aA
"Kokie Jūsų šeimos savaitgalio rytai?" - klausėme Astos Stašaitytės-Masalskienės (38 m.), laidos “Šeštadienio rytas” vedėjos. "Keliamės tuomet, kai pažadina kuris nors mūsų mažylis. O jiems savaitgaliai - nė motais. Tai būna apie pusę devynių. Neturime jokio grafiko - iš lovos pirmas lipa tas, kuris jaučiasi žvalesnis", - pasakojo Asta.
A.Stašaitytė-Masalskienė Venecijos San Marko aikštėje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Po lėtų pusryčių ir laidos peržiūros visi su mūsų nesenstančiu žaisminguoju šuneliu Rio einame pasivaikščioti į lauką. Gyvename nuosavame name Nemenčinės miškuose.

- Kokia rimta liga po mokyklos Jums sutrukdė siekti aktorystės studijų?

14-iolikos man staiga įplyšo žarnynas. Smarkiai nukraujavau. Gydytojų konsiliumas tada išgelbėjo, tačiau po ketverių metų liga pasikartojo vėl. Natūralu, kad tėvai pabūgo mane išleisti studijuoti į svetimą miestą. Likau Klaipėdoje. Antrą kartą man daug padėjo psichologai. Buvau jautri paauglė ir, matyt, neišsikalbėdavau, daug ką laikiau savyje.

- O vėliau sveikata nebesiskundėte?

Kamuoja neišgydoma amžiaus liga - alergija. Kartais mane beria taip, kad paakiuose atsiranda net žaizdų. Būna, kad prieš laidos filmavimą grimuotoja beviltiškai skėsčioja rankomis nebeišmanydama, kaip tai užmaskuoti. Medikai nustatė alergeną - tai cheminis elementas, kurio yra beveik visuose mus supančiuose daiktuose. Norėdama nesirgti, turėčiau gyventi nuoga švariame miške.

- Nepaminėjote dar vienos neišgydomos - televizijos - ligos.

Taip. Tokia yra. Tačiau esu sveiko proto, turiu šeimą. Be televizijos nenumirčiau. Ji užkrečia tuo, kad gali darniai dirbti su savo komanda, bendrauti su galybe įdomių žmonių, turi galimybę greitai pamatyti savo darbo rezultatus. Esu linkusi patinginiauti, o darbas televizijoje to neleidžia: priverčia paskaityti, pasportuoti, racionaliai organizuoti savo dienotvarkę.

- Tapote žinoma kaip Lietuvos šou verslo metraštininkė. Komandiruotės po visą Lietuvą, koncertai, albumų pristatymai, vakarėliai iki paryčių, pažintys, alkoholis, cigaretės… Ar tais laikais galėjote įsivaizduoti savo dabartinį gyvenimo būdą: vyras, du vaikai, namas, esate pavyzdinga mama ir žmona?

Aš niekuomet nerūkiau. Tačiau nereikia manęs visai nurašyti į nuobodžias namų šeimininkes. Dabar, kai vaikai paaugo, vėl ilgiuosi jaunatviško šėlsmo. Neseniai, kai šventėme vyro Giedriaus gimtadienį, linksminomės, šokome Vilniaus vyninėse ir klubuose iki gilios nakties. Buvo labai smagu. Bet ar aš taip norėčiau gyventi visą laiką? Anais laikais neįsivaizdavau dabartinio savo gyvenimo. Tačiau, matyt, pasąmonėje tokio norėjau.

- O kada atsirado dabartinis - beveik tobulos šeimos gyvenimo siekis ir noras jį įgyvendinti?

Aš to neplanavau. Yra kaip yra. Nors dėl to reikėjo šiek tiek pasistengti. Likimo dovana, kad sutikau bendramintį vyrą. Kad susilaukėme dviejų sveikų vaikų. Tai - didžiulė laimė ir noriu kuo daugiau laiko praleisti su savo berniukais. Visur: svečiuose, boulinge ar paprasčiausiai ant sofos su visa šeima žiūrėdami filmą.

O dėl santykių su vyru, tai kaip ir kiekvienoje šeimoje - reikia pastangų. Susituokėme būdami 30-mečiai ir mokėmės būti kartu. Tai, kad šeimoje nėra garsių barnių, nereiškia, kad viskas tobula. Reikia stengtis išsaugoti jausmus. O kur dar buitis ir kasdienybė… Mokomės viską išsiaiškinti racionaliai ir protingai.

- Buvo metas, kai lyg ir planavote emigruoti į Australiją?

Ne emigruoti, o išbūti visą vizoje gautą pusmetį. Aš laukiausi, o Giedrius ten tobulino vadybos žinias. Puikiai leidome laiką, tačiau prieš pirmojo sūnaus gimimą sugrįžome namo.

- O ar galėtumėte gyventi ne Lietuvoje?

Aš visuomet sakydavau, kad mano namai - čia. Žemės, kurioje gimėme, energetika tikrai padeda. Išvykčiau tik kraštutiniu atveju - jei korupcija, pyktis ir agresija pasiektų tokį lygį, kad pradėtų grėsti mano vaikams. Mano karta patyrė abi santvarkas. Mes jau mokame kažkaip apsiginti, daug ką atsirinkti. O vaikai - visai kita, naivi karta. Ji atėjo į tokį mūsų pasaulį, kuriame veikia ne tik naujosios, bet ir senosios jėgos. Tai - politinės, ekonominės ir moralinės problemos.

- Intriguojantys Jūsų šeimos įmonių pavadinimai: Jūsų - “Anoniminių darboholikų televizija”, o Giedriaus - “Anoniminių darboholikų klubas”. Gal krizės laiku darbo darboholikams sumažėjo?

Atvirkščiai. Sumažėjo užsakymų, šiek tiek darbuotojų, tačiau tam, kad išsilaikytume, tenka dirbti daugiau. Nieko - laikomės.

- Kažkada prekybos centre, prie plakato, kur reklamuojate plaukų dažus, nugirdau paauglių abejones. Jos svarstė, kokie yra Jūsų natūralūs plaukai. Esate iš prigimties garbanė ir raudonplaukė?

Garbanota esu iš prigimties, o plaukų spalvą gerokai paryškinu. Vaikystėje manęs niekas nevadino “ryža”. O kai stilistai ištiesina mano garbanas, tai, regis, net charakteris pasikeičia: tampu tokia švelni, moteriška.

- Ką naujo vesdama laidas apie gyvenimą sužinojote pati?

Tai, kad viskas labai laikina, kad po penkerių metų net tie patys pašnekovai kalba jau kitaip, kad atsiranda branda, tolerancija, tačiau reiklumas didėja. Tai, kad mes visi filosofine prasme esame tik dulkės. Kai kurie siekia būti aukso dulkėmis… Žmonės, kurie sako, kad pasaulį tvarko ne Dievas, o aš, po kiek laiko atrodo labai juokingai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Albinas Januška: klysta manantys, kad Šimonytė pralaimės Nausėdai (1000)

Jei prezidento rinkimų antrame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda , bent dalis...

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais (848)

Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos...

Lietuvėms siūlo procedūrą, po kurios išmesite pudrą: gydytojai nuo tokių eksperimentų šiurptų (3)

Lietuvoje prieš pusmetį atsiradusi grožio rinkos naujovė –„B.B. Glow“, kitaip veido odos...

Maisto atliekas turėsime tvarkyti visiškai kitaip: delsiantį Kauną žada auklėti baudomis (27)

Nuo šių metų didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybės, kuriuose gyvena daugiau nei 50 tūkst....

Ferdinando Giugliano. Fašizmo šmėklos vėl persekioja Europą (14)

Kylanti ekstremistinių partijų banga visoje Europoje iškėlė dilemą pagrindinėms politinėms...

Svarbiausia Europos upė džiūsta: pasekmes jaučia milijonai gyventojų (85)

Kevino Kilpso automobilių keltas skrodžia Vokietijos Reino upės vandenis, jam sukant į krantą...

Sunkios Oladipo traumos sukrėstas Sabonis: tai – baisu (1)

Nors Indianos „Pacers“ (32-15) klubas NBA pirmenybėse iškovojo trečią pergalę iš eilės...

Karolis Vyšniauskas apie paskutinį interviu su Jonu Meku: jis buvo fiziškai nusilpęs, bet pilnas bene vaikiško entuziazmo (3)

Lietuvą apskriejus žiniai apie tai, kad savo namuose Jungtinėse Amerikos valstijose mirė garsus...

Stengiatės, bet niekaip nesulieknėjate: Unikauskas įvardijo 5 klaidas, kurias darote (8)

Pradėję mesti svorį ir nematydami greitų ar norimų rezultatų, manome, kad mūsų metodas...

Premjeras apie Gudelį: jeigu reikės, jis taps mano visuomeniniu konsultantu (49)

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad su viešųjų ryšių konsultantu Dariumi Gudeliu ryšiai...