aA
Pramogų pasaulio žvaigždė dainininkė Demi Lovato (23) pastaraisiais metais į žiniasklaidos akiratį pateko ne tik dėl savo veiklos, bet ir dėl garsiai nuskambėjusios diagnozės – bipolinis afektinis sutrikimas.
© Shutterstock nuotr.

Dainininkė Demi Lovato nusprendė prisidėti prie iniciatyvos „Netylėk: išdrįsk kalbėti apie psichinę sveikatą“, kuri skatina žmones dalytis asmeninėmis istorijomis apie psichikos ligas. Ji sako, kad labai svarbu gauti paramą, kai kyla noras elgtis destruktyviai.

Sekinantys valgymo sutrikimai

D.Lovato pasakojo, kad ligotas santykis su maistu prasidėjo nuo aštuonerių metų. Vaikų patyčios mokykloje sukėlė bulimiją. „Nesuprantu, kodėl jie man buvo tokie pikti ir nuolat vadino storule. Dėl nesiliaujančių patyčių susirgau bulimija“, – sakė dainininkė. Demi prisipažino, kad pjaustytis riešus pradėjo nuo vienuolikos metų. Tai buvo patiriamos gėdos dėl netobulo kūno išraiška. Tiesa, mergina prisipažino, kad nusižudyti ji neketino.

Merginą milžiniškas darbo krūvis, populiarumas ir žiniasklaidos dėmesys užgriuvo staiga. Prieš šešerius metus, sulaukusi vos 17 metų, ji jau buvo aktorė, dainų rašytoja, dainininkė, labdaros atstovė. „Koncertuodavau tuščiu skrandžiu, nuo išsekimo prarasdavau balsą – buvau išgręžta emociškai. Vaistus gerdavau savo nuožiūra, tiesa, antidepresantų nevartojau. Buvau tokia pakrikusi, jog net užpuoliau sau artimą žmogų. Tik pasibaigus manijos laikotarpiui, suvokiau, ką padariau“, – atskleidė D.Lovato.

Prieš šešerius metus D.Lovato pasiekė dugną – ji užpuolė ir sužalojo savo šokėją, o po incidento iš karto nusprendė pradėti gydymą. Demi šeima ir draugai ėmėsi iniciatyvos – mergina buvo nuvežta į moterų priklausomybių centrą. „Būtent tą akimirką pasidaviau ir tariau sau, kad pavargau nuo valgymo sutrikimų. Tai griauna mano gyvenimą“, – prisiminė aktorė. Būtent po šio įvykio jai diagnozavo bipolinį sutrikimą, apie kurį moteris dabar kalba su palengvėjimu.

„Diagnozė paaiškino mano keistą elgesį. Sužinojusi ją iš gydytojų, apie tai iš karto pranešiau vadybininkui, tėvams ir artimiausiems draugams, kad jie suprastų, kodėl elgiausi taip neprognozuojamai. Keturi iš dešimties žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, gauna profesionalią pagalbą. Reikėtų jaudintis dėl likusių šešių“, – norą ginti panašaus likimo žmones paaiškino D.Lovato.

Demi Lovato: diagnozė paaiškino mano keistą elgesį
© Shutterstock nuotr.

Padeda sergantiesiems psichikos ligomis

Demi nusprendė prisidėti prie iniciatyvos „Netylėk: išdrįsk kalbėti apie psichinę sveikatą“, kuri skatina žmones dalytis asmeninėmis istorijomis apie psichikos ligas. Ji sako, kad labai svarbu gauti paramą, kai kyla noras elgtis destruktyviai.

Dainininkė prisipažino, kad būdama vos septynerių, ji turėjo minčių apie savižudybę – tai buvo didelis kontrastas jos linksmam vaidmeniui vaikams skirtame seriale „Barnis ir draugai“. Paauglystėje ji kovojo su valgymo sutrikimais, savęs žalojimu, priklausomybe nuo kokaino ir alkoholio.

„Būdama dar visai jauna jau žinojau, kad mano elgesys buvo problemiškas. Kai sirgau bulimija ir anoreksija, kuo puikiausiai suvokiau, kad tai yra rimtos problemos. Bet nesugebėjau savarankiškai su tuo susidoroti“, – pasakojo D.Lovato.

Dabartinis pramogų pasaulio žvaigždės gyvenimas jau kitoks. Paprastai ji nedalyvauja vakarėliuose, o jeigu juose pasirodo, nevartoja alkoholio. Demi įvaizdis tapo natūralesnis. Vietoje staipymosi aukštosios mados reklamose, ji fotografuojasi socialinėms kampanijoms: psichinės sveikatos, patyčių, LGBT ir lotynų amerikiečių teisių.

D.Lovato nedažnai pamatysi būryje įžymybių, kadangi jos draugės yra paprastos merginos. „Man kur kas labiau patinka likti namuose, įsijungti filmą ir vilkėti patogius drabužius, nei išsipustyti ir keliauti linksmintis į klubą, kuriame jau planuočiau kitą vakarėlį. Kai taip elgdavausi, vis tiek nesijaučiau laiminga. Mano pasveikimas - akivaizdus pokytis gyvenime, tik jam įvykus ėmiau jausti stabilumą“, – pokyčiais džiaugėsi Demi.

Šiuo metu ji sugeba neprarasti emocijų kontrolės net turėdama užimtą darbotvarkę: įrašinėja dainas, rengia koncertus ir reklamuoja neseniai išleistą albumą, dirba su iniciatyva „Netylėk“. Moteris netgi turi vardinę odos priežiūros liniją, bendradarbiauja su sportinių batelių gamintojais ir yra įsteigusi savo vardo fondą, skiriantį finansinę paramą gydymo išlaidoms.

Programa, teikianti psichinės sveikatos priežiūros paslaugas to neišgalintiems žmonėms, iš tikrųjų skirta jos tėvui, kuris taip pat kentėjo nuo psichinės ligos. Santykius su tėvu dainininkė vadino komplikuotais. „Būdama keturiolikos suvokiau, kad darau daugiau žalos nei gero jam, kad galėčiau palaikyti ryšį. Todėl nuo to laiko mes nesikalbėjome. Jis nenorėjo kreiptis pagalbos į specialistus“, – skaudžiais prisiminimais dalijosi moteris. Jos tėvas mirė prieš trejus metus. Demi savo fondą vadina būdu išpirkti kaltę dėl nesuteiktos pagalbos tėčiui.

Gerbėjai, matantys tik ligą

D.Lovato pripažįsta, kad nuolatinis kalbėjimas apie priklausomybes ir psichines ligas vargina. Pasibaigus dienai ji vis tiek nori likti dainininke, o ne psichikos ligone. „Kai prieš porą metų turėjau koncertinį turą, nesilioviau kalbėti apie bipolinį sutrikimą ir kovą su juo, bet tada pajutau, kad liga pradėjo mane apibrėžti kaip asmenybę ir kūrėją. Nenorėjau, kad žmonės iš vos išgirdę mano vardą galvotų apie ligą – noriu, kad jiems rūpėtų mano muzika“, – sakė atlikėja.

Dabar D.Lovato itin dėmesinga savo sveikatai: ji vartoja vaistus, sportuoja, kai turi tam noro ir laiko, atidžiai rūpinasi mityba. Pagrindinis moters tikslas šiuo metu yra palaikyti ryšį su žmonėmis, kurie susiduria su panašiomis problemomis. „Mano patekimas į reabilitacijos centrą, kai dar dirbau Disnėjaus kanale, mirgėjo žiniasklaidos antraštėse ir buvo labai išpūstas. Todėl pamaniau, kodėl gi nepasitelkus savo patirties padedant kitiems – būtent tai šiuo metu ir darau“, – pasakojo amerikiečių žvaigždė.

Tarp kitko

Demi turi meksikiečių, italų, airių ir anglų kraujo.
Ji užaugo Dalaso mieste Teksaso valstijoje. Aktorės karjerą ji pradėjo septynerių metų vaikams skirtame seriale „Barnis ir draugai“.

Savo pirmąjį albumą „Don’t forget“ dainininkė išleido 2008 metais.
Prieš ketverius metus, žmonių sprendimu, ji buvo išrinkta mėgstamiausia pop dainininke. Kad paslėptų randus ant riešų dainininkė išsitatuiravo žodžius – lik stipri.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (348)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (142)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Paviešintas ilgai slėptas Michaelio Schumacherio žmonos laiškas (9)

Michaelo Schumacherio žmona prakalbo apie lenktynininko sveikatos būklę anksčiau nematytame...

Apokaliptinės užuominos: Maskva turi planų prie pat JAV sienų? (83)

Panašu, kad Vladimiras Putinas ketina atkurti sovietmečio laikų radioelektroninės žvalgybos...

Gražiausiais pasaulio vaikais vadinamos mergaitės užaugo: kaip jos atrodo dabar ir kaip susiklostė jų likimai? (13)

Netrūksta pasakų apie nuostabaus grožio vaikus – kai kuriems ir vardai duoti remiantis jų...

Norvegija tiesiai apkaltino Rusiją blokavus GPS (33)

Oslas antradienį tiesiai apkaltino Rusiją blokavus globalinės padėties nustatymo sistemos...

Profesorius Stukas: bulves valgyti turime kasdien, tačiau reikia žinoti kelis dalykus (9)

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė...

„Apple“ ruošiasi blogesniems laikams, tačiau daugeliui šis planas nepatiks (41)

Pasaulyje, kuriame išmaniųjų telefonų „iPhone“ paklausa ims mažėti, JAV korporacija „...

Antibiotikus priverstas gerti „Ryto“ naujokas graužėsi dėl pralaimėjimą lėmusių detalių (7)

Europos taurėje debiutavęs naujausias Vilniaus „Ryto“ pirkinys Rokas Stipčevičius ruošdamasis...

Europos oro uostuose pradedami naudoti melo detektoriai (20)

Kai kurių Europos šalių oro uostuose jau visiškai pasirengta pradėti ypač išmanių melo...