Imunitetas – kas ir kaip

Iš visų medicinos temų šita veikiausiai yra pati populiariausia. Imunitetas yra stiprinamas, saugomas, didinamas... Patarimų turi visi ir visada. Gerai, jei rekomenduoja spanguoles ir česnaką. Kitą sykį gero linkintieji gali papasakoti apie „vieną stebuklingą priemonę“, kuri štai jau trejus metus padeda visai šeimai ir draugėms. Taip per draugus ir kolegas, mamas ir bobutes, vedžiojančias vaikus parke, plinta tokie preparatai kaip amiksinas, aflubinas, imunalis, polioksidonis... Kodėl gi ne?

Europos šalyse ar Amerikoje be recepto net analgino nenusipirktumėte. O imuniniai stimuliatoriai ir moduliatoriai juk labai rimtos priemonės. Jais gydomas hepatitas, herpesas, onkologinės ligos. Prieš įsikišant į imuninės sistemos darbą, reikia viską gerai pasverti. Tai instrumentas, kurį gamta sukonstravo labai tiksliai. Reikia tiesiog palaikyti normalų jo darbo režimą.

Tai, kas svarbiausia

Tai, kad jūs dažnai persišaldote, dar ne priežastis bėgti į vaistinę pirkti vaistų imuninei sistemai stiprinti, tikina žurnalas "Zdorovje". Rimtus imuninės sistemos defektus turi apie penki procentai žmonių. Likusieji arba visai nesiskundžia imuniteto sutrikimais, arba jie nedideli, laikini ir reikalaujantys atsargaus profesionalaus įsikišimo. O mes lengva ranka ryjame imunomoduliatorius, nesuprasdami, kodėl ir kas bus toliau.

Imunitetas – tai visa, kas mums svarbiausia. Viena jo funkcijų – reguliuoti ląstelių reikiamose vietose augimą reikiamais kiekiais. Bet koks neatsargus, nereikalingas veikimas iš išorės gali baigtis imunine klaida, tai yra, neteisingu ląstelių augimu vienoje vietoje. Nesinori nieko bauginti, bet būtent tokiu būdu galima „užsidirbti“ rimtas sveikatos problemas. Patys paprasčiausi saugaus imuniteto stiprinimo būdai – taisyklinga mityba ir „gyvi“ vitaminai.

Banalu, atsibodo, nėra laiko? Išgerti tabletę, žinoma, greičiau. Bet galime pasistengti, kad mums nereiktų tablečių.

Kas duota gamtos

Kvapai ir skoniai. Česnakai, svogūnai, žalumynai, eukaliptas – tai natūralūs antiseptikai, valantys kraują nuo mikrobų. Taip imuninei sistemai suteikiama mažiau vargo. Vienus valgome, kitus pilame į aromatinę lempą... Bet viskas su saiku.

Grūdinimasis. Maudynės eketėje, kibiras ledinio vandens ant galvos – visa tai stresas, į kurį organizmas reaguoja išskirdamas didelį kiekį apsauginių medžiagų, veikiančių iki 48 valandų.

Fitnesas, baseinas. Skirtingai nei rimtas sportas, fitnesas puikiai veikia imuninės sistemos darbą.

Endorfinai. Teigiamos emocijos, švieži įspūdžiai, juokas, bučiniai, apsikabinimai – štai mūsų pagrindinės tabletės. Dar niekas nesusirgo po naktinio pasimatymo prie upės, bučinių gatvėje žiemą ar vestuvinės fotosesijos, vilkint vien tik nuotakos suknelę apsnigto bokšto fone.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės