Kas meluoja geriau – vyrai ar moterys, ir kaip apibūdinti gerą melą? Į šį klausimą bando atsakyti televizijos serialas "Moterys meluoja geriau", subūręs aktorių, puikiai meluojančių žiūrovams, komandą. Prodiuseriai kviečia ne tik karjerą pradedančius, bet ir legendinius aktorius. Tokius, kaip vienas populiariausių - Regimantas Adomaitis.
Aktorius Regimantas Adomaitis
© TV3
Mindaugas, Mažvydas, Skirgaila - tai istorinės asmenybės, kurias scenoje įkūnijo aktorius Regimantas Adomaitis. Ne vieną dešimtmetį žiūrovus džiuginęs ryškiais vaidmenimis aktorius lietuviškame televizijos seriale "Moterys meluoja geriau" vaidina herojės Margaritos senelį Ričardą.

Apie naujausią amplua ir požiūrį į kiną bei teatrą kalbamės su kino ir teatro legenda Regimantu Adomaičiu.

- Esate aktorius. Tačiau sugrįžkime į praeitį: juk iš pradžių buvote fizikas?

Dar mokydamasis mokykloje supratau, kad noriu tapti aktoriumi. Tačiau pasvarsčiau, kad ir mokslas gali būti įdomus, todėl pasirinkau fizikos studijas. Turiu fizikos mokslų diplomą, bet niekada nedirbau pagal specialybę.

Ne fizikas aš. Laikui bėgant atmintis visas formules, lygtis, nelygybes "išmetė į sąvartyną". Daugeliui žmonių būna tokių pasikeitimų, paklaidžiojimų. Retas kuris savo kelią randa iš karto.

- Ar netrukdo populiarumas asmeniniam gyvenimui?

Mano populiarumas yra muilo burbulas, kuris seniai susprogo į mažus gabalėlius. Jis kažkada buvo, bet dabar nėra. Gatvėje atpažįsta tik vyresnio amžiaus žmonės, ir tai tikrai nedažnai. Dabar jau kitoks esu nei senuose spektakliuose ar filmuose: pražilęs, praplikęs, apaugęs barzda. Jaunimas niekada neatpažįsta, jis nematęs filmų, kuriuose kadaise vaidinau. Jų dabar beveik niekas nebežiūri.

- Esate garsus kino ir teatro aktorius. Kaip kilo mintis vaidinti seriale "Moterys meluoja geriau"?

Ne man kilo mintis vaidinti seriale. Tiesiog pasiūlė prodiuseris ir sutikau. O kodėl sutikau, atsakyti sunku. Nėra rimtų motyvų, paskatinusių sutikti. Suintrigavo pavadinimas - "Moterys meluoja geriau". Manau, kad sužinosiu, ar tikrai taip.

Per pirmus filmavimus to dar nesupratau. Visi meluoja: ir moterys, ir vyrai. Tik moterys galbūt tai daro rafinuočiau, įdomiau, su fantazija, o vyrai gal šiurkščiau. Kas meluoja geriau, sunku pasakyti. Kita priežastis, lėmusi sutikimą, yra būrys jaunų ir drąsių aktorių, kurie seriale jaučiasi taip, kaip gyvenime. Serialo aktorės tikrai "gyvena ekrane", nors menas nėra gyvenimas.

- Ar seriale vaidinantiems jaunosios kartos aktoriams bandysite perteikti savo vaidybinę patirtį?

Daugiau galiu pats mokytis iš jaunosios kartos, nei jiems perteikti patirtį. Tarp to, kaip teatre ir kine dirbome mes, ir to, kaip dirba jie, yra didelis skirtumas. Kad laisvai jaustumės scenoje, reikėjo ilgai mokytis ir dirbti, o dabar išeina į sceną išsipuošę, padainuoja, pasivaikšto, ir jau žvaigždės. Bet tai dar ne menas.

- Kaip teigiama pranešime spaudai, seriale vaidinsite kovotoją už teisybę, jautrų, besidomintį menu, puoselėjantį šeimos vertybes žmogų. Toks Jūsų vaidmuo?

Čia pasakyta kaip iš Šventojo Rašto! Nieko panašaus, mano personažas yra nugyvenęs daug metų, daugiausia bendraujantis su anūke. Tarp anūkės ir jo yra stiprus vidinis ryšys. Gal ir yra šiek tiek to vertybių puoselėjimo, bet tikrai tai ne išminties puodas, skelbiantis vertybes. Stengsiuosi, kad personažas būtų gyvas, nežinau, kaip tai pavyks. Kol kas dar tik pratinuosi prie senuko vaidmens. Anksčiau tokio personažo kine nevaidinau.

- Kam, Jūsų nuomone, reikalingi serialai?

Į serialus žiūriu ne kaip į meną, o kaip į pramogą. Tai yra žmonių "tampymas už nosies" ir jų laiko gaišinimas. Tas žiūrėjimas nieko neduoda, nebent kartais įstringa į atmintį koks nors personažas ar jo poelgis.

- Ką geriau pasirinkti: kiną, televiziją ar gerą knygą?

Televizija šiuo metu pateikia informaciją, bet didžiąją dalį eterio užima pramogos ir komercinės laidos. Kultūrinių laidų ar gerų filmų trūksta, televizija nesuteikia dvasinio peno. Kalbant apie filmus, dauguma jų pavirtę į trilerius, siaubo filmus ir komedijas.

Kam to reikia, ką tai duoda žmogui? O knyga tarnauja dvasiniam žmogaus tobulėjimui. Kiekvienas turėtų atsakyti sau į klausimą, kas labiau įsimena: perskaityta knyga ar peržiūrėtas filmas? Manau, kad dabartiniai kino filmai ir klasika tapusios knygos yra nepalyginami dalykai.

- Esate įkūnijęs ne vieną istorinį personažą: Mindaugą, Mažvydą, Skirgailą ir kitus. Kuris iš jų brangiausias?

Visi šie personažai man yra savotiškai brangūs, bet nė vienas iš jų neprilipo taip, kad negalėčiau atplėšti. Įsimintiniausias tikriausiai Mindaugo vaidmuo. Tuo metu ir mus, spektaklio aktorius, ir žiūrovus vienydavo vienas brangus žodis - "Lietuva". Buvo uždraustas vaisius, buvo draudžiama garsiai minėti tokius žodžius kaip Laisvė, Nepriklausomybė, Valstybė. Juk mūsų Tėvynė tada buvo Tarybų Sąjunga, o mes garsiai skelbėme, kad Lietuva!

Tas Laisvės skelbimas buvo jaudinantis, manau, kad jau pirmieji spektaklio pastatymai buvo neoficiali Sąjūdžio pradžia. Žiūrovai mane labiausiai įsiminė, kai vaidinau tuos personažas. Tačiau man jie nebuvo tokie artimi, kaip atrodydavo.

- Kas gyvenime Jums svarbiau - karjera ar šeima?

Visą gyvenimą svarbiau buvo darbas. O kai dabar vaidmenų sumažėjo, mąstau apie savo profesiją ir iškyla amžinos vertybės. Kai eini užmerktom akim ir matai tik savo tikslą, gyvenime daug ko nepastebi. Ir dažniausiai nematai tikrųjų vertybių, kurių vertinimai per laiką keičiasi. Dabar atėjo tas metas, kai svarbiau tikrosios vertybės ir šeima.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (30)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...

Palanga laukia Joninių: vieni vilioja nuolaidomis, kiti mėgaujasi draudžiamais malonumais (30)

Dieną Palangą šildžiusi saulė vakarop pasislėpė, tačiau į kurortą atvykusių poilsiautojų...

Atmetęs dar vieną pasiūlymą iš už Atlanto Jasikevičius nesiblaškys – lieka „Žalgiryje“ (211)

Po istorinio sezono su Kauno „Žalgiriu“ 42 metų Šarūnas Jasikevičius vos kelias dienas...

Sukčiai Lietuvos jūrininkus „čiupinėja“ po vieną (3)

Nedaug trūko, kad didžiulę darbo patirtį jūroje turintis tolimojo plaukiojimo kapitonas Juozas...

Gyvai / Pasaulio futbolo čempionatas: Vokietija – Švedija 1:1 (149)

FIFA 2018 turnyro starte netikėtai meksikiečiams pralaimėję ir kritikos dušo gavę Vokietijos...

Septyni Europos nykštukai, kuriuos aplankysite per septynias dienas

Nejaugi nenorėtumėte pasigirti kokią nors valstybę išmaišę skersai ir išilgai? Misija...

Aristokratė, kurią pamilo pats Voltaire’as: aistringa matematikė paviliojo ne tik grožiu, bet ir protu (4)

Emilie du Chatelet buvo talentinga matematikė ir Voltaire’o meilužė. Kartu jie vadovavo Isaaco...

7 vertingi stiliaus patarimai žemo ūgio moterims (3)

„Esu žemaūgė, taigi parduotuvių persirengimo kambariuose neretai atsiduriu su per dideliais...

Paslaptingiausio Lietuvoje festivalio šefas: gyvenime gali būti direktorius, o čia – lakstysi su rožine suknele (40)

Patyrę vakarėlių liūtai turbūt ne kartą girdėjo apie vakarėlių seriją intriguojančiu...

Vasaros malonumams persikeliant į lauką: geriausios idėjos sodo terasai (2)

Vasarą prisimename terasą, vidinį kiemą, kiemą, stengiamės čia praleisti ko daugiau laiko. Kad...