo „tvarkiečių“ atskilęs ir naują partiją su filosofu Arvydu Juozaičiu kuriantis...

Užkalnis. Seimas kaip prieglauda asocialams (222)

Mūsų parlamentas daug iškentė. Jis – kaip surūdijęs troleibusas, kuris nesirenka, kas lipa pro...