aA
„Žmogus - nepakeičiamas laike, nepakartojamas žemėje. Kiekvienas mūsų skleidžia gyvenime savo šviesą, ryškią arba blankią. Jūs, Vytautai, skleidžiate ryškią ir ypatingą šviesą“, - tai tik dalis sveikinimo žodžių ir nuoširdžiausių linkėjimų, kurie 85-ojo gimtadienio proga nuskambėjo šilutiškiui, visuomenininkui Vytautui Jakubėnui.
© Shutterstock nuotr.

Skaičiuoja tris amžius

„Šilutės naujienų“ paklaustas apie metus ir jų naštą, pats V.Jakubėnas tik smagiai nusijuokė sakydamas, kad šiuo metu galima nurodyti jo tris amžius: pagal gimimo liudijimą jam - 85-eri, pagal savijautą - 58-eri, o pagal ezoterinį skaičiavimą - tik 13 metų (8+5).

„Jei kas nors manęs klausia, kas tu esi, aš sakau - nei vyras, nei moteris, o tiesiog Mergelė“, - juokauja jubiliatas. Tądien, kai sportuojantys senjorai sveikino Vytautą, šis savo ruožtu neliko skolingas - buvo paruošęs asmeninę dovanėlę bendramintei Marijai Bytautienei, rugsėjo 8-ąją atšventusiai savo 86-erių metų sukaktį. Su šia garbaus amžiaus degutiške Vytautas susipažino ir susidraugavo būtent tame pačiame sporto klube prieš 3 metus. Čia jie vienas kitą iki šiol globoja, per treniruotes pasirūpina, kad greta būtų jų kilimėliai, ir panašiai. Žinoma, nepamiršta ir vienas kito svarbių sukakčių.

Su garbingo jubiliejaus proga V.Jakubėnui staigmeną surengė sportuojantys senjorai ir trenerės.

Sportuoja nuo kariuomenės

Visada aktyvų gyvenimą gyvenantis V.Jakubėnas prisipažino, kad lankydamas mokyklą jis bėgdavo iš kūno kultūros pamokų... Tačiau tarnaudamas kariuomenėje, desantininkų gretose, nori nenori turėjo sportuoti.

„Kariuomenėje mane prirėmė. Per didžiausius karščius su kariška apranga tekdavo įveikti po 25 kilometrus“, - dalijosi prisiminimais jubiliatas. Išlavinęs kūną, jį sustiprinęs, V.Jakubėnas po kelerių tarnavimo metų grįžo į Lietuvą ir visai netikėtai papuolė į sportininkų gretas.

„Vytai, gelbėk mane“, - prisimena V.Jakubėnas vieno trenerio žodžius, kuriais jis prašė prisijungti prie lengvaatlečių komandos ir dalyvauti varžybose. Tai buvo laikai, kai iš Biržų kilęs V.Jakubėnas savo gyvenimo kelius jau tiesė Šilutėje.

Tą dieną, kai sulaukė netikėto kvietimo pakeisti komandos narį, V.Jakubėnas ir įsiliejo į sportininkų gretas. „Ir bėgimo, ir šuolio į tolį rungtyse užėmiau pirmąsias vietas. Paskui net respublikinėse varžybose iškovojau antrąją vietą“, - sakė jubiliatas.

85-erių sulaukusiam šilutiškiui sportas - kaip sielos ir kūno harmonija
© Asmeninio albumo nuotr.

Turi angelą sargą

Anot pašnekovo, gyvenime jam teko daug ir sunkiai dirbti, patirti stiprių sukrėtimų. Įgijęs technologo inžinieriausspecialybę, darbavosi statybose, melioracijoje, laisvalaikiu grojo vestuvėse, su žmona Inge, kuri buvo „vilko vaikas“ (taip anksčiau vadindavo per karą į Lietuvą atklydusius ir pasimetusius vokiečių vaikus), užaugino 5 vaikus.

„Nors jau 2,5 metų esu našlys, tačiau ir dabar jaučiu šalia žmoną“, - sako V.Jakubėnas, prisimindamas skaudžias valandas, praleistas prie Ingės ligos patalo.

Jis tikina jaučiantis, kad visąlaik ir visur jį lydi angelas sargas. Be to, įsitikino, kad savyje turi ir nepaaiškinamų energijos galių, kurios prieš keliolika metų padėjo iš komos atsigauti žmonai bei pagydyti savas ligas - skausmus pilvo ir nugaros srityse.

Dar jaunystėje, kai su žmona augino vaikus, V.Jakubėnas buvo susirgęs sunkia liga, kurios net gydytojai negalėjo įvardinti. Alinantys ir nesiliaujantys skausmai pilvo srityje, ties diafragma, paguldė vyrą į Klaipėdos ligoninės vadinamąją „mirtininkų“ palatą, kurioje teko laukti operacijos. Tačiau jau nebuvo aišku, ar chirurginė pagalba kuo padės.

„Gulėdamas „mirtininkų“ palatoje neištvėriau ligonių aimanų, prašiausi, kad būčiau išleistas. Sulaukiau tik medikų pasipriešinimo, kaltinimų bei gąsdinimų, tačiau vis tiek pasiekiau savo ir atsisakęs gydymo grįžau į Šilutę. Bet skausmai kartojosi, tad turėjau skubiai kažką daryti“, - prisiminimais dalijosi V.Jakubėnas.

Pirmas žingsnis, kurio jis ėmėsi sugrįžęs iš ligoninės, buvo išmesti namuose kauptus vaistus. Tuo pačiu jis paprašė žmonos, jog ši turguje nupirktų įvairių žolelių.

„Dievas davė tūkstantį ligų, o kiekvienai ligai - po žolelę. Taikiau vienas, po to kitas žoleles, kol atradau tinkamas įsismarkavusiai ligai“, - sakė pašnekovas.

Atrado jis ne tik savo ligoms gydyti tinkamas žoleles, bet ir pakeitė mitybos įpročius, o tai keliskart pakeitė fizinę savijautą į gera.

Šiuo metu jis sako negeriantis jokių vaistų, nevartojantis druskos, cukraus ir beveik nevalgantis mėsos, vengia ir kepto bei rūkyto maisto. Todėl jo namuose galima rasti dar žmonos palikto, užsistovėjusio cukraus.

Užsiminus apie sportą ir treniruotes, kurios sporto ir sveikatingumo klube „Atėnai“ vyksta du kartus per savaitę, V.Jakubėnas, sako: „Žmogaus kūnui ir sielai labai svarbi harmonija. Ją padeda palaikyti sportas. Kai dvasia su kūnu harmoningi, nekimba jokios ligos“.

Atsisveikinęs jubiliatas džiaugsmingai išskubėjo pas nekantriai laukiančias drauges - sportuojančias senjoras - atšvęsti savo garbingos sukakties.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausias metų sprendimas: valstiečiai savo valdžią pastatė ant kortos (207)

Seime valdantieji antradienį tikisi priimti rekordinį kitų metų biudžetą. Nuo pirminių...

Britanija, pripažink. Vokiškos maisto prekių parduotuvės tau prie širdies (20)

Maisto prekių parduotuvėje „ Aldi “, žvelgiančioje į gruoblėtą Kento pakrantę...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (44)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Nauja mįslė Grafininos dingimo byloje: artimieji sulaukė keisto ženklo iš pačios Sandros? (42)

Mįslingomis aplinkybėmis dingusi Sandra Grafinina iki šiol nėra rasta. Kol kas vieninteliu...

Lietuvoje parduodamą „Volkswagen“ apžiūrėję ukrainiečiai pakraupo – tokiu nevažinėtų nė už ką (43)

Tai, kad Ukrainos ir aplinkinių Rytų šalių vairuotojai mielai superka Lietuvoje esančius...

Švietimui skiria milijonus, bet moksleivių rezultatai liūdina: pirštu beda į mažas mokyklas (69)

Pinigų skiriama vis daugiau, tačiau moksleivių pasiekimai – nė iš vietos. Taip galima...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (1251)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Emocinga eros pabaiga: LeBronas ir Wade‘as Los Andžele stojo į paskutinę tarpusavio dvikovą

NBA pirmenybėse šią naktį buvo užfiksuota istorinė akimirka. Dukart čempionų titulą Majamio...

Dėl pūslelinės paralyžiavo veidą: gydytojos patarė, kaip gydant nesuklysti (8)

DELFI skaitytoja pasidalijo patirtimi, norėdama įspėti kitus: burnoje išdygusios puslelinės ji...