aA
Kostiumų dailininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė (33 m.) su vyru verslininku Mantu Volkumi (34 m.) šiuo metu laukiasi pirmagimio. Tačiau moteris nesėdi vietoje ir yra puikus pavyzdys visoms mamoms, kaip motinystės atostogų metu reikėtų susikurti darbo vietą. Aštrialiežuvė Agnė atidarė virtualų stilisto biurą ir sako, kad klientų jai tikrai netrūksta.
© DELFI / Tomas Vinickas

„Manęs niekas negąsdina. Nebijau, kad bus nemigo naktų. Nesuprantu, kaip tai iš viso tai gali gąsdinti. Tokie atvejai, kai du suaugę žmonės nesusitvarko su vienu kūdikėliu, man skamba keistai. Į daugelį dalykų gyvenime esu linkusi žiūrėti paprastai. Jie ir yra paprasti, kai jų nesureikšmini“, - tikina stilistė Agnė Jagelavičiūtė.

- Laukiatės pirmagimio. Koks yra jūsų laukimas? Ruošiatės būti ta „super“ mama, kuri apie vaikų auginimą žino viską, ar kaip tik – priimate tai kaip natūralų procesą ir vadovausitės nuojauta?

- Tikrai specialiai nesiruošiu. Man yra trisdešimt treji metai, turiu gyvenimiškos patirties. Manęs niekas negąsdina. Nebijau, kad bus nemigo naktų. Nesuprantu, kaip tai iš viso tai gali gąsdinti. Tokie atvejai, kai du suaugę žmonės nesusitvarko su vienu kūdikėliu, man skamba keistai. Į daugelį dalykų gyvenime esu linkusi žiūrėti paprastai. Jie ir yra paprasti, kai jų nesureikšmini.

- Besilaukiančios moterys išgyvena įvairių būsenų. Kaip jaučiatės jūs? Ar nekamuoja rytinis pykinimas? Gal atsirado netikėtų įgeidžių?


- Labai detalizuoti nenorėčiau, bet tikrai nepriklausau „švytinčių nėščiųjų“ kategorijai. Perėjau visus nemalonius etapus. Šeimoje į juos žvelgiame su humoru. Toks požiūris gyvenime sunkiausiais momentais visuomet gelbsti.

- Jums artimas maisto gaminimas. Esate išleidusi receptų knygą. Turbūt mėsos ir daržovių iš prekybos centrų tikrai neperkate... Kaip atrodo jūsų kasdienis meniu? Ar keisite mitybą susilaukusi mažylio? 


- Valgome daug duonos, daržovių. Niekada nevalgome mėsos ir bulvių kartu. Rytais – grikių košę. Vieną kartą per dieną – žuvį arba mėsą, kitus kartus – stengiamės, kad tai būtų kiaušiniai, daržovės. Mūsų meniu labai įvairus. Gaminu daug. Ne didelį kiekį, bet dažnai. Vienareikšmiškai manau, kad mes maitinamės sveikai ir sveika mityba mūsų šeimai yra labai svarbi. Nuolat pamąstau, ar patiekale yra pakankamai baltymų, angliavandenių, kada reikėtų valgyti vienus, kada kitus. Ryte stengiamės vartoti daugiau angliavandenių, vakare – baltymų. Maitinamės atidžiai, gerai, kokybiškai ir teisingai.


Nesu snobė. Tikrai apsiperkame prekybos centruose. Nelakstau po miestą: „čia – bulkytės, čia – mėsytės“. Nuo visko apsisaugoti negalima, todėl „sliekų“, kur nereikia, neieškome. Manau, kad tiesiog užtenka valgyti daržoves su mėsa ir nevalgyti traškučių su kokakola. Nuo visko saugoti vaiką nėra teisinga, nes jis augs šitoje aplinkoje. Niekas jo kitur tikrai nesaugos.

- Neseniai internetinėje erdvėje duris atvėrė jūsų virtualus stilisto biuras „StiliuSOS“. Reikia pripažinti, kad idėja mūsų šaliai tikrai neeilinė. 


- Ši verslo idėja man seniai kirbėjo galvoje. Ją suformuoti padėjo socialinis tinklalapis „Facebook“. Ten gaudavau daug klausimų: ką daryti? Ką su kuo derinti? Kai pradėjau, tiksliai žinojau, ką darysiu. Tiesiog idėjos įgyvendinimą ilgai atidėliojau.

- Jei pakalbėtume apie Jūsų veiklą „Facebook“... Dažnai tenka pastebėti, kad mėgstate padiskutuoti su puslapių gerbėjais. Kartais net pasipykstate. Ar tai neapkrauna jūsų nereikalingomis emocijomis?


- Aš žmogus, kuris mėgsta bendrauti. Nors „Facebooke“ yra daug šiukšlių. Kalbu ne apie žmones, o apie šnekas – šiukšles. Yra daug beprasmių kalbų, bet yra ir daug įdomių dalykų. Nemėgstu daug laiko leisti su žmonėmis, bendrauti gyvai. Man labiau patinka būti vienai. Šis socialinis tinklalapis suteikia galimybę bendrauti, kiek nori, ir tai mane tenkina. Čia aš daug veikiu: dirbu, bendrauju.

- Turbūt suprantama tai, kad savo verslą plėtosite ir augindama vaikelį. Ar pasvarstote, kaip viską suspėsite šeimai pagausėjus? Būsite iš tų mamų, kurios greitai grįžta į darbą po gimdymo?


- Prie darbų grįšiu praktiškai iš karto, jei tik viskas bus gerai. Žinoma, mes tikimės ir svajojame, kad taip viskas ir vyks. Tikiuosi darbo imtis po mėnesio ar poros. Nors, kaip bus, taip bus. Tačiau „StiliuSOS“ veiks. Nuo kitos savaitės prie manęs prisijungs dar žmonių ir dirbsime toliau.

- Tai samdysite auklę? Ar bandysite pasidalyti vaiko priežiūra su vyru? O gal vaikas visur keliaus kartu? 


- Ne, vaikas tikrai nekeliaus kartu. Nesu iš tų žmonių, kurie mano, kad mažylis turi būti visur. Jokiu būdu nesmerkiu tokių žmonių. Kiekvienas turi teisę auginti vaikus taip, kaip jam norisi ir atrodo teisinga. Mūsų vaikas nekeliaus į jokius vakarinius pasisėdėjimus. Darbe jiems taip pat ne vieta. Iš pradžių bandysime į pagalbą kviestis močiutes. Ateis laikas ir auklei, o poros metų - ir darželiui. Manau, kad taip viskas turėtų būti, o kaip bus – matysim. Šis mano darbas yra geras tuo, kad jis leis man kurį laiką dirbti namuose. Tuo tikslu tokį projektą ir kūriau.

- Pasigilinkime į jūsų darbo pobūdį: už pinigus teikiate konsultacijas apie stilių. Kokių klausimų dažniausiai sulaukiate? Gal jau turite viziją, kaip šį projektą plėtosite toliau?


- Negalėčiau pasakyti, kad yra daug panašių klausimų. Gal šiek tiek jaučiasi, kad dabar krikštynų laikotarpis, nes šiuo metu dažniau klausia, kokius batelius prie suknelės derinti? Kokią suknelę pirkti? Moterys jau planuoja ir rudens garderobą. Vaikinų klausimų taip pat vis dažniau pasitaiko.

Darbo tikrai netrūksta. Nuo kitos savaitės pradėsiu ieškoti administratorės ir stilisčių. Jas, aišku, pati ruošiu. Tai turbūt bus sunkiausias dalykas – per pusantro mėnesio perduoti žmonėms visą savo patirtį, kad galėčiau ramiai išeiti trumpų motinystės atostogų. Nenoriu „draskytis“. Siekiu, kad mano projektas augtų pagal poreikius. Būna variantų, kai greitai atidaromas biuras ir per tris mėnesius įlendama į tokias skolas, kurių neįmanoma išsimokėti per kelerius metus. Aš į tai žiūriu kiek kitaip: prabangos dalykai yra paskutinėje vietoje ir jie yra patys nesvarbiausi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Langas į tamsųjį internetą: atrodo kaip žaidimas, bet pasekmės gali sugriauti gyvenimus (159)

16 gramų miltelių, 10 tablečių, 0,00012 gramo sveriantis lapelis, 1,10 gramo augalinių medžiagų...

Įspėja apie darbdavį siaubūną: jie tik ieško vaikinų, kuriais galėtų pasinaudoti (186)

Vokietijoje įsikūrusi transporto ir logistikos įmonė „ Sommer Transporte “ nuolat ieško...

Pusantro mėnesio be ministro neramina Palucką: demonstruoja, kad aplinkosauga jiems nerūpi (8)

Pusantro mėnesio kandidato į aplinkos ministrus nerandantis premjeras Saulius Skvernelis ir jo...

Rezga planus, kaip sugriauti ES: šį kartą jie kaip niekad vieningi (24)

Jei tikėtume išskirtinai teorija, artėjantys Europos Parlamento rinkimai turėtų būti patys...

Rusai įvardijo, kodėl „Chimki“ atleido graiką ir pasirinko „spalvingą“ Kurtinaičio figūrą (25)

Pirmadienį iš Maskvos atkeliavusi žinia, kad Maskvos srities „Chimki“ klubas atleidžia graiką...

DELFI TV Gyvai: privačių pensijų kaupimo fondų nauda ir ką siūlo „Sodra”? (15)

Nuo 2019 metų Lietuvoje kiekvienas iki 40 metų gyventojas buvo priskirtas antros pakopos pensijų...

Dėl alaus pakvaišęs milijardierius pasiryžo užgrobti Britanijos prekybos karūną (9)

Milijardierius Mike Ashley, Jungtinės Karalystės sporto parduotuvių savininkas, kurio alaus...

Auginate du ir daugiau vaikų: psichologė įvardino pagrindinę klaidą, kurią daro daugelis tėvų (1)

Tėvai, kurie augina du ir daugiau vaikų, žino, kad kasdienių konfliktų tarp brolių ir sesių...

Klaipėdoje po avarijos girtas vyras susigrūmė su pareigūnais ir prisiprašė elektros šoko (2)

Prie į griovį nuvažiavusio automobilio kažko lūkuriavęs girtas vyras policijos pareigūnų...

Istorinės asmenybės, kurių plačios šypsenos slėpė siaubingus įpročius bei nepakenčiamą charakterį (72)

Nė vienas nėra tobulas, tačiau kai kurių asmenų ydos tiesiog pasibaisėtinos. Tvirtinimas, kad...