aA
Mėgstamas darbas daugybėje viešų projektų radijuje ir prieš kameras, sportiškas ir sveikata spinduliuojantis kūnas, žavinga žmona ir trys vaikai – tokia kasdienybė lydi Alaną Dzeranovą, kuris save pristato kaip sveikos gyvensenos mokytoją ir sporto trenerį.
Alanas Dzeranovas
Alanas Dzeranovas
© Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Alanas projektui #GrožiažymėVIDUS buvo pasirinktas kaip ambasadorius ir įkvėpėjas, nes jo gyvenimas kupinas spalvų ir jis pats nebijo nuoširdžiai dalintis visomis paslaptimis, kas padeda jam išlaikyti gyvenimo grožį, rašoma pranešime spaudai.

Pasak Alano, patiems galvojant, kad esame gražūs bei matant grožį aplinkoje, bus daug lengviau išlaisvinti vidinį milžiną, kuris gali padėti pasiekti visų tikslų. O kasdien pasirūpinus fiziniu aktyvumu, poilsiu bei saviugda, gimsta gera bendra savijauta ir įsižiebia ugnelė veikti, pildyti savo svajones. Juk iš tiesų – sveikame kūne gyvena sveika siela.

Vien gražus kūnas – netinkama žinutė

„Gyvename laikotarpyje, kur žmogaus išvaizda yra labai išaukštinta. Ir įvairūs sociokultūriniai, žiniasklaidos bei pasikeitusio mentaliteto standartai šią problemą išryškina, o sporto taškų pagrindinė komunikacinė žinutė skamba maždaug taip: „Ateik sportuoti ir turėsi puikų kūną“. Na ir dar, matome apsinuoginusį trenerį ar modelį su ryškiu pilvo presu. O žmonės, lygiuodamiesi į tokius pavyzdžius ar stipriai veikiami visuomenės požiūrių (kartais netgi šeimos narių), susikuria stiprų nepasitenkinimą savo kūnu. Tuomet sutrinka mityba, pablogėja sveikata, na ir galų gale aplanko psichologinis stresas. Ir taip sukasi ratu.

Žmonės deklaruoja, kad ateina į sporto sales dėl sveikatos ir geros savijautos. Tačiau visgi dažniausia motyvacija būna gražaus kūno siekiamybė. Greitai. Man labai gaila tokių žmonių, nes jiems dažnai tenka nusivilti ir grįžti prie senų įpročių. Su jais grįžta ir seni kilogramai, net griežtos dietos dėka numetus svorio. Kodėl? Nes viskas nėra taip paprasta, ypač kai puoli daryti viską iš karto.

O pradėti reikėtų nuo meilės savam kūnui. Mylėti save tokį, koks esi. Ir po truputį pradėti keisti savo gyvenimo įpročius, keistis buityje, veikloje, mityboje palaipsniui. Tuomet į jūsų širdis pasibels jūsų natūralus, vidinis grožis.“

Ilgalaikė motyvacija ne pilvo preso „kaladėlėse“

Alano manymu, gražaus kūno siekti galima, tačiau tai neturi būti pagrindinis tikslas. Svarbiausia ieškoti teisingo ilgalaikio kelio į meilę sportui.

Alanas Dzeranovas
Alanas Dzeranovas
© Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

„Jei jūsų prioritetai teisingi, sveika gyvensena tampa gyvenimo dalimi – gražus kūnas ateis natūraliai. Man sportas vienareikšmiškai yra sveikatos, energijos ir teigiamų procesų organizme savijautos šaltinis ir aš tai savo klientams pabrėžiu nuolat. Tačiau, jei pas mane ateina žūtbūt pasiekti „kaladėlių“ ant pilvo, mes susėdam ir kalbam apie konkrečias metodikas tam pasiekti – dažniausiai apie mitybą. Mano paties komunikacijoje bei filosofijoje nedominuoja nuogas, (ne)tobulai sportiškas kūnas, nes tikslingai stengiuosi jo nedemonstruoti – noriu keisti savo aplinkos žmonių kūno vertinimo įpročius.

Klasikinis modelis su pradedančiuoju sportuoti, kai motyvacija yra dailus kūno reljefas, būna toks – didelis energijos antplūdis pradžioje sporto salėje, su nauju mitybos planu bei maisto papildais iki tol, kol susiduriama su natūraliais gyvenimo stresiniais momentais. Tokie stresoriai – problemos darbe, darbo keitimas, trauma, liga, ilgos atostogos, tiesiog atėjusi vasara, gimęs vaikas, blogi santykiai šeimoje, skyrybos, kažkokie asmeniniai psichologiniai niuansai, iškart išmuša juos iš sveikatingumo kelio vėžių. Šie natūralūs gyvenimo dirgikliai lengvai gali paleisti viską šuniui ant uodegos, nes visa tai tikrai svarbiau už raumeningą kūną. Tačiau jei fizinis aktyvumas yra energijos šaltinis, įkvėpimas veikti, pavyzdys kitiems, problemų sprendimo būdas ar tiesiog gražesnio gyvenimo formulė – šis kelias nesibaigiantis.“

Sportas įkvėpimui gyventi

„Nesvarbu, ar tai yra mano kasdienis laikas sau, atsipalaidavimo šaltinis, ar darbas, sportas turi būti įkvepiantis, o judesiai motyvuojantys. Tuomet aš to laukiu kaip šventės. Man tai ne priemonė gauti greitą „gražų“ rezultatą, o vedlys į priekį ir būdas išlaikyti ilgalaikį vidinį grožį. Čia man padeda visiems gerai žinomas sąmoningumo (saviugdos) terminas. Keldamas savo sąmoningumo lygį matau gilesnes prasmes visame, ką darau ir tai padeda man jaustis puikiai“, – pasakoja Alanas ir priduria, kad būtent darbas su savimi išsprendžia labai daug stresinių situacijų.

„Problemos tampa iššūkiais, sveikata tampa prioritetine gyvenimo dalimi, atrandame energetinių ir dvasinių stiprybių, rūpesčiai tampa tobulėjimu. O sportas tampa įprastu kaip dantų valymas ar miegas – nebekvestionuojamas ir natūralus gyvenimo variklis. Šiai pilnatvei pasiekti padeda įvairios praktikos, išmintingų žmonių seminarai, sąmoningumo festivaliai, paskaitos ir žinios interneto platybėse. Tuomet išmoksime uždavinėti sau tinkamus klausimus, stresas pavirs į teisingus sprendimus bei ramybę, atrasime ilgalaikį įkvėpimo šaltinį veikti, o motyvacija taps įrankiu nukreipti dėmesį ten, kur reikia duotuoju momentu.“

Grožis be turinio – bevertis

Treneris pastebi, kad šiandien žmonės gali padaryti viską dėl dėmesio, o ypač socialinėje medijoje.

„Tyrimai rodo, kad jausmas, kurį patiri gaudamas dėmesį ten yra prilyginamas orgazmui, todėl žmonės yra linkę jo vaikytis. Dažnai tam ir nereikia per didelių, koncentruotų pastangų ar pridėtinės vertės, nes populiarumo gauti padės dirbtinis grožis ir „išlaižytos“ nuotraukos „Instagram“ arba „Facebook“.

Alanas Dzeranovas
Alanas Dzeranovas
© Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Mano nuomone, būtent todėl dabar tiek daug beverčio turinio, kuris nieko nepasako ir neturi jokios išliekamosios vertės. Viskas yra apie malonumo ir greito pasitenkinimo prizmę, be jokios gilesnės žinutės, be jokio nuoširdaus noro dalintis su kitais tuo, kas tikrai įkvepia, daro teigiamą įtaką ar duoda naudos kitiems.

Kalbėdamas apie Lietuvos įžymybes, turinčias daugybę sekėjų, Alanas neslepia nusivylimo.

„Labai daug jų kuria ir skleidžia „tuščią“ turinį, kai tuo tarpu galėtų keisti tūkstančių žmonių gyvenimus į gerąją pusę, rodydami pavyzdį ar atskleisdami tas vidines sąvybes, kurios padeda eiti sėkmingu keliu. Didelė dalis jų nieko vertingo nepasako, o tiesiog pasitenkina dėmesiu.“

Viskas slypi požiūryje

„Pastaruoju metu grožį pradėjau priimti per nuolankumo, pozityvumo prizmę – man gražu viskas, kas mane supa. Supratau, kad tai, ką nori pamatyti, tą ir pamatysi. Renkiesi pats – ar pastebėti visur gražius dalykus, ar ne. Jei nori, kad gyvenimas būtų gražus – visas mintis konvertuoji į pozityvias. Žmonėse ir daiktuose atrandi nuostabias istorijas, kurios daro gyvenimą gražų.

Kalbant apie žmones – man patinka estetika, kurioje slypi paprastumas. Moteriai nereikia vakarinio makiažo dieną, o vyrui nereikia savęs spausti į grožio rėmus – svarbu prisižiūrėti taip, kad tai padėtų pasitikėti savimi. Netikras grožis man yra tas, kuomet žmogus bando patikti kitam, tačiau pats tuo netiki, nesijaučia laisvas. Laisvės pojūtis leidžia tavo tikrajam grožiui spinduliuoti labai stipriai.

Žvelgdamas į moterį, jai kažkokių reikalavimų nekeliu, bet tikrai labiau pastebiu tas, kurios akivaizdžiai skiria laiko sau, kad jaustųsi gerai šiame gyvenime ir kūne. Moterys mokančios svajoti, žinančios, ką reiškia moteriška energija, besišypsančios bei švelnios“, – asmeninėmis grožio vertinimo ir suvokimo paslaptimis dalinasi vyras.

Spindesys – įrodymas, kad žmogus savame kailyje

Alano nuomone, gražūs tie, kurie nori kažkam padėti, dalintis, kurie nori atsiverti.

„Pirmas įspūdis susitikimo metu gal iš pradžių ir atsiremia į išvaizdą, bet be vidinių savybių didelės sėkmės nesitikėkite. Dažniausiai žmonės, kurie tiesiog traukia ir spinduliuoja kažkokiu vidiniu grožiu – būna savimi pasitikintys ir tiki savo dėstomomis mintimis. Dėl to, iškart galima suprasti, kad tas žmogus savame kailyje, kad jis myli save ir savo veiklas. Kai matai, kad žmogus nevaržo savęs jokiuose rėmuose, visa tai jo grožiui prideda labai daug energijos ir žavesio. Tokius lengva pastebėti, nes matosi, kaip toks žmogus lengvai laviruoja situacijose, be abejonių priima sprendimus. Deja, bet išorinis grožis pritaikomas labai ribotai ir tik tam tikruose atvejuose.“

Vyras neabejoja, jog tikras grožis atsiskleidžia kasdienybėje ir vertybėse.

„Kai tapau kiek matomesnis, pagalvojau, kuo turi būti paremta mano komunikacija. Paklausiau savęs, kokie man svarbiausi dalykai, kuriuose matau gyvenimo laimę ir sėkmę? Galvoju, kad jei padeda man, gali padėti ir kitiems? Reali kasdienybė, išgyvenimai bei potyriai, paremti mano vertybėmis ir siunčiantys gilesnę žinutę. Tai yra mano būdas, kuriuo dalinuosi ir išorėje. Nesvarbu, ar tai istorija apie gyvenimo grožį, ar apie santykius. Judesį ar sveiką gyvenseną, vyriškumą ar gyvenimo balansą. Kartais net apie asmenines savybes, kurias tobulinu, kad pasiekčiau viską, ką turiu.“

Kaip turėti gražią šeimą?

„Turime suprasti, kad graži ir harmoninga šeima reikalauja labai rimto įdirbio. Jeigu jūs nenorite tam atsiduoti, o viskam leidžiate tekėti sava eiga, belieka klausti, kiek laiko truks šis projektas? O kaip rodo statistika – kas antra santuoka byra.

Aš tikiu pamatiniu dėsniu, kad vyras yra medžiotojas – jam svarbu būti efektyviu, nuolat kažko siekti, už kažką kovoti. O moteriai labai svarbu jaustis gerai, save realizuoti, kad galėtų gerą energiją, rūpestį ir gyvenimo grožį skleisti kitiems. Pagal tai galima ir pareigas pasiskirstyti. Poroje svarbu domėtis, ko reikia vienas kitam, ką galima kitam duoti ir kaip rūpintis kitu, domėtis šalia esančio žmogaus svajonėmis – be šių veiksmų gražių santykių nebus ir vyks ilgi, gilūs aiškinimaisi, kartais atvedantys į akligatvį“, – laimingos šeimos paslaptis atskleidžia trijų vaikų tėtis.

„Kalbant apie vaikus, jiems svarbiausia yra pavyzdys. Sakoma, kad nereikia keisti vaikų, reikia keistis pačiam. Mes su žmona tuo ir vadovaujamės. Niekuomet nekaltiname vaikų, o tiesiog savo pavyzdžiu rodome teisingą kelią. Berniukams ypač svarbu būti šalia tėčio ir vertinti juos už jų „žygdarbius“, o mergaites reikia mylėti, nes jos yra mergaitės ir joms svarbu matyti nuostabų tėvų santykį. Labai svarbu yra nevaržyti vaikų laisvės, nes tai gali pakenkti ateities gyvenimo saviraiškai. Vaikai turi daryti „zbitkas“, žaisti, judėti, būti tokie, kokie nori ir patys pasirinkti sau veiklas bei patinkančius herojus, kurie jiems gražūs ir į kuriuos bandys patys būti panašūs. Tėveliai, nepamirškite ir patys pasimokyti iš jų tos laisvės ir prisijungti prie šėlionių“, – negailėdamas patarimų pokalbį užbaigia Alanas.

Projektas #grožiažymėVIDUS – apie grožį su istorija. Apie grožį, kuris paremtas ne vien išore, bet ir vidumi. Apie natūralų ir iš kiekvieno žmogaus skirtingai bei individualiai spinduliuojantį – tokį, kokį sukūrė gamta.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gėdingos Rusijos nesėkmės Libijoje: tolimo konflikto pasekmes gali pajusti ir Lietuva (168)

Libijoje nėra rusų karių. Taip dar dar gegužės viduryje Jungtinėse Tautose tikino Rusijos...

Pareigūnų krauju pažymėtas įvykis Mažeikių rajone: gaisravietėje rastas žmogaus kūnas, šalia jo – ginklas pakelti VSAT sraigtasparniai, nuolat pildoma (195)

Bendrasis pagalbos centras pranešė , kad Mažeikių r. , Viekšnių sen., Birbiliškės k.,...

Įspūdinga gražuolė, dėl meilės pasiaukojusi 50 metų trukusiam pažeminimui (9)

Vienas iš amžininkų taip aprašo Juliette Drouet : „Ji buvo iš tų moterų, kurios simbolizuoja...

Viruso priblokšti prabangūs viešbučiai atsiveria lietuviams: už nakvynę prašo iki 100 eurų (103)

Dėl pandemijos uždarytų prabangių Vilniaus viešbučių valdytojai nekantrauja, kada galės...

Vitalija Guobė

Mano vyras neturi ką veikti – nauja žmona ar nudistų pliažas? N-18

Tenka skaudžiai sau pripažinti: nebeturiu jokios politinės galios įtakoti valstybėje vykstančius...

Rokerių „Colours of Bubbles" gyvo garso koncertas ant daugiaaukštės aikštelės stogo (1)

„Colours of Bubbles" gegužės 20 d., po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos surengė pirmą...

Ekonomikai atsigaunant, Kinijos pramonės sektoriaus pelno nuosmukis mažėja

Kinijos pramonės įmonių pelno kritimas šių metų balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu,...

Teniso žvaigždė „senukas“ Federeris – daugiausiai uždirbantis pasaulio sportininkas

Teniso superžvaigždė 38 metų Rogeris Federeris yra daugiausiai uždirbantis pasaulio...

Į paskutinę kelionę bendramintį palydėję motociklininkai: per akimirką svajonės sudužo į šipulius (198)

Per mažiau nei savaitę automobilių vairuotojų padarytos klaidos nusinešė dviejų jaunų...

|Maža didelių žinių kaina