aA
Sportas – kelias į geresnę savijautą, dailesnę figūrą ar stipresnį kūną. Noras sveikiau jaustis ar gražiau atrodyti paplūdimyje į sporto klubus ar parkus pritraukia nemažai žmonių, tačiau, deja, neretai rezultato siekimui koją pakiša apnikusios abejonės, ištvermės trūkumas arba tinginystė. Ką daryti, jog motyvacija sportuoti nedingtų, pataria treneris Lukas Kirilovas.
Treneris įvardijo, kokios pradedančių sportuoti klaidos greitai pradangina motyvaciją
© Shutterstock

Neperlenkti lazdos

„Geriausia motyvacija – rezultatas. Žmonės mano, jog užtenka ateiti į sporto salę ir tas rezultatas atsiras savaime. Tuomet neįdeda pakankamai pastangų, o negavus norimo rezultato, nusivilia. Jeigu žmonės nemato pokyčių per pirmas dvi savaites, dažniausiai sportą meta“, – pasakoja treneris L. Kirilovas.

Be to, svarbu mankštinantis ir nepersistengti. Sportuojant per dideliais krūviais dingsta ne tik noras tęsti pradėtą veiklą, bet ir atsiranda įvairių sutrikimų: raumenų, sąnarių skausmai, bendras kūno nuovargis.

„Pradėjus treniruotis sporto klube ar mankštintis namuose, nemaža dalis žmonių greitai perdega, meta šį reikalą, nes pradeda tą daryti visiškai netinkamai. Tokie žmonės dažniausiai būna stipriai „užsimotyvavę“ ir pradeda sportuoti pernelyg aktyviai, per daug ir per ilgai. Dėl to jie nusilpsta ir įvyksta atvirkštinis variantas – nebelieka motyvacijos ir žmonės nustoja tuo užsiimti“, – pasakoja treneris.

Kita problema – trumpalaikio tikslo išsikėlimas. L. Kirilovas tikina, jog neretai žmonės sportuoja tol, kol pasiekia norimą rezultatą – sulieknėja, sustiprina raumenis, išsigydo skausmus. Pasiekus šių tikslų, motyvacija dingsta. Vis tik, nustojus sportuoti kūnas vėl nusilpsta, raumenų skausmai gali atsinaujinti, o ištirpę kilogramai netrukti sugrįžti. Norint to išvengti, verta išsikelti ir antrinį tikslą – pasiekus pirmų rezultatų, tęsti sportą toliau. Svarbu susikoncentruoti ne tik į metų ar dviejų tikslą, bet ir į dešimtmečio, kad aktyvus gyvenimo būdas taptų įprasta gyvenimo dalimi.

Vieną klaidą kartoja ir tie, kurie jau sportavo seniau, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių treniruotes nutraukė, bet į pasirinktą sporto šaką nori sugrįžti tokiu pat tempu, kaip prieš keletą metų. „Būna, jog žmogus sportavo jaunystėje, buvo pasiekęs norimų rezultatų ir lygiai to paties, taip pat greitai pasiekti tikisi net ir po 5 ar daugiau metų pertraukos. Tuomet sportuoja iš visų jėgų, persitempia ir galiausiai viskas baigiasi traumomis arba nusivylimu“, – teigia L. Kirilovas.

Moteris sportuoja
Moteris sportuoja
© Shutterstock

Nuvyti negatyvias mintis

Jeigu sportuojant kartais aplanko mintys, jog ši veikla suteikia daugiau kančios nei malonumo ar naudos, treneris pataria rasti savyje pozityvumo bei vengti minčių „pasilengvinsiu treniruotę“.

„Svarbiausia pati pradžia įsivažiuojant į sportą. Iš pradžių nieko tokio, jeigu visko nepadarysite, tačiau paskui svarbu nusistatyti, dėl ko tai darote, koks jūsų tikslas. Be jo sunku kažko siekti. Atėjus blogoms mintims, tikslas padeda nusiteikti, dėl ko tai darai, kovoti su kilusiomis abejonėmis. Kai sau atsakai į tą klausimą, pasidaro lengviau – fiziškai gali būti sunku, bet bent jau bus lengviau psichologiškai. Su laiku minčių, jog su sunku, nepakeliama bus vis mažiau“, – pasakoja treneris.

Svarbus ir pats požiūris į sportą. Jeigu sportuoti eisite tarsi į nemėgstamą darbą, užsiimti šia veikla bus sunku ir nemalonu. Tai turi būti pomėgis, įprotis, visai kaip valgyti. „Reikia galvoti, kad tai nebus kančia, kad patinka sportuoti, skiri laiko sau, pasieki norimo rezultato. Kaip nusiteiksime, taip ir bus“, – sako treneris.

Siekiant su sportu draugauti, o ne kelis kartus per savaitę kankintis, treneris pataria susirasti tokį sporto užsiėmimą, kuris būtų arčiausiai širdies. Jeigu jums nepatinka bėgioti, galite vaikščioti, plaukioti baseine ar važinėti dviračiu. „Tai gali būt bet koks užsiėmimas, judėjimas, tačiau tai reikia daryti nuolatos. Pastovumas yra raktas į sėkmę. Mažai judėdami rezultato nepasieksime“, – pasakoja treneris.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Profesorius Solovėjus: Putiną kankina trys rimtos ligos, ir jo parengti scenarijai – jau reali grėsmė (4)

Vladimiras Putinas tikrai nebus nušalintas nuo valdžios Kremliaus politiniam elitui surengus...

Sunerimo dėl Lietuvos strateginių objektų saugumo: lemputė užsidegusi

Įvykus dujotiekių „ Nord Stream “ avarijai, kuri – įtariama – buvo tyčinė, Lietuva...

„Azovstal“ gynėjas papasakojo, ką teko išgyventi Rusijos nelaisvėje: patikėkite, ten pasimiršta viskas N-18

Neseniai Rusija Ukrainai atidavė 215 karo belaisvių. Vienas iš jų buvo ir „ Sky News “...

Toma Miknevičienė

Medikai susiėmę už galvų stebi, kaip auginami šiuolaikiniai vaikai: dėl tėvų kaltės tampa nevaisingi (1)

Dažnai tarstelim: šiuolaikiniai vaikai – kitokie, nei kad augdami buvome mes. Tačiau kokie tie...

Remti Kremlių darosi vis labiau gėdinga: Maskvos sąjungininkai tyliai gręžiasi nuo Putino  apie atvykstančius rusus gimsta anekdotai (7)

Tradiciniai Maskvos sąjungininkai Vidurio Azijoje tyliai žengia žingsnius, greičiausiai kaip...

Siūlo nepamiršti vienos energijos rūšies: kritiniu momentu duotų trečdalio milijardo naudą (2)

Mažųjų hidroelektrinių infrastruktūra kritinėmis aplinkybėmis galėtų atnešti Lietuvos...

Karas Ukrainoje. Rusija užpuolė Zaporižę, okupantų veiksmai išduoda Putino prioritetus (2)

Po to, kai Ukrainos pajėgos iš rusų okupantų atkovojo strategiškai svarbų Lymano miestą,...

Popiežius kreipėsi į Putiną ir Zelenskį (20)

Popiežius Pranciškus pareikalavo neatidėliotinų paliaubų Ukrainoje. Kreipdamasis į Rusijos ir...

Kretingos rajono gyventojas rado retą grybą parazitą: pasirodo – dar ir valgomas

Skaitytojas Bronius Milkontas iš Tūbausių atnešė parodyti neįprastą grybą – tokio, tikino,...

Verslas PliusJulija Leimonė

Patiriu emocinių sunkumų ir noriu apie juos papasakoti savo vadovui: du esminiai klausimai, kuriuos privalau sau užduoti iš anksto + patarimai, kaip elgtis vadovui

Kai darbuotojas vadovui praneša, kad susirgo, pavyzdžiui, gripu, visas tolimesnis scenarijus aiškus...