Mažiau nei keturi iš šimto yra tinkami būti donorais

Šefildo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkų komanda, bendradarbiaudama su didžiausiais pasaulyje „Cryos International“ spermos bankais, paskelbė rezultatus daugiau nei 11 700 vyrų, pateikusių prašymus tapti spermos donorais. Paaiškėjo, kad mažiau nei keturi iš 100 vyrų yra tinkami būti spermos donorais, rašo hfea.gov.uk.

Žurnale „Human Reproduction“ paskelbtos išvados rodo, kad daugiau nei pusė vyrų (54,91 proc.), kurie pateikė prašymus tapti donorais Danijoje ir JAV, pasitraukė iš programos, kol mėginiai dar nebuvo panaudoti. Beveik penktadalis besikreipiančiųjų (17,41 proc.) buvo atmesti dėl sveikatos problemų. Arba dėl to, kad jie buvo genetinės ligos nešiotojai, arba sirgo infekcine liga. Duomenys taip pat parodė, kad kiek daugiau nei vienas iš 10 pareiškėjų (11,71 proc.) neatitiko savo gyvenimo būdo atrankos klausimyno, o dar vienas iš 10 (11,20 proc.) buvo atmestas, nes jo spermos kokybė nebuvo pakankamai gera.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)