Nors vasaros atostogos oficialiai dar nesibaigė balerina Kristina Kanišauskaitė-Navickienė jau varsto Operos ir baleto teatro duris. „Palengva ruošiuosi septynioliktajam savo darbo sezonui”, - šypsosi balerina.
Balerina Kristina Kanišauskaitė-Navickienė
© Posh.lt (E.Eigirdaitės nuotr.)
Kristinai šis rugpjūtis kupinas dinamikos: ką tik paminėtas vedybų dešimtmetis, jos sūnus Mindaugas keliaus į pirmą klasę, šeima ruošiasi persikelti į erdvesnį būstą. Tuo tarpu pati Kristina jau mąsto apie netrukus prasidėsiančias studijas bei darbus Operos ir baleto teatre.

Kristina, Jūsų darbai Operos ir baleto teatre šiemet prasideda kiek ankstėliau nei įprastai?

Atostogos gana ilgos, nes teatre atliekama rekonstrukcija. Šiemet poilsiavome daugiau nei du mėnesius. Ir šiuo metu oficialiai darbas teatre dar neprasidėjo, bet mes jau užimti repeticijomis choreografo Jurijaus Smorigino spektaklyje „Idiotas“. Ruošiamės vykti į Druskininkų festivalį. Ten ir parodysime savo spektaklį. Sezonas prasideda truputį anksčiau, bet prieš visus darbus, tai į gera. Sezono pradžioje, rugsėjo mėnesį, bus statomas spektaklis „Bajederė“. Laukia sunkus ir įdomus darbas.

Viename interviu esate minėjusi, kad iš Operos ir baleto teatro nepasitrauksite. Ar vis dar planuojate jame dėstyti?

Kiekvienas, kuris teatre tiek atidirbo, atšoko, negali vieną dieną taip paprastai atsisakyti šios profesijos. Mes nuo vaikystės gyvename baletu, todėl visiškai jo atsisakyti būtų be galo sunku. Mintyse ir ateityje žadu likti šioje profesijoje. Tik jau kaip dėstytoja. Šiuo metu studijuoju trečiame vaidybos-choreografijos kurse. Sunkoka bus viską suderinti, bet, manau, viskas įmanoma (šypsosi).

Kokiais lūkesčiais gyvenate artėjant naujam darbo sezonui?

Šiuo metu vykstantys pokyčiai skatina kažko siekti. Aš - toks žmogus. Negaliu gyventi rutinoje. Man reikia naujovių, pasikeitimų. Tai yra mano gyvenimo variklis.

Kristina, ar dažnai gerbėjai lepina Jus gėlėmis?

Balerina Kristina Kanišauskaitė-Navickienė
© Posh.lt (E.Eigirdaitės nuotr.)

Beveik po kiekvieno spektaklio gaunu gėlių. Patys didžiausi mano gerbėjai – tėvai. Jei patys spektaklyje nebūna, gėlių visada atsiunčia. Labai retas atvejis, kad po spektaklio grįžčiau be jų. Net ir žiemą mano namuose žydi dovanotos gėlės. Manau, kai persikelsime į naują butą, jų bus dar daugiau.

Kokias gėles vertinate labiausiai?

Jei po pasirodymo scenoje, tai vieną pirmųjų vietų skirčiau frezijoms. Jos man gražios, ir kvapas labai malonus. Taip pat labai patinka lauko gėlės: rugiagėlės, aguonos, ramunės.

Ar nebaisu pagalvojus, kad vieną dieną vis tik reikės palikti sceną?

Galių drąsiai sakyti, kad savo viršūnę scenoje jau pasiekiau. Dabar po truputėlį visa tai rimsta. Manau, kad nereikia bijoti minties, kad nuo scenos reikės nueiti. Gyvenimas tuo nesibaigia ir tai nėra tragedija. Su ta pačia profesija galima dirbti kitame lygyje, perduoti savo patirtį. Mano mintyse tiltelis tam tiesiamas (šypsosi).

Pasidalinkite mintimis apie labiausiai patikusius vaidmenis.

Vienas iš ankstesnių būtų „Don Kichote“ Kitrė. Vienas iš paskutiniųjų - Jakaterina „Hamlete“. Per visą tą laiką buvo daug gražių ir įdomių vaidmenų. Išskirti vieną ar kitą labai sunku. Šiuo metu repetuojamame J.Smorigino „Idiotą“. Atlieku viduriniosios sesers vaidmenį.

Kaip paminėjote dešimties metų vedybinio gyvenimo sukaktį?

Tą dieną norėjome paminėti kaip nors ypatingai, todėl važiavome prie jūros, išsinuomavome jachtą ir visą dieną ja plaukiojome. Mano sūnui atviroje jūroje buvo labai baisu. Minėta išvyka paliko mums didžiulį įspūdį. Jachtos kapitonas minėjo, kad tokių gražių ir saulėtų dienų per metus pasitaiko labai retai. Vėjas buvo labai stiprus, todėl galėjome pamatyti visus jachtos privalumus. Mums teko ir paburiuoti, ir pavairuoti. Išvykos diena buvo labai panaši į mūsų vestuvių dieną. Beveik tokia pati.

Kaip leidote atostogų dienas?

Į pajūrį nusivežėme dviračius, kuriais važiuodavome tolyn nuo Smiltinės į laukinius paplūdimius. Iš Nidos plaukdavome susimatyti su Klaipėdoje likusiais draugais ir senais pažįstamais (mes ten gimę, užaugę), o likusį laiką stengėmės kuo daugiau ilsėtis, gaudyti saulės spindulėlius.Man maloniausias poilsis laukinėje gamtoje su valtimis, žvejyba. Kartais imame ir išplaukiame valtimis į ežerus. Taip geriausia atsiriboti nuo visos civilizacijos. Pabėgti nuo visų rūpesčių, problemų, kurį laiką pabūti vienam su savimi. Toks poilsio būdas labai priimtinas, o važiuoti į paplūdimius ir degintis... ne man. Esu vėsesnio oro šalininkė.

Minėjote, kad nekantraujate persikelti į naują būstą. Pasidalinkite įkurtuvių nuotaikomis.

Būstas pakito. Tačiau ir toliau gyvensime Pilaitės mikrorajone. Ta vieta mums labai patinka. Tik sūnui augant pajutome, kad reikia daugiau erdvės. Dabar įsirenginėjame naują būstą. Labai norėtume iki rugsėjo įsikelti. Sūnui būtų labai patogu eiti į mokyklą. Ji ten prie pat namų.

Kaip atrodys naujųjų Jūsų namų interjeras?

Besikeičiantis interjeras diktuoja tam tikras detales. Daugelis ieško dizainerių, bet aš šiuo atveju pati sau dizainerė. Pasitariame su vyru, pasideriname ir dirbame (šypsosi). Aš rūpinuosi lkūrybine, o Laurynas technine puse. Per dešimtį bendro gyvenimo metų keitėsi ne tik mados, bet ir mūsų skonis. Jei pirmame bute vyravo pastelinės smėlio spalvos, tai naujajame atsiras rudų akcentų.

Panašu, kad bėgti iš Lietuvos tikrai neketinate. Ar pagalvojate, kaip būtų, jei tektų palikti namus?

Mūsų draugai Prancūzijoje įsigijo senovišką dvarą su labai daug žemės, trimis ežerais. Ateityje jie ten žada įkurti viešbutį su poilsio kompleksu, kempingus. Jie kviečia atvažiuoti ir mus. Sako, kad net dirbti kartu galėtume. Bet aš mieliau nuvažiuoju į svečius jų aplankyti, pasisvečiuoti. Norėčiau ir toliau gyventi Lietuvoje. Nors gyvenime visko pasitaiko.

Kokiomis nuotaikomis prieš rugsėjį gyvena Jūsų pirmokas?

Nori gyvūnėlio (juokiasi). Mūsų šeimoje šiuo metu tai labai paūmėjusi problema. Buvome lyg ir sutarę dėl katinėlio, bet paaiškėjo, kad Mindaugas jam alergiškas. Paskutiniu metu per dieną po keturis kartus prašo šuniuko. Susitarėme, kad pažiūrėsime, kaip jam seksis mokykloje, kokie bus pažymiai, koks elgesys, o tada šiuo klausimu vėl pakalbėsime. Kol vaikas mažas, negalės šuniuko prižiūrėti pats.. Gaila gyvūno: būtų marinamas vienui vienas namuose. Ateityje, kai Mindaugas paaugs ir galės juo pasirūpinti, šuniuką būtinai nupirksime. Gyvūnas reikalingas kiekvienam augančiam, kad galėtų jį globoti, prižiūrėti, mylėti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Medikams nesuvokiamas Verygos ministerijos sprendimas: tarsi laiko mašina nubloškė į praeitį (65)

Šių metų rugsėjį vaikų ugdymo įstaigose sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba...

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose (106)

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl...

Po skandalo Kybartų pataisos namuose lekia pirmosios galvos (16)

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams...

Sukrečianti vienos nuotraukos istorija: emocijas sunkiai tvardė net fotografas (25)

Kai kurie vaizdai visam laikui įsirėžia visuomenės atmintin. Vienas iš tokių yra JAV pasienyje...

Konfliktas įsisiūbuoja: po Skvernelio ir Karbauskio pasiūlymo Jakeliūnas įregistravo priešingą projektą (46)

Seimui svarstant pensijų kaupimo pertvarką, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys...

STT iš kabineto išsivedė Panevėžio merą Račkauską (169)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą...

Kito sezono „Žalgiris“: didelė šeima skirstosi palikdama daug klaustukų (89)

Kauno „Žalgiris“ sužaidė istorinį sezoną, o jam dar nesibaigus du žaidėjai nusprendė...

„Sodra“ perskaičiavo esamas ir būsimas pensijas: pasitikrinkite, kiek gausite jūs (628)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį jau skirtos ir būsimos pensijos...

Sostinėje savo įvaizdžiais praeivių žvilgsnius kaustė diplomuoti ekonomistai (78)

Šią savaitę Lietuvoje – aukštųjų mokslų diplomų teikimo maratonas, o antradienio popietę...

Vilkai pradėjo pulti nekreipdami dėmesio į žmones (20)

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje šiemet pirmą kartą užfiksuotas vilkų išpuolis.