Erekcijos sutrikimai tampa vis dažnesni tarp vyresnio amžiaus vyrų, bet tai nebūtinai yra normalus senėjimo požymis. Atsiradusių sveikatos pagrindinių problemų gydymas gali būti pakankamas, kad išnyktų erekcijos disfunkcija. Esmė: erekcija yra kaip bet kuri kita kūno funkcija. Tai reiškia, kad vyrų bendra sveikata ir erekcijos kokybė yra neatskiriamai susiję.

Sergantys širdies nepakankamumu (nuo 60 iki 70 procentų) kenčia ir nuo varpos erekcijos disfunkcijos. Geriausias būdas išvengti erekcijos sutrikimų yra sveikas gyvenimo būdas bei laiku gydomos visos atsirandančios ligos.

Pataria gydytojas urologas Antanas Balvočius:

1. Žiūrėkite, ką valgote

Labai svarbu dieta: tas maistas, kuris kenkia žmogaus širdžiai, taip pat kenkia normaliai erekcijai.

Mityba, kuri gali sukelti širdies priepuolius dėl riboto kraujo srauto į širdies vainikines arterijas, taip pat gali trukdyti kraujo srautui ir į varpą, nes tik esant gerai kraujotakai gali įvykti varpos erekcija. Dieta, kurioje yra labai mažai vaisių ir daržovių, daug riebalų, perdirbtų maisto produktų, gali sutrikdyti kraujo apytaką visame organizme.

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad dieta, kurioje yra vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų, riešutų ir alyvuogių aliejaus, žuvies, širdžiai sveikų riebalų, gerina lytinę funkciją.

2. Išlaikykite normalų kūno svorį

Antsvoris gali sukelti daug sveikatos problemų, įskaitant 2 tipo cukrinį diabetą, kuris gali sukelti nervų pažeidimus visame kūne, taip pat ir varpoje, dėl ko atsiranda varpos erekcijos sutrikimų.

3. Venkite didelio kraujospūdžio ir didelio cholesterolio kiekio

Didelis cholesterolio kiekis, aukštas kraujo spaudimas, narkotikai gali pažeisti kraujagysles, įskaitant tas, kuriomis teka kraujas į varpą. Jei jūsų cholesterolio kiekis ar kraujospūdis yra padidėję, reikia tai spręsti. Kartu su gydytoju peržiūrėkite savo vartojamis vaistus, pasiteiraukite, ar vartojami vaistai gali sukelti erekcijos problemų (niekada negalima nutraukti arba pakeisti vaistų savo nuožiūra, nepasitarus su gydytoju).

4. Alkoholį vartokite saikingai

Nėra jokių įrodymų, kad saikingas alkoholio vartojimas blogina erekcijos funkciją, tačiau lėtinis girtavimas gali sukelti kepenų, nervų pažeidimus, sutrikdyti normalią vyriškų hormonų pusiausvyrą, sukelti erekcijos sutrikimų.

5. Reguliariai mankštinkitės

Yra tvirtų įrodymų, kad nejudrus gyvenimo būdas (ypač dirbant sėdimą darbą), gali sukelti erekcijos problemų. Bėgimas, plaukiojimas, aerobikos pratimai padeda išvengti erekcijos sutrikimų, tačiau saugokitės pratimų, kurie kelia pernelyg didelį spaudimą tarpvietėje (ji yra tarp kapšelio ir išangės), dėl ko gali nukentėti kraujagyslės ir nervai, einantys į varpą. Per didelis slėgis į šią sritį (važiavimas dviračiu, jojimas) neigiamai veikia erekcijos funkciją. Trumpas važiavimas dviračiu neturėtų sukelti problemų, tačiau vyrai, kurie praleidžia daug laiko ant dviračio, turėtų įsitikinti, kad jų dviračių sėdynės yra patogios, kelnės tinkamos, nesukelia spaudimo, tirpimo, lytinės funkcijos sutrikimų.

6. Stenkitės visada gerai išsimiegoti

Sutrikęs miegas, knarkimas taip pat padidina riziką atsirasti erekcijos sutrikimams. Knarkimas su miego apnėja (trumpalaikis kvėpavimo sustojimas nakties metu) kenksmingas tuo, kad organizmas negauna pakankamai deguonies. Trūkstant deguonies prisotintoje kraujo varpoje, sutrinka vyrų gebėjimas pasiekti normalią erekciją. Jei knarkimas nėra rimto susirgimo pranašas, jo galite išvengti numetę svorio, vengdami alkoholio, nenaudodami migdomųjų vaistų, pakeitę pagalvę ar miegojimo padėtį, vartodami pakankamai skysčių, šalindami nuovargio priežastis ar kreipdamiesi pas atitinkamos srities gydytojus.

7. Stebėkite testosterono kiekį kraujyje

Testosteronas yra pagrindinis vyriškas hormonas. Geriausi testosterono kiekio rodikliai yra seksualinis aktyvumas ir spontaniškos rytinės erekcijos. Esant žemam testosterono kiekiui, būtina pasitarti su gydytoju.

Net sveikų vyrų testosterono lygis dažnai pradeda mažėti, o nuo 50 metų netgi stipriai. Po 45 metų vyrų testosterono kiekis kiekvienais metais mažėja maždaug 1,3 % ir sukelia tokius simptomus: mažą lytinį potraukį, blogą nuotaiką, ištvermės, valios trūkumą, varpos erekcijos sutrikimus.

8. Venkite anabolinių steroidų

Tai vaistai, kuriais dažnai piktnaudžiauja sportininkai ir kultūristai. Jie gali paveikti sėklidžių gebėjimą gaminti testosteroną.

9. Atsisakykite cigarečių

Rūkymas gali pažeisti kraujagysles ir mažinti kraujo pritekėjimą į varpą. Venkite besaikio alkoholio vartojimo. Venkite narkotikų.

10. Atsisakykite grubaus sekso

Nes erekcijos disfunkcija gali atsirasti ir dėl varpos sužalojimų sekso metu, ypač kai moteris yra viršuje.

11. Pažabokite stresą

Psichologinis stresas padidina adrenalino lygį, todėl kraujagyslės susitraukia ir dėl to gali pablogėti varpos erekcija. Visa, kas gali vyrui sumažinti įtampą ir kas padeda geriau jaustis emociškai, gali pagerinti ir lytinį gyvenimą.