Ketvirtadienį antra didžiausia Europos farmacijos bendrovė "AstraZeneca Plc" nurodė, jog su jos plaučių vėžio medikamentu "Iressa" susijusių mirčių skaičius Japonijoje sausio pabaigoje padidėjo mažiausiai iki 173.
173 mirusieji yra dalis 473 pacientų, kuriems dėl "Iressa" naudojimo išsivystė įvairūs plaučių susirgimai, įskaitant ir plaučių uždegimą. Šiuos duomenis pateikė "AstraZeneca" atstovas, trumpoje spaudos konferencijoje komentuodamas su medikamentu susijusio šalutinio poveikio preliminarų tyrimą.

Paskelbti duomenys neapima pacientų, mirusių nuo su plaučių veikla nesusijusio šalutinio poveikio. Anksčiau skelbtoje ataskaitoje teigta, kad nuo tokio šalutinio poveikio mirė 10 iš 124 mirusiųjų. Naujų bendrų duomenų Europos bendrovė nepateikė.

Sausio mėnesio duomenimis, "Iressa" vartojo 23,5 tūkst. pacientų, palyginti su 18 tūkst. 960 liginių praėjusį gruodį.

Naujasis medikamentas, kurį daugelis laiko daug žadančiu vaistu nepagydomu plaučių vėžiu sergantiems pacientams, Japonijos rinkose pristatytas praėjusią liepą. Iki šiol Japonija yra vienintelė pasaulio šalis, leidusi "Iressa" platinti.

Iki gruodžio mėnesio užfiksavus 494 pranešimus apie šalutinį poveikį, Japonijos sveikatos apsaugos ministerija griežčiau apribojo naujojo medikamento vartojimą.

Pagal griežtesnes taisykles "Iressa" receptą gali išrašyti tik patyrę plaučių vėžio gydymo specialistai, o pacientai prieš pradėdami medikamentą vartoti privalo bent keturias savaites praleisti ligoninėje.

Be to, ministerija leido "Iressa" naudoti tik ligoninėse, galinčiose gydyti ir staiga kilusį šalutinį poveikį. Dėl pastarosios nuostatos naujasis medikamentas galės būti vartojamas tik didelėse tinkamai įrengtose ligoninėse.

Siekdama sumažinti medikamento vartojimo riziką, britų ir švedų valdoma "AstraZeneca" paprašė Japonijos medicinos specialistų ištirti "Iressa" sukelto šalutinio poveikio atvejus.

Specialistai, pristatę preliminarią ataskaitą trumpoje spaudos konferencijoje, įspėjo gydytojus "Iressa" itin atsargiai skirti pacientams, sergantiems plaučių uždegimu ar besiskundžiantiems sutrikusiomis šio organo funkcijomis.

Taip pat rekomenduojama nutraukti "Iressa" vartojimą vos tik pasirodžius pirmiesiems plaučių susirgimų požymiams.

"AstraZeneca" antrinės įmonės Japonijoje prezidentas Martinas Wrightas (Martinas Raitas) minėjo, jog per paskutines tris savaites su plaučiais susijusių šalutinio poveikio atvejų sumažėjo. Prezidentas tokį mažėjimą iš dalies siejo su griežtesnėmis "Iressa" skyrimo taisyklėmis.

"Panaši tendencija pastebima ir vasario pradžioje, tačiau išvadas daryti dar per anksti", - teigė M.Wrightas.

Anot "AstraZeneca", Japonijos medicinos specialistų grupė tęs šalutinio poveikio tyrimą, o pati bendrovė atskirai tirs dar 5 tūkst. naująjį medikamentą vartojančių pacientų.

"Iressa" yra pirmasis vėžio susirgimų vaistas iš vadinamosios epiderminio augimo veiksnio slopintuvų grupės. Šie medikamentai stabdo tik vėžio ląstelių proteino gamybą ir nesukelia pykinimo ar plaukų praradimo, siejamų su tradiciniu chemoterapijos metodu.

"AstraZeneca" tikisi, kad "Iressa" taps vienu iš itin populiarių vaistų, padėsiančių kompensuoti prarastus opos medikamento "Losec" (JAV platinamo "Prilosec" pavadinimu) pardavimus. Pastarajam dabar teks konkuruoti su nepatentuotais vaistais.

Tačiau praėjusį mėnesį Europos bendrovė nurodė, jog Jungtinių Valstijų priežiūros tarnyba pareikalavo daugiau informacijos ir atidėjo leidimą patinti "Iressa" didžiausioje pasaulio farmacijos rinkoje.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) turėjo savo sprendimą dėl "Iressa" pateikti iki vasario 5 dienos, tačiau dabar galutinis terminas atidėtas iki gegužės 5-osios.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tragedijos liudininkas papasakojo, kaip Kirgizijos kalnuose įvyko nelaimė (54)

Kirgizijoje nuo uolos nukritusio lietuvio Sauliaus Saikausko kūną rengiamasi pargabenti į Lietuvą....

Ne tik Kukuraitis: ant to paties grėblio – ir Matijošaitis (238)

Politikų įprotis dažnai viešinti akimirkas iš savo kasdienybės, panašu, atsisuka prieš juos...

Pareigūnų į namus parvežtą baikerio Kilkaus nužudymu įtariamą Baltrūną pasitiko šeima (28)

Pirmadienio popietę Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas paleistas į laisvę....

Palygino benzino ir dyzelino kainas: jos juda skirtingomis kryptimis (101)

2018 metų sausį buvo užfiksuotas stiprus degalų kainų šuolis, kurį lėmė Vyriausybės...

Vanagaitė gavo apdovanojimą iš su Kremliumi siejamos organizacijos (678)

Pastaruoju metu skandaluose klimpusiai rašytojai Rūtai Vanagaitei Vienoje „Už indėlį atkuriant...

Į Seimą taikęs mokytojas kaltinamas smurtu prieš trečioką (48)

Vasario 16-osios išvakarėse istorijos ir pilietiškumo mokytojas, buvęs Širvintų tarybos narys,...

Baltrūnas keliaus namo: pareigūnai įtariamąjį patys nuveš pas žmoną (143)

Pirmadienį į laisvę paleidžiamas Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas . Iš...

Nemokama elektra ir šiluma – kur panaudoti saulės energiją? (3)

Nuo seno žinoma, kad saulė – pats galingiausias atsinaujinančiosios energijos šaltinis žemėje....

Seime – Širinskienės registruota įstatymo pataisa vairuotojams (148)

Pirmadienį Seime registruota įstatymo pataisa, kuria siekiama iki penkerių metų ilginti...

Šešios JAV žvalgybos agentūros pasisakė prieš „Huawei“ telefonų naudojimą (6)

Šeši pareigūnai iš skirtingų JAV žvalgybos agentūrų, tarp kurių – CŽA , FTB ir NSA ,...