Į sukčių sąrašą pateko ir Sylvia Browne. Ji save vadina aiškiarege mediume ir yra prirašiusi galybes knygų apie dvasias. Savo parapsichologinę veiklą pradėjo 1973-aisiais ir nuo to laiko pribūrė tūkstančiams individų, taip pat FBI bei JAV prezidentui, nors šiems faktams patvirtinti ir trūksta įrodymų.
Būrėja
© Corbis
Browne — dažna pokalbių šou, pavyzdžiui, “Larry King live”, viešnia.

Ji laiko save krikščione gnostike ir geba kalbėtis su vadinamosiomis dvasiomis vedliais (totemais), kurios papasakojo Silvijai apie jos ankstesnius 54 gyvenimus.

Jai priklauso įvairaus tikslumo pranašysčių: kad Billas Bradley laimės 2000 m. Amerikos prezidento rinkimus, Osamo bin Ladeno ir Sadamo Huseino slapstymąsi urvuose, bin Ladeno mirtį (CŽV vėliau tai paneigė) ir ateivių pasirodymą Žemėje iki 2010 metų. Jos pranašystės aplenkė rugsėjo 11-ąją ir karus Afganistane bei Irake.

Browne yra įgijusi anglų literatūros magistro laipsnį, prirašiusi aibę rimtų bei humoristinių istorijų apie savo nuotykius. Ji taip pat yra “Sylvia Browne Corporation” galva ir Kalifornijos bažnyčios “Society of Novus Spiritus” įkūrėja. Moteris ištekėjusi ketvirtą kartą, nes ankstesnius vyrus, matyt, užkniso jos per didelis polinkis į kalbas su dvasiomis.

Silvija mėgaudamasi porina, kaip ten gyvenasi Danguje. Savo knygoje “Gyvenimas kitoje pusėje” ji rašo, kad ten yra nuolatinė 72 laipsnių pagal Fareinheitą temperatūra, kad nėra vabzdžių, kad naminiai gyvūnėliai irgi patenka į Dangų, kad gali statytis namą, kur tik nori, nebent jis kitiems užstotų gražų vaizdą, tada turi prašyti leidimo.

Jei susidomėjai Silvijos pranašystėmis artimiausiems 100 metų, aplankyk www.sylvia.org/home/2000plus.cfm.

Kaip baigė: dar nebaigė. Gyvena saulėtoje Kalifornijoje ir dėl nieko nesuka galvos.

Danielis Arizmendi Lopezas

Veikla: žmonių grobimas, ausų pjovimas.

Žmonių grobimas — pelningas verslas Pietų Amerikoje. Meksikoje labiausia bijota grobiko Danielio Arizmendi Lopezo, pravarde cortaorejas (liet. k. — “Ausų pjaustytojas”). Buvęs policininkas greičiausiai neįstengė pragyventi iš algos, todėl perėjo į mašinų vagių gretas, bet ir ten jam nelabai sekėsi, nes subūrė gaują, grobiančią turtingus žmones dėl išpirkos.

Policija apskaičiavo, kad ausų pjovikas per aštuonerius metus pagrobė apie 200 žmonių ir užsidirbo 20 milijonų dolerių. Tačiau nebuvo labai gobšus, dalį pinigų pasidalydavo su kovos su grobimais policijos aukštais pareigūnais, federaliniais agentais ir prokurorais, todėl verslas vyko gerokai sklandžiau. 1998 m. kovą Mechiko laikraštis “Reforma” išspausdino vieno Lopezo aukų — turtingo verslininko sūnaus — pasakojimą.

Žmogus praleido daugiau nei savaitę nelaisvėje, išrengtas ir prirakintas prie cisternos. Po keleto dienų vykusių nesėkmingų derybų gaujos patronas įsiuto, nupjovė aukai ausis ir sušoko keistą šokį. Pasak pagrobtojo, kraujo kvapas jį labai sujaudino.

Ausys buvo nusiųstos aukos šeimai drauge su rašteliu: “Rytoj aš atsiųsiu jo galvą”. 700 tūkst. dolerių išpirka buvo išmokėta akimirksniu, o auka paleista. Bet tik tada, kai savo verslui atsidavęs Lopezas jam pasakė, jog grobimas — tik verslas, nieko asmeniška.

1998 m. gegužę Lopezas šiaip ne taip paspruko per federalinių agentų surengtą operaciją prieš jo slaptą buveinę Kernavakoje, tačiau buvo suimti jo sūnus, marti ir žmona, buvusi seselė, taip pat neatsispirdavusi pagundai pjaustyti aukoms ausis.

Pats ausų pjovikas laisve džiaugėsi neilgai. Po keleto mėnesių jis buvo suimtas Naukalpane, Mechiko priemiestyje. Savo automobilyje jis turėjo daugiau nei milijoną dolerių. “Vakar man buvo labai nesėkminga diena. Tai — viskas”, — kitą dieną Lopezas pasakė “Azteca TV”, vedamas surakintas iš Mechiko oro uosto.

Kaip baigė: jis buvo nuteistas 54 metams kalėjimo ir daugiau nei 500 tūkst. pesų bauda.

Christopheris Rocancourtas

Veikla: vagystės, kontrabanda, kyšininkavimas, melagingi liudijimai, apsimetinėjimai. Gal pakaks?

Gimęs Prancūzijoje, Christopheris mulkino Holivudo žvaigždes — Amerikos Vakarų krante apsimesdavo prodiuseriu, bokso čempionu ar verslininku. Rytiniame krante jis pretendavo į Rokfelerių šeimos prancūzišką liniją.

Nesigėdydamas tvirtino, kad jo motina — Sophia Loren, o dėdės — dizaineris Oscaras de la Renta ir filmų kūrėjas Dino de Laurentis. Varliaėdis net apsivedė “Playboy” Filipinų modelį Pia Reyes ir kurį laiką gyveno su Mickey Rourke’u. Jis keliaudavo James Foxo, Christopherio Reyeso and Fabieno Ortuno pseudonimais.

Be vargo pavykdavo įtikinti garsius žmones prisidėti prie jo investicinių planų. Paskui tik pamojuodavo jiems ranka ir dingdavo su pinigais. Taip užsidirbo beveik 1,5 milijono žalių.

1997 m. Los Andželo policija užgriuvo apsimetėlio numerį Beverli Vilšajo viešbutyje. 1998-aisiais jis buvo suimtas dėl dalyvavimo susišaudyme, bet paleistas už užstatą. 1999 m. jam buvo panaikinti kaltinimai dėl pasų klastojimo. 2000 m. netikrasis Rokfeleris vėl suimtas Hamtonse, Long Ailendas, kad neapmokėjo 19 tūkst. dolerių viešbučio sąskaitos.

Pagaliau sukčius rimtai įkliuvo 2001 m. balandį Kanadoje ir buvo nuteistas metu kalėti dėl to, kad apsimetęs lenktyninio automobilio vairuotoju nugvelbė 100 tūkstančių. Kalėjime aplankius mūzai parašė autobiografiją, kur be gailesčio išjuokia savo aukas.

Kaip baigė: 2002 kovą buvo perduotas Niujorkui. 2003 m. spalį nuteistas penkerius metus kalėti ir turėjo sumokėti daugiau nei 2 mln. dolerių baudos. Paskui greičiausia bus deportuotas į Prancūziją. Be to, šveicarų policija susiejo jį su juvelyrinių dirbinių vagyste ir uždraudė jam įvažiuoti į šalį iki 2016 m. Taigi paslidinėti Alpėse nenaudėliui teks negreitai.

Cecilis Byranas Jacobsonas

Veikla: nesavanaudiškas spermos dalijimas.

1936 m. gimęs Cecsilis buvo reprodukcijos srityje darbavęsis daktariūkštis, kuris geranoriškai savo sperma apvaisindavo pacientes.

1960-aisiais Jacobsonas, tada Genetinės reprodukcijos skyriaus Džordžo Vašingtono universitete tyrinėtojas ir šefas, pareiškė, kad jam pavyko apvaisinti babuino patiną; neva jis perkėlė apvaisintą patelės kiaušinėlį į patino pilvo ertmę. Bet po keturių mėnesių jis tą nėštumą nutraukė. Tačiau tų savo veiklos rezultatų nepaskelbė jokioje mokslinėje publikacijoje, tiktai pasakojo.

1980-aisiais Jacobsonas vadovavo genetinės reprodukcijos centrui Taisons Korneryje Virdžinijos valstijoje. Būsimoms motinoms jis kabino makaronus, jog per donorų programą kruopščiai atrinko vyrus, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. O iš tikrųjų senas iškrypėlis įbrukdavo savo spermą.

Moterys būdavo apvaisinamos in vitro fertilizacijos būdu. Kitas moteris jis tikindavo, kad jos laukiasi, bet vėliau pareikšdavo, jog įvyko persileidimas.

Jacobsonas tapo mažiausiai septynių savo pacienčių vaikų tėvu; kitos 75 jo pacientės atsisakė atlikti tėvystės testą. 1991 metais Jacobsonui pateiktas nuosprendis dėl 53 sukčiavimo atvejų melagingų parodymų. Nuteistas penkerius metus kalėti.

1992 m. jam buvo suteikta biologijos Ig Nobelio premija, Nobelio premijos parodija. Taip pat gavo Sperminatoriaus pavardę.

Kaip baigė: dabar gyvena Oreme, Jutoje. Tikslūs duomenys nepateikiami, tačiau tikėtina, kad didįjį apvaisintoją jau aplanko ir gražus būrys vaikaičių.

Lechane Bezuidenhout

Veikla: apgavystės dėl svajonės.

Lechanė gimė Belgijoje, tik tada jos vardas buvo Leonas. Buvęs “Pietersburg Telkom” specialistas 1992 m. pasidarė lyties keitimo operaciją ir tapo… moteris? Gal dėl to vėliau dirbo padavėja.

1995 m. Lechane persikraustė į PAR, Kvazulu-Natalo provinciją ir pasivadino princese Charné. 1996 m. su savo vyru “princu Francois” pažadėjo provincijos valdžios generaliniam direktoriui, kad jų neegzistuojantis “African Business Development” konsorciumas investuos didelę sumą į kurortą šalia Port Durnfordo.

Kartu su savo vyru ji paprašė provincijos konstitucinio komiteto pripažinti jos karališką kilmę. Rėmėsi tuo, kad ji yra romantiškų nesantuokinių meilės ryšių tarp olandų princo ir Pedi princesės palikuonis, pridurdama, kad jos vyras giminingas buvusiam ministrui pirmininkui JG Strijdomui.

Atsidūrusi Durbane, pora nepasikuklindama prisiskolino 120 tūkstančių randų, kurių reikėjo asmeninėms išlaidoms, raudonam ševroletui ir vairuotojui samdyti, taip pat neegzistuojančios “African Television Network” kompanijos registracijos dokumentacijai ruošti.

1998 m., jau sėdėdami Umhlangoje, sutuoktiniai įtikino vietos verslininką finansuoti jų kelionę į Limpopo, kur pabandė įkalbėti tuometę Lietaus karalienę Modjadi paliudyti jų kilmę. Karalienė atsisakė, ir greitai žiniasklaida demaskavo apgavikus. Pasirodo, iš tikrųjų “princas Francois” buvo Polla Nelas iš Brakpano (PAR), ir greičiausia nieko nenutuokė apie savo žmonos buvusią lytį. Netrukus abu dingo be pėdsakų.

Vis dėlto nenumaldomas noras tapti kilmingai privertė Lechane vėl pasivaidenti PAR 2004 m. pradžioje. Tik šį sykį ji vadino save našlaite princese iš Albanijos, nors ir užaugusią PAR. Kaip baigė: transeksualas buvo suimtas balandžio 28 d. Pretorijoje ir apkaltintas tariamai įtikinęs investuotojus paskolinti jam 100 tūkst. randų, kuriuos grąžins su procentais, kai atgaus savo karališką titulą Albanijoje.

Tarp Lechane daiktų buvo rasti laiškai Markui Shuttleworthui, verslininkui bei pirmajam Afrikoje kosmoso turistui, ir Britanijos karališkajai šeimai. Spėk, kas ten buvo parašyta.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių kovoje – intriga: duomenys išsiskyrė (162)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (18)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Testas: 9 simptomai – gripas ar peršalimas? (3)

Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą . Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai...

Orai: grįš šaltis (20)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

„Grei anatomijos“ žvaigždė parduoda prabangų namą (4)

Populiaraus serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo parduoda savo prabangų namą...

Kokie naminiai gyvūnai Lietuvoje gali žiemą gyventi be tvarto (6)

Žiemos sezonas – tikras išbandymas tiek ūkininkui, tiek jo guvulių bandai. Iki 15 laipsnių...

Užsikimšo vamzdžiai? Iš jų sklinda blogas kvapas? Padėti gali ir naminės priemonės (6)

Jūsų namuose iš kanalizacijos vamzdžių gana dažnai gali pasklisti blogas kvapas. Paprastai nosį...

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (3)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Po kritikos lavinos atsitiesęs Kuzminskas įrodė savo vertę prieš Plazos auklėtinius „Real“ su Mačiuliu palaužė „Baskonia“ ekipą (15)

Po kritikos bangos Mindaugas Kuzminskas sužaidė rezultatyviausią savo mačą Milano „AX...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs techninis krachas, greičiausias – Juknevičius atnaujinta 06.48 val. (455)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...