aA
Visi galime pasirinkti stomatologinį kabinetą ar kliniką pagal savo poreikius, norus, piniginės storį ar vadovaudamiesi bet kuriais kitais motyvais. Be abejo, norisi pinigus, skirtus gydymui, išleisti protingai - gauti efektyvų, kvalifikuotą stomatologinį gydymą bei garantijas. Tačiau ar iš tiesų skirtingai įkainotos, nors ir vienodai pavadintos, gydymo paslaugos kuo nors skiriaisi? O gal brangesnėse gydymo įstaigose papildomai mokama tik už įvaizdį ar prabangesnį interjerą? Pasiaiškinkime.
Stomatologijoje gydymo kainą įtakoja daugelis faktorių, tačiau tik dalis iš jų yra “matomi” pacientui. Gydantis dantis mokama ne tik už plombą ar karūnėlę – mokama ir už gydytojo kvalifikaciją, įrangos naudojimą, instrumentų sterilizaciją bei daugelį kitų, pacientui neakivaizdžių gydymo paslaugos komponentų, kurie gali labai skirtis savo kokybe. Taigi, stomatologo pacientas moka už tam tikrą gydymo kokybę, kurią iš pirmo žvilgsnio įvertinti labai sunku. Jeigu norite mokėti už saugų bei efektyvų gydymą, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos gydymo aspektus.

Diagnostikos ir gydymo įranga, naudojama stomatologo kabinete, turėtų būti kompleksiška, kokybiška ir šiuolaikiška. Kartais apsieinama be brangios aparatūros ir įsigyjama tik dalis reikalingos įrangos, arba dirbama su senesniais modeliais. Akivaizdu, kad naudojant naujausią, efektyviausią diagnostikos bei gydymo įrangą yra geresnės galimybės tiksliau nustatyti diagnozę, geriau parinkti tinkamiausią gydymo būdą ir pasiekti puikių gydymo rezultatų, tačiau tai pacientui atsieina brangiau.

Gydymo metu gali būti naudojama įvairi papildoma įranga, padedanti suteikti efektyvesnį ir kokybiškesnį gydymą. Pavyzdžiui, aparatai dantų atspaudinėms masėms, cementams, plomboms maišyti nėra būtinas (pigiau tai atlikti rankomis), tačiau aparatai sumaišo sudedamąsias medžiagas itin tiksliomis dalimis, sutaupo laiko, užtikrina puikią kokybę, o kartu padidina ir gydymo kainą.

Stomatologiniame kabinete įrengta priverstinė ventiliacija su rekuperacija ir kondicionavimo sistema, kurios nuolat palaiko švarų ir gaivų orą bei užkrerta kelią infekcijų plitimui oro-lašeliniu būdu, suteikia papildomą apsaugą pacientui bei personalui, bet įtakoja paslaugų kainą.

Gydytojų kvalifikacija ir įgūdžiai, dirbant su įranga bei naujomis technologijomis, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, užtikrinančių gerus gydymo rezultatus. Stomatologai turi nuolat tobulintis, gilinti žinias kursuose ir seminaruose.

Be to, jie turi būti puikūs savo srities specialistai – tarkim, protezuotojas turi būti įvaldęs ne tik metalo keramikos vainikėlių ar tiltelių technologiją, bet ir kitus, atskirais atvejais labiau tinkančius pacientui, gydymo būdus: įklotų – užklotų ar porceliano laminačių naudojimą esant tam tikriems dantų pažeidimams ir siekiant kosmetinio efekto; arba prarasto danties atstatymą implanto pagalba ir taip išvengiant kaimyninių dantų šlifavimo.

Taigi, protezavimu užsiimantis stomatologas galės pasiūlyti kokybišką gydymą tik tada, kai turės žinių, įgūdžių ir priemonių parinkti ir įgyvendinti optimaliausią, o ne “vienintelį žinomą” gydymo būdą. O daug į kvalifikacijos kėlimą investuojančio ir žinomo specialisto paslaugos visuomet kainuoja brangiau, nei, tarkim, tik pradedančio praktiką gydytojo.

Kai kurioms stomatologinio gydymo rūšims, pavyzdžiui, dantų implantams, suteikiamos garantijos dažnai nemaža dalimi priklauso nuo gydymui naudotų medžiagų (implantų) gamintojų garantijų, paprastai patvirtinant principą - kuo ilgesnė garantija, tuo geresnė kokybė ir aukštesnė kaina.

Taigi, pacientas moka už daugelį dalykų, kurių gydymo metu gali net nepastebėti arba nesuprasti jų pridėtinės vertės. Jei tame pačiame mieste stomatologinė paslauga tokiu pat pavadinimu, pavyzdžiui, protezavimas metalo keramikos vainikėliu, smarkiai skiriasi savo kaina, vadinasi, smarkiai skiriasi ir už tą kainą suteikiamo gydymo komponentai.

Siekiant sumažinti paslaugų kainą, mažinami kaštai, o tai paprastai daroma įsigyjant pigesnes ir ne tokias kokybiškas medžiagas, pernelyg ilgai naudojant tuos pačius instrumentus arba perkant juos už mažiausią kainą, įsigyjant tik kai kuriuos diagnostikai ar gydymui būtinus aparatus ir kitais panašiais būdais “taupant”.

Kuo stomatologinėje klinikoje naudojama modernesnė, kompleksiškesnė diagnostikos ir gydymo įranga, kuo platesnis gydymo paslaugų spektras, tuo gydytojai daugiau investuoja į savo kvalifikacijos kėlimą ir yra pajėgesni kiekvienu atveju parinkti tinkamiausią gydymo būdą bei jį įgyvendinti, gydymui naudodami kokybiškas medžiagas bei suteikdami ilgiausias garantijas. O gydymas tokioje klinikoje, be abejo, kainuoja brangiau.

Žinoma, jokiu būdu negalima teigti, kad aukšta stomatologinių paslaugų kaina yra neginčijamas kokybės įrodymas. Tačiau akivaizdu, kad mažesnė stomatologinio gydymo kaina (lyginant analogiškų paslaugų kainas) greičiausiai reikš ir žemesnę kokybę, ir didesnę riziką. Pacientas apie tai dažniausiai nesusimąsto, nes kitaip vargu, ar ryžtųsi gydymui už mažiausią kainą…

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (231)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Fotografavo vėžiu sergančias mamas su vaikais: buvau šokiruota, kiek moterų kasdien yra diagnozuojama ši liga (21)

Amerikoje gyvenanti žinoma lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes neseniai pristatė visiškai...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (148)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Po rekordinių karščių – staigios permainos: Lietuvoje siautės vėjas, trankysis perkūnija (5)

Vieni džiaugiasi rekordiškai šiltomis dienomis, kiti pergyvena dėl ilgai besitęsiančių sausų...

Užkalnis. Nebesvarbu, kas bus prezidentas (180)

Jau daugiau nei savaitę Lietuva gyvena nuostabiai kaip niekada. Gal kažką gerai darė išeinanti...

Adomaitis ragino pamiršti rezultatą, Maksvytis apgailestavo dėl „sudegusios komandos“ (7)

Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiasis treners Dainius Adomaitis po pirmųjų „Betsafe-LKL“...

Amerikiečių analitikai įvertino Kremliaus ginkluotę gegužės 9-osios parade (417)

Nepaisant to, jog technika smarkiai pasenusi, o ir gamybos bazė kaip reikiant šlubuoja, Rusijos...

Karbauskis: jeigu mes siūlysime nebalsuoti, laimės Šimonytė (292)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako siūlysiantis...

Parduoda seniausią pasaulyje „Porsche“ – prašys svaiginančios sumos (8)

Yra nemažai žymių aukcionų organizatorių, į kurių rankas kartas nuo karto patenka patys...

„Neptūną“ užsmaugęs ir sutriuškinęs „Rytas“ priartėjo prie finalo (92)

Vilniaus „Ryto“ komanda žengė didžiulį žingsnį „Betsafe-LKL“ finalo link. Pirmose...