aA
Kai kas Dorotėją Vaisovą pažįsta iš žurnalų puslapių bei kolekcijų pristatymų. Aukšta, šviesiais garbanotais plaukais, įdomia apranga išsiskirianti moteris nenori būti vadinama manekene. Būdama ant podiumo, ji visada troško atsidurti kitoje jo pusėje, kur vyksta didžioji kūryba. Dabar Dorotėja, draugų vadinama Dorota, gražina ne tik modelius, bet ir žinomus Lietuvos žmones.
Dorotėja Vaisova
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)
Jau antrus metus D.Vaisova dirba reklamos agentūrose, žurnaluose, ruošia madų fotosesijas, daro makiažą. Klientų moteriai netrūksta. Planų – taip pat. Ji nuolat stengiasi tobulintis, plėsti įgytas visažistės ir stilistės žinias.

„Naujausių idėjų ir naujienų semiuosi keliaudama kitose šalyse, - pasakojo ji. - Žiemą vykau į Prancūziją sužinoti makiažo subtilybių, o pavasarį - į Švediją, kur susipažinau su šių metų naujausiomis mados tendencijomis“.

Modelio darbas – tik hobi

Iki šiol neatsisakanti dalyvauti foto sesijose ar užlipti ant podiumo Dorotėja sako, kad jai tai daryti vis dar patinka, tačiau niekada neprisistatydavo ir dabar savęs nevadina modeliu.

„Modelio darbo negaliu vadinti karjera, tai buvo visiškas atsitiktinumas,“ – į pačią modelio pradžią sugrįžo Dorotėja. Tuomet ji, būdama 16-17 metų, filmavosi viename iš Lietuvos kino studijos filmų, kuriame kostiumus siuvo mama.

Garbanę pastebėjo viena modelių agentūros „Major Image group“ atstovė Julija ir pakvietė išbandyti save, nors ant podiumo ji Vilniaus modelių namuose drabužius demonstravo jau nuo šešerių metų.

„Pradėjau dirbti negalvodama, kad tai bus mano karjera, tiesiog buvo įdomu dalyvauti, o ir pinigai, kaip ir kiekvienai jaunai panelei, rūpėjo, – šypsodamasi pasakojo pašnekovė. – Esu labai dėkinga Renatai Mikailionytei. Būtent ji mus mokė ir, manau, kad išmokė, kaip reikia mylėti savo darbą.

Dirbdama susipažinau su daug labai mielų merginų, kurios iki šiol tebėra mano geros draugės“.

Dizainerė nuo mažens

Antrus metus stiliste dirbanti Dorotėja iš aplinkinių kartais išgirsta, esą jos gyvenime – didelės permainos: modelis tapo stiliste ir dizainere. Tačiau ne visi žino, kad VSDK pabaigusi Grafinį dizainą, mergina iš karto ėmėsi dirbti dizainere.

Dorotėja prisipažino nuo vaikystės svajojusi ja tapti, nes moterį supo menininkų aplinka: „Tėtis (amžiną atilsį) studijavo aktorystėstę, o mama - Dailės Akademijoje drabužių modeliavimą“.

Pašnekovė pasakojo nuo mažens vertinusi rankų darbą, kuriam jautė šilčiausius jausmus.

„Savo kambarį puošiau pačios siūtomis užuolaidomis, iš skiaučių sukurta antklode bei spalvotomis pagalvėlėmis, - kalbėjo ji. – Iš mamos išmokau daug dalykų: piešiau, tapiau mezgiau sau ir lėlėms“.

Ko tik ji nėra sukūrusi: vyrui gimtadienio proga numezgė liemenę, draugėms gimtadienio proga pasiuvo nėriniuotas pagalvėles. Dar būdama 13 metų, ji siuvo iš skiaučių puodkėles, kurias pardavinėdavo Kaziuko mugėje.

„Oi daug priprekiavau, - iki šiol džiaugiasi Dorotėja. - Laukiau Kaziuko mugės visus metus. Neapsakomas džiaugsmas!“.

Priešingai nei sesuo Alberta, kuriai labiau sekėsi tikslieji mokslai, Dorotėja laiką po pamokų mielai leisdavo pas mamą darbe: „Nubėgu į vieną cechelį Vilniaus modelių namuose – ten batus gamindavo, nubėgu į kitą – ten drabužiai. Viskas buvo taip jau įdomu“.

Dorotėjai jau mokykloje sekėsi piešimas, mokytojai savo kabinetuose kabindavo piešinius su jos kurtais drabužių modeliais. O studijuodama Grafinį dizainą, ji buvo pasinėrusi į tapybą. Dizaino katedroje dėstytojai rengdavo jos tapybos darbų parodas: „Man tai buvo didelis pasididžiavimas, kasdien eidama į mokslus, praeidavau pro savo eksponuotus darbus.“

Nuo savamokslės iki profesionalės

Dorotėja Vaisova
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)

Dar dirbdama modeliu, Dorotėja stebėdavo ją gražinančias visažistes, viską išbandydavo, kol pati pradėjo daryti makiažą.

„Aš ateidavau ir visažistės sakydavo: „Dorotėja atėjo, vienu darbu mažiau“. Visada dažydavausi pati, o visažistės šmaikštaudavo, kad gal kada nors ir aš pradėsiu dažyti?“, - šypsojosi stilistė.

Tapyba, pasak Dorotėjos, pravertė darant makiažą: „Juk labai svarbu jausti ir mokėti teisingai suderinti spalvas, kurios tiktų būtent to tipo žmogui. Tiesa, visažistės subtilybių Dorotėjai neužteko, nes ją domino, kaip galima sukurti visą žmogaus stilių, priderinant aprangą ir makiažą.

Pati išmokusi dažyti, Dorotėja suprato, kad, norint tapti profesionale, stiliaus bei grožio pajutimo neužteks, todėl įstojo į Antakalnio kolegiją, Grafinį dizainą ir dabar tobulinasi įvairiausiuose profesiniuose kursuose.

Pirmieji žingsniai – sėkmingi

Dorotėja pasakojo, kad per dvejus metus jai išpopuliarėti padėjo modelio darbas, nes atsirado didelis pažįstamų ratas. Stilistė neslepia, kad didelę įtaką jos populiarumui padarė Elenai Puidokaitei-Atlantai kurtas Madonnos stilius vienam žurnalui. Po pavykusio darbo jau laukė foto sesija atlikėjos viršeliui „Jaunystė“.

Dainininkę Dorotėja gerai pažinojo, ji ir paskatino stilistę save išbandyti. Po foto sesijos ji gavo daug gerų atsiliepimų, stilistę pradėjo kviestis kitiems darbams.

Neseniai Dorotėja kūrė grupės „Skamp“ narių stilių jų naujajam muzikiniam video klipui „Rich“: „Su Erica Jennings mokėmės toje pačioje Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje. Ji jau tada muzikavo ir išsiskyrė savo gražiomis garbanomis ir savitu stiliumi“.

Kasdieniai atradimai

D.Vaisova itin džiaugiasi situacijomis, kai jos patarimai daro įtaką žmogaus apsirengimo stiliui. Gera draugė Atlanta, anksčiau mėgusi sportinį stilių, dažnai paklausydavo Dorotėjos patarimų, kol suprato, kad ėmė dėvėti vieną ar kitą jai neįprastą dalyką, kaip, pavyzdžiui, aukštakulnius.

„Labai sunku atrasti žmogaus stilių, kol to žmogaus nepažįsti. Pagal jo charakterį, vidinius bruožus, pomėgius, gyvenimo būdą jau būtų galimą atrasti jam tinkanti stilių, kuris būtent ir atspindėtų to žmogaus išorę, - pasakojo ji. - Svarbiausia – ieškojimas ir fantazija. Jeigu ją turi, gali prisigalvoti daugybę įdomiausių variantų, derinių, juk tai menas“.

Dažnai gatvėje žmones stebinti pašnekovė pridūrė: „Kartais pasižiūri, atrodo, eina simpatiška panelė, bet per daug perkrauta, atrodo, čia pridėčiau tokią suknutę, čia galbūt paslėpčiau tokius trūkumus“.

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį privalu atsižvelgti, pasak Dorotėjos, tai žmogaus figūra: „Reikia parodyti tai, kas gražiausia, o trūkumus maskuoti, kad jie būtų kuo mažiau pastebimi. Pavyzdžiui, žmogus turi stambias rankas, tačiau dailią dekolte, tada tu slepi rankas ir atidengi, kas yra gražiausia“.

Dažniausiai stilistei tenka tapti psichologe, kad neįžeisdama žmogaus galėtų keisti jo požiūrį. Stilistė džiaugiasi, kad visuomet suranda kompromisą.

„Kai matau, kad žmogus džiaugiasi, tada džiaugiuosi kartu su juo. Atsimenu, kai dirbdavau modeliu ir mane aprengdavo, taip kartais blogai jausdavausi... Atrodydavo, kad visiškai ne man, - modelio duoną prisiminė Dorotėja. – Patinkanti apranga įtakoja tavo savijautą ir kitus dalykus, pavyzdžiui, vaidybą“.

Poilsis – su virbalais rankose

Laisvesnėmis dienomis Dorotėja stengiasi ištrūkti iš miesto, kur galėtų pailsėti nuo bendravimo: „Būna taip pavargsti, kad atrodo – viskas, nebegali kalbėti“.

Dažniausiai stilistė poilsiauja Trakuose, prie ežeriuko sodyboje su pirtimi.

„Vyras gamina patį skaniausią pasaulyje plovą, privažiuoja daug draugų, ant žolytės geriam kinų arbatą, ilsiuosi, guliu ant lieptelio ir visiškai nieko nedarau. Ir taip džiaugiuosi – kaip gera“, - nusišypso Dorotėja.

Kur beilsėtų ar bekeliautų, stilistė stengiasi nepamiršti virbalų ar kabliuko ir siūlų.

„Visada, kitaip negaliu, - pratrūko juoku ji. - Pavyzdžiui, jeigu važiuoju kažkur toliau, aš visada turiu įsidėti kažkokių kaspinų, siūlų, kabliuką, nes, neduok Dieve, jeigu užsimanysiu. Būna, vaikščioju ir reikia kažką daryti. Negaliu“.

Vyras prisitaikė

Dorotėja Vaisova
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)

Šią pamoką jau seniai išmoko ir pašnekovės vyras Emil. Dorotėja prisiminė, kai kartą su vyru išvyko į Krymą-Maltą. Galiausiai po pasivaikščiojimų prie jūros, miestą ir kalnus (tai truko visą mėnesį) jai viskas taip atsibodo, kad teko eiti į turgų ieškoti siūlų.

„Aš tokia pikta buvau. Vyrui priekaištavau: „Gi tau sakiau, kad man reikėjo pasiimti juos“. O jis klausė: „Kam tau juos imti?“, - linksmai nusijuokėme su pašnekove. - Negalėjau rasti tų virbalų. Oi, kaip liūdėjau... Atsimenu. Turėjau kažką daryti, megzti. Kai ką nors sukuriu, tada „kaifuoju“.

Vyrui teko prisitaikyti?

„Taigi namuose - visur kaspinai, medžiagos, primėtyta pieštukų, stovi molbertas, popieriai. Sako: „ Kada tu išsikraustysi su savo balaganu? Nebegaliu!“ – nusijuokia Dorotėja.

Auga trečia dizainerių karta

Prie mamos sijono užaugusi Dorotėja džiaugiasi, kad jos dukrelė Patricija taip pat piešia, domisi, ką daro mama.

„Ateina pas mane draugės makiažą pasidaryti, tada ji turi pasirodyti. Užsideda vieną, kitą skarą, pasidaro sparnus. Užsivyniojus, kepurę užsidėjus, pasidažo lūpas ir vaikšto. Klausia, ar graži?“, - nusišypso jauna mama ir parodo ant rankos dukros sukurtą gėlių kompoziciją.

Viena kryptis nevilioja

Paklausta, kokie stilistės ateities planai, Dorotėja sužadina mūsų smalsumą.

„Galvojam su mama savo studiją atidaryti, ji savo darytų, aš - savo. Mano mama turi savo braižą, kuris gali vienam patikti, kitam ne. Man atrodo, įdomu tada, kai išsiskiri savitais dalykais“, - kalbėjo išskirtinius dalykus mėgstanti pašnekovė.

Kiek pasišnekučiavus, paaiškėja, kad dar vienas iš stilistės hobių, kurio ji neketinanti atsisakyti – dainavimas. Ne veltui Dorotėja yra baigusi Balio Dvariono muzikos mokyklą, kurioje mokėsi groti fortepijonu ir dainavimo.

Prieš keturis metus Dorotėja sudainavo kartu su Linu Karaliumi-Ezopu ir jo tuometine žmona Raimonda. Kaip pritariantysis vokalas pasitarnavusi Dorotėja iki šiol neatsisako galimybės dar kartą tai pakartoti.

„Niekada nesakau niekada. Man labai patiko... Visuomet turiu daug pomėgių, idėjų, minčių ir noriu daug visko išbandyti ir įgyvendinti. Visa tai rutuliuojasi tik vienoje ir toje pačioje srityje – mene. Negaliu nusėdėti vienoje vietoje, man reikia visko daug pasisemti iš gyvenimo“, - žavinga šypsena pokalbį pabaigė pašnekovė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvai / Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis ne tik Karaliui, bet ir Kamblevičiaus sūnui tiesioginė transliacija (33)

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis: Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti...

Policija sulaukė Ušacko brolio kraujo tyrimų (112)

Avariją sukėlęs Vygaudo Ušacko brolis buvo neblaivus, tai patvirtino kraujo tyrimų rezultatai.

Prezidentūra jau suskaičiavo, kiek pinigų reikės išleisti didesnėms pensijoms (2)

Prezidento Gitano Nausėdos siūlomas spartesnis pensijų didinimas valstybei per artimiausius...

Vladimiras Laučius. Turkų puolimas Sirijoje: kur mus visus tai veda (85)

Kai prieš daugiau nei trejus metus mane pasikvietė pokalbio tuometis Prancūzijos ambasadorius...

Įvertino Karbauskio norą užimti Seimo vadovo kėdę: jis nori tik pažaisti (39)

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos bendražygis Bronislovas...

„Grybavimo“ ir muštynių „Glory“ kovoje išvengęs Maslobojevas: iš ringo lipau apimtas ekstazės (1)

„Iš pradžių vaiko gimimas, paskui „Glory“ turnyras, o dar laukia WAKO pasaulio kikbokso...

„Vilniaus degtinė“ tęsia provokacijas: ironiškoje reklamoje – nealkoholinis šampūnas (10)

„O ką, jeigu nealkoholinis šampūnas?“ – naujoje reklamoje teiraujasi „Vilniaus degtinė“....

Skrydis atšauktas, o oro vežėjas pasiūlė kitą skrydį arba nakvynę: ar dar priklauso kompensacija?

Rugsėjo pabaigoje plačiai nuskambėjus žiniai apie vieno didžiausių pasaulyje kelionių...

Nauji mokesčiai prekybos tinklams: kiek milijonų turėtų atriekti didieji? (31)

Seimo nariai Tomas Tomilinas, Virgilijus Poderys ir Jonas Jarutis praėjusią saviaitę pranešė...

Kristina Brazauskienė apie kovą su vėžiu: mirti nebijau, bijau mirti skausmuose, kaip mano vyras (45)

„Mirti nebijau. Bijau mirti skausmuose, kad man skaudės. Aš mačiau, kaip mano vyrui skaudėjo. O...