aA
„Būdamas sveiko proto...“ Būtent tokiais žodžiais paprastai pradedami testamentai visame pasaulyje. Tačiau ne visi žmonės, išreikšdami savo paskutinę valią, iš tikrųjų būna skaidraus proto – net ir tie, kurie surašo testamentus likus dar daugeliui metų iki savo mirties. Šie žmonės mirė ne nuo protinės demencijos, nors skaitant jų testamentus, gali pasirodyti būtent taip. Surinkome 10 pačių keisčiausių testamentų, kurie, beje, buvo išpildyti.
Testamentas
© Shutterstock

Neužtenka ir tūkstančio žodžių

Amerikiečių namų šeimininkė Frederica Cook savo testamentą rengė 20 metų. Ji neturėjo daug pinigų ir nekilnojamojo turto. Tačiau draugų ir priešų – nors vežimu vežk. Jiems ji ir skyrė savo testamentą, kurį sudarė 95 tūkst. žodžių. Tiesa, jie nieko vertinga nepaveldėjo, tačiau po Fredericos mirties kiekvienas iš jų sužinojo, ką velionė apie juos manė. Teigiama, kad jei jos testamentas būtų publikuotas, gautųsi neblogas romanas tokioms pačioms namų šeimininkėms.

Susitiksime aname gyvenime

Johnas Bowman palaidojo savo žmoną ir dukrą, o po dviejų metų mirė ir pats. Prieš mirtį jis išreiškė savo paskutinę valią – išsaugoti jų namus tokius, kokie jie yra, kiekvieną savaitę juos valyti ir stebėti, kad viskas būtų savo vietoje. Johnas tikėjosi, kad aname pasaulyje jis susitiks su savo šeima, jie visi kartu persikūnys ir vėl apsigyvens savo namuose. Reikia pasakyti, kad jo valia pareigingai buvo vykdoma 59 metus – kol baigėsi namo priežiūrai skirti pinigai.

Shakespeare`as – tikras šykštuolis

Williamas Shakespeare`as pedantiškai žvelgė ne tik į eiles, bet ir į savo palikimo išsaugojimą. Savo testamente jis surašė nurodymus, kaip tvarkyti visą jo užgyventą turtą, net ir panešiotus batus. Beje, šis dokumentas yra vienintelis įrodymas, kad W. Shakespeare`as apskritai gyveno.

O štai Maximillianui – pasisekė

Jam atiteko ir krūva pinigų, ir žmona buvo gražuolė. Maximillianas buvo Holivudo kino prodiuserio Rogerio Dorcaso šuo. Po šeimininko mirties jis paveldėjo 65 mln. dolerių, o štai velionio žmona – tik vieną centą. Tačiau našlė nepasimetė ir skubiai ištekėjo už šuns, kuris kažkodėl netrukus nugaišo. Testamento keturkojis kažkodėl irgi nepaliko...

Cigarai ir kerštingas vyras

Samuelis Brattas labai mėgo cigarus. Tačiau jo žmona – ne. Visą gyvenimą vargšui Samueliui ji kvaršino galvą dėl bjauraus cigarų dūmų kvapo. Testamente, kurį paliko užkietėjęs rūkorius, buvo teigiama, kad norėdama gauti 330 tūkst. svarų, jo žmona privalo per dieną surūkyti po penkis cigarus. Našlei neliko nieko kita, kaip užtraukti dūmą.

Viskas iš meilės

Gudrus vokiečių verslininkas savo testamente įrašė, kad visą savo turtą (o jis labai patrauklus) paliks tai moteriai, kurios pataluose numirs. Šis verslininkas tebėra gyvas. Dabar jam yra 77 metai, jis yra puikios sveikatos ir džiaugiasi naujomis partnerėmis, kurių turi daugiau, negu pinigų banko sąskaitoje.

Bilietas į vieną pusę

Pasirodo, kad vyrų negalima vesti iš kantrybės, nes kai jie numirs, gali būti ne tiek liūdna, kiek apmaudu. Štai austras Francis Lordas tiek prisikentėjo nuo savo žmonos, jog po savo mirties visą savo turtą paliko giminaičiams, draugams, labdaros įstaigoms ir netgi tarnams, o jo sutuoktinė gavo tik vieną šilingą – kad galėtų nusipirkti tramvajaus bilietą, kur nors išvyktų ir nusiskandintų.

Velnio advokatė

Vienas keistas Suomijos gyventojas visą savo turtą užrašė... Šėtonui. Šalies valdžia greitai ir lengvai užginčijo šį testamentą ir perėmė velionio palikimą, tapdama, anot dokumentų, oficialia velnio atstove žemėje.

O kur Dievas?

Ne ką mažiau keista amerikietė visą savo turtą paprašė palikti... Dievui. Užginčyti šio testamento niekas nesiryžo ir paskutinės valios vykdymas buvo perleistas vietos šerifui. Anot oficialios ataskaitos, apygardos teritorijoje paveldėtojas nebuvo rastas. Taigi kam atiteko pinigai? Žinoma, apygardos biudžetui.

Aktorius – tai pašaukimas

Argentinietis Juanas Potomaki visą savo gyvenimą pašventė Buenos Airių miesto teatrui. Jis taip mylėjo sceną, kad užrašė teatrui daugiau kaip 100 tūkst. dolerių – mainais į tai, kad ir po savo mirties jis atliks pagrindinius vaidmenis, tiksliau tariant, vargšo Joriko kaukolės „vaidmenį“ visuose „Hamleto“ pastatymuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (194)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (71)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Iš emigracijos grįžusi Rasa pirmą Lietuvoje uždirbtą algą išleido maistui (20)

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Kaune vaikus sužalojusį agresyvų girtą „Volvo“ vairuotoją teko surakinti ir paklupdyti į ligoninę išvežti trys vaikai

Šeštadienį Kauno pakraštyje, Vaišvydavoje, Didžiojoje g., kaktomuša susidūrė visureigis...

Į Lietuvą veržiasi šaltis ir sniegas – gruodžio mėnuo bus kitoks nei įprasta (33)

Nors ruduo dar nesibaigė, daugeliui smalsu, kokia laukia žiema. Kai kurių klimatologų teigimu,...

Nuostabaus grožio šalyje laukiamas kiekvienas lietuvis: vietiniai mus myli, todėl vaišina ir negaili pagyrų (10)

Vargu ar rastume abejingą Gruzijai keliautoją. Ši šalis apdovanota gamtos bei kultūros, ji pilna...

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (58)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas (16)

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Kodėl „Porsche“ užvedimo spynelę montuoja kairėje vairo pusėje? (16)

Jei jūsų automobilis vis dar turi užvedimo spynelę, kurioje vairo pusėje ji yra? Spėtume, kad...