aA
32-ejų dainininkas Eugenijus Chrebtovas – jaunosios kartos operos solistas, dar žinomas kaip vaikinų trijulės „el Fuego“ narys, - po repeticijų skuba į bokso treniruotes. Pasirodo, boksavimasis dar ir kaip praverčia dainininko kelyje...
Eugenijus Chrebtovas
© DELFI / Kiril Čachovskij

- Tiesa, kad kadaise svarstėte galimybę tapti boksininku, o ne dainininku?

- Iš tikrųjų vienu momentu susimąsčiau, kaip būtų gera profesionaliai išeiti į ringą ir boksuotis. Tuomet dar nedainavau, net nežinojau, kad turiu tokį talentą kaip balsas. Dabar suprantu, kad buvo kvaila svajoti apie profesionalaus sportininko, tuo labiau kikboksininko, karjerą. Tai buvo trumpalaikis susižavėjimas.
Vis dėlto bokso treniruotės man davė nemažai. Mokykloje iš karto pagerėjo pažymiai. Boksavimasis mane tiesiog įtraukė. Aišku, paskui įtraukė kitas pomėgis – dainavimas. Kaip jūs žinote, dainuoju iki šiol.

- Su aršiais konkurentais tenka pasiboksuoti?

- Oi ne. (Juokiasi.) Tiesa, sportas įstato į griežtus rėmus, dėl to aš ir boksuojuosi. Bet ne dėl to, kad išliečiau agresiją.
Juk ir dainavime pats svarbiausias dalykas yra režimas - tu negali atsipalaiduoti, todėl sportas į mano gyvenimą įnešė daug teigiamų dalykų.

- Boksas dainininkui – ne per agresyvus užsiėmimas?

- O kodėl jūs galvojate, kad boksininkai yra agresyvūs? Bet koks sportas ugdo valią ir charakterį – su agresija tai neturi nieko bendro. Tiesiog per treniruotes išlieji emocijas, pavargsti fiziškai, bet išsilaisvini dvasiškai. Sportas padeda būti fiziškai pasitempusiam, nes dainavimas – irgi fizinis darbas. Kai teatre prasideda sezonas, kiekvieną mėnesį dainuoju arba viename, arba dvejuose spektakliuose, prieš tai būna ilgas pasiruošimas repeticijų metu, - jaučiu fizinį krūvį, aš jau nekalbu apie psichologinį išsekimą. Būtinai reikia palaikyti gerą kūno formą. Be to, sportuojant organizme gaminasi laimės hormonai.

- Kaip galvojate, dainininko ar sportininko dalia yra lengvesnė?

- Nemanau, kad sportininkų – krepšininkų ar boksininkų - profesija yra lengvesnė. Kiekvienas skirtingos profesijos atstovas sakytų, kad jo profesija pati sudėtingiausia. Tai ir aš noriu pasakyti, kad dainininko profesija – viena sudėtingiausių. Dėl to, kad į operos dainininko profesiją įeina labai daug sferų: turėtum ir vaidinti, ir būti intelektualus, ir nemažai skaityti, ir gilintis į vaidmenis, kurie dažniausiai būna pagrįsti tam tikru literatūriniu siužetu. Todėl privalai perskaityti nemažai literatūros. Ir, aišku – dainavimas. Dainavimas – taip pat technika, taip pat – sportas. Dar privalai gilintis į kalbas, dažniausiai italų, vokiečių, rusų... Vadinasi, turi būti ir poliglotas.
Aišku, reikia palankyti ir šokius, nes režisieriai paprastai sugalvoja, kad scenoje dainininkui reikia pajudėti – taigi turėtum būti lankstus. Be to, turi prisižiūrėti, kad scenoje atrodytum gražiai. Matote, kad būtum geras dainininkas, privalai turėti visą kompleksą reikiamų savybių.

- Negi operos solistui negeriau turėti vieną kitą papildomą kilogramą?


- Šiuolaikiniame gyvenime, kai dominuoja pop kultūros kriterijai, reikia atrodyti gražiai, nes norėdamas išreklamuoti operą turi sužavėti publiką ne tik balsu, bet ir išvaizda. Manau, kad gera išvaizda dainininkui - didžiulis privalumas. Anksčiau į tai režisieriai nekreipė dėmesio, o dabar kreipia.

- Įsivaizduoju, kaip kruopščiai sudarote savo meniu.


- Šiuo metu laikausi tokio mitybos principo – daugiau baltymų, mažiau angliavandenių. Bet praeina dešimt dienų ir galiu leisti sau „sugriešyti“ - ir šokolado, ir picos paragauju. Nežinau, kiek tai tęsis, bet dabar esu nusprendęs gyventi sveikai. Ir galiu pasidžiaugti, kad numečiau nemažai kilogramų. Svarbiausia – turėti tikslą. Mano tikslas buvo sulieknėti ne dėl grožio, o dėl vaidmens. Aš ruošiu naują vaidmenį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šių metų lapkričio 27 dieną numatyta opera „Figaro vedybos“. Dainuosiu vieną pagrindinių vaidmenų – tai Grafas Almaviva. Tai ir buvo stimulas numesti šiek tiek kilogramų ir atrodyti estetiškiau.

- Remiantis patirtimi, kas labiausiai saugo balsą?


- Mityba yra vienas veiksmingiausių būdų. Bet didžiausi operos grandai sako, kad pats geriausias vaistas yra tyla. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, kuris yra impulsyvus ir energingas, kada vyksta labai daug koncertų, patylėti yra sudėtinga. Taigi būna, nusiperki įvairiausių maisto papildų, purškaliukų, vitaminų...
Dainavime balsą naudojame šimtu procentų, tad jis pavargsta. Mes, dainininkai, kaip profesionalūs sportininkai, aišku, be jokių dopingų, tik su maisto papildais jį pamaitiname. Kaip sakiau, pats geriausias dopingas – patylėti. (Šypsosi.)

- Turbūt sunkiausia patylėti namuose, grįžus po repeticijų, koncertų ar tų pačių bokso treniruočių... Turite tik vieną vaiką? 


- Vieną vaiką ir vieną žmoną. (Juokiasi.) Mano žmona visiškai nesusijusi su muzika, tačiau ji yra meniškos sielos. Opera jai patinka. Kitaip ir būti negali, juk jos vyras – operos solistas!

- Prisipažinkite, ar yra tekę nuo užpuolikų apginti šeimą arba pačiam apsiginti? 


- Dar neteko. Iš tikrųjų pats geriausias sportas yra bėgimas, nes galėsi greitai pabėgti nuo priešininko. (Juokiasi.) O jeigu rimtai – visus konfliktus reikia spręsti civilizuotai – be kumščių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Krivickas: Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto gyveno svetimame bute; papildyta savivaldybės komentaru

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę...

Klastingas buvusio Vokietijos prezidento sūnaus nužudymas: įtariamasis keršto planą nešiojosi net 30 metų (24)

Aiškėja šaltakraujiškos, klastingos žmogžudystės, savaitės pradžioje sukrėtusios Vokietiją,...

Į išsipūtusį rezervą rodantis Seimas medikų algoms norėtų 100 mln. eurų daugiau

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė 2020 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą ir...

Galvos skausmas – ne tik nemalonus pojūtis: savo ligos istoriją papasakojusi Lina nori įspėti kitus

„Mano laisvalaikis seniau visada buvo aktyvus, daug mokiausi, siekiau karjeros, sportavau", –...

Bunda žiemiškos nuotaikos: Vilniuje įžiebta pirmoji kalėdinė eglė (1)

Pagrindinės miesto eglės įvaizdį vis dar laikydama paslaptyje, sostinė pamažu puošiasi...

„Panorama“ šventiniam laikotarpiui keičia pavadinimą (1)

Prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ šventiniam laikotarpiui keičia pavadinimą ir...

Alytaus katastrofos pasekmės: dabar jau išsigando kūdikius maitinančios mamos (66)

Alytiškės motinos tvirtina, kad, norėtų išsitirti savo pieną, kuriuo maitina kūdikius, kad...

„Sodros“ darbuotojų atlyginimams – papildomi 3 mln. eurų papildyta (37)

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) 2020 metų...

Kamblevičius – apie į keturias dalis skilusią partiją: yra, kas laukia Pakso (36)

Nuo Seimo „tvarkiečių“ atskilęs ir naują partiją su filosofu Arvydu Juozaičiu kuriantis...

Užkalnis. Seimas kaip prieglauda asocialams (222)

Mūsų parlamentas daug iškentė. Jis – kaip surūdijęs troleibusas, kuris nesirenka, kas lipa pro...