aA
Prieš metus į Lietuvą atvykusi gruzinė Šorena Džaniašvili turėjo tik vieną tikslą – padirbėti rengiant televizijos laidas ir susitaupyti pinigų mašinai. Mergina pasirodė daugiau verta – rudu aksomu spindinčios akys, atviras ir nuoširdus veidas, skambus balsas ir judesių plastika – gamtos dovanoti turtai Lietuvoje atskleidė talentus, kurie pelnė pripažinimą ir populiarumą.
Šorena ir Deividas Meškauskas
© A.Solomino nuotr.

Atsirasti laiku ir vietoje

Šorena šypsosi, kad jos istoriją jau žino visa Lietuva, tačiau ji mielai gali papasakoti dar kartą. Mergina išgarsėjo savo tėvynėje, kai tapo TV šou „Paskutinis herojus“ (Lietuvoje analogiška laida „Robinzonai“) dalyvė. Negyvenamoje saloje ji sugebėjo išgyventi keturiasdešimt dienų. Teko ne tik badauti, bet ir ištverti tropines liūtis be jokio stogo virš galvos.

Nepaisant sunkumų, Šorena pasirodė labai atkakli, pelnė žiūrovų simpatijas. Tačiau paskutinėje rungtyje pralaimėjo ir į finalą nepateko.

Grįžo namo fiziškai išsekusi, bet nenusivylusi, nors ir nepavyko laimėti pagrindinio prizo – buto. Netrukus ji vėl buvo eteryje, tapo TV laidų vedėja.

Televizijos kompanija Šoreną ir dar kelias merginas išsiuntė į Lietuvą rengti reportažų.

Lietuva gruzinę sutiko rugpjūčio „vėsa“, mat tuo metu Gruzijoje tvyrojo keturiasdešimties laipsnių karštis. Klimato kontrastas neužgožė pirmųjų įspūdžių, viskas atrodė nuostabu – gražus miestas, jaukios gatvės, malonūs žmonės, nors ir kalbantys nesuprantama kalba.

Svetimame krašte Šorena nepasimetė ir neliūdėjo: „Nostalgijos man padėjo išvengti susitelkimas į konkretų tikslą. Atvažiavau čia dirbti, norėjau susitaupyti tiek pinigų, kad galėčiau nusipirkti mašiną.“

Deja, ši svajonė taip ir liko neįgyvendinta, nes viskas pasisuko netikėta linkme: Gruzijoje prasidėjo karas su Rusija ir Šorena su draugėmis, atėjusi į mitingą prie Rusijos ambasados, sugiedojo Gruzijos himną. Reporterių filmavimo kameros nukrypo į charizmatiškos išvaizdos merginą: ji neliko nepastebėta ir netrukus gavo pakvietimą dalyvauti muzikiniame televizijos projekte „Muzikos akademija“. Po to sekė kitas televizijos projektas „Žvaigždžių duetai“, kuriame kartu su dainininku Stano užėmė trečią vietą, aplenkdami nemažai žinomų Lietuvos žvaigždžių.

Sunkios kalbos pamokos

Šorena prisipažįsta, kad niekada profesionaliai nesimokė muzikos. Tiesa, vaikystėje lankė muzikos būrelius, skambino pianinu, gitara, bet tos pamokos buvo tik mėgėjiško lygio. Ir štai kokia sėkmė – patekusi į laidą pradėjo dirbti su prodiuseriais ir profesionaliais atlikėjais, koncertuodama aplankė daugelį Lietuvos miestų.

Pagaliau mergina pateko ir į lietuvišką aplinką. Pirmą pusmetį gyvendama Lietuvoje daugiausia bendravo su saviškiais, girdėjo gruzinų ar rusų kalbas. Iš pradžių lietuvių kalba jai atrodė labai sunki – neįmanoma taisyklingai ištarti žodžių, o gramatika siaubingai paini. Tačiau jau dabar Šorena gali pasigirti, kad viską supranta. Jau pamirštas nesmagus jausmas, kai nesupranti, ką šneka aplinkiniai. Taip pat daug ką ji galinti pasakyti lietuviškai, tik, žinoma, dar su klaidomis. Nieko keista, kalbos kursų nelankė ir niekada neprašė „vertėjo“ pagalbos, kaip ištarti vieną ar kitą frazę.

Juokingi mitai

Šorenos šeima gyvena Tbilisyje. Tėvas – buvęs keleivinių lėktuvų, o dabar sraigtasparnių pilotas, mama – namų šeimininkė. Sesuo mokosi ir dirba Londone. Šorenos tėvas yra buvęs Lietuvoje tarybiniais metais, o mama dukrą šiomis dienomis aplankė Vilniuje. Jai tai buvo pirmoji pažintis su Lietuva.

Ar lietuviai pakankamai žino apie Gruziją? Mergina juokiasi, kad ją kartais stebina kai kurių žmonių, ypač vyresnio amžiaus, susikurti mitai apie gruzinų tautą, jų karingą būdą ir karštą kraują. Galbūt kadaise kas nors panašaus ir buvo, bet dabar, pasak Šorenos, nieko panašaus ji nežinanti.

Gruzinė neskuba neigti klaidingų įsitikinimų. Jeigu žmogus galvoja, kad yra taip, o ne kitaip, tai jo asmeninis reikalas. „Protingas žmogus nekalba nesąmonių“, – šypsosi gruzinė.

Jaunimas mažiau žino apie jos tėvynę, jeigu kas nors klausia, mielai atsako. Tiesa, pasakoti apie Gruziją jai tenka ne taip ir dažnai.

Šokio sūkuryje

Nuo vasaros vidurio Šorena šėlsta šokio sūkuryje. Pakviesta dalyvauti televizijos projekte, su šokių partneriu Deividu Meškausku pradėjo intensyvias repeticijas. Iki šiol tempas nemažėja, nes per savaitę reikia paruošti naują šokį – sugalvoti, išmokti, nušlifuoti kiekvieną judesį. Šorena sako, kad jau pradeda jausti nuovargį, o finišas dar toli, projektas baigsis per Kalėdas.

Šorenos ir Deivido duetas – tarp lyderių. Juos palaiko ne tik profesionalų vertinimo komisija, bet ir žiūrovų skambučiai. Visa tai labai įpareigoja šokėją, ji jaučianti didelę atsakomybę, kuri neleidžia išeiti į sceną nepasiruošus.

O jeigu kas nors nepavyksta, net jeigu niekas to ir nepastebi, iš karto būna parašyta merginos veide: „Žinau, kad mano nuotaikos neturėtų taip atvirai atsispindėti akyse ir veido išraiškoje, bet negaliu kitaip. O jei sulaukiu kritikos, išgyvenu dar labiau. Juk padariau viską, ką galėjau, ir labiausiai noriu sulaukti palaikymo. Labai dėkinga žmonėms už kiekvieną jų skambutį. Visai nesvarbu, kokią vietą užimu, nes sutikau dalyvauti projekte ne dėl pergalės. Man svarbiausia išmokti šokti.“

Tai pirmieji Šorenos šokių žingsniai ant parketo, nors dar mokykloje jai teko šokti tautinius šokius. Žinoma, nė iš tolo negalima sulyginti tango ar valso su temperamentingais gruzinų liaudies šokiais. Tačiau Šorenos judesių plastika ir koordinacija, gebėjimas girdėti muziką ir kiti įgūdžiai turi tvirtą pagrindą.

Tačiau mergina pripažįsta, kad, nors šoka puikiai, jai dar toli iki profesionalų. Būtų puiku ir vėliau, pasibaigus projektui, tęsti repeticijas vien dėl savo malonumo. Tik reikėtų padaryti šiokią tokią pauzę ir pailsėti, nes dabar dėl šokių Šorena nesijaučia nei grakštesnė, nei gražesnė. Priešingai, jos eisena net nukentėjo, nes pradėjo šlubuoti – nuo intensyvių repeticijų skauda kelio sąnarius.

Keisti šaltibarščiai

Nuo pirmadienio iki šeštadienio repeticijų salėje du kartus per dieną užimta Šorena neturi laiko net kada pavalgyti. Užtat sekmadienį atsigriebia už visą savaitę. „Miegu ir valgau“, – šypsosi mergina. Pati gaminti valgį ji neturi laiko, bet jeigu atsiranda laisva minutė, mėgsta pasisukioti virtuvėje. Gali paruošti ir gruziniškų patiekalų, bet daugeliui jų suteikti autentišką skonį trūksta prieskonių.

Gruzinė labai mėgsta aštrius patiekalus, nors pripažįsta, kad jų nacionaliniai patiekalai nėra aštrūs. Tik kai kurių regionų virtuvė pasižymi deginančiu skoniu, net Šorenai per daug aštru, nors ir skanu.

Išbandė ji ir lietuvišką virtuvę. Ilgą laiką jai atrodė keistas šaltibarščių receptas: „Man buvo nesuvokiama, kad sriuba gaminama iš kefyro ir burokų. Net nesiryžau paragauti. Bet vėliau įsidrąsinau, ir skonis man visai patiko. Dabar retkarčiais valgau šaltibarščių, nors nelabai dažnai.“

Kontaktas su tėvais

Ryte iš namų Šorena išeina tempdama sunkų krepšį, kuriame telpa viskas, ko prireiks per dieną. Į namus ji grįžta vėlai vakare. Tuo metu Gruzijoje jau naktis, nes ten nepersukamas žiemos laikas – į namus skambinti „Skype‘u“ vėlu, tėvai jau miega. Su mama ir tėvu Šorena palaiko artimus ryšius, dažnai kalbasi, bendrauja. Tėvai labai didžiuojasi dukros sėkme, populiarumu ir ją labai palaiko. Nors Šorena juokiasi, kad šeima per daug sureikšmina jos pasiekimus.

Vos tik baigsis projektas, mergina važiuos į namus. Tikriausiai aplankys ir seserį Londone. Ir vėl atgal į Lietuvą. Visi jos ateities planai nenutolsta nuo Vilniaus. Čia ji norėtų pasilikti gyventi, galbūt tęsti teisės mokslų studijas, pradėtas tėvynėje. Teoriškai būtų galima pasvarstyti ir apie vestuves, nors apie savo širdies draugą Šorena neatvirauja – tokia jos asmeninė nuostata. O vestuvės būtinai bus dvigubos – vienos Vilniuje, kitos Tbilisyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kas plauna smegenis Lietuvai: apklausos rodo, už ką verta padėkoti Putinui ir kur prašovė Kremlius (309)

Lietuviai, kam jums ta kariuomenė? Nereikia jums ES ir NATO – vien išlaidos, nelaimės, pamintos...

Pasikeitus mokesčiams, keičiasi ir pensija: dirbantys savarankiškai turėtų pasiskaičiuoti (23)

2019 metais įsigalioję mokestiniai ir pensijų kaupimo pakeitimai palietė visus dirbančiuosius,...

Istorinis balsavimas: „Brexit“ susitarimas atmestas, balsuos dėl nepasitikėjimo May atnaujinta 21.45 (709)

Antradienio vakarą, 19 valandą vietos (21 val. Lietuvos) laiku, po ilgų derybų ir premjerės...

Nesėkmingą greičio ruožą įveikęs Vanagas: valandos per dvi dienas neatsiloši (51)

Benediktui Vanagui ir Sebastianui Rozwadowskiui, „ General Financing team Pitlane “ ekipažas,...

4 mėnesių kūdikis vis dar komoje: iš mediko – niūri prognozė (10)

Po dar vieno sukrėsto vaiko sindromo atvejo, kai kūdikis atsidūrė komoje, prof. dr. Rimantas...

Šaltojo karo metu netrūko kuriozų: juoką sukėlė pasikėsinimas į JAV šnipų lėktuvą (7)

Šaltasis karas tarptautinėje arenoje buvo neramūs laikai. Abi kariaujančios pusės darė viską,...

Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą prabilo apie santykius su Rolandu Janavičiumi: tai buvo pirma ir vienintelė abipusė meilė (47)

Dažnai sakoma, kad itin populiariems pramogų pasaulio atstovams, retai sekasi asmeniniame gyvenime....

Aštunta diena Dakare sėkminga ne visiems lietuviams – dėl geriausio rezultato laukia kova papildyta 02.54 val. (326)

Aštuntoji Dakaro ralio diena buvo permaininga kaip niekada. Organizatoriai žadėjo nelengvą dieną,...

Puraus ir minkšto varškės apkepo receptas

Varškės apkepas skanus bet kuriuo dienos metu – pusryčiams, pietums ar vakarienei. Ryte...

Net 12 būdų, kaip numesti svorio nuo sėdmenų: efektyvumas garantuotas (3)

Siekis numesti svorio nuo sėdmenų yra dažnas sportuojančiųjų tikslas. Egzistuoja daugybė būdų...