Gamta – tai, ko reikia žmogui

Britų kilmės gydytojas, chirurgas Edvardas Bachas (1886-1936), neradęs atsakymų į savo pacientų gydymui reikšmingus klausimus, savo gyvenimą skyrė paieškoms, kurios baigėsi žiedų terapijos sukūrimu.

Pasak R. Lenkauskienės, E. Bachas buvo labai jautri asmenybė, turėjo stiprų ryšį su gamta, todėl suvokė, kokia gamta reikalinga žmogui.

„Pamatęs rytinę rasotą žolę ir atkreipęs dėmesį į vieną išsiskyrusį žolės stiebelį, kuris buvo pasipuošęs it stiklo lašeliu, persmelktu saulės šviesos, pajuto, kad žmogui padėti gali būtent augalai, tyras šaltinio vanduo ir saulės energija“, – sako ji.

Vanduo ir saulės šviesa– tai, be ko gyvybė žemėje tiesiog neegzistuotų. Šis pajutimas ir paskatino sukurti subtilią augalo energiją išgaunančią terapiją.

Bacho žiedų terapijos praktikė teigia, kad kiekvienas augalas perduoda savo energiją, o kad būtų išgaunama žiedų esencija, turi būti surinkti reikiami augalų žiedai, kurie vėliau merkiami į šaltinio vandenį ir laikomi saulės šviesoje apie 3 valandas.

„Tada žiedai išimami, padaroma ištrauka, o kad vanduo nesurūgtų, naudojamas aukščiausios kokybės grynas vynuogių brendis. Taip išgaunama vadinama „motininė esencija“. Jei netoleruojate alkoholio, vynuogių brendis, kaip konservantas, pakeičiamas gliceroliu“, – tikina R. Lenkauskienė.

Paliko senąjį gyvenimą

Kaip teigia praktikė, pats E. Bachas susirgo sunkia liga, buvo išoperuotas, o po operacijos jam prognozavo tik kelis mėnesius gyvenimo. Palikęs savo gyvenimą Londone iškeliavo gyventi į provinciją ir išgyveno dar du dešimtmečius.

„Jau studijuodamas mediciną jis žinojo, kad gaunamos žinios nepatenkins jo žinių poreikio. Dr. E. Bachas domėjosi Ajurveda, kinų medicina, homeopatija. Kaip pats rašė, uždarė duris senajam gyvenimui ir išmetė visus mėgintuvėlius“, – apie tai, kas atvedė į Bacho žiedų terapijos atradimus, pasakoja R. Lenkauskienė.

38 esencijos

Bacho žiedų terapiją sudaro 38 esencijos. „Kodėl būtent 38? Todėl, kad žmogus turi būtent 38 neigiamas emocijas. Gydytojas Bachas kiekvieną esenciją atrado per savo asmeninės kančios kelią: jis tol ieškojo augalų, kurie padėtų pasijusti geriau, kol galiausiai atrasdavo“, – tikina R. Lenkauskienė.

Pasak terapijos praktikės, teigiami rezultatai, kuriuos pajuto pats, o vėliau ir jo pacientai, paskatino tolesnėms paieškoms. „Į dr. Bacho žiedų terapiją įeina 37 augalų esencijos, o 38-oji esencija – kalnų vanduo“.

R. Lenkauskienė pasakoja, kad kai dr. E. Bachas galiausiai atliko visus savo atradimus, sudegino visus savo raštus ir paliko tik tai, kas svarbiausia.

„Pati Bacho terapijos sistema pasižymi paprastumu, kaip ir pati gamta. Išalkai – nusiskini obuolį, ištroškai – išgeri vandens“, – aiškina moteris.

Dr. Bachas, pristatęs savo terapiją ir atradimus, nesulaukė akademinės medicinos visuomenės supratimo ir palaikymo, bet tai neužkirto kelio jo pasekėjų gretų augimui. Ir jie jau 80 metų visame pasaulyje moko šios terapijos pagrindų.

Sielos ir proto konfliktas

„Jeigu viduje harmonija – žmogus jaučiasi sveikas, yra glaudus ryšys tarp laimės ir sveikatos“, – tiki R. Lenkauskienė.

Dažniausiai žmogus, pasiskaitęs apie kiekvieną dr. Bacho žiedų terapijos augalą, atranda ir savo problemą. „Dr. Bacho žiedų terapijos pagrindas yra savęs pažinimas ir savigyda. Ligos šaknys nėra materialios, o skausmai yra galutinė stotelė ilgame kelyje“.

Moteris sako, kad ligos priežastys yra konfliktas tarp proto ir sielos. „Skausmas ar liga yra sielos žinutė, kad žmogus kažką daro neteisingai. Jei protas mums sako, kad turime daryti vieną ar kitą, nes taip reikia ar kažkas taip pasakė, siela imasi savo veiksmų, juk ji nebyli“, – tvirtai tiki ji.

R. Lenkauskienė įžvelgia, kad nors liga ir žiauri, bet ji padaro gerą darbą parodydama žmogaus trūkumus ir ydas, tokias kaip puikybė, neapykanta, egoizmas, nemokšiškumas, godumas ir kitas.

„Norint išgyti reikia savo ydą iškelti į paviršių, tačiau savęs per daug nesmerkti ir paversti ją dorybe“.

7 neigiamos emocijos

Dr. Bacho žiedų terapija – tai natūralus ir švelnus gydymas, o poveikis atsiskleidžia emociniame lygmenyje.

„Kiekviena emocija yra atskira cheminė reakcija. Pagrindinės neigiamos emocijos yra septynios: baimės, nepakankamas susidomėjimas dabartimi, vienišumas, liūdesys ir neviltis, neapsisprendimas ir neužtikrintumas, per didelis rūpestis kitais ir per didelis jautrumas išoriniam poveikiui“, – dėsto R. Lenkauskienė.

Šaltinis
vlmedicina.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės