Turiu problemą dėl užsikimšusių porų. Kartais jos net virsta spuogeliais. Išbandžiau medaus, citrinos ir sodos kaukę, bet norimo rezultato nepavyko pasiekti. Kokias priemones galėčiau rinktis?
Julija, 18 m.

Inkštirai – tai juodi ar gelsvi taškeliai atsirandantys ant odos. Viena dažniausių probleminių vietų – nosies sritis. Ši odos problema vienodai pasireiškia tiek moterims, tiek vyrams įvairiame amžiuje. Tam įtaką gali daryti odos tipas, kadangi inkštirai dažniau susidaro turintiems riebią odą. Inkštiras susidaro užsikišus plauko folikului. Tose vietose pradeda daugintis bakterijos. Inkštirai pajuoduoja dėl riebalų sąlyčio su oru.
Pagrindinės inkštirų susidarymo priežastys – netinkama mityba arba higienos trūkumas. Dažnai jie pradeda formuotis paauglystėje, kadangi tada sutrikus hormonų pusiausvyrai pasireiškia per intensyvi riebalinių liaukų veikla.

Pataria specialistė
Kosmetologė Katerina Nesterova:

- Inkštirai susidaro todėl, kad oda nespėja atsinaujinti ir odos riebalas sebumas kaupiasi porose. Blogai valomoje odoje pradeda matytis inkštirai.
Turint problemą, rekomenduočiau naudoti priemones su cinku, kadangi ši medžiaga reguliuoja sebumo sekreto išsiskyrimą. Taip pat galima vartoti papildus su cinku. Jei atkreipsite dėmesį, odai skirtuose papilduose dažniausiai būna papildyti cinku.

Taip pat atsižvelgiant į tai, kokia oda, galima naudoti kaukes su glikolio rūgštimi ar salicilo rūgštimi. Yra molio kaukių su šiomis rūgštimis, kurias naudojant pasiekiami labai geri rezultatai.

Odos užterštumas būna skirtingas. Galbūt tokia naminė kaukė ir tinka ant kaktos, smakro, nosies. Tačiau tokią kaukę uždėjus ant žandų, citrinos rūgštis ar medus gali sudirgtini odą, o tuomet prasidės alerginė reakcija. Aš nerekomenduočiau naudoti tokių priemonių, geriau rinktis įprastines, patikrintas dermatologų ir nežaisti su savo veiduko oda.

Jei kankina jaunatviniai spuogai, kaip jau minėjau, svarbiausia – odos valymas. Anksčiau į kosmetologo kabinetą dėl tokių bėdų užsukdavo šešiolikmetės, dabar sulaukiame ir aštuonerių ar dvylikos metų mergaičių.

Kalbant apie besikemšančias poras, svarbiausia odos priežiūros priemonė – prausiklis. Jaunesnėms merginoms skiriu valomąsias priešmikrobines putas su priešmikrobine valomąja veikliąja medžiaga sebocidinu.

Iki šešiolikos ar aštuoniolikos metų nelabai netinkamas variantas būtų valymas rūgštimi. Kadangi jaunatviška oda labiau linkusi į alergines reakcijas. Vyresnėms merginoms galima būtų skirti tokio valymo kursą.
Vyresnėms merginoms ir moterims taip pat rekomenduočiau priemones su glikolio rūgštimi. Ji skatina ląstelių atsinaujinimą. Taip pat tokios priemonės turi raminamąjį priešuždegiminį poveikį, dėl užsikimšusių porų nesusidaro spuogeliai.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės