Astai šiandien 33 metai ir ji pamažu artėja prie savo biologinio amžiaus. Sakysite, kaip tai įmanoma? Deja, biologinis amžius ne visada sutampa su tikruoju… Papildomų metų dažniausiai prideda antsvoris bei fiziškai nusilpęs kūnas, tokie iššūkiai laukė ir mūsų herojės.
© GOODLIFE Akademija

„Mano kūnas visada buvo linkęs į apkūnumą, bet aktyvus gyvenimo būdas tai kompensuodavo. Tačiau pradėjus dirbti (o darbas sėdimas) fizinis aktyvumas labai sumažėjo, o svarstyklių rodyklė kilo vis aukštyn kol užkilo iki pavojingos ribos – 95 kilogramų”. Štai tada Asta pasakė sau STOP ir nusprendė kažko imtis. Ko? Pasiklausykime iš pirmų lūpų.

- Asta, ką pavadintum lūžio tašku, privertusiu imtis veiksmų keisti gyvenimo būdą?

- Aš net nepastebėjau, kaip gyvenimas įsuko mane į vis didėjančių darbų srautą, o fizinis aktyvumas tuo metu sumažėjo iki minimumo, pridėkime dar padriką mitybą ir štai taip mano svoris tapo nebekontroliuojamas. O motyvą imtis veiksmų radau DELFI naujienų portale, kur mano akį patraukė nepažįstamos merginos sėkmės istorija, o po kiek laiko ir dar viena… Perskaičiusi keletą tokių straipsnių sužinojau apie „Goodlife” sporto klubą ir nutariau jame apsilankyti.

Dar stipresniu motyvu kažko imtis tapo pirmojo testavimo rezultatai sporto klube. Žinia, kad mano biologinis amžius gerokai didesnis, net 47 metai, tik patvirtino, kad situacija, kurioje esu dabar – graudi ir nėra laiko atidėlioti veiksmų. Tad be abejonių priėmiau asmeninio trenerio Edvino pasiūlymą padirbėti su juo, kad pradžioje išmokčiau pagrindinių taisyklingo sportavimo principų. Testas parodė, kad mano kūnas yra labai silpnas, taip pradėjome nuosekliai jį stiprinti ir tą darome iki šiol.

- Kokiais rezultatais po penkių mėnesių, praleistų sporto salėje, gali didžiuotis?

- Šiuo metu jaučiuosi puikiai, esu kupina energijos ir daug linksmesnė. Tokios nuotaikos priežastis, be abejo, ir atsikratyti 22 kilogramai. Dabar sveriu 73 kg ir žinau, kad galiu sverti dar mažiau.

Astos sėkmės paslaptis: minus 22 kg ir susigrąžinta energija bei jaunystė
© GOODLIFE Akademija

- Kai sau nusistatai tikslus, lengviau link jų judėti. Kokie buvo Taviškiai?

- Pirmasis – po truputį mažinti nemenką antsvorį. Antras, ne mažiau svarbus – pagerinti savijautą, nes dažnai jausdavausi bejėgė, silpna. Pradžioje treneris pabrėžė, jog šiems tikslams įgyvendinti vien sporto tikrai neužteks, teks peržiūrėti ir mitybą. Asmeninis treneris Edvinas Sidaravičius labai aiškiai davė suprasti, kad tik aš pati galiu pasiekti rezultatų, kad atėjusi į sporto klubą turėsiu sunkiai dirbti, niekas už mane neatliks paskirtos programos. Ir šiandien esu dėkinga už griežtai išsakytas tiesas bei begalinį palaikymą ir motyvavimą.

Astos sėkmės paslaptis: minus 22 kg ir susigrąžinta energija bei jaunystė
© GOODLIFE Akademija

- Kaip manai, ar būtum pasiekusi tokių rezultatų be trenerio pagalbos?

- Mano manymu, treneris yra būtinas. Tie penki mėnesiai darbo su asmeniniu treneriu man leido suprasti, kodėl visi mano ankstesni bandymai sportuoti treniruoklių salėje buvo bevaisiai. Jie tiesiog buvo netaisyklingi, paremti draugų rekomendacijomis, o ne taisyklingo sporto principais. Kai toks sportas neatnešdavo pageidaujamų rezultatų, nusvirdavo rankos ir visa motyvacija išnykdavo taip pat greitai, kaip ir atsiradusi.

Taip pat dabar aiškiai žinau, kad mano pokyčiams labai didelę reikšmę turi disciplina, darbas su savimi, iš anksto nusistatytas treniruočių grafikas. Ne paslaptis, kad mes, žmonės, iš prigimties esame gana tingūs, todėl ir man pasitaiko dienų, kai dėl prastesnio oro ar savijautos nesinori vykti į treniruotę, bet aš žinau, kad manęs laukia treneris, tad vien tai mane motyvuoja nepraleisti treniruočių. Ateinu, pasportuoju, po treniruotės visada jaučiuosi labai energinga, tad džiaugiuosi, kad nepatingėjau ir atvykau.

Astos sėkmės paslaptis: minus 22 kg ir susigrąžinta energija bei jaunystė
© GOODLIFE Akademija

- Prieš ateidama į sporto klubą jau buvai nusprendusi „kažko imtis” – tad kas tas paslaptingas „kažkas”, padėjęs pasiekti džiuginančių rezultatų?

- Mano sėkmės formulėje trys labai svarbūs dedamieji: vidinė motyvacija, reguliarus sportas ir subalansuota mityba.

Vidinę motyvaciją kursto ryškėjantys pokyčiai, o trys kartai sporto salėje per savaitę jau tapo mano rutina.

Sportinę dalį kruopščiai prižiūri treneris, pradžioje pasiūlęs dirbti tik su savo kūno svoriu, o vėliau po truputį įtraukęs ir treniruoklius. Edvinas stebėjo mano silpniausias vietas ir treniruotę sudarydavo taip, kad daugiausia krūvio kliūtų būtent joms. Kiekvienos treniruotės metu, pastebėjęs, vienos ar kitos kūno vietos patobulėjimą, treniruotę pasunkina, neleidžia užsistovėti vietoje.

O štai mityba tapo tikru iššūkiu, nes ją teko pakeisti kardinaliai. Tai, kas pradžioje kėlė sunkumų, šiandien jau atrodo įprasta. Penki kartai per dieną man skambėjo neįtikėtinai, aš juk nerandu laiko pavalgyti net ir tris kartus. Tad teko išmokti ATRASTI LAIKO PAVALGYTI, o ne tiesiog praleisti kažkurį valgymą, ką iki tol sėkmingai praktikavau. Dar viena išmokta pamoka – atsisakiau įvairių perdirbtų maisto produktų, maistą ruošiu tik namuose ir visuomet turiu su savimi sveikų užkandžių. Štai ir visos sėkmės paslaptys…

- O kas toliau? Ar turi idealaus, galutinio tikslo viziją?

- Aš dar vis sportuoju tris kartus per savaitę, o tai reiškia, kad mano tikslai dar nepasiekti. Kadangi šiuo metu svorio kritimas truputėlį yra sustojęs, noriu jį „išjudinti”. 62 kilogramai – toks, mano akimis, būtų mano idealus svoris. Tačiau man kur kas įdomiau judėti mažais žingsniais pirmyn ir tiesiog stebėti, kur sportas ir pasikeitęs gyvenimo būdas mane nuves.

Astos sėkmės paslaptis: minus 22 kg ir susigrąžinta energija bei jaunystė
© GOODLIFE Akademija

Asmeninio trenerio Edvino Sidaravičiaus komentaras

Asta yra viena iš tų klienčių, kurios turi tikslą ir begalinį norą jį pasiekti. Jei atvirai, pastebėjau tai pabendravęs su ja vos keletą minučių. Man, kaip treneriui, vienas malonumas dirbti su motyvuotu žmogumi, preciziškai vykdančiu nurodymus ir kantriai laukiančiu net menkiausių pokyčių.

Po savaitės ar mėnesio jie atrodo nežymūs, praėjus keliems mėnesiams, pusei metų ar metams jau galima pamatyti išties puikų rezultatą. Su Asta, kaip ir su kitais klientais, pradėjome nuo pagrindinių judesių – juos būtina mokėti atlikti techniškai ir nepriekaištingai. Kai Asta įvaldė bazinius judesius pradėjome naudoti išorinę apkrovą. Taip pat didelį dėmesį skyrėme silpniausioms kūno vietoms, kurios trukdė atlikti pagrindinius judesius.

Vienas svarbiausių Astos tikslų buvo svorio mažinimas riebalų sąskaita. Tad jau po 3 mėn. atlikę kūno sudėties matavimus pastebėjome šiek tiek daugiau nei 10 procentų sumažėjusį riebalų kiekį, o tai yra tikrai nemažai.

Kur šios sėkmės paslaptis? Atsakymas paprastas: nors Asta yra tikrai labai užimta, tačiau visuomet atranda laiko sportui ir disciplinuotai mitybai. Ji neieško pasiteisinimų, o ima ir daro – tik taip galima pasiekti puikių rezultatų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijoje - įsiūtis dėl apdovanojimo Baltijos šalims: Lietuvą palygino su kanibalais (2)

Po to, kai praėjusią savaitę Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Baltijos...

54 tūkst. gyventojų netrukus sulauks VMI laiškų (11)

Gyventojai, kurie deklaravo pajamas už 2017 metus, tačiau iki dabar nesumokėjo gyventojų pajamų...

Įvertino Trumpo ir Putino kūno kalbą: itin keista (13)

Ką iš tiesų Donaldas Trumpas galvoja apie Vladimirą Putiną? O ką pastarasis apie savo kolegą...

Turi planą B „valstiečiams“: Kirkilas įvardijo, kas galėtų būti bendras partijų kandidatas į prezidentus (175)

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ( LSDDP ) lyderis Gediminas Kirkilas teigia, kad užsienio...

APOEL skaičiuoja nuostolius: per pirmas 20 minučių Lietuvoje praradome milijoną „Sūduvos“ rūbinėje – nevaržomos pergalės emocijos

Po nesėkmės Marijampolės „Sūduvai“ Kipro čempionė APOEL turės koreguoti biudžeto...

Staigmena naujausiuose kandidatų į prezidentus reitinguose: lyderių trejetuke įvyko pokyčiai (929)

Birželio 19-27 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “...

Didesnėms algoms pinigų neturi, bet verslui – milijonų vertės dovanos (101)

Patys daugelį metų už valstybės turtą nieko nemoka, o iš kitų pinigus ima. Bent jau toks...

Klaipėdoje žuvusios manekenės byloje kyla įtampa: įsikišti teko ir Generalinei prokuratūrai (94)

Klaipėdoje žuvusios manekenės Dovilės mirties tyrime šeimai atstovaujantis advokatas atkakliai...

Orai nudžiugins poilsiautojus: karšta vasara niekur nedings (1)

Geros žinios poilsiaujantiesiems – karšta vasara niekur nedings. Artimiausiomis dienomis ir toliau...

Vaizdą lygina su apokalipse: miestų gatvės nusėtos lašalų būriais (2)

Vėlyvą vakarą palei tiltus vaikštinėjančius ar važiuojančius alytiškius pasitinka...