aA
Žmogui reikia suprasti, kad jis savo mintimis kuria gyvenimą ir kad minčių galia gali įveikti ligą, sako svajonių dėstytoja, sveikos gyvensenos klubo vadovė, sveikuolė, rašytoja ir lektorė Gintarė Davainienė.
Sveikos gyvensenos klubo vadovė: minčių galia gali įveikti ligą
© Shutterstock nuotr.

Pasak jos, žmonės nuo ryto iki vakaro svajoja nesąmoningai, jie nuolat kažko nori. Moksliškai paskaičiuota, kad mintys apie svajones sudaro iki pusės visų minčių turinio. Problema, anot G. Davainienės, yra ta, kad dažnai nesusimąstome, ką galvojame didžiąją laiko dalį. Žmogus, pasak jos, pats turi prisiimti atsakomybę už tai, ką sukuria savo mintimis ir ką turi savo gyvenime.

„Jei gyveni pagal sampratą, kad ne aš kuriu tikrovę – atsiranda vadinamasis aukos mąstymas. Jeigu kažkas su manimi atsitinka, aš susergu ar pan., visada kaltinu aplinką.(...) Kai priimi atsakomybę, kad aš pats kuriu tikrovę, tada jau automatiškai aukos mąstymas nebetinka“, - „Žinių radijo“ laidoje „Mano sveikata“ kalbėjo G. Davainienė.

Bandė gydyti fizines ligos priežastis

G. Davainienė pasakoja, kad kai pati labai stipriai sirgo ir bandė gydyti fizines ligos atsiradimo priežastis, jai pasveikti nepavyko. Kai pradėjo savęs klausti, kodėl ji serga, kodėl negali pasveikti, suprato, kad ligas gali nulemti mintys ir destruktyvus mąstymas. Tada ji pradėjo domėtis kvantine fizika, visatos dėsniais, realybės valdymo technika, nustojo vartoti cheminius vaistus ir ėmė eksperimentuoti.

„Pradėjau įsivaizduoti tarsi jau esu sveika, pradėjau nuolat vizualizuoti save sveiką. (...) Mano įsivaizdavimas buvo toks, kad ateinu pas gydytoją, ir ji man sako: ponia Davainiene, negali būti, kad jūs taip greitai pasveikote!“. Pasak jos, ši vizualicija būtent taip ir išsipildė.

Dažniausios negalavimų priežastys

Lektorė pastebi, kad dauguma ligų priežasčių yra mentalinės – jas nulemia destruktyvus mąstymo būdas. Pasak jos, žmonės nekalba apie „minčių higieną“, kūno ir sielos partnerystę, o kreipia dėmesį tik į kūną: sveikai maitinasi, sportuoja, kas irgi yra svarbu, bet nepakankama.

 „Mes nuolat rašome savo svajonių angelui destruktyvias mintis, o po to stebimės rezultatais.  Neveltui sakoma: pats ligą įsikalbėjo“, - teigia lektorė.

Kaip suvaldyti mintis

G. Davainienės teigimu, paskaičiuota, kad per dieną mus aplanko apie 60 tūkst. minčių. Kaip jas suvaldyti? „Reikia sąmoningumo pradėti stebėti savo mintis. Nereikia jų valdyti. Reikia žiūrėti, kokios mintys vyrauja, žinoti, kad mintis yra materiali, ji materializuojasi. Viskas yra energija, mintis irgi yra energija“, - nurodo lektorė.

„Mes sakome: aš nenoriu sirgti. Ne-noriu sirgti. Raktinis žodis yra noriu sirgti, o mes nesusimąstome, sakome, nenoriu to, nenoriu ano – dažniausiai kalbame apie tai, ko mes nenorime. Pradėkime galvoti apie tai, ko mes norime.“

Tikėjimo svarba

Anot jos, žmogui pirmiausia reikia žinoti, ko jis nori ir kodėl jis to nori, antraip svajonės nesipildo. „Svajonės nesipildo dėl to norų chaoso, dėl neišgryninto noro, tikslaus nežinojimo, ko ir kodėl mes iš tiesų norime. (...) Trūksta tikėjimo, su svajone nedirbama, viskas paliekama likimo valiai – kaip bus, taip bus gerai.“

G. Davainienės teigimu, neužtenka tik svajoti, reikia ir veikti: „Paprastai, kai tu kažko nori, kai galvoji apie savo svajonę, tau kyla įkvėpti veiksmai, ir jais reikia vadovautis. Jie paprastai būna diktuojami mūsų pasąmonės – esame vedami link savo tikslo. Reikia labai įsiklausyti, ką sako tavo pasąmonė ir širdis.“

 Pasak jos, reikia jaustis taip, tarsi jau būtum pasiekęs savo svajonę, stengtis kad ir dirbtinai išlaikyti gerą nuotaiką bei tiesią laikyseną, nes tai irgi sako apie žmogų, kad su juo viskas yra gerai.

Lektorės teigimu, svarbu ne tik mityba ir mankšta, bet ir nuolatinis minčių stebėjimas – užuot bandžius savęs gailėtis, reikia mąstyti pozityviai. Visų svarbiausia sergant, pasak jos, – tikėjimas, kad pasveiksi. „Žmonėms trūksta suvokimo, kad mano mintis kuria mano gyvenimą“, - dėsto G. Davainienė.

„Kada labai stipriai sergi, labai sunku patikėti, kad gali pasveikti. Kiekvienas žingsnis sveikatos link yra nuostabi pergalė prieš save patį – tai yra tas vakarykščio savęs pranokimas“, - nurodo ji.

Kaip yra sakęs graikų filosofas Sokratas, nusiteikimas lavinti tik kūną, atmetant mintį ir dvasią, žemina žmogų. Susikaupimas lavinti tik mintį ir protą, kenkia ištvermei ir stiprumui. Visada ir visur, anot Sokrato, reikia išlaikyti darną tarp fizinių, protinių ir dvasinių pratimų.

Visą laidos „Mano sveikata“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Beprotiškai ilgas karantinas nepraėjo be pasekmių: beveik pusė Lietuvos gyventojų ant pavojingos ribos (164)

Beveik pusės Lietuvos gyventojų psichologinė gerovė antrosios COVID-19 bangos metu yra tokia,...

Valstybės skola auga, bet būtinų mokesčių pakeitimų su tuo nesieja: dėl grąžinimo mato tik vieną pavojų (38)

Nors valstybės skola praėjusiais metais didėjo kiek daugiau nei 11 proc. ir pasiekė 47,3 proc....

Privalomasis šokis ant Daukanto aikštės grindinio: ar Vilnius dar tiki čiuožėjų ašaromis? (9)

„Būtų nuostabu, jei Lietuva galėtų mumis didžiuotis. O kol kas galiu tik kukliai viltis...

The Economist | D+

Nuo šio posto priklausys visos ES ateitis: dėl Merkel vietos vyksta tikras karas – rinkimai bus visiškai kitokie

„Mano vieta – Bavarijoje.“ Paklaustas, ar po rugsėjo mėnesio rinkimų, kai Angela Merkel...

Princas Philipas nenorėjo didelių laidotuvių, bet jau suplanuota, kad mirus karalienei Elžbietai II viskas bus gerokai kitaip (15)

Visas pasaulis gedi karalienės Elžbietos II vyro princo Philipo , kuris mirė balandžio 9 d.,...

Žaliajame bitkoinų rojuje baigia išsekti perteklinė elektros energija (11)

Šiaurės regionas praranda pranašumą žaliojoje bitkoinų kasyboje kaip tik tada, kai pramonė...

Psichologė apie įvairias smurto rūšis šeimoje: vis dar manoma, kad ištekėjusiai moteriai priklauso patenkinti savo sutuoktinį (95)

Daugeliui vis dar stereotipiškai smurtas asocijuojasi su fiziniais veiksmais, bet yra ir kitos...

Kelios gudrybės, kaip sveikai atsikratyti per karantiną priaugtų kilogramų (5)

Pasibaigus žiemai ir laukiant antrojo karantino pabaigos, vis daugiau gyventojų susirūpina savo...

Peržengtos ribos: Kremlius atskleidė savo spalvas net tiems Europoje, kas norėjo kalbėtis su rusais (1031)

Ambasados ištuštėjo, dvišaliai santykiai – ant griūties ribos. Beliko abipusiai kaltinimai,...

Kaip ir kuo laistyti pomidorų daigus, kad jie atsidėkotų puikiu derliumi (4)

Iš pirmo žvilgsnio viskas paprasta – paėmei laistytuvėlį ir pripylei vandens. Galima elgtis ir...