aA
Paaiškėjo dvylika LNK projekto „Misija – grožis” dalyvių, kuriems per artimiausius mėnesius bus pašalinti išvaizdos trūkumai. Atsikratyti kompleksų ir fiksuojant kameroms atsigulti ant operacinio stalo buvo pasiryžę daugiau nei 5000 žmonių – tiek jų užpildė projekto dalyvio anketas.
„Misija – grožis“ atranka. Sandra
© LNK

Antra ir paskutinė „Misija – grožis“ atranka buvo surengta „Vilniaus implantologijos centre“. Iš dvidešimties pakviestų pretendentų, komisija išrinko šešis dalyvius. Tiek pat žmonių, kuriems reikia radikalių pokyčių, projekto ekspertai buvo atrinkę ir kovo pabaigoje įvykusioje pirmoje atrankoje.

„Mes nusprendėme, kad bent ties šiuo projektu jūsų blogas gyvenimo etapas turi baigtis, todėl mes jums sakome taip“, - išgirdusi tokius komisijos žodžius šiaulietė Sandra apsiverkė iš džiaugsmo. Ji devynerių metų neteko abiejų tėvų, kurį laiką gyvenusi pas dėdę, buvo atiduota į vaikų globos namus, kur gyveno šešerius metus. Galiausiai ją susigrąžinus vyresnei seseriai, Sandra ištekėjo. Kai susilaukė dviejų vaikų, ją sutuoktinis paliko. 26 metų moteris pasakoja, kad vyras nuolat jai priekaištaudavo dėl po gimdymo pakitusių kūno formų.

Daugybę skirtingų skaudžių išgyvenimų patyrė visi būsimi „Misija – grožis“ dalyviai. Tarp jų - net kelis kartus su onkologine liga kovojusi klaipėdietė. Ji siekia įrodyti, kad net susirgus vėžiu gyvenimas nesustoja.

„Misija – grožis“ atrankose ekspertai ne tik išklausė visų pretendentų išgyvenimus dėl kompleksų, bet ir nuosekliai juos apžiūrėjo. Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojai (medicinos mokslo daktarai) Kęstutis Maslauskas ir Vygintas Kaikaris visus pakonsultavo dėl veido ir kūno plastinių operacijų, „Vilniaus implantologijos centro“ gydytojai Algirdas Puišys ir medicinos mokslų daktaras Tomas Linkevičius patikrino visų pretendentų dantų būklę.

Šįkart atrankoje prie komisijos prisidėjo ir psichiatras Ramūnas Aranauskas, Santariškių klinikų Psichiatrijos skyriaus vedėjas.

„Šioje atrankoje mano darbas yra pastebėti, ar į projektą nepateks tam tikrų psichikos sutrikimų turintys žmonės. Jie gali būti susikūrę iliuziją, kad turi kažkokį defektą, nors jo iš tikrųjų nėra. Pavyzdžiui, žmogus turi normalią nosį, galbūt jo lūpa yra nežymiai mažesnė, tačiau jam tai gali atrodyti kaip grubus, visą jo išvaizdą žalojantis, defektas. Toks žmogus dramatiškai išgyvena, mano, kad tie trūkumai kenkia jo gyvenimui. Šalinti tariamus trūkumus sergantiems žmonėms būtų nedovanotina klaida. Mes siekiame, kad projekto specialistų pagalba būtų teikiama psichiškai sveikiems žmonėms, kad trūkumai, kuriuos nori pakoreguoti, tikrai objektyviai egzistuotų“, - sako medicinos mokslų daktaras, sutikęs stebėti dalyvių psichinę būseną per visus pokyčius.

Prie dvylikos atrinktų „Misija – grožis“ dalyvių gali prisijungti dar keli pretendentai. Kiek jų bus, paaiškės atlikus keletą papildomų medicininių tyrimų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nė karto už Lietuvos ribų nebuvusi ryžosi kelti sparnus į Airiją: kartais nė žodelio nesuprasdavo (82)

Vos prieš kelis mėnesius be darbo likusi ir nė karto už Lietuvos ribų nebuvusi moteris laimės...

KT pirmininkas apie vienmandačių naikinimą: Seimo nariai tikrai negali atstovauti jokioms apygardoms (152)

Valdantiesiems nepavyko atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto dėl rinkimų kartelės nuleidimo iki...

Ką Prezidentūroje rūkė Ramūnas Karbauskis? (15)

Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis ne tik Maskvoje turi brolį teatro režisierių,...

Naktį Vilniaus centre vaikai surengė tokio masto išgertuves, kokių dar nematė nei policija, nei Vaiko teisės (184)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus centre įvyko dar neregėtas nepilnamečių...

Baltijos šalys Putinui užkliudė jautrią stygą: dabar sustoti jis neketina (546)

75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės – vienintelis būsimas renginys, kurį Rusijos...

Užkalnis JAV gyvena nelegaliai, dirba neteisėtai, kvėpinasi nelegaliais kvepalais (50)

Henry for Men Sveiki, laba diena iš Kalifornijos. Kaip jums Lietuvoje sekasi vargą vargti? Mes...

Į Lietuvą sugrįžęs Vanagas prisipažino: į Dakarą dar kartą važiuos su viena sąlyga (155)

Rodos, Saudo Arabijos dykumose dar nespėjo dulkės nusėsti, o lietuviai jau grįžta atgal į namus....

Mindaugas Nastaravičius: galbūt mes šiame gyvenime neturime jokios išeities, bet dėl to nereikia liūdėti

Poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius nei knygų rašytojų, nei jų skaitytojų nėra...

Rapšys paaiškino, kodėl Pekine likęs antras laimingesnis, nei po pergalės Šendžene prieš Yangą (4)

Pajėgiausiam Lietuvos plaukikui Danui Rapšiui šeštadienį Kinijos sostinėje Pekine nepavyko...