aA
Labiausiai pasaulį šokiravęs praėjusių metų romanas artėja prie laimingos pabaigos. Jeigu gandai nemeluoja, vienas geidžiamiausių Europos viengungių Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy vasario 8-ąją arba 9-ąją ves aukštuomenės liūte tituluojamą italę Carlą Bruni.
Carla Bruni
Carla Bruni
© Sipa Press/Scanpix
Kartą ši moteris jau buvo radikaliai pakeitusi amplua - baigusi topmodelio karjerą, ji tapo dainų autore ir atlikėja. Dabar 39-erių Carlos Bruni laukia naujas virsmas: Saudo Arabija, Indija ir Didžioji Britanija jau ruošiasi priimti buvusią manekenę ir vienišą motiną kaip pirmąją Prancūzijos ponią - dėl visa pikta.

Prancūzijos vadovas žiedą su širdies formos rožiniu briliantu savo išrinktajai įteikė praėjus vos mėnesiui po jų pažinties. Ar ne pernelyg audringai vystosi romanas Eliziejaus rūmuose? Tik ne prancūzams. Jiems jis atitinka geriausias šalies tradicijas.

Penktosios respublikos vadovai visada jautė silpnybę italėms. Ir François Mitterrandas, kuris, kaip paaiškėjo jau po jo mirties, buvo vienas didžiausių šimtmečio širdžių ėdikų, ir net sausasis Žakas Širakas, piktų liežuvių tvirtinimu, daugybę metų varžęsis su savo pirmtaku dėl meilužių (neretai tų pačių) dėmesio.

Taigi 52-ejų N. Sarkozy - ne išimtis. Tiesa, kai kuo jis savo pirmtakus gerokai pralenkė - tai atviriausiu ir turbūt pačiu europietiškiausiu romanu visų prezidentinių romanų istorijoje. Mat pats N. Sarkozy yra vengras.

Gražuolė Carla - italė, jau daugybę metų gyvenanti Prancūzijoje, dievinanti anglų poeziją ir dėl to paskutinį savo diską įrašiusi išskirtinai anglų kalba. Be to, tikra jos pavardė - Bruni-Tedeschi - skamba vokiškai („tedesko“ - „vokietis“ itališkai).

 • Supermodelis
 • Pop žvaigždė
 • Prezidentienė?

  Supermodelis

  Praėjusių metų pradžioje Londono „Sotheby‘s“ aukcione buvo surengtas Bruni-Tedeschi šeimos pilies baldų ir meno kūrinių išpardavimas. Atmosfera buvo slegianti. Juk pardavinėjo istoriją - kažkada didelės ir draugiškos šeimos istoriją.

  Prieš vienuolika metų į geresnį pasaulį iškeliavęs šeimos galva Albertas Bruni-Tedeschis Kastaneto pilį įsigijo 1952 metais ir pavertė šią XI a. tvirtovę Pjemonte unikaliu muziejumi ir tikra Turino apylinkių puošmena.

  Sinjoras Albertas galėjo sau tą leisti - buvo garsiosios padangų gamintojos įkūrėjo palikuonis. Pats jis labiau vertino meną: pramoninko kolekcijoje, dabar vertoje 9 milijonų eurų, buvo flamandų meistrų darbų ir prancūziškų gobelenų, vokiško porceliano ir itališkos bronzos.

  Neminint sietynų, sukurtų Napoleono Bonaparto užsakymu jo rūmams Romoje. Tačiau labiausiai sinjoras Albertas dievino vėžlio kiautu inkrustuotus antikvarinius baldus. Net sukūrė jiems operą, kuri taip ir vadinosi - „Il mobile rosso“ - „Raudoni baldai“.

  Nicolas Sarkozy ir Carla Bruni
  © Reuters/Scanpix

  Mat Bruni-Tedeschis buvo ne tik kelintos kartos verslininkas, bet ir trečios kartos muzikantas, kompozitorius, teatro vadovas. Carlos tėvo net santuoka buvo muzikinė: senos riterių giminės palikuonis vedė paprastą pianistę Marisą Borini.

  Šioje santuokoje gimę vaikai irgi buvo muzikalūs visi be išimties: pirmagimis Virdžinijus, vyresnioji duktė Valeria ir 1968-aisiais Turine gimusi Carla - jaunėlė, visų numylėtinė.

  Dabar seserys liko vienos. Virdžinijus Bruni-Tedeskis, grafikas dizaineris, mirė 2006-aisiais nuo AIDS sukelto vėžio. Būtent jo atminimui skirtam labdaros fondui ir atiteko visos lėšos, gautos „Sotheby‘s“ aukcione pardavus šeimos vertybes. Bet visa tai nutiko daug vėliau.

  Daugybę metų Bruni-Tedeschi šeima gyveno draugiškai, laimingai ir nieko nestokodama. Priklausomai nuo metų laiko, keliaudavo iš Kastaneto pilies į apartamentus Paryžiuje, iš ten - į Prancūzijos Rivjerą arba namus Turine.

  Ir taip kol Apeninų pusiasalyje, įaudrintame politinių nesutarimų, susiformavo „Raudonosios brigados“. Tarp Italijos oligarchų, kuriuos į savo juodąjį sąrašą įtraukė partizanai marksistai, grasinę apmokestinti „revoliuciniu mokesčiu“ visą šalį, buvo ir fabrikantas Bruni-Tedeschis.

  Nusprendęs neerzinti likimo sinjoras Albertas užantspaudavo savo prabangias valdas Italijoje ir perkėlė visą didžiulę šeimyną į Paryžių. Carla tada buvo vos penkerių. Mergaitę, paveldėjusią muzikinę klausą, tėvai ėmė mokyti skambinti fortepijonu.

  Tačiau jai labiau patiko gitara. Be to, Carla žavėjosi poezija: klasikine prancūzų, amerikiečių, anglų, dievino šansoną. Slapta nuo tėvų mergaitė ėmė pati kurti dainas. Slapukauti ją vertė šventas tėvo įsitikinimas, kad jo mažylė taps architekte. Na, blogiausiu atveju - menotyrininke.

  Baigusi mokyklą, paklusni duktė iš tiesų įstojo į universitetą, architektūros ir meno fakultetą. Bet, kaip dažnai būna, kortas sumaišė atsitiktinumas.

  C. Bruni sesui Valerija ir mama Marisa
  © Reuters/Scanpix

  Vyresnioji Carlos sesuo Valeria nuo mažens žinojo, kad jos ateitis - kinas. Ji nebuvo tokia judri linksmuolė kaip sesutė, kuri dar buvo visai pyplė kai tapo aišku, jog išaugs tikra gražuole. Valeria neišsiskyrė nei itin lanksčiu kūnu, nei harmoningais veido bruožais, tačiau buvo veržli ir aistringa asmenybė. Šiandien Valeria Bruni-Tedeschi - garsi aktorė, režisierė ir scenaristė.

  Tačiau 9-ojo dešimtmečio pabaigoje ji tebuvo vilčių teikianti debiutantė. Užtat turėjo pažįstamų kino pasaulyje, o tarp jų buvo ir tokių, kurie režisuodavo Paryžiuje rengiamus aukštosios mados šou. Dabar sunku pasakyti, kuris iš Valerijos draugų išvydo Karloje būsimą super manekenę, bet faktas tai, kad devyniolikos mergina metė mokslus dėl modelio karjeros.

  Carla Bruni (pasilikusi tik dalį tėvo pavardės, kad skirtųsi nuo sesers) akimirksniu pavergė mados pasaulį. Lanksti, iš prigimties grakšti italė per kelis mėnesius tapo vienu prestižiškiausių planetos modelių ir atsidūrė vienoje gretoje su K. Moss, N.Campbell, S. Krauford ir pan.

  Pop žvaigždė

  Kaip tik Carlos nevadino nuolatiniai mados renginių lankytojai: ir Tigre, ir Terminatore - už firminę brutalią veido išraišką. Bet tai buvo tik įvaizdis.

  C. Bruni niekada nepažino vargo, tai tiesa, bet ji niekada neieškojo ir lengvų kelių. Dešimt gyvenimo metų paaukojusi podiumui Carla, skirtingai nei beveik viso jos kolegės, nesiėmė kurti savo vardo drabužių linijos ar kvepalų, nesileido įkalbama nuolat naujų veidų ieškančių kosmetikos firmų.

  „Išėjusi į pensiją“ 1997-aisiais, italė ilgam dingo iš žiniasklaidos akiračio. Kol po kelių metų, praleistų užsidarius jaukiame butuke prabangiame Paryžiaus rajone, Carla Bruni pasirodė pasauliui naujame netikėtame amplua: buvusi manekenė tapo poete, dainų autore.

  Carla Bruni
  © Sipa Press/Scanpix

  Prodiuseriai ironiškai priėmė ilgakoję mėlynakę gražuolę, drįsusią ateiti pas juos su pluoštu savos kūrybos eilių, bet greitai nuomonę pakeitė - suprato aptikę aukso gyslą. Šeši Carlos eilėraščiai iš karto buvo atrinkti ir pateko į žinomo prancūzų dainininko ir kompozitoriaus Žiuljeno Klero albumą. O po mažiau nei trejų metų pati Bruni įrašė nuosavą dainų albumą.

  Dabar jų Carlos sąskaitoje jau du. Abu buvo išleisti be didelių reklamos kampanijų ir triukšmo. Tačiau kritikai vis tiek sugebėjo išgirsti ir įvertinti aksominį (nors ir ne iš stipriųjų) italės balsą bei originalius tekstus - kokybiškus, natūralius.

  Pirmasis C. Bruni albumas, išleistas dviejų milijonų egzempliorių tiražu, buvo išparduotas per kelis mėnesius - ir ne tik Prancūzijoje. 2003-iaisias buvęs supermodelis per tradicinių Prancūzijos „Muzikinių laimėjimų“ apdovanojimų ceremoniją buvo pripažinta metų atradimu.

  Netrukus įvyko ir sėkmingas Karlos debiutas estrados scenoje, davęs pradžią visavertei koncertinei veiklai.

  Prezidentienė?

  C. Bruni dabar ir vėl madinga Prancūzijoje. Jos veidas vis dažniau matomas viešuose renginiuose, pramoginėse televizijos laidose. Pati ji viešumo neieško - jis visada susiranda ją pats.

  Nicolas Sarkozy ir Carla Bruni su sūnumi
  © Reuters/Scanpix

  Kadaise žiniasklaida su pasimėgavimu rašė apie Carlos romanus su muzikantais Micku jaggeriu ir Ericu Claptonu, aktoriais Vincentu Perezu ir Kevinu Costneriu. Manekenė buvo vaizduojama kaip įnoringa meilužė, kurią reikia lepinti ir nuolat linksminti.

  „Prirašę“ jai buvo ir intrigą su vienu iš Prancūzijos socialistų veteranų Laurentu Fabiusu. Milijonieriaus ir filosofo Bernaro Anri Levy dukra savo knygoje išvadino Carlą vampyru už tai, kad paviliojo jos vyrą - devyneriais metais už save jaunesnį filosofijos profesorių Raphaelį Enthoveną (nors tuo metu gyveno su jo tėvu rašytoju ir žurnalistu Jean Paul Entovenu). Būtent jam, savo vienintelio vaiko - septynmečio Aurelieno tėvui, Carla sukurs vieną geriausių savo dainų.

  Visi C. Bruni romanai - ar tikri, ar spaudos išgalvoti, - buvo trumpi. Tad galima tik spėti, kaip pasiseks N. Sarkozy.

  Prancūzams gi buvusios manekenės atsiradimas vos spalį išsiskyrusio prezidento pašonėje yra ir sensacija (ankstesnieji respublikos vadovai neleisdavo sau taip atvirai demonstruoti savo asmeninio gyvenimo), ir tam tikra intriga.

  Nicolas Sarkozy ir Carla Bruni
  © AFP/Scanpix

  Mat mažiau nei prieš metus, kai Prancūzija rinkosi naują prezidentą, Carlą buvo galima išvysti N. Sarkozy oponentės socialistės Sagolenos Ruajal palaikymo mitinguose. Juose Carla kartu su kitais jų dalyviais reikalavo užkirsti kelią valdžion dešiniesiems - t.y. konservatoriui Sarkozy.

  Įdomu būtų sužinoti, kas gi įvyko iš tikrųjų. Ar Carlos pažiūros iš ultrakairiųjų ūmiai virto priešingomis, ar ji tiesiog sugeba nubrėžti griežtą ribą tarp jų ir asmeninio gyvenimo? O gal tai jo ekscelencija prezidentas po skyrybų su žmona Cesillia pasuko į kairę?

  Bet kuriuo atveju, laiką tam N. Sarkozy pasirinko itin sėkmingai. Prancūzijoje kylant kainoms ir daugėjant transporto problemų prezidento populiarumo reitingas žaibiškai krenta. Pats metas apsilankyti su visame pasaulyje pripažinta gražuole kokiame nors muziejuje arba išsivežti ją atostogų į kokią egzotišką šalį.

  Tam, kad visi, kurie drįso kritikuoti prezidentą dėl jo asmeninio gyvenimo nesklandumų, prikastų liežuvius ir prisimintų, kas šalyje šeimininkas. Be to, santūrus ir nevulgarus meilės romanas vis dar prie naujo vadovo priprasti bandantiems prancūzams atskleidė demokratiškesnę Sarkozy pusę - esą net geležiniam vengrui nesvetima niekas, kas žmogiška.

  Įvertink šį straipsnį
  Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  (0 žmonių įvertino)
  0

  Top naujienos

  Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos: darbdavys apsukriai dalijo pažadus (87)

  Po vaiko priežiūros atostogų į darbą „Lietuvos pašte“ grįžusi moteris sužinojo, kad...

  Beveik 2 mlrd. eurų klausimas: kaip įtikinti Briuselį, kad mes vis dar vargšai (249)

  1,874–1,898 mrld. arba apie 270 mln. eurų per metus mažiau Lietuvai – taip atrodo planuojamas...

  Bryanto žūtis sukrėtė ir Lietuvos krepšinio žvaigždes, Šaras ir kiti nenorėjo tuo tikėti (1)

  NBA legendos Kobes Bryanto žūtis sukrėtė ir Lietuvos krepšinio bendruomenę, buvę rinktinės...

  Laukia lietus, debesys ir permainingi orai

  Šiandien Lietuvos orus lems artėjančio Atlanto ciklono pietrytinis pakraštys. Bus debesuota,...

  Paaiškėjo daugiau tragedijos detalių: pirmosios nelaimės versijos ir kur su 13-mete dukra skrido Kobe Bryantas? paskelbtos katastrofos foto (79)

  Krepšinio pasaulyje - gedulas. Sekmadienį visus sukrėtė žinia, jog sraigtasparnio avarijoje žuvo...

  Sabonio trigubas dublis neišgelbėjo „Pacers“ ekipos mūšyje su „Blazers“ (11)

  Domantas Sabonis gimtajame Portlande surengė įspūdingą pasirodymą, tačiau jo atstovaujama...

  Riebalai nestorina, o jų mityboje tikrai reikia: dietistė Kurpienė patarė, ką valgyti kuo dažniau (16)

  Be abejonės, riebalų mūsų organizmui reikia. Ypač žiemą norisi valgyti kuo riebiau ir sočiau....

  Žurnalistės klausinėjamas apie Ukrainą Pompeo prarado savitvardą

  JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo , žurnalistės klausinėjamas apie prezidento Donaldo...

  Kobe Bryanto ir jo dukters tragiška žūtis sukrėtė Lietuvą: prašau, pasakykite, kad juokaujate (28)

  Sekmadienį pasaulį apskriejo siaubinga žinia – sraigtasparnio avarijoje žuvo 41-erių legendinis...

  Los Andžele išdalinti „Grammy“: po nuvilnijusio skandalo ceremonija pažėrė siurprizų, tarp nominantų – 3 lietuviai (8)

  Los Andžele naktį iš sekmadienio į pirmadienį (Lietuvos laiku) vyko svarbiausias muzikinio...